Червень 21, 2019
Виборчий округ: Співбесіда — передвиборче ток-шоу з кандидатами-мажоритарниками в ефірі філій Суспільного
З 1 липня регіональні філії UA: Суспільне мовлення запрошують кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) на дискусію в прямому ефірі ток-шоу "Виборчий округ: Співбесіда".
Восени 2018 року в ефірі регіональних філій Суспільного мовника стартувала суспільно-політична передача "Виборчий округ", завданням якої стало налагодження якісного діалогу між народними депутатами та їхніми виборцями, а також аналіз професійної діяльності депутатів.
Перед позачерговими парламентськими виборами регіональні суспільні мовники в новому форматі — "Співбесіди" — мають на меті надати інформацію про місцевих кандидатів у депутати-мажоритарники, їхні передвиборчі програми, дізнатися в учасників перегонів, як вони бачать вирішення болючих проблем регіону, аби виборці могли зробити виважений самостійний вибір.
Генеральна продюсерка регіонального мовлення UA: Суспільне мовлення Марія Фрей зазначила, що станом на 09:30 20 червня 2019 року зареєстровано 584 кандидати в народні депутати від ОВО.
"Ми запросимо вас у прямі ефіри Суспільного в кожному регіоні, на всіх округах. Ми розповідатимемо про вас, ваше минуле та плани на майбутнє. Ми хочемо знати, навіщо ви йдете в Раду. Попереду у вас п’ять років відповідальної роботи, і ми маємо про все це розповісти виборцям”, — звернулася до кандидатів у депутати Марія Фрей.
У кожному випуску ток-шоу "Виборчий округ: Співбесіда" відбудеться дискусія з кандидатами в народні депутати України відповідного округу щодо їхньої мотивації, передвиборчої програми, компетентності та обізнаності з викликами регіону.
"Що п’ять років ми наймаємо на роботу фахівців, які мають регулювати й встановлювати правила нашої взаємодії в суспільстві, дбати про представлення інтересів населення краю в законодавчому органі та реагувати на запит мешканців. Телерадіопроєкт "Виборчий округ: Співбесіда" — це можливість для буковинців відібрати з багатьох кандидатур саме ту, яка буде найбільше відповідати їхнім вимогам і позиції. Фактично ми даємо змогу жителям влаштувати на роботу депутата, який наступні п’ять років служитиме громаді й країні справедливо та ефективно, або — ні. Вибір у наших руках. Дивіться "Виборчий округ: Співбесіда" — обирайте найкращих!" — сказав продюсер філії UA: БУКОВИНА Максим Волошин.
Регіональні команди Суспільного ведуть активну підготовку до старту програм: запрошують кандидатів, аналізують їхні передвиборчі програми, збирають запитання від експертів і місцевих мешканців.
"Це історія про компетенції. Тих, хто йде у велику політику. І тих, хто їх делегує. Вибір має бути осмисленим — ось, як на мене, головне завдання проєкту. Чи розуміє кандидат насправді завдання, які перед ним стоятимуть, і механізми їхньої реалізації? Чи знає він виклики округу й проблеми його жителів? Чи виборець готовий нині голосувати за сенси, відфільтровуючи популізм? Для цього ми запрошуємо до ефіру експертів із виборчого права, аби ті проаналізували програми кандидатів, допомагаючи зорієнтуватися й виборцю, і самому претендентові в парламентарі. Ми виїжджаємо на округи, аби дати змогу їхнім жителям озвучити свої проблеми й почути в нашому ефірі варіанти їхнього вирішення, запропоновані кандидатами. І свідомо зробити вибір”, — розповіла продюсерка Хмельницької філії Суспільного Любов Тімкова.
За словами координаторки проєкту "Виборчий округ: Співбесіда" Олесі Вакуленко, регіональні команди Суспільного або запрошуватимуть усіх охочих кандидатів у депутати, або ж збиратимуть пропозиції експертів із середовища громадських діячів, журналістів, політологів. Чи зможуть філії UA: Суспільне мовлення запропонувати взяти участь у проєкті всім кандидатам, залежатиме від кількості охочих та числа округів у регіоні.
На Суспільному Чернігівщини для відбору кандидатів для ефірів залучають експертів від громадськості.
"Наша команда готується до дебатів. Над цією програмою працюватимуть команди "Теми дня", "Ранку", радіо. Ми плануємо зробити 12 випусків. Відбирати кандидатів будуть експерти із середовища громадських діячів, журналістів, політологів. Хотілося б максимально залучити кандидатів до цього проєкту, щоб вони приходили й давали відповіді на запитання, які ми ставитимемо в нашій студії. Зараз іде активна підготовка”, — каже Артем Шелковий, продюсер UA: ЧЕРНІГІВ.
В ефірі UA: КРИМ програма вийде під назвою "Coming Out з Ларисою Волошиною". Її формат трохи відрізняється: журналісти готують інтерв’ю зі спікерами від партій щодо питання повернення Криму в програмах партій, висловлювань партійців про окуповані території.
"Ми звертаємося до пресслужб партій із проханням надіслати нам спікера, який зможе докладно викласти партійну позицію в питаннях окупованого Криму: комунікації з півостровом, стратегії деокупації, захисту прав корінного народу, списків і наявності в них мешканців Криму, — розповідає телеведуча "Теми дня" на UA: КРИМ Лариса Волошина. — Депутати від Криму є. Партій багато й це показово. Але вони відмовляються відправляти своїх спікерів на UA: КРИМ, тому що кримські виборці не є їхнім електоратом. Це ігнорування кримчан теж дуже показове. Для нас важливим є не тільки те, що скажуть партії, а й хто з них прийде і як вони ставляться до питання окупованих територій".
Випуски "Виборчий округ: Співбесіда" стартують з 1 липня на регіональних суспільних телеканалах, у радіоверсії — на хвилях UA: Українське радіо, а також на діджитал-платформах філій Суспільного. Стежити за розкладом можна на сайтах філій.
"В ефірі регіональних суспільних мовників вже транслюються експлейнери — короткі анімовані відео, які пояснюють, що зараз відбувається. В них ми говоримо про виборчу систему, законотворчі етапи та виборчий процес і навіть попереджаємо, що в ефірі Суспільного буде політична реклама", — каже генпродюсерка Марія Фрей.
Нагадаємо, що Суспільне відмовилося від розміщення реклами з політичним змістом у позавиборчий період. Також у новому сезоні "Зворотний відлік. Парламентські" з 17 червня участь у дискусії беруть кандидати в народні депутати України за пропорційною системою (за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій).