Серпень 20, 2024
Суспільне отримало від Японії нову сучасну пересувну телестанцію
19 серпня у Києві презентували сучасну модернізовану пересувну телевізійну станцію (ПТС) Суспільного Мовлення, яку компанія отримала від уряду Японії через співпрацю з агентством міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA).*
«З новою пересувною телевізійною станцією Суспільний мовник зможе висвітлювати суспільно значущі події у сферах політики, культури та спорту безпосередньо з місць проведення подій, що сприятиме згуртуванню населення у ці непрості часи. Крім того, з цим новим обладнанням Суспільне зможе розширити свої можливості безперебійного мовлення за рахунок збільшення потужності виробництва програм. Я дуже сподіваюся, що ця станція служитиме народу України символом доступу до точної та перевіреної інформації та зусиль протистояти пропаганді й поширенню дезінформації під час війни та після її закінчення», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.
Читайте також: Японія передала Суспільному Мовленню нове обладнання
Генеральна директорка Департаменту управління та розбудови миру JICA пані Джунко Масуда окреслила масштаби співпраці з Суспільним Мовленням і допомоги Японії у відновленні України.
«Точка, в якій ми перебуваємо зараз, це середина другої фази нашого проєкту. Наша мета наразі — це, по-перше, розробити систему резервних хабів, і по-друге, створити регіональні хаби. Я переконана, що обидва напрями нашої роботи є життєво необхідними для вашої професійної діяльності, яка полягає в поширенні точної і неупередженої інформації серед усіх громадян України. У нинішніх умовах наша співпраця стала ще важливішою у сфері підтримки, реконструкції, відбудови й відновлення України Японією. Можна виокремити чотири пріоритетні напрями, з якими ми працюємо. Один із них, який відповідає за зміцнення демократії та державного управління, зосереджено на підтримці Суспільного Мовлення», — сказала пані Джунко Масуда.
Читайте також: Представники «Джайка» відвідали Суспільне Львів
Своєю чергою голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький наголосив на надзвичайній важливості допомоги японських партнерів у підтримці українського суспільного мовника та свободи слова в Україні.
«Я хочу подякувати шановному Пану послу Мацуді Кунінорі за Вашу підтримку Суспільного мовника, в усіх її проявах. Я вважаю, що нам усім дуже пощастило, що ви у нас є, особливо в цей складний час. Хочу подякувати нашим колегам з компанії NHK за те, що з 2015 року взялись допомагати розбудовувати суспільне мовлення в Україні й ні на мить не припинили. І окрема вдячність партнерам з JICA, дякую за ту підтримку, яку ви надаєте, ви неймовірно підсилили нашу компанію і дякую, що ви тут зараз з нами в Києві», — сказав Микола Чернотицький.
Презентацію пересувної телевізійної станції відвідали Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, представники японського агентства з міжнародного співробітництва JICA, японського суспільного мовника NHK, Broadcast Solutions, Sony Ukraine та Держкомтелерадіо.
Модернізована ПТС класу «Streamline» німецького виробника Broadcast Solutions працює у форматах HD та UltraHD.
Телевізійний комплекс може забезпечити виробництво програм з 14 камер одночасно (на борту — 10). В машині облаштовано 13 робочих місць для продакшн-команди. Два виносних робочих місця — для роботи коментаторів.
Інфраструктура ПТС побудована з таких елементів:
- відеокамери Sony РВС 3200;
- відеомікшер Sony XVS-G1;
- аудіомікшер Calrec Brio 36;
- система записів та повторів Riedel SimpleLive;
- система службового зв'язку RTS;
- внутрішня матриця — Ross Ultrix.
Обладнання такого рівня — унікальне для України станом на 2024 рік.
«Суспільне отримало унікальні можливості для виробництва програм. Ця ПТС дозволить підняти на сучасний світовий рівень виробництво новин, спортивних та розважальних програм і токшоу. Комплекс ПТС побудований на базі найкращого обладнання та дозволяє реалізовувати найскладніші задачі», — розповів Юрій Бойчук, технічний директор Суспільного Мовлення.
Загалом, у межах співпраці з Урядом Японії та агентством міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) за «Проєктом розвитку потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2», метою якого є зміцнення структури та функціонування АТ «НСТУ» у забезпеченні безперебійного надання неупередженої та достовірної інформації, Суспільне Мовлення отримує важливу технічну й технологічну допомогу щодо забезпечення співробітників сучасною технікою та засобами для безперебійного виконання професійних завдань.
Крім того, до реалізації проєкту залучено експертів NHK Foundation. Вони надають допомогу в навчанні персоналу шляхом онлайн- та офлайн-тренінгів, в тому числі в рамках навчальних турів до Японії та обміну досвідом працівників Суспільного та японського суспільного мовника NHK.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
«Проєкт розвитку потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2» є логічним продовженням співпраці, започаткованої між Суспільним та JICA у січні 2017 року, та спрямованої на розбудову Суспільного у таких напрямках, як удосконалення вмінь працівників АТ «НСТУ» користуватися й технічно обслуговувати телевізійне обладнання для покриття усієї території України; удосконалення вмінь виробляти якісні програми в освітньому секторі та створення в AT «НСТУ» інформаційної структури з метою висвітлення природних катастроф і надзвичайних ситуацій.
Фаза 2 цього проєкту була погоджена сторонами вже під час повномасштабного вторгнення росії та має на меті зміцнення структури й функціонування АТ «НСТУ» у забезпеченні безперебійного надання неупередженої та достовірної інформації (термін дії проєкту 17.02.2023 – 16.02.2026). В лютому цього року відбулося підписання протоколу щодо нових напрямів підтримки, зокрема щодо архівів Суспільного, що свідчить про постійну увагу до проблем Суспільного та вагому підтримку з боку JICA.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Валерія Мезенцева