Червень 16, 2020
Що потрібно для трансформації журналістської освіти? Суспільне долучиться до обговорення
17 червня відбудеться онлайн-дискусія «Журналістська освіта: що потрібно для якісної трансформації?»*, у якій візьмуть участь журналісти, посадовці, викладачі, студенти й роботодавці. Суспільне також долучиться до обговорення задля підтримки трансформації та вдосконалення освіти журналістів.
Онлайн-дискусія матиме дві сесії, на першій говоритимуть про трансформацію журналістської освіти в Україні та як реформа освіти вплине на її якість і медіаринок. На другій — обговорюватимуть досвід онлайн-навчання під час карантину та його інтеграцію до журналістської освіти на постійних засадах.
Читайте також: Як ефективно працювати з командою? Реєструйтеся на безкоштовний вебінар від Суспільного
Чи відповідає теперішній підхід до освіти реальним вимогам роботодавців та які проблеми виникають під час працевлаштування, розповість директорка з управління персоналом Вікторія Сидоренко.
«Суспільний мовник — один із найбільших роботодавців у сфері медіа. Щодня ми на практиці стикаємося з проблемами підбору фахівців для творчих підрозділів. Часто ті, хто має диплом і формальну освіту за спеціальністю — без неодмінних практичних навичок, або ж навпаки, ті, хто має потрібні навички й досвід — не мають формальної освіти за спеціальністю, яка б дала змогу обіймати відповідні посади. Важливо, що ми починаємо публічно говорити про ці проблеми, адже їх вирішення не лише на боці навчальних закладів чи роботодавців, багато проблем можна вирішити відповідними змінами на рівні законодавства», — прокоментувала Вікторія Сидоренко.
Дискусія розпочнеться 17 червня об 11:00, триватиме дві години. Її організують на платформі ZOOM. Відео транслюватимуть на фейсбук-сторінці Українського інституту медіа та комунікації за посиланням.
Серед учасників онлайн-дискусії:
- Кирило Савін, керівник проєктів Deutsche Welle Akademie в Україні;
- Даніела Кляйнерт, проєктна менеджерка Deutsche Welle Akademie;
- Сергій Квіт, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
- Тетяна Циба, народна депутатка, членкиня Комітету з питань свободи слова;
- Філіпп Вассершайдт, викладач Університету Гумбольдта (Берлін);
- Діана Дуцик, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»;
- Галина Будівська, експертка ГО «Український інститут медіа та комунікації»;
- Сергій Бондаренко, завідувач кафедри журналістики Донецького національного університету імені Василя Стуса;
- Вікторія Романюк, заступниця директора Могилянської школи журналістики;
- Вікторія Шевченко, завідувачка кафедри медіатехнологій і медіадизайну Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- Роман Романюк, журналіст, Школа економічної журналістики «Української правди»;
- Андрій Яценко, заступник декана факультету журналістики з наукової та навчально-методичної роботи Львівського національного університету імені Івана Франка;
- Любов Василик, завідувачка кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
- Оксана Почапська, викладачка Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка;
- Богдан Басій, студент Могилянської школи журналістики.
Зазначимо, Суспільне працює над розвитком медіаспільноти в Україні. З 2017 року на його базі працює навчальний центр Академія суспільного мовлення (Public Media Academy), який із 2019-го проводить події для всіх, кого цікавить тема медіа й особистісного розвитку.