Червень 15, 2023
Протокол № 78
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»
15 червня 2023 року м. Київ, вул. Хрещатик, 26
14:00
Присутні:
1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради (головуюча на засіданні);
2. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
3. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
4. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
5. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
6. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради;
7. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
8. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
9. Горбань Роман Олегович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
10. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради;
11. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради;
12. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
13. Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
14. Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
15. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку).
Відсутні:
Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради.
Запрошені: Микола Чернотицький, голова правління АТ «НСТУ»; Родіон Кочубей, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Андрій Таранов, член правління АТ «НСТУ»; Марія Фрєй, член правління АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, корпоративний секретар АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальник Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
Відкриття засідання
Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Світлана Остапа оголосила присутніх на засіданні та запрошених.
Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:
1. Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
2. Про затвердження Плану роботи корпоративного секретаря АТ «НСТУ» на 2023 рік.
3. Про затвердження Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік.
4. Розгляд проєкту Положення про відбір суб’єкта надання аудиторських послуг АТ «НСТУ».
5. Розгляд інформації про результати вимірювань.
6. Розгляд проєкту Порядку підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів.
7. Різне.
ВИРІШИЛИ:
Прийняти порядок денний засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» за основу.
Голосування:
За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
Світлана Остапа поінформувала, що у зв’язку з тим, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» не розглянув питання «Розгляд проєкту Положення про відбір суб’єкта надання аудиторських послуг АТ «НСТУ» пропонується Наглядовій раді вилучити це питання з порядку денного.
Максим Кречетов вніс пропозицію ознайомити членів Наглядової ради з рішенням Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» щодо питання «Розгляд звернення щодо можливого порушення Кодексу поведінки та етики членом Наглядової ради АТ «НСТУ» В. Бобиренком».
Світлана Остапа повідомила, що членів Наглядової ради про рішення Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» з цього питання буде поінформовано в пункті порядку денного «Різне».
ВИРІШИЛИ:
Затвердити такий порядок денний засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»:
1. Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
2. Про затвердження Плану роботи корпоративного секретаря АТ «НСТУ» на 2023 рік.
3. Про затвердження Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік.
4. Розгляд інформації про результати вимірювань.
5. Розгляд проєкту Порядку підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів.
6. Різне.
Голосування:
За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
Обговорення питань порядку денного
1. Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»
1.1. Розгляд результатів аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу
СЛУХАЛИ:
Вадима Міського з інформацією, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював результати аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу. На засіданні комітету були внесені правки до рекомендацій, які були підготовлені за результатами цього аудиту. Комітет рекомендує Наглядовій раді схвалити Рекомендації за результатами аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу з урахуванням пропозицій Комітету з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ».
Родіона Кочубея з пропозицією встановити для правління термін підготовки плану коригувальних дій щодо виявлених зауважень і недоліків аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу до 15 липня 2023 року.
Пропозицію підтримано.
ВИРІШИЛИ:
1. Cхвалити Рекомендації за результатами аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу в редакції Комітету з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» (додаток 1).
2. Доручити правлінню АТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» у термін до 15 липня 2023 року план коригувальних дій щодо виявлених зауважень і недоліків аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу.
3. Начальнику Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» забезпечити моніторинг виконання правлінням АТ «НСТУ» Рекомендацій Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою АТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).
Голосування:
За – 12 (Д. Ананьєв, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 1 (О. Павліченко). Утрималися – 2 (К. Батенко, Л. Малазонія).
Рішення прийнято.
1.2. Про зміни Умов і розмірів оплати праці працівників Служби внутрішнього аудиту
СЛУХАЛИ:
Світлану Остапу з інформацією, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював питання зміни Умов і розмірів оплати праці та зміни умов трудових договорів з працівниками Служби внутрішнього аудиту та рекомендує Наглядовій раді їх погодити.
ВИРІШИЛИ:
1. Відповідно до підпунктів 4, 36 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 08.02.2022 № 49, Положення про грейдингову систему оплати праці АТ «НСТУ», затвердженого рішенням Наглядової ради АТ «НСТУ» від 15.01.2021 № 50, Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ», затверджених рішенням Наглядової ради від 21.12.2020 № 49, погодити зміни до структури та штатного розпису АТ «НСТУ» щодо Служби внутрішнього аудиту (додаток 2).
2. Відповідно до підпункту 36 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 08.02.2022 № 49, погодити зміни до трудових договорів з працівниками Служби внутрішнього аудиту (додаток 3).
Голосування:
За – 14 (Д. Ананьєв, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, О. Павліченко, С. Остапа, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (К. Батенко).
Рішення прийнято.
