Протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» №54

Квітень 07, 2021

Протокол № 54
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

07 квітня 2021 року                                                                                                                м. Київ, вул. Хрещатик, 26
14:00

Присутні:
1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради;
2. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
3. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
4. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
5. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
6. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради;
7. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
8. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
9. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради;
10. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
11. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради;
12. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
13. Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
14. Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
15. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради.

Запрошені: Зураб Аласанія, голова правління АТ «НСТУ»; Микола Чернотицький, член правління АТ «НСТУ»; Інна Гребенюк, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Ярослав Лодигін, член правління АТ «НСТУ»; Микола Дроздовський, корпоративний секретар АТ «НСТУ»; Володимир Проценко, директор антикорупційного департаменту АТ «НСТУ»; Катерина Тимчук, директор департаменту – головний бухгалтер департаменту бухгалтерського обліку АТ «НСТУ»; Антон Шейко, начальник управління ризиків АТ «НСТУ»; Ольга Мельник, директор департаменту комунікацій зі ЗМІ та громадськістю АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальниця служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, головна юрисконсультка апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Марія Власюк, головна фахівчиня апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; журналісти, гості.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) з 15-ти членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа перелічила присутніх на засіданні присутніх і гостей.

Максим Кречетов зауважив, що в пункті 10 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ» зазначено: «На вимогу Наглядової ради в її засіданні беруть участь члени правління, ревізійної комісії та інші працівники товариства та його дочірніх юридичних осіб без права голосу. За рішенням Наглядової ради на її засідання можуть бути запрошені інші особи». М. Кречетов запитав, чи ухвалювалося рішення про участь інших осіб?

Світлана Остапа відповіла, що засідання Наглядової ради є відкритими, на засіданні можуть бути присутні журналісти, представники донорських організацій, які фінансово підтримують НСТУ.

Катерина Батенко запропонувала, щоб членів Наглядової ради інформували про перелік запрошених осіб.

Євген Глібовицький відповів, що засідання Наглядової ради є відкритими, і це означає, що в них можуть брати участь зацікавлені особи. Якщо Наглядовій раді необхідна присутність певних осіб, то тоді Наглядова рада їх запрошує на засідання.

Вадим Міський вніс пропозицію, щоб не виникало заперечень про участь у відкритому засіданні Наглядової ради представників донорів, поставити на голосування питання про їхнє запрошення на засідання.

Вирішили:
Запросити до участі у засіданнях Наглядової ради АТ «НСТУ» журналістів, представників донорів, представників міжнародних організацій.
Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:
1. Про затвердження Звіту про винагороду членів правління АТ «НСТУ» за 2020 рік.
2. Про перегляд Положення про винагороду правління АТ «НСТУ».
3. Про допуск претендентів на посаду голови правління до участі в першому етапі конкурсного відбору.
4. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
5. Про Декларацію схильності до ризиків АТ «НСТУ».
6. Про зміни у складі ревізійної комісії АТ «НСТУ».
7. Про зміни у складі редакційної ради АТ «НСТУ».
8. Про Звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за І квартал 2021 року.
9. Щодо пропозицій про скорочення фінансування АТ «НСТУ».
10. Різне.

Максим Кречетов вніс пропозицію зняти з розгляду питання порядку денного: «Щодо пропозицій про скорочення фінансування АТ «НСТУ», оскільки, на його думку, це є політизація питання.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Максима Кречетова – зняти з розгляду питання порядку денного: «Щодо пропозицій про скорочення фінансування АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 1 (М. Кречетов). Проти – 9. Утрималися – 5 (В. Козак, В. Бобиренко, В. Міський, Н. Гарач, Л. Малазонія).
Рішення не прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування затвердження порядку денного.

Вирішили:
Затвердити порядок денний засідання в цілому.

Голосування:
За – 13. Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

Обговорення питань порядку денного

1. Про затвердження Звіту про винагороду членів правління АТ «НСТУ» за 2020 рік

Вадим Міський поінформував, що на засіданні 16 лютого 2021 року Наглядова рада затвердила проєкт Звіту про винагороду членів виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2020 рік та направила його акціонеру. Акціонер Звіт про винагороду членів виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2020 рік розглянув та надав відповідь, що зауважень до нього немає. У зв’язку з цим Комітет з питань призначень і винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» рекомендує Наглядовій раді затвердити цей документ.

