Жовтень 20, 2021
Позиція Суспільного щодо відмови депутатів фракції «Слуга народу» від участі в токшоу «Зворотний відлік»
Суспільне мовлення — найбільша незалежна медіакомпанія України, яка не залежить від олігархів та політиків, не обслуговує жодні державні органи чи політичні структури. Суспільний мовник працює виключно в інтересах усіх громадян нашої країни та підзвітний лише громадянському суспільству.
Редакційна політика Суспільного мовника загалом та суспільно-політичного токшоу «Зворотний відлік» зокрема ґрунтується виключно на зазначених принципах. Саме тому редакція токшоу регулярно (програма виходить щопонеділка) запрошує до участі в ефірі як представників влади, так і представників парламентської опозиції.
Відсутність в ефірі представників партії «Слуга народу» у програмі від 18 жовтня — це не рішення редакції токшоу «Зворотний відлік», а рішення представників парламентської фракції. Депутатів від фракції «Слуга народу» запрошують регулярно і запрошували до участі в ефірі токшоу від 18 жовтня.
Звертаємо увагу, що редакційна політика Суспільного мовника формується шляхом невтручання влади, бізнесових, неурядових та громадських організацій, що гарантується частиною другою статті 3 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Редакція токшоу «Зворотний відлік» завжди самостійно обирає теми та запрошує учасників обговорення до студії.
Тож вважаємо неприпустимим, коли представники будь-якої політичної сили намагаються прямо чи опосередковано впливати на формування складу учасників токшоу. Склад учасників формується за принципом дотримання журналістських стандартів неупередженості, збалансованості й представлення позицій усіх сторін суспільної дискусії на визначену тему.
Суспільний мовник від моменту свого заснування й до сьогодні надає суспільству максимально збалансовану, неупереджену, актуальну та суспільно важливу інформацію про Україну і світ.
У разі виникнення будь-яких питань щодо контенту Суспільного загалом, і зокрема програми «Зворотний відлік», запрошуємо всіх небайдужих громадян і зацікавлених політиків звертатися до Редакційної ради Суспільного, що функціонує саме для оцінки дотримання колективом журналістів відповідних редакційних політик, прописаних у редакційному статуті.