Новини компанії

Січень 08, 2024

В пам’ять про Героя — поезія Максима «Далі» Кривцова на Суспільному

На фронті загинув поет і військовослужбовець Максим «Далі» Кривцов.

Максим Кривцов був учасником Революції Гідності, а у 2014 році добровольцем долучився до лав Збройних сил України. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після початку повномасштабної війни повернувся на фронт. Продовжував писати вірші та прозу.

У 2023 році Максим взяв участь у проєкті Радіо Промінь «День, якого не повинно бути», для якого прочитав свій вірш «Я стану мандрівником...».

В червні 2023 року Максим Кривцов взяв участь у поетичних читаннях Радіо Культура на Книжковому Арсеналі. Його виступ прозвучав на хвилях радіо, зокрема такі поезії:

Максим Кривцов «Він в ЗСУ»

Максим Кривцов «Голгофа Марії»

Максим Кривцов «І коли смородина сонця впала за горизонт»

Максим Кривцов «Лідія пахне хвоєю»

Максим Кривцов «Там де темрява»

Нещодавно у видавництві «Наш формат» вийшла книжка Максима Кривцова «Вірші з бійниці», яку було визнано однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН. Збірка містить посилання на вірші Максима в його авторському виконанні, які звучали на Радіо Культура.

«24 лютого все почалося знову. Те, що ніколи не припиняло тривати. Напевне, тисячоліття. Наче привели до тями нашатирем. Ще три дні тому ти засинав в обіймах на своєму дивані із дівчиною, 24 лютого ввечері ночував у військовій частині, а наступної ночі на тому ж дивані були складені зброя та екіпа, яку ми встигли отримати. І вночі по черзі ми виходили чергувати на моє подвір'я, досилаючи патрон в патронник. Поруч з грядкою, на якій я вирощував м'яту та мелісу. На гірці, з якої я спускався на лижах, стояли хлопці і прикривали сектор. Ось такі ривки — вони найбільш пам'ятні та чутливі. Так, як було на Майдані, і тут це відчуття повернулося. На диво, я тоді зрозумів, що життя хороше, і не хочеться його втрачати. І тому вартує за нього побитися», — розповідав Максим Кривцов в одному з інтерв'ю для Суспільне Культура.

Максиму Кривцову назавжди 33. Вічна пам’ять Герою!