Вирішили:
1. Відповідно до пункту 1² частини 2 статті 52 Закону України «Про акціонерні товариства», пункту 8 розділу І Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, підпункту 31 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити Звіт про винагороду членів виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік (додаток 1).
2. Доручити корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити розкриття інформації щодо Звіту про винагороду членів виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826.
3. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити оприлюднення Звіту про винагороду членів виконавчого органу (правління) акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за 2020 рік на офіційному вебсайті компанії.

Голосування:
За – 14. Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

2. Про перегляд Положення про винагороду правління АТ «НСТУ»

Вадим Міський повідомив, що відповідно Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Наглядова рада щороку переглядає Положення про винагороду членів правління АТ «НСТУ». Корпоративним секретарем підготовлено проєкт змін до Положення про винагороду правління АТ «НСТУ», Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» спільно з представниками менеджменту компанії опрацював проєкт змін до Положення про винагороду правління АТ «НСТУ» та рекомендує Наглядовій раді їх схвалити.

Вирішили:
1. Відповідно до пункту 1¹ частини 2 статті 52 Закону України «Про акціонерні товариства», пунктів 5, 6 розділу І Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, підпункту 30 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, схвалити проєкт Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» (зі змінами та доповненнями).
2. Відповідно до пункту 9 розділу І Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659, надіслати проєкт Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» (зі змінами та доповненнями) для ознайомлення та пропозицій акціонеру та встановити строк для надання пропозицій акціонером – 10 робочих днів з дня отримання документа (додаток 2).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

3.    Про допуск претендентів на посаду голови правління до участі в першому етапі конкурсного відбору

Світлана Остапа звернулася до всіх членів Наглядової ради з проханням повідомити про конфлікт інтересів або сумніви щодо наявності конфлікту інтересів з претендентами на посаду голови правління, якщо в них такі є. 

Світлана Остапа заявила, що серед претендентів на посаду голови правління є Леся Сакада, яка у 2004 році хрестила одного з її синів. Протягом останніх дванадцяти років спілкування між С. Остапою та Л. Сакадою відбувалося рідко, конфліктів у стосунках не було і на цей час немає. Наразі С. Остапа має сумніви щодо наявності конфлікту інтересів, але, щоб не допустити виникнення конфлікту інтересів, вона утримається під час голосування щодо Л. Сакади сьогодні, а також попросила Комітет з призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» відкликати її голос «за» про допуск до участі у конкурсі Лесі Сакади.

Зураб Аласанія заявив, що лише тепер дізнався, що голова Наглядової ради має близькі стосунки з одним із працівників компанії. Це підтверджує, що конфлікту інтересів немає.

Євген Глібовицький запропонував всім членам Наглядової ради, в кого є конфлікт інтересів або підозра на конфлікт інтересів, звернутися до директора антикорупційного департаменту АТ «НСТУ» для консультацій з цього питання.

Катерина Батенко повідомила, що занепокоєна публікацією на вебсайті «Бабель» інтерв’ю з одним з кандидатів. Окремі формулювання медійників стосовно того, що це фактично вже голова правління, знецінюють конкурс. Вона додала, що не знайома особисто ні з ким з претендентів, крім поки що чинного члена правління Суспільного, і не має особистих інтересів щодо жодного з претендентів.

Вадим Міський зауважив, що Наглядова рада не може заборонити медіа публікувати інформацію та власні враження, хоча опублікований заголовок та підводка до матеріалу є очевидно некоректними. Голова правління буде обраний Наглядової радою за результатами конкурсу, і публікації в медіа чи, наприклад, у телеграм-каналах, які цілий місяць назвали «вже вирішеним» питання обрання іншого претендента, не мають впливати на рішення Наглядової ради. Втім, саме видання у матеріалі зазначило, що в журналіста є конфлікт інтересів — він раніше працював на Суспільному і має сформовану власну думку щодо компанії. 

