Новини компанії

Вересень 01, 2021

Радіо Культура — генеральний радіопартнер MERIDIAN CZERNOWITZ

Радіо Культура — генеральний радіопартнер ХІI Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ, який відбудеться у Чернівцях 3-5 вересня 2021 року. Фокус-темою цьогорічного фестивалю є «Україна очима світу».

У межах фестивалю працюватиме виїзна студія Радіо Культура, де хедлайнери заходу даватимуть публічні інтерв’ю, а два з них, які прозвучать у нашому ефірі, увійдуть до офіційної програми фестивалю.

Читайте також: Суспільне підтримує інформаційно IV Міжнародний фестиваль Book Space

4 вересня з 11:10 до 11:50 першою гостею виїзної студії стане Катерина Калитко. З ведучою Оленою Гусейновою авторка говоритиме про віддаленість від центру та мультикультурність як причину і фактуру письма на прикладі Чернівців та Вінниці.

Гості фестивалю зможуть наживо почути цю розмову у виїзній студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру за адресою вул. Кобилянської, 51. 

О 13:10 ведуча Марина Люта інтерв’юватиме у записі Петра Рихла. Розмова про поетичне слово сучасності та точки перетину в німецькій, швейцарській та австрійській поезії, представленій на читаннях Meridian Czernowitz. Як у поетичному відеоперформансі «Знаки літер» переплітається поезія різних поколінь? Про отримання премії імені Станіслава Вінценза, а також про 10-томне українське зібрання поезій Пауля Целана. Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура. 

О 14:10 відбудеться запис інтерв’ю Марини Лютої з Андрієм Любкою. Тема розмови: усна поезія та поетичне мистецтво ізраїльських авторів на цьогорічному Meridian Czernowitz. Про «Малий український роман» як форму авантюрної гри та взаємодії з реальністю у контексті розважальної літератури. Чи писатиме Андрій Любка дитячі книжки і як відбувається його власний пошук та зміна літературних жанрів? Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура.

О 15:10 — інтерв’ю з Сергієм Жаданом. Запис робить Марина Люта. Точка сходження — Чернівці у фестивальному часі та просторі як місце оприявлення культурних кодів. «Хлібне перемир’я» — вистава про смерть, життя і точки неповернення. Про рецепцію Брехта і сприйняття його через українські контексти та про зміну ролей під час створення книжки «Вірші дилетанта» Олександра Ройтбурда з ілюстраціями Сергія Жадана. Програму можна буде почути пізніше на хвилях Радіо Культура.

О 16:10 Олена Гусейнова проведе публічне інтерв’ю з Ігорем Померанцевим. Тема розмови: письменники, вино і радіо. Охочі можуть завітати до виїзної студії Радіо Культура біля Літературного целанівського центру (вул. Кобилянської, 51) і послухати розмову наживо.

Зазначені розмови транслюватимуться по всій країні у прямому ефірі Радіо Культура. Виїзна студія працює у взаємодії з UA: БУКОВИНА.

3 вересня

  • 12:20- 12:46 – на UA: БУКОВИНА та на Українському радіо у програмі «Точка дотику» журналістка Олеся Жук із  запрошеним гостем відкритої студії на вулиці Ольги Кобилянської поговорить про старт фестивалю.
  • 13:15-14:15 – трансляція на UA: БУКОВИНА презентації книги Тараса Прохаська. Модеруватиме Олександр Бойченко.

4 вересня

  • 12:20 – 12:46 – виїзна студія про молодіжну сцену на фестивалі на вулиці Ольги Кобилянської.
  • 17:20 – 17:46 – виїзна студія біля Літературного целанівського центру про дискусію «Україна очима світу». В дискусії візьме участь директорка фестивалю Євгенія Лопата та журналістка Аліна Хрищук.
  • 22:30 – 23: 30 – трансляція на UA: БУКОВИНА перформансу Юрія Андруховича у Будинку радіо Суспільного Буковини.

5 вересня

  • 13:30 – 15:00 – спецефір UA: БУКОВИНИ, який транслюватимуть усі регіональні мовники Суспільного.
  • 13:30 – 14:45 – трансляція від UA: БУКОВИНИ на платформи організаторів фестивалю презентації роману Артема Чеха із культурно-мистецького центру Івана Миколайчука.

Також у межах ХІІ Meridian Czernowitz відбудеться запис розмови з Тарасом Прохаськом для ефіру програми «Пряма мова», яка вийде 9 вересня об 11:10. Олена Гусейнова говоритиме з автором про «грубу книжку тонкої прози», про те, що таке для Тараса літо і його закінчення, про нові проєкти та багато іншого. 

Повна програма фестивалю — за посиланням.

Онлайн-трансляція подій — на офіційній сторінці Радіо Культура та Meridian Czernowitz у Facebook та на сайті корпорації. 

Нагадаємо, що в межах спецпроєкту «Радіо літературних прем‘єр» перші презентації літературних новинок відбулися на Радіо Культура. Юрій Андрухович у нічному ефірі презентував свій роман «Радіо ніч». Катерина Калиткозбірку поезії «Орден мовчальниць». А Сергій Жадан одразу дві збірки: власної поезії «Псалом авіації» та збірку перекладів Бертольта Брехта «Похвала діалектиці».

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. В ефірі Радіо Культура музика від найкращих виконавців країни й світу, радіотеатр, поезія та проза вустами авторів, а також новини культурного життя. 

Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio.

Фото — Анастасія Мантач