Жовтень 15, 2020
15 жовтня 2020 року м. Київ, вул. Хрещатик, 26
16:00
Протокол №46
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»
Присутні:
- Остапа С.В., голова Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Міський В.В., секретар Наглядової ради;
- Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Дулапчій К.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Карякіна Д.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Малазонія Л.Т., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Миронова О.В., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Павліченко О.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Панич О.О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Скрипка Н.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Яворівський В.О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку).
Запрошені: Зураб Аласанія, голова правління АТ «НСТУ»; Микола Чернотицький, член правління АТ «НСТУ»; Інна Гребенюк, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Ярослав Лодигін, член правління АТ «НСТУ»; Микола Дроздовський, корпоративний секретар АТ «НСТУ»; Олександр Пальніков, голова Ревізійної комісії АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальник Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, головний юрисконсульт Наглядової ради АТ «НСТУ»; Марія Власюк, головний фахівець апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Оксана Романюк, виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації»; Іванна Коберник, консультантка з комунікацій, екстелеведуча, співзасновниця ГО «Смарт освіта» та ГО «Батьківський контроль»; Зоя Звиняцьківська, співзасновниця ГО «Смарт освіта» та ГО «Батьківський контроль».
Відкриття засідання
Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 8 (вісім) із 11 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:
- Про зміни у складі Наглядової ради АТ «НСТУ».
- Про визначення аудиторської фірми для проведення обов’язкового аудиту річної фінансової звітності АТ «НСТУ» за 2020 рік.
- Про питання роботи Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
- Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
- Про внесення змін до документів, затверджених Наглядовою радою АТ «НСТУ».
- Про внесення змін до Річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2020 рік.
- Про розгляд пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання АТ «НСТУ».
- Про концепцію дитячого та підліткового мовлення АТ «НСТУ».
- Про звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за ІІІ квартал 2020 року.
- Різне.
Вирішили: Затвердити порядок денний засідання.
Голосування:
За – 8. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
Обговорення питань порядку денного
- Про зміни у складі Наглядової ради АТ «НСТУ»
Світлана Остапа повідомила, що член Наглядової ради АТ «НСТУ» В’ячеслав Козак за власним бажанням склав повноваження члена Наглядової ради АТ «НСТУ». Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення 01 жовтня 2020 року ухвалила рішення про припинення повноважень члена Наглядової ради АТ «НСТУ» Козака В’ячеслава та виведення його зі складу Наглядової ради АТ «НСТУ». Наразі Наглядова рада АТ «НСТУ» складається із 11 членів, кворум для засідання становить 8 осіб.
13 жовтня на конференції з обрання члена Наглядової ради АТ «НСТУ» обрано членкиню Наглядової ради АТ «НСТУ» від громадських організацій у сфері журналістики – Оксану Романюк, виконавчу директорку Інституту масової інформації. Світлана Остапа представила Оксану Романюк всім членам Наглядової ради, зауваживши, що пані Оксана присутня на засіданні Наглядової ради як запрошена особа, адже членом Наглядової ради АТ «НСТУ» вона стане після затвердження рішення про її обрання Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.
Інформацію взято до відома.
До засідання долучилися Катерина Дулапчій та Дарія Карякіна. На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
- Про визначення аудиторської фірми для проведення обов’язкового аудиту річної фінансової звітності АТ «НСТУ» за 2020 рік
Вадим Міський поінформував, що тендерним комітетом AT «НСТУ» були оголошені відкриті торги на закупівлю аудиторських послуг (Аудит фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 та станом на 31.12.2020, складеної відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), та висловлення аудитором думки щодо інформації у звіті про корпоративне управління Замовника, зазначеної у пунктах 5-9 частини третьої статті 401 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», а також перевірка аудитором інформації у звіті про корпоративне управління Замовника, зазначеної в пунктах 1-4 частини третьої статті 401 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», з метою включення звіту про корпоративне управління та думки аудитора щодо певної інформації в ньому до річної інформації емітента цінних паперів за 2020 рік). У відкритих торгах взяли участь шість організацій, пропозиції від яких були опрацьовані.
Враховуючи те, що тендерна пропозиція ТОВ «ЕЙЧ ЕЛ БІ ЮКРЕЙН» мала найнижчу ціну та, при цьому, відповідала всім умовам та критеріям конкурсу, вимогам тендерної документації та технічним вимогам, комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» рекомендує Наглядовій раді визначити ТОВ «ЕЙЧ ЕЛ БІ ЮКРЕЙН» зовнішнім аудитором для проведення аудиту фінансової звітності АТ «НСТУ».