Світлана Остапа зауважила, що потрібно розмежувати повноваження Наглядової ради і повноваження медіа. С. Остапа додала, що їй ці підводки до публікації також не подобаються. Але Наглядова рада не може впливати на медіа. Є процес, коли представники медіа беруть інтерв’ю, те, що потім написано у підводках і в заголовках, це не провина того, хто дає інтерв’ю. С. Остапа зауважила, що її також обурила і підводка, і теги, які були в публікації. Відбулося знецінення Наглядової ради, як суб’єкта, який обирає голову правління. Зараз Наглядова рада має прийняти важливе рішення, і не потрібно на засіданні обговорювати те, що написано в соціальних мережах, це можна обговорити в робочому порядку, щоб прийняти рішення, яким чином донести до журналістів, що лише Наглядова рада обирає голову правління Суспільного мовлення, що це виключно повноваження Наглядової ради.

Олексій Харченко зазначив, що сьогодні видання «Бабель» опублікувало інтерв’ю, в якому є дві частини. О. Харченко висловив свою особисту позицію щодо цієї публікації. У публікації є інтерв’ю, як окрема частина, до тексту самого інтерв’ю питань, особисто в О. Харченко, немає. У журналістів цього видання є оціночні судження, які створюють хибні уявлення та вводять в оману читачів і таким чином нівелюють роль Наглядової ради в обранні голови правління Суспільного. Нівелюють роль конкурсу, дискредитують конкурс і підривають репутацію Суспільного мовлення як інституції. У коментарях до цієї публікації О. Харченко зазначив, що «Бабель» мав би робити оціночні судження після оприлюднення програм усіх кандидатів у окремій редакційній статті, де надавали б свої редакційні судження, а не вводили в оману читачів. На його думку, ця публікація є порушенням журналістських стандартів. На погляд О. Харченко, наразі йде мова не про тиск, а про дискредитацію процедури обрання голови правління.

Максим Кречетов повідомив, що занепокоєний коментарем Галини Смірнової в медіа про те, що «надходять дуже тривожні сигнали щодо спроб втручання в конкурс. Такі спроби втручання до незалежного Суспільного мовника є грубими порушеннями свободи слова, європейських стандартів, стандартів Ради Європи», та поцікавився, що це означає.

Світлана Остапа зазначила, що для отримання відповіді на своє запитання Максиму Кречетову потрібно звернутися до пані Галини Смірнової.

Євген Глібовицький звернувся з проханням до членів Наглядової ради розділяти ті дії, які вони мають робити як члени Наглядової ради, і свої дії, які стосуються читання текстів, звернення уваги на речі, які можуть обурювати їх як громадян. Є. Глібовицький закликав членів Наглядової ради акуратно використовувати будь-які терміни й акуратно ставитися до того, як називати явища та поводитися професійно.

Світлана Остапа запропонувала, якщо члени Наглядової ради матимуть бажання повернутися до обговорення цього питання, розглянути його в пункті порядку денного «Різне».

Євген Глібовицький доповів, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув документи всіх претендентів на посаду голови правління АТ «НСТУ» та прийняв рішення: відповідно до підпункту 2 пункту 3.1 розділу 3 Положення про комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ», затвердженого рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 23.10.2019 № 36, пункту 3 розділу ІІІ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» рекомендувати Наглядовій раді допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» 13 претендентів і не допускати до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» 3 претендентів.

Світлана Остапа поінформувала, що за результатами попереднього розгляду Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» документів, поданих претендентами на посаду голови правління, рекомендовано Наглядовій раді допустити до першого етапу конкурсу таких осіб (в алфавітному порядку):
1. Бабуров Олександр Володимирович;
2. Бутко Олександр Васильович;
3. Валуйсков Олег Станіславович;
4. Гришин Іван Євгенійович;
5. Докаленко Віталій Вікторович;
6. Дутка Лілія Іванівна;
7. Зирін Олександр Альбертович;
8. Каленський Євген Борисович;
9. Коваленко Олександр Сергійович;
10. Сакада Леся Миколаївна;
11. Цибуля Оксана Володимирівна;
12. Чернотицький Микола Миколайович;
13. Шаповалов Андрій Анатолійович.

