Лютий 12, 2024
Плануємо збільшувати команду новинарів, — Микола Чернотицький на відкритті Kyiv Media School
У 2024 році Суспільне планує збільшувати команду новинарів, адже у фокусі медіакомпанії — новини, робота над якими буде розширена як у регіонах, так і в центральній редакції. Про це повідомив голова правління Суспільного Микола Чернотицький під час дискусії «Криза кадрів у медіа: проблема та рішення».
Водночас він звернув увагу на виклики, з якими Суспільне як роботодавець стикається із початком повномасштабної війни, яких кадрів бракує найбільше та які можливості компанія надає співробітникам. Розмова відбулася 9 лютого на відкритті Kyiv Media School. Модерував дискусію Євген Заславський, виконавчий директор Media Development Foundation.
Микола Чернотицький зазначив, що Суспільне відчуває брак кадрів, адже частина колег зараз перебуває у ЗСУ, частина поїхала за кордон. Окрім того, неможливо уникнути плинності кадрів, що спричинена важкістю: довго, інтенсивно та виснажливо працювати з новинами під час війни. Є труднощі з пошуком спеціалізованих журналістів, зокрема міжнародників, а також із технічним персоналом, наприклад, інженерами, оскільки часто вони є офіцерами, тож їх мобілізують. Наразі складно залучати людей до роботи в команди, що працюють поруч із фронтом — у Харкові, Херсоні, в Запоріжжі, на Донбасі тощо.
«Ми як компанія розробляємо сценарії, як це має працювати та які активи найважливіші, що їх ми зберігаємо при тих чи інших подіях. У 2024 році у фокусі Суспільного — новини, роботу над якими розширюватимемо як у регіонах, так і в центральній редакції. Тож плануємо збільшувати команду новинарів. У підготовці новин прагнемо більше спеціалізації й більше глибини. Та боюся, що на ринку немає достатньо фахівців, яких ми могли б залучити в підрозділ новин», — зазначив голова правління.
Читайте також: Суспільне ініціювало зміни до законодавства щодо страхування працівників медіа
Голова правління поділився, що сильні сторони Суспільного в тому, що компанія — прозорий і надійний роботодавець; має сучасні робочі місця; багато цікавих відряджень і навчальних програм — співробітники Суспільного постійно навчаються й навчають; пропонує прогнозовану та стабільну винагороду.
«У нас вибудувана система грейдів. Раз на рік замовляємо звіт ринку. Приймаємо, на скільки відсотків для нас є прийнятним відставання від середньої зарплати на ринку. Доплачуємо так звані репортажі з підвищеним ризиком — і на філіях, і в центральному офісі. Ми готові платити більше тим, хто копає глибоко та має експертність і навички в певній сфері. Крім того, прагнемо робити так, щоб не тільки гроші були основною мотивацією».
Що стосується корпоративної культури, Микола Чернотицький наголосив, що вона зазнала трансформацій, оскільки Суспільному було важливо відійти від культури державної установи з її спадковістю та інертністю:
«Наш перехід ми сформулювали як “Від культури подвигу до культури порядку”. Адже для нас як великого медіа важливе правильне планування. В компанії модно вчитися: як керівники, так і співробітники всіх рівнів постійно навчаються на різних курсах і програмах».
Kyiv Media School — ініціатива Media Development Foundation (MDF) у партнерстві з Фондом ERSTE, спрямована на перебудову журналістської освіти в Україні. Місія школи — виховати кваліфікованих медіафахівців і медіафахівчинь, які віддані професійним та етичним стандартам. Пріоритетні напрями школи: протидія дезінформації; боротьба з корупцією; прозоре відновлення в громадах; документування воєнних злочинів.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Олег Переверзєв