Вадим Міський подякував членам комітету з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ», членам Наглядової ради та членам тендерного комітету АТ «НСТУ» за проведену роботу в підготовці Умов та критеріїв відбору аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності, адже вперше аудит річної фінансової звітності, що замовляється НСТУ на власні кошти, буде здійснювати міжнародна аудиторська компанія.
Лаврентій Малазонія поцікавився, яку країну представляє ця аудиторська компанія?
Вадим Міський відповів, що HLB International має представництво у близько 100 країнах світу.
Вирішили:
1. Відповідно до статті 16 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», пункту 24 розділу 2 положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10.09.2019 № 372, визначити фірму / компанію ТОВ «ЕЙЧ ЕЛ БІ ЮКРЕЙН» зовнішнім аудитором для проведення аудиту фінансової звітності АТ «НСТУ» за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 та станом на 31.12.2020, складеної відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) та висловлення аудитором думки щодо інформації у звіті про корпоративне управління АТ «НСТУ», зазначеної у пунктах 5-9 частини третьої статті 401 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», а також перевірки аудитором інформації у звіті про корпоративне управління АТ «НСТУ», зазначеної в пунктах 1-4 частини третьої статті 401 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок», з метою включення звіту про корпоративне управління та думки аудитора щодо певної інформації в ньому до річної інформації емітента цінних паперів за 2020 рік.
2. Доручити голові правління і корпоративному секретарю АТ «НСТУ» поінформувати про обрання суб’єкта аудиторської діяльності, який надаватиме послуги з аудиту фінансової звітності, Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР), шляхом направлення в НКЦПФР у паперовому та електронному вигляді заповненої форми, яка затверджена рішенням НКЦПФР від 31.01.2019 № 43, та забезпечити розкриття цієї інформації на офіційному сайті АТ «НСТУ».
Голосування:
За – 9. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.
- Про питання роботи Ревізійної комісії АТ «НСТУ»
Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» ознайомився із висновком Ревізійної комісії АТ «НСТУ» і рекомендує Наглядовій раді погодити висновок Ревізійної комісії АТ «НСТУ» за результатами позапланової перевірки фінансової звітності АТ «НСТУ» за І півріччя 2020 року, передати його на затвердження акціонеру та погодити акти приймання-передачі наданих послуг з Ревізійною комісією АТ «НСТУ».
Олександр Пальніков повідомив, що позапланова перевірка фінансово-господарської діяльності АТ «НСТУ» за І півріччя 2020 року проведена на виконання доручення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 17.08.2020 відповідно до затвердженої програми перевірки. Перевірка здійснювалася шляхом огляду проміжної фінансової звітності з метою встановлення відповідності її складання концептуальній основі Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ), прийнятим обліковим політикам та узгодженості показників фінансової і бюджетної звітності. Також було проведено перевірку стану впровадження рекомендацій Ревізійної комісії АТ «НСТУ» за підсумками звіту Ревізійної комісії за 2019 рік.
О. Пальніков зазначив, що за наслідками перевірки отримано більше позитивних вражень, ніж при проведенні перевірки фінансової звітності за 2019 рік.
На виконання рекомендацій Ревізійної комісії управлінським персоналом розроблено план заходів, направлених на вдосконалення облікової політики, окремих бізнес-процесів; визначено строки впровадження та відповідальних осіб. Деякі заходи (комплексна автоматизація облікового процесу, оптимізація організаційної структури) охоплюють довготривалу перспективу, тому результати їхнього втілення буде оцінено після завершення окремо визначених етапів робіт. Це також стосується, насамперед, експертних висновків щодо впровадження грейдингової системи оплати праці. Наразі управлінським персоналом в тестовому режимі здійснюється розподіл загального преміального фонду оплати праці відповідно до розробленої моделі на базі оцінки виконання доведених до кожного підрозділу ключових показників діяльності (KPI ефективності). Визначена довгострокова стратегічна мета – трансформація системи управління і корпоративної культури компанії та здійснення відповідних заходів щодо її запровадження.
Основні недоліки: недостатній рівень інформаційної автоматизації, що унеможливлює здійснення заходів щодо об’єктного обліку виробничої собівартості; з окремих питань відображення інформації (узгодження собівартості з отриманими доходами, рекласифікація інвестиційної нерухомості, визначення рівня суттєвості / деталізації окремих операцій для їхнього розкриття у звітності) виникли розбіжності методологічного характеру. Ревізійна комісія отримала від управлінського персоналу відповідні пояснення щодо цих розбіжностей та надала свої рекомендації для усунення недоліків.
Вирішили:
1. Відповідно до пунктів 79 та 83 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), погодити висновок Ревізійної комісії АТ «НСТУ» за результатами позапланової перевірки фінансової звітності АТ «НСТУ» за І півріччя 2020 року та передати його на затвердження акціонеру (додаток 1).
