Новини компанії

Липень 03, 2021

Суспільне інформаційно підтримає фестиваль «З країни в Україну»

В Україні розпочався масштабний культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну», започаткований у 2014 році, щоби допомогти громадам прифронтових міст на сході України наповнити свої міста атмосферою єдності та підтримки. Суспільний мовник уже втретє став інформаційним партнером заходу. 

2 липня розпочалися перші заїзди в містах півдня та сходу України. Загалом цього року фестиваль завітає в 11 міст: Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут, Дружківка, Добропілля, Мирноград, Станиця Луганська, Старобільськ, Щастя, Херсон та Маріуполь.

Читайте також: На Донеччині розпочався фестиваль «З країни в Україну»

Особливістю цьогорічного фестивалю буде спеціально адаптована до карантинних умов програма — децентралізовані локації та діджитал контент. У зв'язку з пандемією Covid-19 задля безпеки відвідувачів формат заходу змінили, а значну частину програми адаптували в діджитал. Для цього створили спеціальний сайт — http://zkvu.com.ua/, де буде розміщено відеоконтент та інші матеріали. Програму фестивалю в містах децентралізовано з одного спільного простору на 5 окремих локацій — Центральний простір, Україна Сучасна, Україна Традиційна, Україна Змістовна та Україна Активна. 

Також до організації  долучилися місцеві команди кожного міста — вони придумали власні концепції локацій, які будуть представлені на фестивалі. Щоб уникати великих скупчень відвідувачів, локації розмістять у різних частинах міста.

В цьогорічній програмі фестивалю: фотовиставка відомих українських фотографів, кінотеатр просто неба та майстер-класи з фільмування, лекції від сучасних підприємців-інноваторів, лекції про сучасну українську науку від проєкту Inscience та демонстрація експонатів Музею науки від МАН України, майстер-класи з традиційних ремесел, онлайн-бібліотека та багато іншого інтерактивного й унікального українського контенту.

Також у межах фестивалю реалізовано спецпроєкт «Натхнення Сходу». Для кожного з 11 міст фестивалю було обрано одного артиста-амбасадора. Разом із відомим українським режисером та кліпмейкером Віктором Придуваловим, артисти провели творчі дослідження та зняли відеокліпи на одну зі своїх пісень у відповідних містах.

Артисти «Натхнення Сходу»: Jamala, Alyona Alyona, «СКАЙ», ТНМК, NESPROSTA, Alex Silakov, «Жадан і Собаки», MAZEPA, Hurtom, Христина Соловій, Сергій Асафатов. Прем'єри всіх кліпів можна буде побачити на локації Центральний простір у день проведення фестивалю.

Довідка: «З країни в Україну» — це 8 років організації масштабних культурно-просвітницьких подій, 84 фестивалі, 54 міста, десятки тисяч учасників та понад 20 напрямів невпинної роботи з ключовою ідеєю — формування нової української ідентичності та якісних позитивних змін в Україні.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). 

Більше інформації про фестиваль — на офіційній сторінці у фейсбуці та на сайті Фонду соціальних інновацій «З країни в Україну».