Новини компанії

Березень 29, 2024

Документальний фільм Суспільного «Домівка на спині» змагається в національному конкурсі Doc Kyiv fest

Документальний фільм команди Суспільного Мовлення «Домівка на спині» змагається в національному конкурсі документального глядацького кіно Doc Kyiv fest. Фестивальна премʼєра стрічки відбулася в перший день фестивалю, що розпочався в Києві 28 березня. За перемогу в фестивалі змагаються шість фільмів. На показі була присутня творча команда, яка розказала про задум фільму та зйомки.

«Це перший кінофестиваль для фільму “Домівка на спині”. Ми почали знімати стрічку минулої весни. Тоді минув рік від початку повномасштабного вторгнення й перед людьми, які виїхали за кордон постав вибір: або залишатися будувати своє життя там, або повертатися до України. Але повертатися не всі готові. З різних причин. Багатьом навіть немає куди повертатися. Ми прагнули показати життя у вимушеній еміграції, з чим щодня стикаються наші героїні та як реагує на них Європа. Й не ділити на чорне й біле. Мені здається, нам це вдалося», — коментує режисер фільму Володимир Бакум.

Фільм «Домівка на спині» розповідає про двох українок-переселенок: Тетяну, яка осіла в польській Познані, та Альону, яка переїхала до німецького Вайденбергу. Повномасштабна війна змусила їх поїхати світ за очі й залишити в Україні звичне життя, роботу та близьких. Але перед ними знову вибір — повернутися чи залишитися. Вибір у кожного свій.

Читайте також: «Батьки-засновники»: історична місія України за версією Костомарова

«Тема, яку ми підняли в нашому фільмі, не перестає бути актуальною. Наші громадяни знаходять нові домівки, на жаль, не в Україні. Повернутися з часом стає ще проблематичніше тому, що вони вростають корінням у свої нові країни, обживають дім, можливо, знаходять кохання, діти йдуть у школи та університети. Але дуже важливо, що в цьому фільмі ми показуємо, що можна повернутися й бути щасливою від свого повернення, навіть незважаючи на те, що відбувається в Україні», — розповідає продюсерка фільму Катерина Феленюк.

Фото надане організаторами фестивалю

На фестивальний показ зі знімальною командою прийшла й одна з героїнь фільму Альона Марченко з чоловіком.

«Напевно, багато кому відомо відчуття, коли ти не в Україні, як це все набагато складніше проживається, коли ти фізично не на війні, але твій мозок, твоє тіло постійно все моніторить, фіксує. Плюс в мене чоловік військовий. Це теж давалося в знаки, оскільки якщо він десь на виходах, то на мені це дуже сильно відображається. Рішення про моє повернення було нашим спільним», — згадує Альона Марченко

Читайте також: На Суспільному покажуть документальний фільм «Русифікація в стилі поп»

Над фільмом «Домівка на спині» працювали: 

  • Володимир Бакум — режисер та автор фільму;
  • Сніжана Кутракова — сценаристка та журналістка;
  • Олександр Сухов — режисер монтажу;
  • Рустам Мамедов, Богдан Гайдаш — оператори-постановники;
  • Андрій Герасименко — звукорежисер;
  • Олександр Грідін — звукооператор;
  • Олександра Дилькова — колористка;
  • Рустам Мамедов — моушен-дизайнер;
  • Ірина Коць — редакторка;
  • Катерина Феленюк — виконавча продюсерка;
  • Олена Красавцева — фахівчиня з діджитал-адаптації.

На глядачів фестивалю Doc Kyiv Fest очікує насичена національна конкурсна програма, галузеві заходи, пітчинг та покази позаконкурсних українських та іноземних документальних фільмів. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб дізнаватися про головні проєкти та події на Суспільному.

Фото — Юлія Іванченко