2. Погодити акти приймання-передачі наданих послуг: із головою Ревізійної комісії АТ «НСТУ» Пальніковим О.В. від 13.10.2020; із членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ» Дубичем Є.Є. від 13.10.2020; із членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ» Євченко Н.Г. від 13.10.2020, та передати зазначені акти на затвердження голові правління АТ «НСТУ.
3. Доручити правлінню АТ «НСТУ» підготувати та подати на наступне засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» план заходів щодо виконання рекомендацій Ревізійної комісії АТ «НСТУ», наданих за результатами позапланової перевірки фінансової звітності ПАТ «НСТУ» за І півріччя 2020 року.
4. Доручити голові правління і корпоративному секретарю АТ «НСТУ» відповідно до вимог пункту 79 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), забезпечити оприлюднення на офіційному вебсайті телерадіокомпанії затвердженого висновку Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
Світлана Остапа подякувала всім, хто долучався до роботи щодо визначення аудиторської компанії для проведення аудиту фінансової звітності АТ «НСТУ» та Ревізійній комісії АТ «НСТУ». Адже вперше зовнішній аудитор матиме змогу брати участь у проведенні інвентаризації компанії та вперше Ревізійною комісією проведена перевірка фінансової звітності за півріччя, що надасть можливість виправити виявлені недоліки і покращити фінансову звітність за 2020 рік.
Володимир Яворівський зауважив, що карантинні обмеження дали йому час для перегляду каналів Суспільного мовлення та додав, що йому подобається розвиток каналів та те, що канали набувають патріотичного напряму.
- Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»
- Розгляд аудиторського звіту за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом, проведеного Службою внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» у період з 30.04.2020 по 24.07.2020
Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» детально опрацював звіт за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом та рекомендує Наглядовій раді схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами цього аудиту з метою покращення діяльності та уникнення ризиків для АТ «НСТУ».
Наталія Степанова ознайомила зі звітом за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом зазначивши, що система внутрішнього контролю процесів виробництва та управління телевізійним контентом АТ «НСТУ» потребує вдосконалення.
Методологічна основа процесу виробництва та управління телевізійним контентом є фрагментарною, проте у 2020 році спостерігається активніше регламентування певних бізнес-процесів. Внутрішніми нормативними документами АТ «НСТУ» визначено процес підготовки проєктів наказів на виробництво творчих проєктів та проведення мистецьких конкурсів, а також затверджено Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ», Концепцію розвитку зовнішнього виробництва та базову концепцію телеканалу UA: ПЕРШИЙ на 2020 рік. Водночас потребують актуалізації наявні внутрішні нормативні документи щодо внутрішнього відбору творчих проєктів. Виявлено недотримання внутрішніх нормативних документів щодо підготовки річних виробничих планів на виробництво та розміщення телерадіопередач в ефірі телерадіоканалів АТ «НСТУ» і підготовки проєктів наказів на виробництво творчих проєктів.
Проведеним аналізом встановлено стабільність виходу в ефір протягом часового проміжку новинного блоку на телеканалах UΛ: ПЕРШИЙ та UΛ: КРИМ. Водночас відсутні внутрішні нормативні документи щодо порядку формування поточної та перспективної сіток мовлення. Це призводить до випадків нестабільного розподілу ефірної сітки мовлення телеканалів АТ «НСТУ» та недотримання вимог ліцензії щодо мінімальних обсягів жанрового розподілу програмного наповнення на добу. Аудитом встановлено дотримання вимог ліцензії на мовлення в частині частки трансляції власного виробництва телеканалами АТ «НСТУ», зокрема частка програм (передач) власного виробництва на телеканалах АТ «НСТУ» становить більше 50 % та у I півріччі 2020 року має тенденцію до зростання. Поряд з цим зафіксовано неможливість відвантаження у належному форматі робочих журналів (робочих плейлистів) телеканалу UΛ: КИЇВ, що унеможливлює проведення аналізу ефірної сітки мовлення каналу.
Результати аналізу категорій обсягів виробництва засвідчили, що особливістю АТ «НСТУ» є виробництво та трансляція для широкої аудиторії проєктів, які важливі для українців та призначені для висвітлення найважливіших подій та особистостей в історії, а також культури нашої країни, зокрема міжнародних спортивних подій, що є однією з брендоутворюючих ознак каналу UΛ: ПЕРШИЙ.
