Новини компанії

Жовтень 23, 2024

Суспільне і Школа журналістики та комунікацій УКУ готують спільний проєкт на основі архівів

Студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ спільно з командою Суспільного та за консультаційної підтримки спеціалістів Центру міської історії Львова розпочали роботу над проєктом про те, як Львів змінювався упродовж минулих років. До кінця 2024-го заплановано створити три серії для ютуб-каналу Суспільне Львів.

«Цього року ми вирішили змінити фокус нашої співпраці і зосередились на виробництві трьох серій про зміни у Львові на основі відеоархіву Суспільного та фотоархіву Центру міської історії. Студенти отримають частину теоретичної підготовки, необхідної для роботи з накопиченими матеріалами та історією міста, а згодом — створять відео про місто і його трансформації у часі», — каже Максим Волошин, продюсер з виробництва західного хабу Суспільного. 

Читайте також: Як зумери бачать та не бояться привносити нове у журналістику

Отець Андрій Шестак, директор Школи журналістики та комунікацій Українського Католицького Університету, розповів:

«Львів завжди був місцем зустрічі різних культур і традицій, що сприяє ціннісному розвитку особистостей з усіх куточків України. Нашою пропозицією є не тільки зростати й навчатись у стінах Школи та УКУ, але й заглибитися в атмосферу міста, у якому появився і виріс наш Університет. Проєкти, як цей, дають змогу нашим студентам не лише досліджувати історію міста, а й розвивати навички критичного мислення, співпраці та взаєморозуміння, працюючи у командах, відкрити для себе цілковито професійне середовище Суспільного мовника, а також створити справді унікальний контент завдяки архіву».

Архівні відеоматеріали Суспільного у Львові — це тисячі годин різних форматів та жанрів. Частина з них вже оцифрована й опублікована на відкритій платформі Суспільне Медіатека*. Багато записів все ще не ідентифіковані через брак метаданих і не оцифровані через відсутність необхідних для цього технологій та обладнання. Спільно з командою Суспільного студенти можуть відшукати й дослідити цікаві архівні кадри, які покажуть, як Львів змінювався від середини 1950-х і до сьогодні. 

«Співпраця з такими вишами як УКУ — важлива та цінна для нас у двох аспектах: по-перше, студентство — одна із ключових цільових аудиторій для нашого сайту Суспільне Медіатека. По-друге, ми дуже сподіваємося побачити випускників УКУ в наші команді після закінчення навчання. Особисто я так і потрапила свого часу на телебачення та знайшла свою першу роботу — навчаючись на магістра в Інституті журналістики КНУ. Для студентів, гадаю, це теж чудова нагода побачити роботу в медіа зсередини, поєднати теоретичні знання із практичними навичками», — каже Таїсія Турчин, директорка департаменту «Медіатека» Суспільного Мовлення

Нагадаємо, торік студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ спільно з командою Суспільне Львів створили чотири випуски проєкту «Археологія пам’яті». Це тревел-шоу, яке показує історію культурної пам’яті й архітектурні пам’ятки, що потребують реставрації, через реальні історії людей.

Суспільне Медіатека — платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення від 1950-х і до сьогодні. Команда поступово оцифровує масиви архівних записів мовника з усієї України і вивантажує їх на платформу, де переглянути чи дослідити їх зможе кожен.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні. 

Новини від команди Суспільного у Львові — на сайті Суспільне Новини. Підпишіться на наші соцмережі, що бути в курсі головних подій регіону:

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.

* Суспільне Медіатека створений в рамках співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» та триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.