Новини компанії

Вересень 08, 2021

Суспільний мовник обрав переможця мистецького конкурсу на створення проєкту «Свої»

6 вересня Суспільний мовник визначив переможця мистецького конкурсу на виробництво проєкту за власною ідеєю «Свої». Після захисту пропозицій учасників переможцем стала команда Visimka Production (ФОП Бойко), яка неодноразово співпрацювала з Координаційним центром мовлення національних меншин, реалізувала документальний фільм Суспільного «Невидима правда». 

Читайте також: Визначено переможця конкурсу на створення дизайн-концепції експозиції про нацспільноти та корінні народи

Проєкт «Свої» має на меті створити цикл соціально-просвітницьких роликів для усіх платформ Суспільного: телебачення, радіо та діджиталу, в яких представники національних спільнот України та чутливих соціальних груп розкажуть історії про своє життя, адаптацію в суспільстві, а також розкриють проблеми дискримінації, з якими вони зіткнулися. 

Ролики покликані протидіяти розповсюдженню ксенофобії в українському суспільстві, налагодити громадський діалог, аби зміцнити суспільну довіру і підкреслити, що хоч всі люди різні, однак вони мають рівні права. 

Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин. 

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдавською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.