Березень 26, 2024
Радіо Культура та Видавництво Старого Лева завершили проєкт про українську літературу 1990-х
Завершився спільний проєкт Радіо Культура «1990-ті: сучасні класики та їхній час», створений у партнерстві з «Видавництвом Старого Лева». Упродовж трьох місяців — з 12 січня по 22 березня — щоп'ятниці о 18:00 ведучі Радіо Культура зустрічалися з українськими письменниками у книгарні-кав’ярні Старого Лева на Михайлівській, 18-А, аби поговорити про нашу літературу 1990-х років.
Читайте також: 10 нових казок проєкту «Казки на ніч» від Суспільного — слухайте продовження
Про історичні зміни, які відбувалися в перше десятиріччя незалежності України, про тогочасні побут і культуру українців, про літературний процес і свої тодішні дебюти розповідали живі класики — письменники, які почали свій літературний шлях наприкінці 1980-х або у 1990-ті роки.
«Радіо Культура уважно стежить за темами, що цікавлять наших слухачок і слухачів. Одну з них видно неозброєним оком — це 1990-ті як досвід і час. Очевидно, що цей інтерес не є суто екзотичним пошуком атмосфери “лихих дев’яностих”. Адже 1990-ті в Україні є чимось абсолютно інакшим — вирували вивільнені від гніту імперії творчі енергії, виникали нові мистецькі ініціативи, поставали нові імена. До того ж українські 1990-ті почалися щонайменше з 1986 року, коли нас незворотно змінив Чорнобиль. Це цікава вправа розмови й про деколонізаційні контексти. Саме так виникла спільна “парасолька” для серії публічних інтерв’ю за участі “Видавництва Старого Лева”. Пишаюся, що ми створили такий ціннісний і популярний проєкт разом. За кожну подію відвідувачі голосували ногами, тож щоразу ми мали такі аншлаги, що треба було доставляти стільці», — розповіла виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.
«Надзвичайно емоційний і дуже важливий, зокрема для мене, проєкт, який занурює водночас в минуле і значно краще розумієш сучасність. 90-ті — це час, з якого проростало дуже багато важливих для України рішень, дуже багато важливих культурних проєктів і визрівав корпус літератури, на яку зараз опирається молодь.
Говорити про 90-ті — це одночасно говорити про те, якими ми стали й чому ми стали такими. Мені дуже сподобалася ця співпраця із Радіо Культура, і я сподіваюся, що таких проєктів у нас буде ще більше. Прекрасне кураторство Олени Гусейнової, прекрасна ідея Ірини Славінської, чудова співпраця з цілим колективом, причетним до цього проєкту від Радіо Культура із “Видавництвом Старого Лева”. Чекаємо нових подібних проєктів», — підкреслила головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар'яна Савка.
Кураторкою проєкту стала головна редакторка редакції літературних передач і радіотеатру Радіо Культура Олена Гусейнова, продюсерка проєкту — продюсерка творчого об'єднання Радіо Культура Юлія Загоруйко. До розмов були залучені ведучі Радіо Культура: Ірина Славінська, Олена Гусейнова, Вадим Карп’як, Ліза Цареградська, Наталка Писанка, Павло Вольвач.
Всі розмови транслювалися наживо в ефірі програми «Вечір на Радіо Культура», послухати їх можна за посиланнями:
- 12 січня Мар'яна Савка про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Ірина Славінська
- 19 січня Андрій Бондар про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Олена Гусейнова
- 26 січня Наталка Білоцерківець про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Олена Гусейнова
- 2 лютого Юрій Андрухович про 1990-ті: час і письмо
- Ведучий Вадим Карп'як
- 9 лютого Іван Малкович про 1990-ті: час і письмо
- Ведучий Вадим Карп'як
- 16 лютого Галина Крук про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Єлизавета Цареградська
- 23 лютого Віталій Портников про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Ірина Славінська
- 1 березня Ярина Сенчишин про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Олена Гусейнова
- 8 березня Василь Герасим'юк про 1990-ті: час і письмо
- Ведучий Павло Вольвач
- 15 березня Людмила Таран про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Наталка Писанка
- 22 березня Тарас Прохасько про 1990-ті: час і письмо
- Ведуча Олена Гусейнова
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.
Фотографували Анастасія Мантач та Олег Переверзєв