Кандидатури Філімона Василя Георгійовича та Веселова Антона Вікторовича було рекомендовано відхилити на підставі того, що в поданих ними документах не було засвідчено належний досвід роботи, встановлений кваліфікаційними вимогами до претендентів в Умовах проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ», а саме досвід роботи на керівних посадах в сфері медіа не менше 5 років. Кандидатуру Костюка Юрія Юрійовича було рекомендовано відхилити у зв’язку з порушенням строків подання документів, встановлених Умовами проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ». Зокрема, документи, що надійшли на електронну пошту Наглядової ради АТ «НСТУ» від Костюка Ю.Ю. о 16:07, 16:08 та 16:38 за київським часом 01.04.2021, крім порушення строку прийому документів, також не відповідають вимогам, встановленим Умовами проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ».

Світлана Остапа звернула увагу на те, що на момент попереднього розгляду Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб документів, поданих претендентами, інших документів від Костюка Ю.Ю. не надходило.

Однак після завершення засідання та ухвалення Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб рекомендацій для Наглядової ради, 06.04.2021 до Наглядової ради АТ «НСТУ» кур’єром Укрпошти було доставлено пакет документів Костюка Ю.Ю. для участі у конкурсі.

Відповідно до пункту 5 розділу 2 Положення про конкурс на посаду голови правління АТ «НСТУ» для участі в конкурсному відборі претендент особисто подає та/або надсилає електронною поштою до Наглядової ради відповідні документи, згідно з пунктом 5 Умов проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ» пакети документів приймаються з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 13:00 та з 14:00 до 16:00 години за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, кімната 309 та/або на адресу електронної пошти: n.rada.nstu@gmail.com; телефон для довідок: 380 (44) 239-62-06. Кінцева дата прийому документів – 16:00 01 квітня 2021 року.

Вирішили:
Відповідно до підпункту 6 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3 розділу ІІІ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради  АТ «НСТУ» від 13.02.2021 № 51:
1. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Бабурова Олександра Володимировича.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

2. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Бутка Олександра Васильовича.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

3. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Валуйскова Олега Станіславовича.

Голосування:
За – 13. Проти – 0. Утрималися – 2 (К. Батенко, О. Романюк).
Рішення прийнято.

4. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Гришина Івана Євгенійовича.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (К. Батенко).
Рішення прийнято.

5. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Докаленка Віталія Вікторовича.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (Н. Гарач).
Рішення прийнято.

6. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Дутку Лілію Іванівну.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

7. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Зиріна Олександра Альбертовича.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

8. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Каленського Євгена Борисовича.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

9. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Коваленка Олександра Сергійовича.

Голосування:
За – 12. Проти – 1 (К. Батенко). Утрималися – 2 (Л. Малазонія, С. Остапа).
Рішення прийнято.

10. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Сакаду Лесю Миколаївну.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (С. Остапа).
Рішення прийнято.

11. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Цибулю Оксану Володимирівну.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

12. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Чернотицького Миколу Миколайовича.

Голосування:
За – 14. Проти – 0. Утрималися – 1 (М. Кречетов).
Рішення прийнято.

13. Допустити до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Шаповалова Андрія Анатолійовича.

Голосування:
За – 14. Проти – 1 (М. Кречетов). Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Відповідно до підпункту 6 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3 розділу ІІІ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради  АТ «НСТУ» від 13.02.2021 № 51 (далі — Положення про конкурс), на підставі підпункту 2 пункту 4 розділу ІІІ  Положення про конкурс:
1. Не допускати до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Веселова Антона Вікторовича.

Голосування:
За – 13. Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

2. Не допускати до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Філімона Василя Георгійовича.

Голосування:
За – 13. Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

Відповідно до підпункту 6 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3 розділу ІІІ Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради  АТ «НСТУ» від 13.02.2021 № 51 (далі — Положення про конкурс), на підставі підпункту 1 пункту 4 розділу ІІІ Положення про конкурс, а також у зв'язку з порушенням строків прийому документів, встановлених пунктом 5 розділу І Умов проведення конкурсу на посаду голови правління АТ «НСТУ», затверджених рішенням Наглядової ради  АТ «НСТУ» від 02.03.2021 № 53:
1. Не допускати до першого етапу конкурсного відбору на посаду голови правління АТ «НСТУ» Костюка Юрія Юрійовича.

Голосування:
За – 12. Проти – 2 (М. Кречетов, В. Козак). Утрималися – 1 (Л. Малазонія).
Рішення прийнято.

Світлана Остапа повідомила, що наступне засідання (перший етап конкурсу) має відбутися не пізніше ніж через 10 календарних днів від дня прийняття рішення про допуск претендентів до першого етапу конкурсного відбору. Перший етап конкурсного відбору пропонується провести 16 квітня. На цьому етапі Наглядова рада ухвалить рішення про перелік претендентів, допущених до заслуховування програм розвитку, на підставі вивчення та обговорення змісту поданих ними документів. Тому всім членам Наглядової ради потрібно до засідання ознайомитися з резюме та програмами розвитку кандидатів. Резюме та програми розвитку були надіслані членам Наглядової ради, крім того, протягом трьох робочих днів після сьогоднішнього рішення Наглядової ради щодо допуску кандидатів до першого етапу конкурсу на корпоративному сайті будуть опубліковані резюме та програми розвитку кандидатів. Наглядова рада приймає рішення про допуск претендентів до участі у другому етапі конкурсного відбору у спосіб прямого, рівного, таємного голосування шляхом заповнення членами Наглядової ради письмових анонімних бюлетенів з позначками «за» та «проти» щодо допуску до другого етапу конкурсного відбору кожного претендента.

Вирішили:
Провести перший етап конкурсу 16 квітня 2021 року.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

4. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»

4.1. Розгляд аудиторського звіту за результатами аудиту запасів АТ «НСТУ».

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював аудиторський звіт за результатами аудиту запасів АТ «НСТУ» та рекомендує Наглядовій раді схвалити рекомендації за результатами цього аудиту. На засіданні Комітету була внесена техніко-редакційна правка до пункту першого рекомендацій, оскільки рекомендований до розробки документ вже є в компанії і потребує тільки оновлення. Комітет рекомендує викласти пункт перший рекомендацій в редакції: «Оновити та затвердити норми витрат паливно-мастильних матеріалів, господарських та канцелярських товарів тощо».

Наталія Степанова поінформувала, що за результатами проведеного аудиту запасів АТ «НСТУ» за період з 01.01.2019 по 18.12.2020 членами аудиторської групи сформовано такі висновки.

Запаси АТ «НСТУ» (станом на 30.09.2020 – 13 039 тис. грн, або 0,4 % від балансу товариства, первісна вартість – 23 982 тис. грн) представлені як матеріали щодо забезпечення виробництва контенту (декораційне оформлення студій, одяг тощо), забезпечення функціонування та підтримання в належному (робочому) стані нерухомого та рухомого майна товариства, забезпечення проведення масових заходів, засоби індивідуального захисту, господарські та канцелярські товари тощо, оскільки основною діяльністю АТ «НСТУ» не є виготовлення та торгівля матеріальними ресурсами.

Водночас система внутрішнього контролю процесів управління запасами АТ «НСТУ» недостатньо організована та потребує удосконалення і покращення з метою попередження порушень та недоліків у діяльності телерадіокомпанії. Так, керівництвом АТ «НСТУ» проводиться недостатня робота щодо розроблення актуальних внутрішніх документів, якими користувалися б у своїй діяльності працівники та підрозділи телерадіокомпанії щодо управління матеріальними запасами.

