Грудень 13, 2023
Суспільне надіслало подарунки переможцям Радіодиктанту національної єдності
Сувеніри й книжки на згадку про подію, емоції й прагнення — подарунки символічні. Їх надсилають до переможців Радіодиктанту національної єдності-2023. Цього року без помилок Радіодиктант написали Христина Гоянюк та Галина Шура. Однієї помилки припустилися: Олеся Жуковська, Євгенія Антонюк, Вікторія Норичка, Іванна Рубан та Юлія Шевченко.
Читайте також: Суспільне оголосило переможців Радіодиктанту національної єдності-2023
«Галина Шура та Христина Гоянюк беруть участь у написанні Радіодиктанту й перемагають не вперше, — розповідає виконавча продюсерка Українського Радіо та координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько. — Кожен з учасників має свою історію. Серед переможців п’ятеро тих, хто зробив одну помилку. Вони різні за фахом і віком і перебувають не тільки в різних містах, а й країнах. Так, Євгенія Антонюк родом із Сумщини, Роменського району, с. Коровинці. Але нині вона мешкає за Полярним колом. Наразі в Північній Норвегії полярна ніч. Євгенія неймовірно зраділа, коли дізналася про перемогу в Радіодиктанті!»
Військові також писали Радіодиктант національної єдності. Серед тих, до кого вже прямує подарунок від Суспільного Мовлення, саме військовослужбовиця — ще одна переможниця з однією помилкою.
«Минулого року під час диктанту наш підрозділ стояв на Харківщині, тож довелося писати диктант на вулиці в компанії місцевих котів, — згадує Олеся Жуковська. — Цьогоріч батальйон стоїть на Київщині, хоча частина хлопців зараз на виїзді в Донецькій області. Я не знала, що диктант перенесли… Дізналась, коли мене в селі вчителька української мови зустріла й запитала, чи пишемо ми Радіодиктант? Так соромно ще не було. Й по батальйону чомусь жодної інформації не було, хоча штабні наче як писали диктант. Щороку писала диктант, а тут... Тож відразу знайшла запис на ютубі, написала й відправила на перевірку».
Олеся встигла написати й відправити диктант до оприлюднення тексту й припустилася лише однієї помилки — тож потрапила до цьогорічних переможниць.
«Радіодиктант — це не про перевірку знання мови, це про єднання довкола мови, — додає Юлія Шелудько. — Я вірю, що коли люди одночасно роблять одну спільну справу — це неймовірна позитивна енергетика єднання!»
Читайте також: Що відбувається за лаштунками Радіодиктанту національної єдності
Нагадаємо, цьогоріч Радіодиктант національної єдності-2023 відбувся 27 жовтня, у День української писемності та мови, який, згідно з указом Президента України Володимира Зеленського, відтепер відзначатиметься 27 жовтня. Авторкою тексту «Дороги України» стала Катерина Калитко, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії. Читав диктант актор і театральний режисер Олексій Гнатковський. До методичної роботи над Радіодиктантом традиційно долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко. Традиційно і цьогоріч найбільший україномовний флешмоб об’єднав сотні тисяч українців у всьому світі.
Суспільне Мовлення транслювало Радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі. Слухати й дивитися трансляцію Радіодиктанту можна було по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на ютуб-каналі Українського Радіо і на фейсбук-сторінках Суспільного. Цьогоріч кількість переглядів на ютуб-каналі Українського Радіо сягнула майже пів мільйона.
Листи з текстами Радіодиктанту перевіряли представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine.
Нагадаємо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, що об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Цьогоріч листи з радіодиктантом на перевірку надійшли з 39 країн світу, в тому числі написані шрифтом Брайля.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анастасія Мантач