Новини компанії

Березень 26, 2020

Суспільне радіо враховує інтереси вірян у плануванні ефірів на час карантину

Через епідемію COVID-19 в Україні релігійні установи запроваджують обмежувальні заходи. Водночас зростає запит на релігійний контент у медіа.

Протягом тижня в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура звучатимуть короткі цитати лідерів різних церков України — слова підтримки для вірян у час, коли триває карантин й оголошено пандемію COVID-19. Серед релігійних лідерів, чиї голоси прозвучать:

  • глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав; 
  • муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Саід Ісмагілов; 
  • ординарій Київсько-Житомирський дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні єпископ Віталій Кривицький;
  • президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської-п'ятидесятників Михайло Паночко;
  • 3-й голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.

«Сьогодні українці та українки відчувають сильну тривогу через карантин і поширення COVID-19. UA: Радіо Культура щодня у своїх програмах пропонує потужні ліки проти цієї тривоги — класичну музику, найкращі програми радіодрами, розмовні ефіри наживо на актуальну тематику. 

Аби відповідати запитам усіх соціальних груп, ми додали в нашу сітку нову міжпрограмку — короткі цитати зі звернень лідерів українських церков до вірян, лікарів, влади. У такі непрості часи, як тепер, є особливо велика потреба бути разом. Радіо — найдоступніший вид медіа, тому має великий потенціал єднати людей. Наша команда відчуває цю відповідальність, тому пропонує контент, який справді на часі», — коментує продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

Окрім того, в ефірі UA: Українське радіо щосуботи виходить «Релігійний тижневик» — проєкт для вірян різних конфесій. Це програма новинного формату, яка розповідає про важливі події в релігійному середовищі України та світу. Початок о 06:49. Ведучий — Євген Захарченко.

Усі випуски «Релігійного тижневика» онлайн можна послухати за посиланням.

Також щонеділі на UA: Українське радіо виходить «Благовіст» — проєкт про життя православних громад України та історію християнства з погляду православного віровчення. Початок о 06:10. Ведучий — Володимир Татаренко.

Усі випуски програми «Благовіст» онлайн можна послухати за посиланням.

«Як Суспільний мовник ми формуємо ефір, зважаючи на інтереси різних суспільних груп. Є запит і на релігійний контент. Нині саме час нагадати, що існує багато можливостей для вірян бути разом — зокрема й за допомогою радіо, тому ми даємо уривки проповідей лідерів різних церков та релігійних організацій. Ми закликаємо українців піклуватися про своє здоров'я та здоров’я близьких», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін.

Нагадаємо, UA: Українське радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio наживо та на сайті ukr.radio.