Аудиторською групою ідентифіковано низку чинників, що впливають на ефективність управління матеріальними ресурсами і призводять до їхнього нераціонального використання, а також існування яких може спричинити у майбутньому погіршення фінансово-господарської діяльності товариства, а саме:
1. Одним з основних недоліків в управлінні запасами ЦД АТ «НСТУ» є наявність надлишкових залишків запасів, у тому числі велика кількість неліквідної продукції (станом на 30.09.2020 – 63 % запасів закуплені до 2019 року), що свідчить про нераціональне використання оборотного капіталу та призводить до втрати частини вартості цих запасів у результаті старіння товарно-матеріальних цінностей, їхньої фізичної зношеності та закінчення терміну придатності. Крім того, утримання зайвих запасів призводить до збільшення витрат на їхнє зберігання.
Разом з тим в АТ «НСТУ» відсутній регламентований механізм списання запасів внаслідок їхнього встановлення, невикористання у зв’язку зі зміною технологічного процесу та інше, що призводить до їхнього несвоєчасного списання.
Також встановлено відсутність політики поповнення запасів товариства та засвідчено проведення неналежного аналізу залишків запасів перед здійсненням їхньої закупівлі (без відповідного документального підтвердження), що призводить до закупівлі вже наявних товарно-матеріальних цінностей та створює ризик неоптимального рівня виробничих запасів у товаристві.
2. Під час аудиту встановлено, що в АТ «НСТУ» не визначені складські приміщення для зберігання матеріальних ресурсів та закріплення за ними матеріально відповідальних осіб, відсутнє формалізоване ведення складського обліку (в тому числі відсутнє програмне забезпечення щодо ведення складського обліку завідувачами складів, не визначений порядок видачі зі складу матеріальних ресурсів у розрізі підрозділів, що безпосередньо використовують товарно-матеріальні цінності для досягнення цілей АТ «НСТУ», відсутній механізм повернення на склад невикористаних товарно-матеріальних цінностей), що призводить до зберігання виробничих запасів близько 100 матеріально відповідальними особами ЦД АТ «НСТУ», за якими нараховується запасів у 3,5 разу більше, ніж на складах АТ «НСТУ» (12 883,1 тис. грн – у підзвіті МВО, 3 616,1 тис. грн – за завідувачами складу). Крім того, встановлено випадки рахування запасів за посадами, функціонал яких безпосередньо не пов’язаний зі зберіганням та використанням товарно-матеріальних ресурсів.
Також відсутній регламентований управлінський облік за місцями експлуатації товарно-матеріальних цінностей (крім засобів індивідуального захисту) та норми використання канцелярських, господарських товарів тощо.
3. Мають місце недоліки в оформленні первинних документів ЦД АТ «НСТУ» щодо видачі зі складу товарно-матеріальних цінностей (без зазначення конкретної підстави у 100 %) і списання запасів (наявні випадки відсутності зазначення строку перебування в експлуатації, підстави непридатності та встановлено відсутність підтверджуючих документів щодо використання запасів). Крім того, в АТ «НСТУ» не визначено внутрішніми документами кола посадових осіб, які мають право надання дозволу на відпуск запасів зі складу.
4. Відсутність системного підходу до класифікації товарно-матеріальних цінностей за групами активів залежно від їхнього призначення призвело до ведення у філіях та ЦД АТ «НСТУ» різного обліку (у складі МНМА, МШП, виробничих запасів) однакових матеріальних цінностей за призначеннями та умовами використання, та в подальшому призводить до викривлення даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності АТ «НСТУ».
Також зафіксовано різний підхід центральної дирекції та філій АТ «НСТУ» до застосування первинних документів щодо операцій з оприбуткування товарно-матеріальних цінностей та неформалізовано підхід щодо виготовлення господарським способом активів з власних товарно-матеріальних цінностей, що призводить до неправильного визначення вартості активів ЦД АТ «НСТУ».
5. Аудитом встановлено, що в товаристві не регламентований порядок створення, використання та відновлення резерву знецінення запасів, в тому числі методи, строки критерії та підстави знецінення запасів на індивідуальній та груповій основі, що призводить до формування резерву знецінення запасів ЦД АТ «НСТУ» не у повній мірі та в подальшому впливає на дані фінансової звітності. Крім того, має місце невідповідність вимог пунктів 3.8.5, 3.8.8 Облікової політики АТ «НСТУ» вимогам МСБО 2 щодо зміни суми знецінення запасів та розкриття інформації у фінансовій звітності.
6. АТ «НСТУ» у своїй господарській діяльності використовує паливно-мастильні матеріали за відсутності формалізованого порядку використання автомобільного транспорту АТ «НСТУ» та за відсутності (не оновлення) норм витрат паливно-мастильних матеріалів за автомобілями, що використовуються у господарській діяльності товариства, що призводить до неправильного формування витрат паливно-мастильних матеріалів АТ «НСТУ».
Як наслідок, недостатня інформаційна злагодженість роботи структурних підрозділів ЦД АТ «НСТУ», що залучені до процесу закупівлі, надходження, обліку, зберігання, використання та вибуття товарно-матеріальних цінностей, призводить до залежування запасів; несистемного групування однакових за призначеннями та умовами використання товарно-матеріальних цінностей в розрізі груп активів; несвоєчасного списання товарно-матеріальних цінностей; закупівлі вже наявних товарно-матеріальних цінностей та в подальшому – до викривлення даних бухгалтерського обліку та нераціонального використання активів АТ «НСТУ».

