Новини компанії

Грудень 27, 2024

Катерина Яковленко про роботу сайту Суспільне Культура у 2024 році

Катерина Яковленко, головна редакторка сайту Суспільне Культура, розповідає про головні теми та фокуси сайту у 2024 році.

Реінтеграція військових у культурі

Війна — ключова тема нашого суспільства, вона не могла не позначитися в тому, про що пише сайт Суспільне Культура. Окрім нашого традиційного фокуса — «Війна та відбудова» — де ми розповідаємо історії людей культури з фронту та про проєкти, що підіймають теми війни й говорять про український опір, про життя цивільних, що перебувають у постійному ризику; цього року ми також стали більше фокусуватися саме на темі реінтеграції військових у культурі. Це історії про те, як мистецтво, музика та культура помагають ветеранам у реабілітації та інтеграції в суспільство після повернення з фронту. Ми розповідали історії, як воєнні досвіди знаходять своє відображення в музиці, літературі, мистецтві та інших сферах культури. Ось кілька матеріалів, на які варто звернути увагу:

Нова рубрика «Їжа»

Протягом 2024 року на сайті Суспільне Культура з’явився новий фокус тем — «Їжа». Це окрема рубрика на сайті, яку веде оглядачка Олександра Поворозник. Вона розповідає про страви та кухню як частину культури — чому ми їмо ті чи інші продукти, які страви їли літературні персонажі та як це відображало суспільний стан свого часу, як формуються традиції та багато чого іншого. Через окремі продукти, страви та культуру споживання наша авторка розповідає більше про ідентичність українців та культури інших країн і народів. Ось кілька матеріалів, які можуть бути цікавими:

Культура країн Азії

Ще одна тема, яка цього року стала нашою хорошою традицією та фокусом — «Культура країн Азії». Відтепер наша оглядачка й авторка Поліна Горлач регулярно пише про те, що відбувається в кіно, музиці, мистецтві цих країн. Ми говоримо не лише про особливості культури, але й, наприклад, про проблеми перекладів творів на українську та навпаки. У контексті деколонізаційного дискурсу та потреби стати більш зрозумілими світу, це одна з важливих тем: як ми будемо ближчими до інших, якщо не знатимемо, що відбувається поза межами України? Азія — дуже різна. Це великий і надзвичайно впливовий на сьогодні регіон у світі. Нам просто необхідно знати про нього більше. Якщо ви хочете дізнатися — можете почати з цих матеріалів:

Культура як цінність

Протягом цього року ми зверталися до багатьох тем, пов’язаних із культурою як системою цінностей і творів, так і самим процесом. Я не можу не оминути те, як команда сайту і колеги з Суспільне Харків висвітлювали обстріли міста і вплив війни на культуру. Зокрема йдеться про обстріл друкарні «Фактор-друк». Складно за рік визначити лише кілька матеріалів, адже над кожним було багато роботи та уваги. Ось кілька історій, які для мене дуже важливі:

Проєкт до сторіччя Українського Радіо

Одним із найцінніших для нас проєктів став лендінг до сторіччя Українського Радіо. Це надзвичайно красивий проєкт про історію компанії, яка насправді розповідає значно більше про наше суспільство та боротьбу за власну культуру.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.