Новини компанії

Липень 18, 2024

Фільм Суспільного «Made in колись» покажуть на кінофестивалі в Північній Македонії

Документальний проєкт Суспільного Мовлення «Made in колись» увійшов до програми міжнародного етнографічного кінофестивалю «Iliindenski denovi», який пройде в Північній Македонії, у місті Бітола з 19 по 26 липня.

Фільм «Made in колись» розповідає історію двох фольклорних колективів у контексті повномасштабного російського вторгнення в Україну. Головний герой стрічки — 32-річний етнограф Олексій Заєць, який з самого дитинства збирає та зберігає автентичну українську пісню. Він — керівник двох творчих колективів у селищах Калинівка та Фасова, що на Київщині, які пережили вторгнення у 2022 році. Після пережитої окупації до репетицій колективи повернулись не одразу, а лише восени. Олексій вважає, що навіть у цей складний воєнний час варто продовжувати займатися самобутнім співом. 

За словами режисера фільму Володимира Бакума, команді Суспільного вдалось у свій час зафіксувати останніх носіїв фольклорного побутового співу. Ці бабусі, мабуть, останні, хто дійсно просто збирається й співає народні пісні, які їм наспівали ще їхні бабусі. Цим пісням більш як сто, а може, і по двісті років. А Олексій — саме та людина, яка може донести молодому поколінню фольклорну спадщину.

«Я дуже радий, що голоси цих неймовірних бабусь почують за кордоном. Їхні пісні, їхнє безтурботне зберігання своєї ідентичності — це те, що має нести українець іноземцям. Враховуючи тематику кінофестивалю, фільм потрапив у своє рідне середовище. Вірю, що їхнім пісням будуть підспівувати всі, адже це не тільки автентично, а й дуже стильно», — поділився Володимир Бакум.

Дивіться документальний фільм «Made in колись» на ютуб-каналі Першого:

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.