Членами аудиторської групи на виконання вимог наказу АТ «НСТУ» від 26.10.2020 № 579 «Про проведення аудиту запасів АТ «НСТУ» підготовлені рекомендації керівництву товариства за результатами аудиту запасів АТ «НСТУ» щодо оптимізації та вдосконалення процесів управління матеріальними запасами телерадіокомпанії, зокрема:

Правлінню АТ «НСТУ»:
1. Розробити та затвердити норми витрат паливно-мастильних матеріалів, господарських та канцелярських товарів тощо.
2. Визначити внутрішніми документами підходи, принципи та механізми поповнення рівня запасів АТ «НСТУ».
3. Запровадити управлінську звітність за результатами проведеного аналізу залишків запасів АТ «НСТУ» в розрізі груп запасів та надання пропозицій щодо поповнення рівня запасів на складах АТ «НСТУ» (в тому числі визначити періодичність та строки складання), а також визначити користувачів вказаної управлінської звітності.
4. Розробити та затвердити порядок списання запасів АТ «НСТУ» із зазначенням періодичності, методів, підстав списання, документального оформлення операцій, ведення аналітичного обліку тощо та визначити структурний підрозділ, який забезпечуватиме контроль за своєчасністю списання товарно-матеріальних цінностей, що видані в експлуатацію.
5. Визначити внутрішніми документами АТ «НСТУ» складські приміщення, що призначені для зберігання товарно-матеріальних цінностей у розрізі груп товарно-матеріальних цінностей, та закріплення за ними матеріально відповідальних осіб. Розробити та затвердити порядок ведення складського обліку АТ «НСТУ», в тому числі порядок оприбуткування, зберігання, переміщення, видачі зі складу у використання запасів АТ «НСТУ», повернення на склад невикористаних товарно-матеріальних цінностей, а також умови списання запасів безпосередньо зі складів АТ «НСТУ».
6. Визначити внутрішніми документами АТ «НСТУ» порядок ведення оперативного/управлінського обліку запасів у розрізі груп запасів за місцями експлуатації.
7. Визначити внутрішніми документами АТ «НСТУ» класифікацію та детальне групування товарно-матеріальних цінностей за групами запасів для подальшого ведення бухгалтерського обліку товариства.
8. Для системного підходу щодо класифікації та групування товарно-матеріальних цінностей у заявці на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг передбачити зазначення очікуваного строку експлуатації, мети (призначення) товарно-матеріальних цінностей.
9. Визначити внутрішніми документами АТ «НСТУ» механізм створення, використання та відновлення резерву знецінення запасів (методи, строки, критерії, підстави знецінення запасів на індивідуальній та груповій основі, форми первинних документів для оформлення, кореспонденцію рахунків, а також відповідальних осіб процесу; визначити обставини, за яких виникає доцільність об’єднання подібних або взаємопов’язаних одиниць в групу для проведення знецінення).
10. Привести норми Облікової політики АТ «НСТУ» в частині знецінення запасів у відповідність до міжнародних стандартів фінансової звітності.
11. Розробити та затвердити порядок використання автомобільного транспорту АТ «НСТУ», в якому визначити документальне оформлення замовлення та використання автомобілів, цілі використання автомобілів, проведення технічного обслуговування та зберігання автомобілів, страхування та ведення управлінського обліку щодо використання паливно-мастильних матеріалів тощо.

