Новини компанії

Жовтень 20, 2022

Тікток-блогер Данило «Чорнобровий» Гайдамаха: «Цього року Радіодиктантом зшиватиметься увесь світ»

Тікток-блогер Данило «Чорнобровий» Гайдамаха цього року став амбасадором Радіодиктанту національної єдності. В ефірі програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура він розповів про те, чому українська стає все більш популярною, чому «повернена» українська не менш цінна за рідну, а також для чого нам всім треба писати Радіодиктант національної єдності.

Читайте також: Суспільне Мовлення оголосило дату Радіодиктанту національної єдності 2022

Данило Гайдамаха розповів, що з народження говорив російською, хоча його бабусі й дідусі спілкувалися українською. Коли він здійснював свій перехід на українську, це ще не було дуже поширеним явищем, але з часом навколо нього почало з'являтися все більше людей, які теж перейшли на українську. Коли почалось повномасштабне вторгнення, ця хвиля стала масовою. 

«Я дуже вірю в сьогоднішню молодь, й у своє покоління, і в молодше. Воно вже незворотно українізується. Наприклад, колись було дивно казати на "лайк" "вподобайка", а тепер це звичайна річ. Ми вживали здебільшого "пост", а тепер говоримо "допис". Я ніколи не кажу "сторіз", натомість ― "розповіді". Й інстаграм підтягнувся, вживає ці слова, тобто ми впливаємо на нові версії застосунків», — зауважив Данило

За його словами, «повернена» українська набуває додаткової цінності. 

«Мені здається, що той, хто у свідомому віці заговорив українською, доклав зусиль,  усвідомив значення мови й наважився, ― розуміє, що цей вчинок нелегкий. Але мова цієї людини набуває додаткової цінності, з’являється якась глибина. Коли людина повертає собі мову своєї землі, то прожитий досвід ніби помножується, набуває нових значень», — каже блогер. 

Данило «Чорнобровий» Гайдамаха зізнався, що зі школи мав певне упередження щодо диктанту як форми оцінювання, але наголосив, що Радіодиктант національної єдності ― це не про оцінку наших знань, а про єдність. 

«Українці з різних куточків України і світу, різних професій та віку сідають, слухають один текст, проживають цей текст і пишуть його своєю рукою. Цього року слова "національна єдність" набули нових значень, тож Радіодиктантом зшиватиметься увесь світ. Українство зараз по різних країнах, і ми писатимемо диктант на всій земній кулі. У мене самого багато друзів виїхало за кордон, і я до цієї ситуації ставлюся двояко. Величезна прикрість, що так багато людей виїхали, але я маю велику надію, що найкращі досвіди, які вони позбирають по всьому світу, принесуть обов’язково назад в Україну. Всі найкращі стандарти. Я дуже вірю в українців, і що диктант може стати місточком та пам’яттю про те, що повернення неодмінно буде», — сказав Данило Гайдамаха

Нагадаємо, Радіодиктант національної єдності-2022 відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом. Авторкою тексту цьогорічного Радіодиктанту національної єдності стане українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом вже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, в ефірі телеканалу Суспільне Культура, на фейсбук-сторінці Суспільного та ютуб-каналах Українського Радіо та Суспільне Новини

Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. Українське радіо можна слухати в FM та AM-діапазонах по всій країні. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням.

Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.