Новини компанії

Грудень 28, 2023

Все, що турбує громади: історії-лідери переглядів на місцевих ютуб-каналах Суспільного у грудні

Про «вікно життя» для немовлят і життя в усіх його проявах, про смерть за рідну землю й загибель від рук батька, реабілітацію військових та нарахування пенсій — місцеві кореспонденти Суспільного показують резонансні історії й розповідають про все, що турбує українців. Ми зібрали добірку матеріалів, які найбільше зацікавили користувачів ютуб-каналів філій Суспільного у грудні. Підписуйтесь на платформи Суспільного, щоб не пропустити важливе.

Читайте також: Понад 10 мільйонів підписок на сторінках Суспільного в соцмережах

Понад 547 тисяч разів подивилися сюжет Суспільне Вінниця про похорон  29-річної Юлії Трончук та її двох доньок: півторарічної Марійки та чотирирічної Дарини. У вбивстві підозрюють батька дівчат: попередньо, він задушив дружину під час сну, а потім повторив це з дітьми. Живим залишив лише 11-річного сина жінки від попередніх стосунків, обґрунтувавши тим, що він йому не рідний.

Сюжет Суспільне Івано-Франківськ про побиття військовослужбовця у Тлумачі на Франківщині зібрав майже 363 тисячі переглядів. 30 листопада п'яний водій завдав травм військовому Ігорю Федораку. В нього — зламаний ніс. Поліцейські затримали нападника. 

Розстріляв українського військовополоненого біля церкви у Лукашівці та погрожував убити підлітка з батьком. У Чернігівському районному суді слухають справу російського командира Даніла Кобліка з позивним «Магніт». Його підозрюють в умисному вбивстві та жорстокому поводженні з цивільними. Цей репортаж Суспільне Чернігів переглянули понад 124 тисячі разів.

У селі Новоукраїнка під Вугледаром на Донеччині у своєму розбитому російськими снарядами дворі малює картини Геннадій. Він — родом з Вугледара. Коли російські військові почали бомбити місто, пішов жити до сусіднього села. В Новоукраїнці чоловіку надали будинок. В дім згодом влучив російський снаряд, наразі чоловік живе у підвалі. Все подвір'я заставлене картинами, які Геннадій малює щодня. Ця історія Суспільне Донбас зібрала понад 108 тисяч переглядів.

Від 74 до 93 тисяч разів подивились матеріали Суспільне Чернігів, Суспільне Житомир та Суспільне Харків:

  • найдорожча картопля за 10 років. Від 9 до 10 гривень за кілограм цього овочу платять селянам скупники на півночі Чернігівщини зараз. Торік такої ж пори в селах картоплю скуповували по 2,5-3 гривні за кіло. 

  • 51-річний Сергій Харламенко, переселенець з Маріуполя, понад п'ять тижнів живе на вулиці в Житомирі. Чоловік розповів, що із Маріуполя він з донькою вирішили виїхати після того, як в їхній будинок влучила ракета. 

  • Сергій Круглов живе у місті Лозовій, його будинок торік зруйнувала російська ракета, але він залишився жити у вцілілій кімнаті. Нині погодили компенсацію за знищений дім: близько 900 тисяч гривень виплатять родині Круглова за програмою «єВідновлення».

Історії та сюжети Суспільне Чернігів, що зібрали від 59 до 62 тисяч переглядів:

  • разом пішли служити й разом загинули на фронті. У Корюківці 2 грудня в останню путь провели двох братів Камишних, які загинули на сході країни: 46-річного Дмитра та 41-річного Олександра.

 

  • «Як помирати — значить доля така», — сказав 25-річний боксер з Чернігова Юрій Ворона в останній телефонній розмові своїй мамі. Він з початку повномасштабного вторгнення добровольцем пішов до тероборони, згодом перейшов до розвідувального взводу 21-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ. Брав участь у бою за Лукашівку в березні 2022 року. Там і загинув.

  • Військовослужбовець із Херсонщини Віталій Стаднік проходить реабілітацію у Чернігівській міській лікарні №4 після черепно-мозкової травми, яку він отримав поблизу Єлизаветівки на Донеччині. Він навчився заново їсти та сідати, а тепер робить перші кроки. Його дружина Ірина разом з двома дітьми пережила дев'ять місяців окупації, а тепер переїхала у Чернігів та допомагає чоловіку відновитися. 

