Серпень 05, 2024
Суспільне продовжить розширювати мережу кореспондентів у громадах
Команда Суспільного Мовлення працює над розбудовою мережі гіперлокальних кореспондентів* у громадах 15 регіонів. Етап відбору кандидатів запланований на 2025 рік. Перша зустріч редакторів, які відповідають за цей напрям у філіях, відбулася в Києві 1 серпня.
«Існування гіперлокальної мережі кореспондентів — це однозначно перевага Суспільного Мовлення та наша сильна сторона як медіа. Вже зараз маємо чудові приклади роботи гіперлокальних кореспондентів в регіонах, матеріали яких набирають мільйонні перегляди у соцмережах. Працюємо для того, аби мати ще більше якісних та унікальних історій з усієї країни», — каже Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.
Читайте також: Розслідувачі Суспільного продовжують навчати колег з регіональних хабів
Новинкою при відборі кандидатів на гіперлокальних журналістів Суспільного цього разу стане створення навчального курсу з універсальної журналістики на одній із відкритих освітніх онлайн-платформ. Успішне проходження цього навчання буде обов’язковою умовою для тих, хто хоче працювати кореспондентом Суспільного у своїй громаді. На зустрічі команда спільно з тренерами майбутнього курсу пропрацювала теми, сформували бачення, якими ж навичками мають володіти гіперлокальні кореспонденти.
«Ідея створення онлайн-курсу для відбору кандидатів у гіперлокальні кореспонденти належить членкині правління Марії Фрей, менеджеркою цього проєкту є моя колега Євгенія Гайфер. Це третій набір кореспондентів і цього разу він найбільш масштабний — п’ятнадцять областей. Ми прогнозуємо декілька сотень учасників та учасниць на етапі відбору. У зв’язку з цим, та враховуючи досить широку географію набору, фізично охопити та якісно навчити таку кількість людей у досить стислі терміни було б нереально. Саме тому, використовуючи сучасний підхід до можливості навчання онлайн, спільно з однією з найпопулярніших платформ в Україні плануємо створити такий курс», — розповів Вадим Соколюк, директор департаменту з виробництва та розміщення регіонального контенту Суспільного.
Крім цього, універсальність онлайн-курсу дасть змогу Суспільному використовувати його для підбору персоналу в цілому.
«Маючи такий курс, можна дати на нього посилання, аби людина орієнтувалася, чого від неї очікуватимуть і якими професійними навичками потрібно володіти, а вже після того приходила на співбесіду у команду Суспільного», — додав Вадим Соколюк.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення має розлогу мережу регіональних філій у кожному регіоні країни, які контентно та географічно об’єднані у 6 хабів: західний, північно-західний, центральний, південний, північно-східний та східний. Крім цього, у восьми регіонах працюють гіперлокальні кореспонденти, які інформують про життя своїх громад.
Гіперлокальна мережа кореспондентів Суспільного у громадах діє з 2022 року — у Чернігівській, Сумській та Харківській областях, а з 2024-го — у Рівненській, Одеській, Черкаській, Дніпропетровській та Полтавській.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
* Проєкт реалізується в межах та завдяки проєкту «Підтримка редакційної й цифрової трансформації та розвитку корпоративної культури суспільного медіа в Україні», що фінансується Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida.
Фото: Валерія Мезенцева