Під час аудиту проведено аналіз наказів про виробництво творчих телепроєктів, результати якого засвідчили неналежне та неякісне оформлення протягом 2018-2019 років наказів про виробництво проєктів. Це свідчить про низьку якість організації документообігу та неналежну організацію виробничого процесу центральної дирекції АТ «НСТУ». У I кварталі 2020 року спостерігається позитивна динаміка в оформленні розпорядчих документів АТ «НСТУ». Водночас відсутність в наказах на виробництво визначення повного складу творчої групи та відсутність документів, що свідчать про завершення проєкту, не дає змоги визначити обсяг залучених працівників до виробничого процесу телепередач АТ «НСТУ».
Відсутність регламентованого процесу виробництва власного продукту АТ «НСТУ» та регламентованого порядку формування організаційної та функціональної структур АТ «НСТУ» призвело до: різних підходів формування структури та штатного розпису дирекції телебачення та дирекції регіонального мовлення; наявності у штатному розписі творчих об’єднань посад, передбачених у підрозділах, що забезпечують безпосередньо виробничий телевізійний процес; виробництва творчим об’єднанням відповідного спрямування програм / телепередач різноманітного жанрового спрямування, що вказує на відсутність розподілу обов’язків щодо виробництва контенту залежно від спрямування творчого об’єднання. Вищенаведене створює високий ризик функціональної невпорядкованості структури Суспільного мовника.
За результатами аналізу змін у структурі та штатному розписі АТ «НСТУ» протягом 2018 – 2019 років та I кварталу 2020 року встановлено загальне скорочення штатних одиниць творчих об’єднань у складі дирекції регіонального мовлення і дирекції телебачення та підрозділів, що забезпечують безпосередньо виробничий процес на 11 % при збільшенні ФОП на 26 %, що у свою чергу призвело до збільшення середнього розміру посадового окладу.
Єдиною управлінською звітністю процесу виробництва та управління АТ «НСТУ» є Звіт обсягів виробництва телепрограм АТ «НСТУ» та деталізований перелік телепрограм власного виробництва, сформований на підставі робочих журналів (ефірних довідок) телеканалів АТ «НСТУ», що відображає фактичні обсяги трансляції власних телепродуктів АТ «НСТУ» (прем’єрних показів) за відповідний рік. Інші затверджені документи, що визначають планові та фактичні обсяги виробництва творчих об’єднань, в АТ «НСТУ» відсутні.
В АТ «НСТУ» відсутнє ведення управлінського обліку фактичної собівартості власних продуктів АТ «НСТУ» в розрізі кожного творчого проєкту та відсутні документи, що свідчать про завершення проєкту, а також опису виготовленого проєкту із зазначенням обсягів відзнятого матеріалу, періоду виробництва та обсягів фактично залучених людських, фінансових та матеріальних ресурсів до виробництва проєкту. Н. Степанова зазначила, що у 2019 році з метою створення засад для ведення управлінського обліку собівартості проєктів АТ «НСТУ» запроваджено формування кошторису витрат на виробництво проєкту з обрахунком витрат на оплату праці та витрат на технічне забезпечення. Проте відсутність автоматизованого обліку власного продукту АТ «НСТУ» та управлінської звітності впливає на якість відображення показників звіту обсягів виробництва та відповідно на прийняття управлінських рішень.
Аудитом встановлено відсутність документально визначеної матеріально-технічної бази, що придатна для використання та/або використовується у виробничому телевізійному процесі центральної дирекції АТ «НСТУ», і регламентованого управлінського обліку та звітності щодо планування і завантаженості технічних засобів (у тому числі приміщень) щодо виробничого телевізійного процесу з урахуванням періодів виробництва, зазначених у наказах на виробництво проєкту. Крім того, встановлено відсутність регламентованого порядку створення власного продукту АТ «НСТУ» з описами етапів виробництва контенту, визначених критеріїв та умов щодо залучення послуг сторонніх виробників / виконавців у процес виробництва власного продукту АТ «НСТУ».
За результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом Службою внутрішнього аудиту надаються рекомендації.
Зураб Аласанія зазначив, що правління не має категоричних заперечень до висновків аудиту виробництва та управління телевізійним контентом. Правління буде працювати над усуненням виявлених недоліків. З. Аласанія звернув увагу, що зауваження щодо сітки мовлення слушні, але потрібно брати до уваги, що виникають ситуації, коли необхідно мати можливість оперативно змінювати сітку мовлення, адже так можна повернутися до тих часів, коли сітка мовлення затверджувалася заздалегідь і не можна було її змінювати. Наразі в компанії триває перехід на електронний документообіг, що забезпечить можливість оперативно змінювати сітку мовлення та затверджувати інші документи. Щодо зауважень до структури компанії, то голова правління відмітив, що структуру компанії затверджувала Наглядова рада, але правління підготує зміни до структури та внесе їх на затвердження.
