Новини компанії

Квітень 13, 2020

Театр для школярів та антистрес-програми: як змінився ефір UA: Радіо Культура

Третій канал Суспільного радіо UA: Радіо Культура на час карантину збільшив кількість контенту для школярів і пропонує програми, спрямовані на подолання тривожності.

Як зазначає продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська, потужним антистресом для слухачів може стати якісна класична музика: «Світова класика доступна в нашому ефірі щодня. Можна довго перераховувати наші лінійні програми, але окремо згадаю одну. Вона дає змогу й мандрувати, сидячи у своєму кріслі, і слухати світову класику — програма «Єврорадіо». Це наша лінійна програма, що й далі виходить у свій звичний час. Але нині, поки триває карантин, я щоразу відчуваю, яким потрібним є це вікно в якісну музику. Наприклад, послухайте наш свіжий випуск із нагоди всесвітнього року Бетховена»

Проєкт «Єврорадіо» в ефірі UA: Радіо Культураіз понеділка по п'ятницю, початок о 14:00. Слухайте випуски програми онлайн — за посиланням.

З-поміж антистрес-контенту — оновлена лінійка радіодетективів. Постановки звучать щобудня о 15:00 та щовихідних о 16:30. Усі випуски проєкту «Радіодетектив» онлайн — за посиланням.

«Це диво створює наша продюсерка Світлана Свиридко-Сєрова, котра в цей непростий час примудрилася навіть підготувати прем’єру — новий радіодетектив за сценарієм Андрія Кокотюхи. Це радіопостановка за циклом детективних ретророманів «Адвокат із Личаківської», — розповіла Ірина Славінська.

Ролі в радіосеріалі «Адвокат із Личаківської» озвучили Євген Нищук, Ольга Сумська, Сергій Калантай, Віталій Борисюк, Дмитро Завадський та Дмитро Хоркін. Онлайн уже доступні перша й друга серії детективу.

Для школярів і вчителів із понеділка по п'ятницю о 12:00 на UA: Радіо Культура виходить освітній спецпроєкт «Шкільна класика на Радіо Культура». В ефірі звучить класика зі шкільної програми у виконанні найкращих акторів. 

«Чесно, після того, як ви почуєте у виконанні Наталі Ужвій «Інститутку» Марка Вовчка, ви не зможете байдуже читати цей твір. До речі, також шкільна поетична класика звучить у нашій програмі «Поезія на Радіо Культура» — це три випуски щодня. Мені подобається, що в цих радійних літературно-театральних проєктах звучить не лише українська класика, а й тексти в неймовірно якісних українських перекладах. Ось, наприклад, свіжий випуск до Міжнародного дня ромів — у нашому ефірі звучала поезія Рані Романі у виконанні Ольги Сумської в перекладі Андрія Любки. Я вдячна всій головній редакції літературних програм і радіотеатру за роботу над цим освітнім спецпроєктом, який допоможе школярам під час карантину краще опанувати українську літературу та мову», — поділилася враженнями продюсерка UA: Радіо Культура.

У проєкті «Шкільна класика» вже звучали «Лісова пісня» Лесі Українки, «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка, «Захар Беркут» Івана Франка та багато інших творів.

Крім того, у звичний час виходить програма «Радіотеатр». Слухати вистави за творами української та світової класики на UA: Радіо Культура можна щодня з понеділка по п’ятницю о 21:00. А впродовж 1318 квітня в програмі «Радіотеатр» звучатиме нова українська драма: у будні слухайте радіовистави фіналістів конкурсу «Радіодрама UA/UK», а 18 квітня о 21:00 — радіоверсію вистави «Номери» Олега Сенцова. Усі випуски онлайн — за посиланням.

Ще один день, який варто записати до свого радіокалендаря — 26 квітня. Цього дня в програмі «Вистава без антракту» о 21:00 прозвучить радіоверсія вистави Стаса Жиркова «Сталкери» за п’єсою Павла Ар’є, у головній ролі — Ірма Вітовська.

Щоп’ятниці о 10:00 — в ефірі спецпроєкт «На карантині», який передбачає насамперед діалог зі слухачами UA: Радіо Культура. У його межах уже відбулися розмови про способи відсвяткувати Великдень удома, про безробіття в умовах карантину та можливості залишатися в курсі культурних подій і поповнити запаси культурної людини.

«У такі непрості часи, як тепер, є особливо велика потреба бути разом. Радіо — найдоступніший вид медіа, тому має великий потенціал єднати людей. Наша команда відчуває цю відповідальність, тому пропонує контент, який справді на часі. Ми створили спецпроєкт «На карантині», який у нашому ефірі можна слухати щоп'ятниці о десятій», — зазначила Ірина Славінська.

Від початку карантину UA: Радіо Культура звертає особливу увагу на контент для вірян. Так, в ефірі обговорили кілька резонансних тем: