Червень 02, 2021
Щодо заяви заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю інформаційній агенції «Інтерфакс Україна» заявив, зокрема, «...є приклади того, коли суспільний мовник є не нейтральним, а тим, хто озвучує позицію інших політичних сил».
UA: Суспільне мовлення нагадує, що від початку свого існування мовник керується засадами стандартів журналістики та діє відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», Закону України «Про телебачення і радіомовлення», інших законодавчих актів, також керується внутрішніми документами телерадіокомпанії, що регулюють редакційні та інформаційні стандарти. Наголошуємо, що Суспільне забезпечує рівний доступ представників усіх політичних сил, запрошуючи їх на токшоу та інші програми.
Неупередженість суспільно-політичного мовлення каналів Національної суспільної телерадіокомпанії України, особливо у виборчий період, підтверджено численними моніторингами.
Суспільне незмінно лідирує у рейтингах найякісніших ЗМІ, а саме:
Суспільне | Новини входить до переліку сайтів із найвищими показниками дотримання журналістських стандартів (за результатами щоквартального моніторингу Інституту масової інформації на предмет дотримання професійних стандартів у провідних українських онлайн-медіа). Понад 96% матеріалів на новинному сайті Суспільного без порушень професійних стандартів.
Сайт новин Суспільного мовника suspilne.media увійшов до переліку із восьми найякісніших українських онлайн-медіа, який називається «білий список» — за результатами двоетапного піврічного моніторингу Інституту масової інформації.
Під час підготовки до місцевих виборів 2020 року лише суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ забезпечив найбільш нейтральне висвітлення новин та досяг рівного висвітлення різних політичних сил. Також, за даними моніторингу ГО «Детектор медіа», ток-шоу «Зворотний відлік» на Суспільному та UA: Українське радіо показали високу якість висвітлення виборів. За даними моніторингу Інституту масової інформації, який проводився у період місцевих виборів 2020 року, на новинному сайті Суспільного відсутні замовні політичні матеріали.
Також «Детектор медіа» щотижня публікує моніторинги теленовин топових каналів, які свідчать, що на UA: ПЕРШИЙ системно відсутні сюжети з ознаками замовності та незбалансовані згадки політсил. З останнім моніторингом можна ознайомитись за посиланням.
Звертаємо увагу на те, що редакційна політика Суспільного мовника України формується шляхом невтручання влади, бізнесових, неурядових та громадських організацій. Частиною другою статті 3 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» встановлено, що «забороняється втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність НСТУ з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації, що поширюється Суспільним телебаченням і радіомовленням України». Також Статут Суспільного мовника, затверджений актом Уряду України, одним із принципів діяльності телерадіокомпанії визначає незалежність управління та поточної діяльності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, підприємств, установ, організацій, фізичних осіб.
Разом з тим, можемо запевнити що, Суспільний мовник — телеканали, радіостанції, регіональна мережа та онлайн-ресурси НСТУ — від моменту свого заснування й до сьогодні вживає всіх можливих заходів із забезпечення інформаційного мовлення задля надання суспільству максимально збалансованої, неупередженої, актуальної та соціально важливої інформації про Україну і світ, у цілому всіляко сприяючи культурному розвитку суспільства.