Новини компанії

Грудень 16, 2022

Нацвідбір на Євробачення-2023: де дивитися, як голосувати, журі і ведучі

Уже завтра, 17 грудня, о 17:00 в ефірі Суспільного українці разом із зірковим журі обиратимуть, хто з десятки фіналістів Національного відбору поїде на Пісенний конкурс Євробачення-2023 у Ліверпуль (Велика Британія). Фінал проходитиме в прямому ефірі з укриття.

Читайте також: Зіркові ведучі фіналу Нацвідбору на Євробачення-2023

Де дивитися

Суспільне транслюватиме наживо фінал Національного відбору на всіх платформах: телебаченні, діджиталі та радіо.

Пряму трансляцію можна буде дивитися:

Як голосувати

Переможця фіналу Нацвідбору на Євробачення-2023 визначатимуть, як зазвичай, журі та глядачі шляхом глядацького голосування: по 50% результату голосування. 

Цьогоріч вперше глядацьке голосування за представника на Євробаченні відбуватиметься у застосунку Дія. Кожен українець віком від 14 років в Україні або за кордоном зможе проголосувати за свого фаворита Нацвідбору під час фіналу конкурсу. Докладно про правила голосування читайте на сайті Суспільне Євробачення.

Читайте також: Суспільне презентувало пісні фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2023

Порядок виступів виконавців у фіналі Національного відбору цього разу  визначило жеребкування.

  1. Moisei — «I'm Not Alone»
  2. OY Sound System — «Ой, тужу»
  3. DEMCHUK — «Alive»
  4. Jerry Heil — «WHEN GOD SHUT THE DOOR»
  5. FIINKA — «Довбуш»
  6. KRUTЬ — «Колискова»
  7. Tember Blanche — «Я вдома»
  8. Angelina — «Stronger»
  9. 2TONE — «Квітка»
  10. TVORCHI — «Heart of Steel»

Склад журі

Журі Національного відбору вперше обрали українці під час опитування у застосунку Дія. 

До складу журі Національного відбору цього разу увійшли Тарас Тополя, лідер гурту «Антитіла», доброволець Сил територіальної оборони ЗСУ, Джамала, переможниця Євробачення-2016, володарка «Нагороди за визначне лідерство артиста» Атлантичної ради США, та Юлія Саніна, фронтвумен рок-гурту «The HARDKISS». Склад журі вперше обрали українці під час опитування у застосунку Дія

Учасники журі розповіли про свої очікування від Національного відбору та якими критеріями будуть керуватися під час голосування.

«Єдине очікування — бути здивованою. У різних сенсах — жанр, манера виконання, лірична складова… Усе інше на сьогодні для мене не має значення, не хотілося б йти на Нацвідбір з уявним технічним завданням до треку. І ставити себе в якісь рамки. Ми маємо класний склад номінантів, тому впевнена, що оберемо сильну композицію, яка зможе вкотре представити країну на найвищому рівні, — переконана Джамала. — Окрім власне музичної складової, я завжди акцентую на історії, яку розкриває та чи інша композиція. Вона має бути щирою, іти від серця, тоді є шанс, що трек зачепить. Також звертаю увагу на живе виконання, вокальні дані, уміння триматися на сцені, тому що Євробачення — це насамперед живий виступ. 

Ви можете готуватися рік: тончити зі звучанням, продумувати образи та візуальні елементи, але під час виступу наживо є тільки ви й аудиторія. І якщо не можете в цей момент донести до аудиторії свою історію, ви втрачаєте слухача»

Тарас Тополя розповів, що чекає від фіналістів максимум на сцені:

«Скажу одразу, що мої очікування завищені, тому що в країні триває війна і кожен має на своєму місці видавати максимальний результат. Незалежно від того, чи ти знаходишся на своєму робочому місці, чи ти знаходишся на полі бою, або на сцені — мусиш видавати максимум. Тому я чекаю від фіналістів хороших виступів. Буду оцінювати за професійними критеріями: талант, меседж, постановка номера. Звичайно, буду враховувати той весь контекст, в якому відбувається відбір, і моделювати, яким чином переможець буде поводити себе на сцені Євробачення і в кулуарах, даючи інтерв’ю міжнародним журналістам».

Юлія Саніна керуватиметься під час голосування тільки враженнями від виступу у фіналі:

«Хочу поринути у прекрасну атмосферу музики й світла. Хочу побачити на сцені нових артистів. Впевнитися ще раз, що українська сцена розвивається, що у нас прекрасне майбутнє й дуже талановиті музиканти. І звичайно, хочеться відібрати найкращого представника від України, який відображає нашу силу сьогодні, нашу жагу до перемоги, нашу впевненість, віру — все те, чим зараз живе кожен українець, — зазначила Юлія Саніна. — Оскільки цей відбір дуже сильний і всі пісні конкурсантів достойні, я буду керуватися конкретним виступом у день Нацвідбору. Тому що, окрім хорошої пісні, важливий ще й упевнений, якісний виступ. Я не буду спиратися на жодні історії, які я знала про артистів “до”. Деякі артисти дійсно вже відомі. Деякі зовсім нові, для мене. Я буду абстрагуватися максимально й оцінювати конкретно виступ. Це має бути сильна пісня, хітова, яка при цьому відображатиме наше українське сьогодення і нестиме важливий меседж. Тому що, в цьому році — це має бути не просто виступ, не просто перформанс, а і гучна заява про Україну. Кожен міжнародний майданчик має бути використаний сьогодні для яскравої заявки про Україну».

Зіркові виступи

Навіть з укриття Національний відбір проходитиме за традиційним сценарієм: зіркові виступи Джамали, Злати Оґнєвіч, Вєрки Сердючки та Дмитра Шурова (Pianoбой) потішать глядачів у прямому ефірі.

Ведучими пісенного шоу будуть Катерина Павленко, солістка Go_A, Злата Оґнєвіч та незмінний коментатор Євробачення Тімур Мірошниченко

Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало на Нацвідбір майже 400 заявок, а лонглист містив 36 учасників. Музичним продюсером Національного відбору на Євробачення-2023 став Дмитро Шуров (Pianoбой). Фінал Національного відбору на Євробачення-2023 відбудеться у форматі телевізійного концерту в прямому ефірі. Виробництвом телеверсії займатиметься «Старлайт Продакшн».

Радіо Промінь — генеральний радіопартнер Національного відбору на Євробачення-2023.

Суспільне Мовлення є членом Європейської мовної спілки. Організовує і проводить відбір пісні та представника від України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.