2. Про затвердження Плану роботи корпоративного секретаря АТ «НСТУ» на 2023 рік
СЛУХАЛИ:
Катерину Поливач з інформацією, що відповідно до Положення про корпоративного секретаря АТ «НСТУ» корпоративний секретар вносить, а Наглядова рада затверджує план його роботи на рік. Оскільки Положення про корпоративного секретаря було затверджено на минулому засіданні Наглядової ради (26 квітня 2023 року), деякі пункти плану роботи корпоративним секретарем вже виконанні в повному обсязі, про що є відповідна відмітка в документі.
В обговоренні взяли участь: М. Кречетов, О. Харченко, В. Міський, С. Остапа.
ВИРІШИЛИ:
Відповідно до пункту 4.1 розділу IV Положення про корпоративного секретаря АТ «НСТУ» затвердити План роботи корпоративного секретаря АТ «НСТУ» на 2023 рік (додаток 4).
Голосування:
За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, О. Павліченко, С. Остапа, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 0. Утрималися – 1 (О. Харченко).
Рішення прийнято.
3. Про затвердження Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік
СЛУХАЛИ:
Катерину Поливач з інформацією, що після затвердження Наглядовою радою АТ «НСТУ» проєкту Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» його було надіслано акціонеру. Від акціонера надійшла відповідь, що зауважень до проєкту Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» в акціонера немає.
ВИРІШИЛИ:
1. Відповідно до частини п’ятої статті 14 Закону України «Про суспільні медіа України» затвердити Звіт про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік (додаток 5).
2. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити розкриття особливої інформації про затвердження Звіту про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік відповідно до вимог законодавства.
Голосування:
За – 13 (Д. Ананьєв, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, О. Павліченко, С. Остапа, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 2 (К. Батенко, Л. Малазонія).
Рішення прийнято.
4. Розгляд інформації про результати вимірювань
СЛУХАЛИ:
Андрія Таранова з інформацією, що з 30.01.2023 Суспільне мовлення має дані ТВ-панелі «Nielsen» у містах з населенням понад 50 тис. жителів. З 01.05.2023 Комунікаційний альянс розпочав моніторинг з детальним описом програм каналів Суспільного мовника. Маємо дані «Gemius» щодо вебсайту Суспільного. Наразі доступний лише загальний моніторинг стосовно «suspilne.media», також уже корегуються дані URL на сайті для коректного вимірювання розділів. Маємо внутрішні дані – це кількість підписників у соцмережах Суспільного мовника та інші метрики. Індустріальні дослідження на етапі перезавантаження радіокомітетом. Агенція «Info Sapiens» для Суспільного провела дослідження «Споживання медіаконтенту в регіонах України». У квітні 2023 року відбулася остання, сьома, хвиля спільного дослідження Суспільного мовника та дослідницької компанії «Gradus Research» – «Барометр довіри до новин». Зацікавленість глядачів телемарафоном безпосередньо залежить від інформаційних приводів. Травень був багатим на події, і показники телемарафону пішли вгору порівняно з попереднім місяцем. Середній вік українського телеглядача в травні 2023 року – 55 років (+1 рік порівняно з квітнем). Гендерний розподіл глядачів (жінки / чоловіки) – 58% / 42%. Середній вік глядача місцевих каналів Суспільного – 66 років (жінки / чоловіки – 61% / 39%), каналу «Суспільне Культура» – 67 років (жінки / чоловіки – 77% / 23%). Середній вік глядача телемарафону – 60 років (жінки / чоловіки – 59% / 41%). У травні телемарафон наростив 17% частки аудиторії порівняно з квітнем. Частка телеканалу «Суспільне Культура» збільшилася насамперед за рахунок Євробачення, місцеві канали Суспільного – без змін.
За результатами травня 2023 року на телевізійному ринку відбулися такі зміни: спільна частка аудиторії телеканалів Суспільного мовника збільшилася на 18% – з 1,23% до 1,45%; частка «Суспільне Культура» збільшилася на 29% – з 0,77% до 0,99%; частка місцевих каналів Суспільного не зазнала змін – 0,46%. Середньодобовий час телеперегляду порівняно з квітнем скоротився на 11% (23 хв) та становив 3 год 4 хв. При цьому середньодобова тривалість перегляду «Суспільне Культура» збільшилася на 14% (до 1 хв 49 с), місцевих каналів Суспільного – зменшилася на 10% (до 52 с), телемарафону – збільшилася на 5% (до 21 хв 15 с). Час перегляду «Суспільне Культура» збільшився на 15% (до 31 хв 42 с), місцеві канали Суспільного дивилися на 2% більше (17 хв 11 с), телемарафон – на 8% більше (1 год 29 хв).
