Новини компанії

Вересень 25, 2024

«Дожити до 100 по-українськи»: прем’єра на Першому каналі Суспільного

У п’ятницю, 27 вересня, о 22:15 відбудеться прем’єра документального фільму «Дожити до 100 по-українськи» на Першому каналі Суспільного. Проєкт створений ФОП Пачковська М. Д. на замовлення Суспільного Мовлення. Виробництво документального проєкту стало можливим завдяки коштам «Японського призу».

«Дожити до 100 по-українськи» — документальний фільм про те, як людям літнього та старшого віку залишатися активними, попри виклики війни та постійного стресу, зберігати життєву енергію та оптимізм. Фільм досліджує секрети довголіття, демонструючи важливість руху, інтелектуальної активності, позитивного мислення та зв'язку з природою. Експерти-геронтологи надають наукове підґрунтя та пояснюють вплив цих факторів на тривалість і якість життя.

Читайте також: Це не лише про віру, а й про любов та служіння, — Суспільне презентувало фільм про капеланок

«Створюючи фільм, ми прагнули показати неймовірну силу духу українців, які не лише долають виклики війни, але й демонструють, як можна жити повноцінним, активним життям у будь-якому віці. Цей фільм — не просто про довголіття, він про незламність, оптимізм та любов до життя», — зазначає продюсерка та сценаристка стрічки Марія Пачковська.

У фільмі представлені чотири унікальні історії: 91-річної спортсменки Галини Горяної, 84-річного вчителя фізики Миколи Табачука, 76-річної Любові Прочухан, яка після втрати ноги внаслідок бомбардування продовжує активне життя, та подружжя Василя і Василини Зеленчуків з Карпат, які підтримують традиційний гуцульський спосіб життя.

«Кожен з наших героїв — це унікальна історія перемоги над обставинами. 91-річна Галина Горяна, яка подолала важку травму і продовжує активно займатися спортом; 84-річний Микола Табачук, який щодня доводить, що вік — це лише цифра; Любов Прочухан, яка після втрати ноги внаслідок обстрілу знайшла в собі сили танцювати; подружжя Зеленчуків, які зберігають народні традиції та демонструють силу сімейних цінностей», — розповідає Марія Пачковська

Дивіться також: Документальний фільм «Без перешкод»

Герої стрічки діляться своїми формулами довголіття, а їхні історії здатні надихнути глядачів.

«Я глибоко переконана, що цей фільм варто переглянути кожному українцю. У часи, коли ми стикаємося з численними випробуваннями і часом втрачаємо віру в життя та його сенс, наші герої доводять надзвичайно важливу істину: ніколи не пізно жити повним життям, пізнавати світ, розвиватися, досягати нових вершин, навчатися, плекати улюблену справу, любити й радіти кожному дню, — говорить сценаристка та режисерка фільму Алла Демко. — Здається, саме в цьому і криється секрет справжнього довголіття — не ламатися під тягарем обставин, а натомість зберігати в собі дитячу допитливість та невгасиму жагу до життя. Цей фільм — не просто історії довгожителів, а потужне джерело натхнення та життєвої мудрості для кожного з нас».

Проєкт документального фільму «Дожити до 100 по-українськи» став переможцем  міжнародного конкурсу Japan Prize 2023 («Японський приз 2023») у категорії «Проєкт програми». Креативна продюсерка Суспільного Зоряна Биндас, яка представляла ідею в Токіо, розповідає: «Обґрунтовуючи свій вибір, журі зазначило, що в Україні триває війна, та попри це, фільм — про життя та надію. Так і є. Стрічка про перемогу над обставинами. Я подумала, що історії наших героїв зможуть допомогти глядачам старшого віку поглянути по-іншому на своє життя, побачити його справжню цінність. Мені б дуже хотілося, щоб старші люди розуміли: вони важливі для суспільства, їхнє життя дуже цінне, а його якість має значення».

Творча команда:

  • продюсерка і сценаристка Марія Пачковська;
  • режисерка і сценаристка Алла Демко;
  • оператор-постановник Максим Гапонюк;
  • продюсерка від Суспільного Зоряна Биндас.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.