Вадим Міський звернувся до правління з проханням впорядкувати назви структурних підрозділів, щоб не виникало суперечностей між тим, який контент виготовляють ці підрозділи й їхніми назвами. Також потрібно затвердити перспективну сітку мовлення. Адже, не беручи до уваги форс-мажорні обставини, сітка мовлення має бути сталою.
Засідання Наглядової ради залишила Оксана Миронова. На засіданні присутні 9 (дев’ять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Вирішили:
1. Схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом з метою покращення діяльності та уникнення ризиків для АТ «НСТУ» (додаток 2).
2. Доручити правлінню АТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту у термін до 30 жовтня 2020 року план коригувальних дій відносно виявлених зауважень аудиту виробництва та управління телевізійним контентом.
3. Начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання правлінням АТ «НСТУ» рекомендацій за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою АТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).
Голосування:
За – 9. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
До засідання Наглядової ради приєднався Євген Глібовицький. На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
-
- Про розгляд Узагальненого звіту про результати роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за III квартал 2020 року в частині проведення внутрішніх аудитів, здійснення іншої діяльності з внутрішнього аудиту, стану моніторингу впровадження рекомендацій за результатами аудитів
Наталія Степанова поінформувала, що відповідно до пункту 12.1 Статуту Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» для розгляду та затвердження Наглядовій раді подається Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за III квартал 2020 року в частині проведення внутрішніх аудитів, здійснення іншої діяльності з внутрішнього аудиту та стану моніторингу впровадження рекомендацій за результатами аудитів. Звіт складається з розділів: кадрове забезпечення, проведення внутрішніх аудитів, здійснення іншої діяльності з внутрішнього аудиту та моніторингу виконання рекомендацій за результатами аудитів.
Вадим Міський додав, що комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за ІІІ квартал 2020 року та рекомендує Наглядовій раді його затвердити.
Вирішили:
Затвердити Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за III квартал 2020 року (додаток 3).
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
-
- Про внесення змін до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2020 рік в частині зміни планових аудитів
Наталія Степанова довела до відома інформацію про необхідність внесення змін до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2020 рік в частині зміни строків проведення планового аудиту, враховуючи поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Вадим Міський поінформував, що комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув зміни до Ризик-орієнтованого плану аудиту АТ «НСТУ» на 2020 та рекомендує Наглядовій раді їх затвердити.
Вирішили:
Затвердити зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2020 рік (додаток 4).
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
-
- Про преміювання працівників Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»
Світлана Остапа внесла пропозицію на підставі пунктів 5.1 та 5.5 трудових договорів працівників Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» та з метою здійснення заохочувальних та мотиваційних заходів за виконану роботу працівниками Служби внутрішнього аудиту, враховуючи належне виконання планових аудиторських завдань в умовах поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS‑CoV-2, преміювати працівників Служби внутрішнього аудиту в кількості 8 штатних працівників у відсотковому відношенні до посадового окладу працівників Служби внутрішнього аудиту за жовтень 2020 року відповідно до подання начальника Служби внутрішнього аудиту. Комітети з питань призначень та винагород посадових осіб та з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянули питання преміювання працівників Служби внутрішнього аудиту і рекомендують Наглядовій раді їх преміювати.
Вирішили:
На підставі пунктів 5.1 та 5.5 трудових договорів працівників Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» преміювати працівників Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» відповідно до подання начальника Служби внутрішнього аудиту Степанової Н.В. від 13.10.2020 (додаток 5).
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про внесення змін до документів, затверджених Наглядовою радою АТ «НСТУ»
Світлана Остапа поінформувала, що у зв’язку із внесенням змін Кабінетом Міністрів України до Статуту телерадіокомпанії в частині зміни типу товариства та відповідно найменування товариства виникла необхідність внести зміни до документів, затверджених Наглядовою радою АТ «НСТУ».
Вирішили:
1. З метою приведення внутрішніх документів телерадіокомпанії, затверджених Наглядовою радою, до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1039» внести зміни до чинних документів, що регулюють діяльність АТ «НСТУ», затверджених Наглядовою радою, замінивши у назвах та текстах слова «публічне акціонерне товариство» словами «акціонерне товариство» в усіх відмінках та відповідно абревіатуру «ПАТ» на «АТ».
2. Ці зміни набирають чинності з дня прийняття рішення Наглядовою радою та застосовуються з дня внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про внесення змін до Річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2020 рік
Світлана Остапа поінформувала про подання правління щодо внесення змін до Річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2020 рік.
