Новини компанії

Травень 12, 2023

Євробачення-2023: переможці другого півфіналу

11 травня під час другого півфіналу Пісенного конкурсу Євробачення-2023, який проходить у Ліверпулі від імені України, було оголошено другу десятку виконавців, які потрапили до фіналу. Глядачі обирали з-поміж 16 країн-учасників. Цього разу за своїх фаворитів голосували також українці. 

Переможцями другого півфіналу стали:

  1. Албанія: Albina & Familja Kelmendi — «Duje»
  2. Кіпр: Andrew Lambrou — «Break A Broken Heart»
  3. Естонія: Alika — «Bridges»
  4. Бельгія: Gustaph — «Because Of You»
  5. Австрія: Teya & Salena — «Who The Hell Is Edgar?»
  6. Литва: Monika Linkytė — «Stay»
  7. Польща: Blanka — «Solo»
  8. Австралія: Voyager — «Promise»
  9. Вірменія: Brunette — «Future Lover»
  10. Словенія: Joker Out — «Carpe Diem»

Читайте також: TVORCHI розповіли про репетицію на сцені Євробачення-2023

На початку трансляції ведучі другого півфіналу Євробачення-2023 — фронтвумен гурту The Hardkiss Юлія Саніна, британки Ханна Веддінгхем та Аліша Діксон привітали глядачів. Юлія Саніна звернулася українською мовою: «Найтепліші вітання Україні!» 

Під час голосування за учасників другого півфіналу на сцені показали перформанс «Музика єднає покоління» режисера та креативного директора Євробачення-2023 від України — Германа Нєнова. Під час постановки Марія Яремчук заспівала попурі з фрагмента пісні Назарія Яремчука «Родина» у сучасному аранжуванні, «Мелодії» Мирослава Скорика. До перфомансу приєдналися репер OTOY та Злата Дзюнька, представниця України на Дитячому Євробаченні-2022. 

«Україна вкотре бореться за свою незалежність, захищаючись від агресії росії. І на весь світ на сцені Євробачення лунає “Щедрик” — як символ нашої самобутності й нашого спротиву. Микола Леонтович, Микола Лисенко, Мирослав Скорик, Назарій Яремчук — культова композиторська музика України поєднана в одному перфомансі. І це не є випадковим, тому що ми повинні знати нашу музичну історію, ми повинні доносити світу, що ми окремі й ми самобутні. 

Ми з командою Суспільного і BBC запросили у цей номер Марію Яремчук, адже вона не просто посіла 6-те місце на Євробаченні у 2014-му, вона є представницею династії Яремчуків, однієї з найвідоміших музичних династій в Україні. Марія у цьому номері — представниця зв'язку поколінь, яка розповіла історію своєї родини та музичну історію України. До неї доєднався репер OTOY — представник нової хвилі української музики й прототип сучасного українського козака. Сам співак активно волонтерить, в тому числі й на передовій, а його брат служив в “Азові” і, на жаль, загинув. І Злата Дзюнька — учасниця Дитячого Євробачення-2022», — розповів режисер та креативний директор Євробачення-2023 від України Герман Нєнов.  

В ефірі шоу ведуча Аліша Діксон познайомила глядачів з представниками України гуртом TVORCHI та ще двома учасниками «великої п'ятірки» — Іспанії й Великої Британії, які потрапляють відразу до фіналу Євробачення-2023. Фрагмент виступу українського гурту глядачі арени підтримали оплесками стоячи. 

Пряма трансляція другого півфіналу Пісенного конкурсу Євробачення-2023 велася на телеканалі Суспільне Культура та на діджитал-платформах Суспільного: 

На ютуб-каналі Євробачення Україна можна було спостерігати за роботою ведучого Тімура Мірошниченка наживо з коментаторської студії у Ліверпулі.

Дивіться також: влоги про Євробачення — Привіт, Eurovision 2023

67-й Пісенний конкурс Євробачення проходить у Ліверпулі від імені України, яка здобула перемогу в Турині минулого року. У суботу, 13 травня, відбудеться фінал Євробачення-2023. Гурт TVORCHI, які потрапили до фіналу автоматично, виступить з піснею «Heart of Steel» під номером 19

Цьогоріч у пісенному конкурсі беруть участь представники 37 країн. Кілька країн, які не беруть участі, транслюють пісенний конкурс, зокрема США, Чилі й Північна Македонія.

Радіо Промінь — офіційний радіомовник Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото: EBU

Читайте більше про Євробачення у Facebook і Telegram, а також дивіться наш YouTube.