Новини компанії

Жовтень 25, 2021

Гендерна рівність у роботі медіа — Суспільне розповість про власний досвід на MediaForShe Congress

У вівторок, 26 жовтня, генеральна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна та виконавча продюсерка Радіо Культура, що входить до найбільшого незалежного медіа в Україні, Ірина Славінська візьмуть участь у форумі MediaForShe Congress, присвяченому гендерній рівності в роботі українських медіа. 

Читайте також: Як втілити Youtube-проєкт через конкурс на Суспільному. Zoom-конференція

Зокрема Ангеліна Карякіна разом з іншими представниками українських медіакомпаній у межах панельної дискусії «Відповідальність без упереджень» розповість про журналістську етику та  боротьбу з сексизмом у новинах. 

«Гендерно чутлива журналістика — це комплексний підхід до словника, тематики, підбору спікерів та спікерок. Це довгий редакційний шлях, який народжується з щоденної роботи і дискусій у команді, зі свідомої зміни редакторської оптики. Ми робимо на цьому шляху як помилки, так і відкриття. Їх я і планую обговорити з колегами», — розповіла продюсерка інформаційного мовлення Суспільного.

Зазначимо, сайт новин Суспільного мовника suspilne.media другий рік поспіль лідер у дотриманні балансу коментарів серед експерток та експертів в інформаційних матеріалах — за даними дослідження ІМІ у третьому кварталі 2021 року. На сайті Суспільне Новини зафіксований найвищий показник коментарів експерток серед інших медіа — 46%

Водночас виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська долучиться до розмови «Залучені», присвяченій художньому й розважальному контенту та важливій ролі творців у поширенні найкращих практик гендерно чутливого контенту.

«Створення відповідального контенту, зокрема гендерно чутливого, є дуже великим викликом для багатьох медіа. Суспільний мовник має в редакційному статуті прописані пункти про сприяння різноманітності та неприпустимість дискримінації. Проте я як виконавча продюсерка та голова редакційної ради знаю, як часто в колег виникають запитання про суто практичний бік цих настанов. Скажімо, про те, як утворити фемінітив, як уникнути стереотипізації, як правильно назвати... Все це єднає одна велика “парасолька” — тривога про те, аби корисний і зроблений за правилами контент був цікавим для аудиторії. Сподіваюся, про це й поговоримо з колегами — і разом сформулюємо частину відповідей», — підкреслила Ірина Славінська

Раніше у межах тренінгу виконавча продюсерка Радіо Культура також зазначала актуальність питання гендерної чутливості у спортивній тематиці та важливість створення нових практик для висвітлення українським медіа участі жінок і чоловіків у змаганнях.

  • З детальною програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.
  • Трансляція MediaForShe Congress буде доступна онлайн на сторінці ООН Жінки в Україні. Зареєструйтесь на подію — https://bit.ly/3lFTYps

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Щороку ООН Жінки в Україні проводить HeForShe Congress, платформу для обміну найбільш прогресивними практиками гендерної рівності в українському бізнесі, освіті та креативних індустріях. Цього року глобальний рух HeForShe від ООН Жінки та StarLightMedia розпочинають діалог про гендерну рівність в роботі українських медіа. MediaForShe Congress — подія, де провідні гравці медіаіндустрії обговорюватимуть роль медіа та креаторів у досягненні гендерної рівності, їхню відповідальність за створення недискримінаційного контенту.