Новини компанії

Квітень 29, 2020

Європейський досвід: у яких країнах транслюють богослужіння

Суспільне збільшує час трансляцій недільних богослужінь із 3 травня. Тепер релігійні трансляції показуватимуть на півтори години більше ніж раніше. Така практика популярна й серед європейських суспільних мовників, які на час карантину створюють можливості для вірян безпечно молитися вдома. Загалом 16 європейських суспільних мовників долучилися до трансляцій.

Читайте також: Суспільне збільшує час трансляцій недільних богослужінь

«Ми вирішили транслювати богослужіння всіх основних релігійних конфесій України ще на початку карантину, і для нас, як Суспільного мовника, це був органічний крок. Передусім ми намагаємося захистити вірян від ризиків, на які вони наражаються, якщо відвідуватимуть людні місця. Трансляції — мусульманські та юдейські, здається, уперше на українському телебаченні — викликали неабиякий інтерес аудиторії. Бачимо, що й серед європейських колег є тенденція до регулярних трансляцій богослужінь, адже об’єднувати та підтримувати суспільство — наша спільна мета», — прокоментував член правління UA: Суспільне мовлення Ярослав Лодигін.

Кілька європейських суспільних мовників транслюють богослужіння щодня. Серед них — RTÉ (Ірландія) та RAI (Італія), які щоранку транслюють службу Папи Франциска, а також TVP (Польща), на якому глядачі можуть долучитися до мес зранку й ввечері на двох телеканалах. Також польське суспільне додатково залучає ресурси ще трьох каналів у неділю для збільшення аудиторії трансляції. Так, недільні богослужіння показують 5 каналів: TVP1, TVP3, TVP Polonia, TVP Kultura та TVP INFO.

Суспільні мовники Австрії (ORF) і Німеччини (ARD) показують богослужіння декілька разів на тиждень. Та найпоширенішою є практика показу недільних богослужінь, якої дотримується й Суспільне.

Серед суспільних мовників, які здійснюють релігійні трансляції щотижня: BBC (Великобританія), France Télévisions (Франція), NPO (Нідерланди), LTV (Латвія), RTVE (Іспанія), MTVA (Угорщина) та інші.

Аби підтримати суспільство в час кризи, окрім богослужінь, мовники транслюють і програми, у межах яких вивчають Біблію чи обговорюють релігійні теми. На двох каналах Суспільного радіо UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура також посилили трансляції релігійного контенту та ввели в сітку мовлення звернення зі словами підтримки до вірян.

Читайте також: Суспільне радіо враховує інтереси вірян у плануванні ефірів на час карантину

Зазначимо, за час карантину в ефірі суспільних телеканалів UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА вийшло вже понад 40 годин релігійних трансляцій. Їх увімкнули більше ніж 7 млн глядачів.