Новини компанії

Липень 15, 2021

«Суспільне — важливий гравець на медіаринку»: ОБСЄ підтримує розвиток Суспільного в Україні

У середу, 14 липня, відбулася перша зустріч голови правління Суспільного Миколи Чернотицького, голови Наглядової ради НСТУ Світлани Остапи з представницею з питань свободи засобів масової інформації ОБСЄ Марією Терезою Рібейро. Учасники обговорили актуальні проблеми в медіа, подальші кроки з розвитку Суспільного та міжнародну співпрацю.

Читайте також: Олімпійські ігри у Токіо-2020: розклад трансляцій на UA: ПЕРШИЙ

«Суспільне — наймолодший суспільний мовник у Європі. Протягом чотирьох років реформування ми трансформувалися не тільки внутрішньо, а й змінювали свідомість людей щодо нас та нашого теле-, радіо-, інтернет-виробництва. В умовах недофінансування — цьогоріч ми вперше отримали повний бюджет — та жорсткої конкуренції з комерційними медіакомпаніями це робити непросто. Проте ми налаштовані рішуче, і вже маємо гарні результати, — зазначив Микола Чернотицький. — Динаміку росту демонструють радіо та діджитал. Зокрема, на фейсбуці відеоматеріали власного виробництва вже мають приблизно 90 млн охоплення аудиторії. Це один із найбільших показників серед ЗМІ в Україні. Також позитивну динаміку завдяки реформуванню показує ТБ-напрям, що стимулює нас продовжувати обраний курс».

За його словами, у планах Суспільного на наступні роки — розвиток продакшену та діджиталу.

«Наш найбільший виклик — увага аудиторії. Тому протягом двох наступних років, відповідно до нашої стратегії, ми плануємо запустити OTT-платформу, яка конкуруватиме з національними OTT-платформами, стрімінговими сервісами. Це, зокрема, дозволить збільшити охоплення молодої аудиторії до контенту Суспільного», — додав голова правління медіакомпанії.

Під час обговорення голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа підкреслила, що вже сьогодні Суспільне має найвищий показник із дотримання журналістських стандартів: «Нам важко, але ми будуємо здорову компанію і робимо здорові новини — збалансовані та без маніпуляцій. Наприклад, згідно з моніторингом новин на телебаченні та в інтернеті, наші ресурси — серед лідерів із дотримання журналістських стандартів. Тому ми даємо здорову їжу для розуму наших громадян».

Водночас про підтримку з боку європейської спільноти у продовженні курсу розвитку Суспільного запевнила представниця з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Марія Тереза Рібейро.

«Перед вами зараз дуже багато викликів. Але я впевнена, що ви впораєтесь, бо Суспільне — дуже важливий гравець на медіаринку. Міжнародні партнери знають про труднощі, з якими стикається суспільний мовник в Україні, і також звертають увагу на ті реформи, які ви успішно впроваджуєте, борючись за увагу людей на телебаченні, радіо і в соціальних мережах. Бажаю успіху у вашій роботі та вашій місії», — наголосила Марія Тереза Рібейро.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Анастасія Мантач