Вересень 26, 2024
Прем'єра серіалу на Суспільному: як росія нищить агропромисловість України
28 і 29 вересня о 22:00 на Першому каналі Суспільного відбудеться прем'єра документально-публіцистичного серіалу «Ціна українського хліба», який розкриває російські воєнні злочини у сфері продовольства та сільського господарства в Україні. Серіал створено на замовлення Суспільного у співпраці з командою ТОВ «Маланка Студіоз».
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному
Серіал складається з чотирьох епізодів і висвітлює наслідки російських злочинів в хлібопродуктовий ринок як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні.
Головна режисерка та креативна продюсерка проєкту Ольга Гібелінда розповідає: «Команда намагалася створити проєкт, який говорить про любов до землі та сільське господарство як основу не лише економіки, але й ідентичності українців». Вона також додає, що важливим викликом для команди був пошук форми, яка дозволила б показати не лише факти, а й емоційний вимір подій: «Ми говоримо про важкі теми, але робимо це через людський вимір, через реальні історії українських хліборобів, які стають символами незламності та опору. Любов до землі — це ключовий мотив проєкту, і це відчувається у кожному кадрі, у кожній історії, які ми розповідаємо».
Читайте також: «Дожити до 100 по-українськи»: прем’єра на Першому каналі Суспільного
У серіалі розповідаються історії аграріїв з різних регіонів України, які, попри обстріли та економічну нестабільність, продовжують боротися за збереження своїх господарств. Окрім великих агропідприємств, серіал висвітлює життя людей з Чернігівщини, Одещини, Херсонщини, Хмельниччини та інших областей України. В ньому показано, як війна вплинула на їхнє повсякденне життя, стосунки з близькими та плани на майбутнє, а також як вони справляються з обстрілами, замінованими полями, окупацією та економічними труднощами.
«В процесі роботи ми шукали оптимальний формат і жанр, щоб розповісти особисті історії людей та показати причинно-наслідкові звʼязки. Коли ми говоримо про здорожчання українського хліба, повинні розуміти умови, у яких працюють хлібороби, і політику ціноутворення. Ці історії вражають, і ми повинні були їх показати», — розповідає продюсерка серіалу від Суспільного Зоряна Биндас.
Перша серія, «Хліб як зброя», демонструє, як росія використовує українське продовольство для політичного впливу, проводячи паралелі з історичними злочинами, такими як Голодомор. Другий епізод, «Зерно незламності», присвячений героїзму українських фермерів, які, попри війну, продовжують вирощувати зерно та дбати про продовольчу безпеку країни. Третя серія, «Земля», аналізує екологічні наслідки війни. Четвертий епізод, «Зерновий коридор», розглядає геополітичні наслідки дій росії на світовому продовольчому ринку.
Читайте також: Стартував перший епізод «Інструкції. Смисл» із Прохаськом, Андруховичем і Тітовим
Документальний серіал дивіться 28 і 29 вересня о 22:00 на Першому каналі Суспільного Мовлення на телеканалах Суспільне Крим та місцевих каналах Суспільного.
Над проєктом працювали:
- Креативна продюсерка та головна режисерка проєкту: Ольга Гібелінда.
- Продюсерка зі сторони Суспільного: Зоряна Биндас.
- Продюсерка: Іванна Хіцінська.
- Режисери: Галина Лавренюк та Віталій Гавура.
- Сценаристка: Ірина Главацька.
- Оператори: Кирило Нікрашевич та Ігор Швидченко.
- Режисер монтажу: Юрій Хробуст.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.