Зураб Аласанія звернув увагу, що правління внесло зміни до річного плану діяльності ще у серпні цього року, але з об’єктивних причин на затвердження Наглядовою радою документ вноситься лише тепер. У річному плані діяльності стратегічні цільові показники та контентні цільові показники не змінюються. Змінюються аудиторні цільові показники, корпоративні цільові показники та фінансові цільові показники, що зумовлено низкою причин, а саме: введенням карантину в країні, скасуванням міжнародних спортивних змагань, трансляцією відеоуроків на каналах Суспільного мовника, блокуванням рахунків компанії, секвестром бюджету. Зростання аудиторних цільових показників відбувається, проте менше запланованих відсотків. Також до кінця 2020 року основні засоби виробництва не будуть модернізовані відповідно до плану, їхня модернізація відбудеться, але на початку 2021 року.
Світлана Остапа відмітила позитивні зміни аудиторних цільових показників у новинах та діджитал. Трансляція відеоуроків на каналі UɅ: ПЕРШИЙ знизила частку переглядів, а на каналі UɅ: КУЛЬТУРА навпаки – збільшила. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув внесення змін до річного плану діяльності та рекомендує Наглядовій раді їх затвердити.
Олексій Панич зазначив, що, незважаючи на складні умови та виклики, є позитивна динаміка до зростання, та вніс пропозицію – зростання цільових показників зазначити не у річному плані діяльності, а у звіті за 2020 рік.
Дарія Карякіна підтримала пропозицію Олексія Панича.
Вирішили:
Відповідно до пункту 15 розділу 2 Положення про Наглядову раду ПАТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 10.09.2019 № 372, затвердити зміни до Річного плану діяльності АТ «НСТУ» на 2020 рік з техніко-редакційними правками та доручити правлінню АТ «НСТУ» оприлюднити його на офіційному вебсайті АТ «НСТУ» (додаток 6).
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про розгляд пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання АТ «НСТУ»
- Про розгляд пропозиції щодо узгодження актів Уряду із новою редакцією Статуту АТ «НСТУ» у зв’язку зі зміною назви товариства
Світлана Остапа поінформувала, що від правління надійшло подання про необхідність приведення актів Уряду у відповідність до частини другої статті 1 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та узгодження зі Статутом акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Для цього підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України».
Вирішили:
1. Відповідно до пункту 8 частини другої статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та підпункту 19 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), схвалити проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України».
2. Доручити голові Наглядової ради АТ «НСТУ» звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України з пропозицією щодо подання в установленому порядку на розгляд Уряду проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України».
Голосування:
За – 10. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
-
- Про розгляд пропозиції щодо внесення на розгляд Уряду проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скорочення строку дії обмежень»
Світлана Остапа поінформувала, що Верховною Радою України ухвалено Закон України від 13.04.2020 № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі – Закон № 533), пунктом 10 Прикінцевих положень якого встановлено, що у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому відміняється карантин, установлений Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, місячна винагорода і заробітна плата керівникам, членам виконавчих органів та наглядових рад суб’єктів господарювання державного сектору економіки (включаючи державні банки), управління якими здійснюється відповідно до законодавства про управління об’єктами державної власності (включаючи Закон України «Про банки і банківську діяльність»), визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплата щорічної відпустки.
04.10.2020 набрав чинності Закон України від 17.09.2020 № 909-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі – Закон № 909). Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 909 встановлено, що у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надати право Кабінету Міністрів України скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.
З огляду на те, що головною метою діяльності телерадіокомпаній є задоволення інформаційних та культурних потреб суспільства, залучення громадян до обговорення та вирішення найважливіших соціально-політичних питань, забезпечення національного діалогу, сприяння формуванню громадянського суспільства, забезпечення права кожного на свободу думки і слова, на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, відкрите і вільне обговорення суспільних питань, робота телерадіокомпаній в теперішніх умовах у період карантину є надзвичайно важливою.
З огляду на вищевикладене та беручи до уваги норми Закону № 909 та результативність роботи членів правління АТ «НСТУ», розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скорочення строку дії обмежень» (далі – проєкт акта), яким пропонується скоротити строк дії обмежень, встановлених Законом № 533, по 04.10.2020 (дату набрання чинності Законом № 909). Ухвалення проєкту акта забезпечить відновлення прав членів правління AT «НСТУ» на гідну винагороду за працю у розмірі, що був встановлений у контрактах з членами правління AT «НСТУ».
Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув проєкт акта та рекомендує Наглядовій раді схвалити його і доручити голові Наглядової ради АТ «НСТУ» звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України з пропозицією щодо подання Уряду проєкту акта.
Лаврентій Малазонія запитав, чи не проігнорує міністерство звернення Наглядової ради?