У містах з населенням понад 50 тис. жителів охоплення аудиторії телеканалу «Суспільне Культура» в травні становило 2 млн 727 тис. телеглядачів. Найбільшу популярність канал мав серед глядачів віком 65+ років, особливо серед жінок. Головною подією місяця на каналі було Євробачення-2023. Пряма трансляція фіналу пісенного конкурсу стала найбільш рейтинговою програмою в історії телеканалу. Усі події Євробачення загалом охопили 1 млн телеглядачів (унікальних). Церемонія коронації Чарльза III також стала помітною подією на каналі. Трансляцію побачили 146 тис. глядачів.
За відсутності рейтингових спортивних трансляцій, що суттєво підвищували середні показники місцевих каналів Суспільного в лютому та березні 2023 року, частка аудиторії в травні збереглася на рівні показників квітня – 0,46%. Найбільшу популярність місцеві канали мали в глядачів віком 65+ років, середня частка аудиторії серед чоловіків цієї вікової групи становила 0,78%, серед жінок – 0,72%.
Порівняно із замірами 2019 року Українське радіо збільшило впізнаваність з 20% до 35%, а частка тижневих слухачів зросла втричі – з 6% до 18%. Лідери за рівнем довіри: радіоканал «Радіо «Культура», радіо «Байрактар», «Українське радіо». «Радіо «Промінь» наближається до лідерів. З огляду на споживання радіоновин у квітні 2023 року «Українське радіо» безумовний лідер з великим відривом від інших радіостанцій за показниками тижневого прослуховування, лояльності та довіри до новин.
Найчастіше респонденти звертаються до платформи «YouTube» (69% користуються платформою майже щоденно). Телебачення поступається платформі «YouTube» часткою щоденних переглядів в 1,3 раза, лише 53% дивляться телебачення на щоденній або майже щоденній основі. «TikTok» і радіо мають схожі показники залученості (35% та 31% щоденних користувачів відповідно). До подкастів респонденти звертаються найрідше (17% щоденно).
«Suspilne.media» посідає 16-те місце серед 218 інформресурсів, що вимірюються. За рік частка ресурсу зросла удвічі. «Suspilne.media» читають майже однаково як жінки, так і чоловіки, переважно на мобільних пристроях. Кількість підписників у соцмережах та месенджерах Суспільного мовлення – 7,6 млн.
В обговоренні взяли участь: О. Харченко, Є. Глібовицький, Л. Малазонія, С. Остапа.
Інформацію взято до відома.
5. Розгляд проєкту Порядку підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів
СЛУХАЛИ:
Катерину Поливач з інформацією, що Порядок підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів визначає правила підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації про емітента цінних паперів. Цей Порядок розроблено з метою підготовки звітів емітента відповідно до вимог Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» і Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. Проєкт документа був опрацьований та погоджений з іншими структурними підрозділами та менеджментом АТ «НСТУ».
В обговоренні взяли участь: С. Остапа, В. Міський, Р. Кочубей.
ВИРІШИЛИ:
Схвалити Порядок підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів (додаток 6).
Голосування:
За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
6. Різне
Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув звернення групи «1+1 медіа» щодо можливого порушення норм Кодексу поведінки та етики АТ «НСТУ» Віктором Бобиренком та прийняв таке рішення.
За результатами розгляду звернення групи «1+1 медіа» Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» звертає увагу члена Наглядової ради Віктора Бобиренка на необхідність стриманої та неконфронтаційної комунікації в публічному просторі з повагою до гідності інших осіб.
Комітет також звертає увагу всіх членів Наглядової ради, правління та інших посадових осіб АТ «НСТУ» на обов’язок неухильно дотримуватися норм Кодексу поведінки та етики АТ «НСТУ».
Рішення комітету було опубліковано на вебсайті АТ «НСТУ».
Світлана Остапа поінформувала, що у зв’язку із прийняттям Закону України «Про рекламу» внесення змін до Статуту АТ «НСТУ» затримується, адже процедуру внесення змін доводиться розпочинати спочатку.
Світлана Остапа нагадала, що з метою завершення заходів з організації поїздки до ВВС необхідно надати фото британських віз та дозволи щодо надання організаторам поїздки номерів телефонів.
Світлана Остапа поінформувала, що 28 червня 2023 року відбудеться робоча зустріч з питань корпоративної культури.
Інформацію взято до відома.
Голова Наглядової ради закрила засідання.
Додатки:
1. Рекомендації за результатами аудиту виробництва творчих проєктів із залученням аутсорсингу.
2. Зміни до структури та штатного розпису АТ «НСТУ».
3. Зміни до трудових договорів з працівниками Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
4. План роботи корпоративного секретаря АТ «НСТУ» на 2023 рік.
5. Звіт про винагороду виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2022 рік.
6. Порядок підготовки, затвердження, подання та оприлюднення АТ «НСТУ» регульованої інформації емітента цінних паперів .
Голова Наглядової ради Світлана ОСТАПА
Секретар Наглядової ради Вадим МІСЬКИЙ