Березень 22, 2024
Ірина Цибух увійшла до сотні лідерок «УП 100. Сила жінок»
Ірина Цибух, бойова медикиня добровольчого батальйону «Госпітальєри», менеджерка проєктів регіонального мовлення Суспільного, стала лауреаткою премії «УП 100. Сила жінок» у категорії «Захисниці».
«УП 100. Сила жінок» — премія від Української правди, лауреатками якої стали 100 українських жінок, які наближають перемогу щоденною працею, самопожертвою та турботою про наступні покоління українців. Урочиста церемонія відбулась 20 березня.
«Цей вечір виявився для мене про сестринство і любов. Сильні жінки знають, наскільки варто і важливо підтримувати одна одну, сильні жінки здатні поважати служіння одна одної по-справжньому. Бути частиною спільноти, яку того вечора зібрала "Українська правда" — почесно. Моя мама доєдналась до події, і мені було надзвичайно важливо, щоб вона відчула енергію і міць номінованих жінок, бо сама заслуговує бути серед УП 100, як і кожна мама, яка чекає свою дитину з війни. Вдячна бути лауреаткою, бо хочу, аби мій голос звучав гучно і твердо: захист державності — це новий тренд нашого покоління, і прагну, аби військові надихали своїм прикладом боротись інших», — сказала Ірина Цибух.
«Наша компанія пишається кожним працівником та працівницею, що обрали шлях захисту України. Нам дуже бракує Ірини в команді, і ми віримо, що вона скоро повернеться», — каже Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення.
Читайте також: Катерина Яковленко отримала премію Women in Arts. The Resistance
Ірина приєдналася до команди Суспільного Мовлення у 2017 році. Готувала міжрегіональні спецефіри для Суспільного, втілювала грантові проєкти та знімала документальні фільми, була медіатренеркою. Коли почався повномасштабний наступ російських військ, вона повернулася до лав добровольчого батальйону «Госпітальєри», де відбула кілька ротацій на передовій ще з 2014-го, у складі батальйону Ірина забезпечує евакуацію поранених бійців із найгарячіших місць і надає домедичну допомогу. У листопаді 2023 року Ірина Цибух отримала відзнаку від президента України орден «За заслуги» III ступеня.
Проєкт «УП 100. Сила жінок» провели вперше. У категорії «Захисниці» до сотні жінок-лідерок увійшли також лідерка Жіночого ветеранського руху, ветеранка Андріана Арехта; керівниця медичної служби «УЛЬФ», офіцерка ЗСУ, волонтерка Аліна Михайлова; військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка Юлія Паєвська; бойова медикиня Анна Федорчук (Пума); аеророзвідниця, командирка взводу БПЛА, учасниця руху Veteranka Юлія Микитенко; журналістка, захисниця Маріуполя, військовослужбовиця Валерія Суботіна; командирка взводу ЗСУ, кулеметниця, поетка Оксана Рубаняк; снайперка Анастасія Савка; військовослужбовиця «Азову» Аліна Мелешко-Габурич; військовослужбовиця ЗСУ, командирка мінометного взводу Ольга Бігарь; керівниця патронатної служби «Азову» Олена Толкачова; військовослужбовиця ЗСУ, командирка взводу Ярина Чучман-Миньо; саперка, доброволиця, засновниця благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова та парамедикиня, віцепрезидентка Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Пирогова Галина Алмазова. Інші категорії нагородження — «Суспільство», «Державне управління та політика», «Бізнес», «Креативні індустрії», «Освіта та наука», «Культура» та «Спорт».
«Українська жінка сьогодні — це про те, як, перемагаючи біль і страх, шукати сенси там, де їх інколи неможливо знайти, підійматися і йти далі. Для того, щоб жіноче обличчя війни одного дня стало жіночим обличчям перемоги. Ми відзначаємо сотню українських жінок, які наближають перемогу щоденною працею, самопожертвою та турботою про наступні покоління українців», — йдеться в описі проєкту «УП 100. Сила жінок».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб дізнаватися про головні проєкти та події на Суспільному.