Світлана Остапа відповіла, що про рішення Міністерства культури та інформаційної політики України з цього питання буде повідомлено всім членам Наглядової ради. Наглядова рада має право звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України з такою пропозицією.
Лаврентій Малазонія додав: «Є така процедура, коли персонально звертаються до суду і перемагають там. Наскільки я розумію голова правління не хоче йти таким шляхом? Можливо наші партнери звернуться до міністра культури?»
Світлана Остапа відповіла, що відповідно до своїх повноважень Наглядова рада може тільки звернутися до Кабміну, щоб він скористався своїм правом скоротити строк дії зарплатних обмежень.
Зураб Аласанія відповів, що якщо правління подасть до суду і його виграє, то компанії потрібно буде виплатити значну суму. Правління цього не хоче робити, а просить тільки виконати умови контракту і виплачувати поточну заробітну плату в повному обсязі.
Вирішили:
1. Відповідно до пункту 8 частини другої статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та підпункту 19 пункту 45 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), схвалити проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скорочення строку дії обмежень» і доручити голові Наглядової ради АТ «НСТУ» звернутися до Міністерства культури та інформаційної політики України з пропозицією щодо подання в установленому порядку Уряду проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про скорочення строку дії обмежень».
Голосування:
За – 9. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.
Засідання Наглядової ради залишили Наталія Скрипка, Лаврентій Малазонія. На засіданні присутні 8 (вісім) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
- Про концепцію дитячого та підліткового мовлення АТ «НСТУ»
Вадим Міський повідомив, що на виконання Основних напрямів діяльності ПАТ «НСТУ» розроблено проєкт Концепції дитячого та підліткового мовлення. Починаючи з лютого 2017 року правління розробляло декілька проєктів концепції, але Наглядова рада мала питання до їхньої якості. Наглядова рада звернулася до Офісу Ради Європи з проханням залучити зовнішніх експертів для аналізу ринку та розроблення концепції дитячого та підліткового мовлення. Міжнародний проект «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» залучив експерток Іванну Коберник та Зою Звиняцьківську для розробки Концепції дитячого та підліткового мовлення. Проєкт концепції дитячого та підліткового мовлення був обговорений у колі молодіжних організацій із залученням фахівця з дитячої психології у сфері споживання медіаконтенту. Вадим Міський відзначив значно кращий рівень нового проєкту концепції у порівнянні з попередніми варіантами, тому зі свого боку, як представник громадських організацій у сфері захисту інтересів дітей та молоді в Наглядовій раді Суспільного мовлення, він рекомендує підтримати прийняття запропонованого проєкт концепції за основу, і в разі надходження додаткових пропозицій — доопрацювати проєкт.
Іванна Коберник поінформувала, що мета створення концепції – це запустити системну роботу зі створення повноцінного дитячого і підліткового суспільного мовлення в Україні. Структура концепції:
- суспільне мовлення для дітей та підлітків в Україні та Європі;
- місія, цілі та завдання дитячого та підліткового суспільного мовлення в Україні;
- ціннісна рамка;
- аудиторії та їхні потреби;
- контент, формати та пріоритети за платформами;
- ризики та способи подолання;
- висновки та рекомендації.
Місія, цілі та завдання дитячого суспільного мовлення: виховання щасливого та професійно-успішного проактивного громадянина, який здатний дбати про свою країну і прагне працювати над її розбудовою, маючи необхідні для цього цінності, навички та вміння; за допомогою суспільного мовника впродовж дорослішання дитини крок за кроком формується здатність людини самостійно подбати про себе та навколишній простір відповідно до вікових можливостей: від допомоги собі (діти) через допомогу друзям і оточенню (підлітки) до допомоги своїй громаді і згодом – країні (молодь).
Цілі та завдання: створити суспільний запит на розвиток проактивного молодого покоління, метою якого стане подальша розбудова європейської України; надати дітям і молоді необхідні знання і навички, що необхідні для успішного життя і самореалізації в сучасному світі; прищеплювати дітям і молоді цінності та чесноти, необхідні для щасливого життя і розвитку людини 3-го тисячоліття; створити систему залучення лояльної аудиторії суспільного мовника наступних поколінь, заохочуючи їх, починаючи з дитячих та підліткових форматів, наповнених наскрізною рамкою та тематикою Суспільного мовника.
Ціннісна рамка концепції: суспільне мовлення для дітей та підлітків як невід’ємна частина загальної стратегії НСТУ; суспільне мовлення для дітей та підлітків як частина процесу інтеграції України в Європейський Союз; суспільне мовлення для дітей та підлітків як флагман впровадження гуманістичних цінностей в українському суспільстві; суспільне мовлення для дітей та підлітків як платформа для виховання громадянської свідомості та патріотизму.
