Березень 07, 2024
«Батьки-засновники» про вплив поразки Мазепи та Конституцію Орлика
Сьомий випуск проєкту «Батьки-засновники» розповідає про поразку Мазепи й те, як козаки лобіювали інтереси України в Європі. В ефірі Українського Радіо ведучі Наталія Соколенко та Сергій Стуканов аналізують, яку роль відіграла знаменита Конституція Пилипа Орлика та який устрій козацької України вона узасаднювала. Ким був Григорій Орлик і яким чином йому вдалося зробити шалену дипломатичну кар'єру при дворі французького короля Людовіка XV слухайте за посиланням.
Проєкт «Батьки-засновники» виходить щосереди о 22:05 в ефірі Українського Радіо, на ютуб-каналі Українського Радіо та подкаст-платформах.
Читайте також: Три подкасти Українського Радіо — серед лідерів прослуховування на Суспільному
Ведучий проєкту Сергій Стуканов, історик Ярослав Затилюк, ведуча проєкту Наталія Соколенко
Поразка Карла XII та Івана Мазепи під Полтавою спричинила до жорстокої помсти московитів. За наказом Петра I князь Меншиков ущент спалив гетьманську столицю Батурин і замордував її мешканців. Перед соратниками гетьмана, які увійшли до історії як «мазепинці», постало завдання заручитись підтримкою іноземних монархів, щоб визволити козацьку націю з-під московського ярма. Гість програми — історик Ярослав Затилюк.
Читайте також: «Батьки-засновники»: перемога над москвою — рецепт Юрія Немирича
У подкасті «Батьки-засновники», зазначають автори, під словом «батьки» мають на увазі не лише чоловіків. Адже українське слово «батьки» містке й має на увазі також і жінок. Тож у подкасті обов'язково будуть історії жінок, які зробили великий внесок в здобуття незалежності України.
Дивіться фото з бекстейджу проєкту «Батьки-засновники» за посиланням.
Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».
Фото — Олег Переверзєв