Березень 06, 2020
Як створювати проєкти й втілювати їх на Суспільному — медіатренінг для нацспільнот
У п’ятницю, 6 березня, завершився тренінг «Медіапроєкт: від ідеї до впровадження» для представників та представниць національних меншин. Учасникам розповідали, як створити успішний проєкт і податися з ним на пітчинг від Суспільного мовника.
Упродовж тижня експерти Суспільного та запрошені спікери розповідали представникам шістнадцяти національних спільнот про пошук, утілення та висвітлення ідей, пов’язаних із тематикою національних спільнот в Україні.
В останній день тренінгу відбувся хакатон — імітація виступів на реальному пітчингу. Кожен з учасників мав змогу впродовж 10 хвилин презентувати власний проєкт і захистити його.
Суспільний мовник готовий виділити на фінансування проєкту до 1 мільйона гривень, якщо учасник виграє реальний пітчинг навесні. У відбірковому журі будуть і тренери, які проводили лекції протягом тижня. Серед них — Діана Дуцик, Акім Галімов, Марія Заіченко, Наталія Римар, Тетяна Поставна, Катерина Жуліна та інші.
Членкиня Наглядової ради Суспільного у сфері забезпечення прав національних меншин Дарія Карякіна зазначила, що тренінг «Медіапроєкт: від ідеї до впровадження» — чи не перша можливість для національних спільнот узяти участь у навчанні щодо створення проєктів. Після закінчення тренінгу учасники зможуть передавати знання колегам і долучати дедалі більше людей до створення програм для себе й про себе.
«Людям, які ніколи в житті не реалізували своїх проєктів на теле-, радіо- чи медіаплатформах, важливо знати, як відбувається цей процес — як подавати проєкти, як створювати продукт, важливий не тільки для представників національних спільнот, а й для інших жителів України», — розповіла Дарія Карякіна.
«Для того щоб збільшити кількість проєктів про нацменшини й для нацменшин — із ними потрібно особисто спілкуватися й говорити їм про те, що ми хочемо втілювати їхні ідеї, — зазначила керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима. — У нас буде пітчинг на базі Суспільного. І ми хочемо, щоб якомога більше мовлення нацспільнот було в ефірі Суспільного».
Учасник тренінгу представник польської спільноти Андрій Леуш із Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську зазначив, що поділиться з колегами знаннями, які здобув на тренінгу.
«Думаємо подаватися на пітчинг від Суспільного мовника. Ми вперше братимемо участь у ньому, і це буде хороший досвід. Навіть якщо нам не вдасться пройти, ми все одно не будемо опускати рук, працюватимемо далі. Але я завжди мислю позитивно, тому впевнений, що все буде добре й нам удасться реалізувати ідею на Прикарпатті», — зауважив Андрій Леуш.
Представниця ромської спільноти Олександра Коряк із Міжнародної благодійної організації «Ромський жіночий фонд «Чіріклі»» розповіла, що навчання допомогло їй комплексно поглянути на етапи створення успішного продукту.
«Тренінг дав змогу відчути себе в ролі медійниці, зрозуміти, як створюватимеш і просуватимеш свій продукт, як цим проєктом впливати на суспільство. Усі п'ять днів навчання я занотовувала ідеї проєктів, які наша організація спільно з іншими могла б подати на пітчинги Суспільного, — коментує Олександра Коряк. — Я втомилася від репрезентування ромів як жертв. Можливість створювати такі проєкти відкриє нашу спільноту з іншого боку, познайомить із класними людьми, які відчувають себе українцями й заразом волонтерять на Донбасі».
Тренінг «Медіапроєкт: від ідеї до впровадження» організувала Академія суспільного мовлення спільно з проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» й проєктом «Захист національних меншин, в тому числі ромів та мов меншин в Україні».
Фотографувала Анастасія Мантач