Безпосередній вибір тематики та форматів здійснюватиметься НСТУ залежно від можливостей.
Висновки та рекомендації: створення плану реалізації Концепції; створення окремої редакції дитячого і підліткового мовлення; створення дитячої цифрової платформи суспільного мовлення; посилення співпраці різних активів і платформ НСТУ задля реалізації дитячого і суспільного мовлення; адвокаційна робота з Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України з метою виконання законодавства щодо фінансування НСТУ, у тому числі для створення дитячого та підліткового мовлення.
Світлана Остапа подякувала залученим експерткам, членам Наглядової ради та представникам проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» за проведену роботу з розробки Концепції дитячого та підліткового мовлення.
Вирішили:
Схвалити концепцію дитячого та підліткового мовлення АТ «НСТУ», прийнявши її за основу (додаток 7).
Голосування:
За – 8. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за ІІІ квартал 2020 року
Микола Дроздовський поінформував, що звіт підготовлено на виконання пункту 6.1 Положення про корпоративного секретаря публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», згідно з яким корпоративний секретар щоквартально звітує перед Наглядовою радою про результати своєї діяльності. М. Дроздовський відмітив, що протягом звітного кварталу всі рішення Наглядової ради органами управління та підзвітними підрозділами були виконані в зазначені терміни. Також зауважив, що не було зафіксовано порушення органами управління товариства внутрішніх корпоративних процедур. Корпоративним секретарем забезпечувалося своєчасне розкриття інформації. Корпоративним секретарем спільно із головним юрисконсультом апарату Наглядової ради у зв’язку зі змінами типу та адреси товариства забезпечено низку процедур та реєстраційних дій, спрямованих на подальше забезпечення достовірності даних при формуванні звітності та розкриття інформації, та протягом другого кварталу 2020 року підготовлено пропозиції для внесення змін до Кодексу корпоративного управління. Забезпечено своєчасну взаємодію, складання та підписання 3 актів виконаних робіт з Національним депозитарієм України. Здійснювався моніторинг вчасної оплати послуг Національного депозитарію України. Внесено пропозиції щодо процедур проведення періодичної оцінки роботи правління. Запропоновано та розроблено проєкт рішення Наглядової ради «Про внесення змін до документів, затверджених Наглядовою радою АТ «НСТУ». Корпоративним секретарем спільно із апаратом Наглядової ради за третій квартал 2020 року: забезпечено правову та організаційно-технічну підготовку і проведення 3 засідань Наглядової ради АТ «НСТУ» та 8 засідань комітетів Наглядової ради; забезпечено опрацювання 31 вхідного листа; опрацьовано та підготовлено проєкти 30 вихідних листів; у робочому порядку готувалися документи та надавались консультації членам Наглядової ради з питань роботи АТ «НСТУ».
Світлана Остапа подякувала М. Дроздовському за роботу щодо підготовки пропозицій про внесення змін до Кодексу корпоративного управління АТ «НСТУ», за активну участь у всіх робочих групах та внесла пропозицію преміювати корпоративного секретаря М. Дроздовського у розмірі 40% від його посадового окладу. С. Остапа додала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб підтримав пропозицію преміювати корпоративного секретаря АТ «НСТУ» Дроздовського М.Г. у розмірі 40% від його посадового окладу.
Вирішили:
1. Відповідно до Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.03.2015 № 356, пунктів 6.1, 6.2 та підпункту 4 пункту 2.3 Положення про корпоративного секретаря публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (протокол № 39), затвердити Звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за ІІІ квартал 2020 року (додаток 8).
2. Відповідно до підпункту 6 пункту 2.3 Положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (протокол № 39), преміювати корпоративного секретаря АТ «НСТУ» Дроздовського М.Г. у розмірі 40% від його посадового окладу.
Голосування:
За – 8. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Різне
Світлана Остапа поінформувала, що 16 жовтня 2020 року відбудуться конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері місцевого самоврядування й у сфері фізичного виховання та спорту для обрання членів Наглядової ради АТ «НСТУ».
Голова Наглядової ради закрила засідання.
Голова Наглядової ради С.В. Остапа
Секретар Наглядової ради В.В. Міський
Додатки:
1. Висновок Ревізійної комісії АТ «НСТУ» за результатами позапланової перевірки фінансової звітності АТ «НСТУ» за І півріччя 2020 року.
2. Рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту виробництва та управління телевізійним контентом.
3. Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за III квартал 2020 року.
4. Зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2020 рік.
5. Подання начальника Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
6. Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2020 рік.
7. Концепція дитячого та підліткового мовлення АТ «НСТУ».
8. Звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за ІІІ квартал 2020 року.