Новини компанії

Грудень 01, 2022

«Любий мамозавр» — Антоніна Хижняк озвучила нову казку від Суспільного

Українська акторка Антоніна Хижняк, відома роллю Мотрі в серіалі «Спіймати Кайдаша», читає нову історію проєкту Суспільного «Хоробрі казки». Казку «Любий мамозавр» традиційно презентували в четвер в телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-каналі «Бробакс». 

«Це дуже тепла казка-підтримка насамперед для усіх мам, які дбали і щодня дбають про безпеку дітей під час війни. Те, з якою відвагою українські мами з перших хвилин повномасштабної агресії взяли на себе відповідальність за дітей, вражає. У якій би ситуації вони не опинилися, як би важко не було, мами дбали про власних дітей і дітей, які опинилися поруч. Цією історією обіймаємо усіх супергеройок, де б вони зараз не опинилися», — зазначила Вікторія Мурована, генеральна продюсерка цифрових платформ Суспільного.

Читайте також: Співачка ALYOSHA читає нову «Хоробру казку» від Суспільного

Сюжет казки розгортається навколо хлопчика Михася, який страшенно любив динозаврів — читав книжки та обожнював мультики про них. Але він і уявити не міг, що одного дня на динозавра стане трішки схожа його мама. 

«Ця казка буде цікавою і дітям, і дорослим. Вона написана з життя: мами, які вигоріли, втомилися, які намагаються хоч звідкись взяти сили, і притому намагатися не травмувати дітей, не бути до них байдужими. Це дуже важливо, це те, про що говорять психологи, але діти не дуже слухають психологів, діти слухають казки. І за допомогою таких казок вони можуть подивитися на себе збоку, впізнати себе, — розповіла Антоніна Хижняк. — Ця історія  допомагає витягнути з дорослих ті придушені емоції, які ми ховаємо — коли намагаємося триматися й не розкисати. Допомагає прожити, трансформувати досвід, зібратися і жити далі».

Запис казки дуже зворушив актрису: «Я навіть сама від себе не очікувала, що під час запису розплачуся, і мені потрібно було 5 хвилин, щоб заспокоїтися, бо я просто не могла читати далі». 

Антоніна додала, що особисто не вивозила дитину за кордон, однак цей досвід був у багатьох її близьких та друзів: «Я можу лишень уявити, через що вони пройшли, долаючи такий шлях і будуючи своє життя з нуля».

Читайте також: Ірма Вітовська — голос нової «Хороброї казки» від Суспільного

Казки нового часу — це терапевтичні історії спільного досвіду українських родин, які правдиво, але делікатно пояснюватимуть дітям нові реалії, що наскрізно присутні в цікавих оповідях зі щасливими завершеннями. Концепти 12 тем, які лягли в основу казок: розлука, підтримка, доброта, дружба, солідарність та інші. Їх пропрацьовували на нетравматичність з авторкою текстів Іриною Виговською, психологинею Маріанною Новаковською та соціологинею Вікторією Бриндзою. Ілюстрації Георгія Сагітова дають простір для уяви кожного, хто слухає казки, асоціативність дозволяє домислити, дофантазувати.

Вмикайте «Хоробрі казки» дітям в укриттях, у довгій дорозі, в евакуації чи вдома під час комендантської години. А також використовуйте як засіб відволікання малят від тривог, викликаних обстрілами і сиренами. Завантажуйте на телефони й планшети і слухайте разом, коли зникає мережа, на телеграм-каналі Суспільне Казки та ютуб-канал «Бробакс», а також на платформах для подкастів (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud та інші).

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото – Ольга Закревська