Новини компанії

Квітень 29, 2020

Як карантин змінив роботу новинарів Суспільного радіо

Новини на всіх каналах Суспільного радіо на час карантину виходять у єдиному форматі. Кореспондентів радійної новинної служби карантин спонукав посилити навички роботи з відео, аби бути ефективними в сучасному конвергентному ньюзрумі.

Про це в інтерв'ю для corp.suspilne.media розповіла менеджерка напряму радіоновин інформаційної служби UA: Суспільне мовлення Людмила Павленко

Більше працювати з відео радійні журналісти почали саме під час карантину, коли новинна служба перейшла частково на дистанційну роботу.

Читайте також: Суспільне радіо враховує інтереси вірян у плануванні ефірів на час карантину

«Найперше, що ми маємо розуміти: редакція радіоновин не є окремою структурою. Ми частина конвергентного ньюзруму, а отже, тісно співпрацюємо з нашими телевізійними колегами, із діджитал-платформою. Це нам полегшило перехід на дистанційну роботу. Адже до виробництва новин для радіо залучені не лише радійники, а й редактори та журналісти, зокрема телевізійники — і в столиці, і в регіональних філіях. Завдяки цьому маємо додатковий ресурс: в ефірі новин радіо оперативно включаємо журналістів телевізійних новин UA: ПЕРШИЙ, регіональних філій, а також кореспондентів Суспільної студії, яка на час карантину працює в режимі марафону. Однак якісне подання в ефірі матеріалів з інших платформ — сфера відповідальності тих, хто забезпечує випуск радійних новин. 

З іншого боку, радіожурналісти (хоча в ньюзрумі цей поділ доволі умовний) не лише записують аудіокоментарі спікерів, а й дедалі більше працюють із відео, яке потім можна використати на інших платформах. Брифінги переважно онлайн, запис коментарів не безпосередньо, а за допомогою месенджерів та сервісів для відеоконференцій — такі реалії журналістики в часи карантину», — розповіла Людмила Павленко.

З початком карантину жодного випуску новин в ефірі UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь і UA: Радіо Культура не скасували. Водночас окреме виробництво новин для UA: Радіо Промінь тимчасово зупинили, замінивши трансляцією випусків, які готують для всіх каналів Суспільного радіо в єдиному форматі. Команду, яка раніше працювала над окремими випусками для UA: Радіо Промінь, залучили до роботи над загальними.

Читайте також: Театр для школярів та антистрес-програми: як змінився ефір UA: Радіо Культура

За словами Людмили Павленко, таке рішення керівництва інформаційного департаменту та дирекції UA: Українське радіо дало змогу перерозподілити ресурси. Також щоденний підсумковий випуск новин на першому каналі Суспільного радіо скоротили до 10 хвилин.

«Оскільки підсумкові випуски вимагають, аби над їх підготовкою працювало одночасно кілька людей, на час карантину ми оптимізували цей формат», — пояснила менеджерка напряму радіоновин інформаційної служби UA: Суспільне мовлення.

Новини з регіонів оперативно повідомляють кореспонденти філій UA: Суспільне мовлення. 

«Кореспонденти, які працюють у філіях, як завжди, роблять контент не тільки для своєї філії. Якщо тема чи подія має загальнодержавне значення — для новин UA: ПЕРШИЙ, часом для марафону «На карантині». І, звісно, ми просимо про включення в новини на радіо. Тому що радіо є оперативним медіа — поки настане час новин на телебаченні, на радіо вже може вийти кілька випусків. Ми намагаємося якнайшвидше висвітлювати, що відбувається в регіонах. І вдячні нашим колегам за успішну співпрацю!» — зазначила Людмила Павленко.

Нині в ньюзрумі Суспільного працюють лише випускові редактори радіоновин. Ведучі виходять в ефір зі студій на Хрещатику, 26. Інші фахівці працюють віддалено.

Нагадаємо, UA: Українське радіо — найбільша FM-мережа України та охоплює понад 190 FM-частот.

FM-мережа UA: Радіо Промінь протягом останніх п'яти років збільшилася вп’ятеро. Нині це 63 FM-частоти у 24 областях України.

FM-мережа UA: Радіо Культура зросла втричі — до 48 FM-частот у 22 областях України.