Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво контенту — радіопроєкту «Життя в ефірі»

Травень 02, 2024

Оголошення
про проведення АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) –
радіопроєкту з робочою назвою «Життя в ефірі»
(за умовами грантового проєкту «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного мовлення під час війни»
на основі грантової угоди № NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 від 19.12.2022)

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (далі –АТ «НСТУ») оголошує Мистецький конкурс на виробництво (створення) аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) - радіопроєкту з робочою назвою «Життя в ефірі»  (за умовами грантового проєкту «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного мовлення під час війни» на основі грантової угоди № NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 від 19.12.2022).

Мистецький конкурс на виробництво (створення) аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) - радіопроєкту з робочою назвою «Життя в ефірі» для радіоканалу «Українське радіо» ( далі – Мистецький конкурс) проводиться з метою відбору переможця, з яким буде укладена угода на часткове виробництво  радіопроєкту ( далі- радіопроєкт).

Вид Конкурсу:  виробництво (створення) аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту).

Напрям Конкурсу: виробництво (створення) радіопроєкту.

Категорія Конкурсу: часткове виробництво (створення).

Тема:

«Життя в ефірі» - це проєкт до 100-річчя Українського Радіо. Про його історію, як невід’ємну частину історії України.

Українське радіо мовить вже майже 100 років. Існувало, трансформувалося і переживало всі етапи нашої новітньої історії разом з українцями. Історія Українського Радіо містить багато досі невідомих чи мало відомих на широкий загал сторінок. Мета проєкту – розкрити їх в контексті загальної історії України. В той же час історія України і особливо ретроспектива у побут українського суспільства, його звичаї і традиції цікаві широкій аудиторії. Українське радіо протягом цих років було основним ЗМІ для українського народу, про всі історичні події та зміни люди дізнавалися саме по радіо. Проєкт буде не лише нести просвітницьку функцію, але й апелювати до емоцій та спогадів українців. У різних епізодах слухачі зможуть знайти себе, свою історію дитинства та дорослішання, або пізнати родинну історію, яку передають з покоління у покоління.

25 епізодів побудовані у хронологічному порядку. Кожен з них охоплює певний історичний період. Герої проєкту - працівники та ветерани Українського Радіо, історики, державні діячі (колишні та сучасні), відомі митці, які співпрацювали чи були частими гостями Українського Радіо.

Виконавець, обраний за результатами Мистецького конкурсу, за погодженням із Замовником:

  • розробляє теми для 25 програм та 25 міжпрограмних роликів, здійснюючи  пошук необхідних для розкриття теми матеріалів, зокрема архівних, та підбір героїв; записує з ними інтерв’ю для програм (що не виключає також можливість використання у проєкті інтерв’ю, записаних Замовником, або з архівних матеріалів);
  • створює та передає Замовнику сценарії для 25 програм та 25 міжпрограмних аудіороликів;
  • виробляє та передає Замовнику аудіофайли 25 програм хронометражем  20-25 хвилин та 25 міжпрограмних роликів хронометражем до 3 хвилин.

До розгляду приймаються пропозиції, за результатами реалізації яких до 15 листопада  2024 року (включно) буде вироблено (створено) радіопроєкт.

  • Розміщення – радіоканал «Українське радіо» та вебсайт Українського радіо http://www.ukr.radio/ до 22 грудня 2024 року, подкаст-платформи.
  • Мова – українська.
  • Жанр – серія документальних радіопрограм та міжпрограмних роликів.
  • Тривалість проєкту – до 22 грудня  2024 р.

Граничний обсяг фінансування проєкту сукупно становить 1 033 500 грн. (без ПДВ) з урахуванням всіх податків і зборів. Умови оплати: оплата на підставі актів.

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 03 травня до 16 травня  2024 року (включно) заповнити форму для реєстрації на участь у мистецькому конкурсі та подати такі документи:

  • заяву про участь  з контактними  даними кандидата;
  • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата (витяг з Єдиного державного  реєстру підприємств та організацій України, витяг з реєстру платників ЄП з КВЕДами за 2023-24 рр., статутні документи);
  • опис проєкту (пропонована назва, синопсис, напрямки розкриття теми та інформація про потенційних героїв);
  • кошторис  на виробництво з деталізованим переліком витрат (для заповнення кошторису скористайтесь шаблоном, інструкції щодо заповнення – Додаток 5 до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ»);
  • орієнтовний план виробництва;
  • інформацію про попередні проєкти кандидата та його досвід з реалізації подібних проєктів (копія договору, акта приймання-передачі, лист-відгук тощо - за наявності);
  • інші презентаційні матеріали - за наявності (матеріали для пілотного випуску – аудіозаписи, сценарії, приклади попередніх робіт - аудіозаписи, сценарії: аудіофайли хронометражем не більше 15 хв. Їх потрібно розмістити на файлообміннику або диску й надати організатору посилання з правом доступу).

Формат аудіофайлів:

  • формат файлу (стиснення) – РСМ wave, MP3;
  • частота дискретизації – 44,1 – 48 kHZ, 16bit;
  • рівень нормалізації – 6 дБ.

Загальні конкурсні вимоги

       Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 29.04.2024   № 444; «Про проведення в АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу
на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) –  радіопроєкту з робочою назвою «Життя в ефірі»  (за умовами грантового проєкту «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного мовлення під час війни» на основі грантової угоди № NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 від 19.12.2022)» (далі – Конкурс) та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ». За результатами Мистецького конкурсу має бути укладено Договір, предмет якого відповідає категорії (типу) товарів, робіт і послуг, зазначених у плані закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти міжнародної технічної допомоги (реєстраційна картка проєкта № 5080).

Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, а також фізичні особи-підприємці та фізичні особи, які не є громадянами Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТУ» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.

При підготовці пропозицій просимо звернути Кандидатам увагу на Редакційний статут АТ «НСТУ» в частині вимог до створення та поширення контенту.

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи:

І. Попередній відбір.

ІІ. Презентаційна сесія ( пітчинг).

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями:

  • драматургічна якість;
  • актуальність теми, соціальна важливість;
  • творче бачення;
  • продюсерське бачення;
  • відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;
  • відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.

До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!

  • Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою.
  • Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу.
  • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає.
  • Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
  • Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.

Ваші запитання щодо умов проведення Конкурсу Ви можете надсилати на електронну адресу  o-shevchenko@suspilne.media

Мистецький конкурс проводиться за умовами грантового проєкту «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного мовлення під час війни» на основі грантової угоди № NDICI-GEO-NEAR/2022/438-227 від 19.12.2022.