Понад 40 тисяч переглядів отримали відео Суспільне Чернівці, Суспільне Кропивницький та Суспільне Чернігів:

  • Вадим Петрюк із Буковини отримав травму на Запоріжжі. У складі групи він йшов евакуювати поранених, але наступив на міну. Це трапилось цьогоріч у серпні — через рік боїв на фронті. Тепер Вадим реабілітується у Чернівецькій області. Хоче якнайшвидше почати ходити, бо семирічний син мріє з татом грати у футбол. 

  • У Кропивницькому рідні загиблих військових просять посилити нагляд та охорону Алеї почесних воїнських поховань Далекосхідного кладовища. З їхніх слів, з могил крадуть квіти й рушники та псують прапори.

  • У весільні вінки із воску та паперу на власний «манір» все життя вдягала наречених Марія Волік з села Антонівка, що на Прилуччині Чернігівської області. Нині жінці 92 роки. Суспільному вона розповіла, що втратила батьків ще в дитинстві, через що не мала часу на навчання та закінчила лише один клас. 

Зацікавили користувачів ютубу пояснення експертів для проєкту «Суспільне. Спротив» про індексації пенсій та нові правила ідентифікації пенсіонерів. Ці матеріали Суспільне Рівне переглянули понад 46 тисяч разів:

  • у 2024 році індексацію пенсій в Україні можуть провести за новими правилами. Про те, чого очікувати українцям наступного року, розповів експерт з пенсійних питань, колишній працівник Пенсійного фонду, оглядач у газеті «На пенсії» Сергій Коробкін.

  • Нові правила для ідентифікації пенсіонерів, які визначив Пенсійний фонд України, набули чинності у грудні. Згідно з нововведеннями, відтепер пенсіонери мають можливість пройти таку ідентифікацію не лише особисто в офісах Пенсійного фонду, але й дистанційно. Заступниця Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла, що змінилося у процесі ідентифікації та що потрібно робити пенсіонерам. Строк проходження ідентифікації — до 31 грудня 2023 року. 

Від 20 до 38 тисяч разів подивились історії Суспільне Луцьк, Суспільне Суми, Суспільне Херсон, Суспільне Кропивницький, Суспільне Хмельницький, Суспільне Чернігів та Суспільне Полтава:

  • 85-річна жителька волинського села Галузія Хіонія Ляцевич у своєму господарстві тримає п'ять корів, теличку і теля. Корів пенсіонерка доїть вручну. 

  • Родина Савченків жила в Нижній Сироватці Сумського району. Незадовго до вторгнення померла мати, у лютому 2022-го батько і син пішли добровольцями й загинули на бойових завданнях. 

  • У багатоповерхівках та у приватному секторі: херсонці скаржаться на велику кількість гризунів у місті. Чому миші та щури перебрались до людей та в чому небезпека — дізнавались кореспонденти Суспільного. 

 

  • У Луцькій районній раді 22 грудня не відбулося засідання сесії. З 48-ми обранців громади присутніми були 26 депутатів. Попри це, до зали засідань прийшли представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки — із повістками.

  • У кропивницькому пологовому будинку вперше з моменту відкриття спрацювало «віконце життя». Там залишили новонародженого хлопчика.

  • У Кропивницькому внаслідок ракетної атаки армією рф пошкоджені паркани, сонячні панелі, вибите скло у вікнах будівель. 

  • Власники будинку на Полтавщині, на який впав уламок російського безпілотника, отримають допомогу. 21 грудня на місці інциденту працювала профільна комісія, яка зафіксувала наслідки влучання.

  • Без магазину та медпункту, але з газом: як живуть люди в майже вимерлому селі на Дунаєвеччині, що на Хмельниччині. 

  • 165 благородних оленів випустили в мисливських угіддях мисливсько-рибальського підприємства «Єгер», що на Чернігівщині. Їх привезли із Сумської області. Як розповів власник підприємства Андрій Рева, на тварин чекає рік перетримки у спеціальному вольєрі, після чого їх випустять у дику природу.

  • Юрій Чередник та Наталія Білоус почали жити разом після початку повномасштабного вторгнення. В Юрія після смерті першої дружини залишилось на вихованні п'ятеро дітей, а в Наталії Білоус їх дев'ять від першого шлюбу. З початку російського вторгнення у них народилося ще двоє спільних дітей. Четверо — подорослішали й живуть окремо.

Читайте також: Виходить другий наклад книги «Хоробрі казки» за проєктом Суспільного

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.