Олексій Харченко подякував Наталії Степановій за ґрунтовний аналіз і зрозумілий виклад результатів аудиту. О. Харченко запитав, хто відповідальний за виникнення і неправильне використання залишків запасів? Чи було раніше поінформовано правління Службою внутрішнього аудиту про існування таких проблем і, якщо так, то якою була реакція правління на цю інформацію?

Наталія Степанова відповіла, що аудит запасів проводився Службою внутрішнього аудиту вперше і тому інформації про запаси не було і, відповідно, повідомити про стан запасів правління не було можливості. Тільки після завершення аудиту його результати повідомляються правлінню і Наглядовій раді. Проблема виникнення запасів – у відсутності механізмів, які не були розроблені. Бухгалтерія наразі дуже завантажена, працює в багатьох напрямах, на сьогодні проводиться робота з розроблення документів та механізмів для зменшення запасів. Для наведення ладу в запасах, які накопичувалися десятиліттями, потрібен значний час.

Олексій Харченко поцікавився, хто мав розробити механізми регулювання запасів.

Вадим Міський зауважив, що в компанії такого масштабу, як НСТУ, завжди буде певний простір для вдосконалення та підвищення ефективності роботи. Завдання аудиторів полягає у виявленні недоліків. Поки не відбудеться перша хвиля внутрішніх аудитів всіх ділянок роботи компанії і не будуть надані рекомендації за результатами цих аудитів, і не буде вжито заходів відповідно до цих рекомендацій, до того часу Наглядова рада буде стикатися з тим, що не всі процеси працюють ідеально після об’єднання 30 юросіб в одну, не все врегульовано внутрішніми політиками. Ці політики не передбачені законодавством, вони передбачені лише управлінською логікою та організаційним розвитком, що не стається автоматично одразу після об’єднання компаній. Відсутність політик не є порушенням законодавства, але потребу у їх створенні показала Служба внутрішнього аудиту, яка є аналітичним органом, що виявляє проблемні зони для вдосконалення та впорядкування менеджерських підходів, надає рекомендації щодо усунення недоліків, а після усунення проводиться моніторинг виконання рекомендацій. Аудит запасів демонструє, що кожна з філій у цьому питанні – досі нагадує окреме царство, і облік запасів там відбувається по-своєму. І хоча зроблено дуже багато для об’єднання в спільну систему, ще є велика зона для розвитку.

Вирішили:
Cхвалити рекомендації за результатами аудиту запасів АТ «НСТУ» з урахуванням техніко-редакційної правки (додаток 3).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

4.2. Розгляд проєкту змін до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2021 рік в частині зміни планових аудитів

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув проєкт змін до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2021 рік та рекомендує Наглядовій раді їх затвердити.

Наталія Степанова поінформувала, що на 2021 рік Службою внутрішнього аудиту заплановано проведення одного перехідного аудиту та шести планових аудитів. Наглядовій раді пропонується затвердити зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2021 рік в частині зміни строків проведення планового аудиту, враховуючи поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Кількість планових аудитів не змінюється, а змінюється строк проведення аудиту доходів АТ «НСТУ» від розміщення рекламної та спонсорської інформації.

Вирішили:
Відповідно до вимог пункту 6.22 та розділу 7 Процедури ризик-орієнтованого планування діяльності Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» затвердити зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту АТ «НСТУ» на 2021 рік (додаток 4).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

Вадим Міський подякував Наталії Степановій та працівникам Служби внутрішнього аудиту за проведену роботу та поінформував, що на найближчих засіданнях у квітні Наглядова рада розгляне звіт про роботу Служби за І квартал. 

5. Про Декларацію схильності до ризиків АТ «НСТУ»

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював Декларацію схильності до ризиків АТ «НСТУ» та рекомендує Наглядовій раді її затвердити.

Антон Шейко поінформував, що Декларація схильності до ризиків АТ «НСТУ» визначає сукупну величину ризик-апетиту, види ризиків, які АТ «НСТУ» прийматиме або уникатиме з метою досягнення своїх стратегічних цілей та виконання завдань, а також рівень ризик-апетиту щодо кожного з них.

Як документ Декларація схильності до ризиків є:
• внутрішнім документом компанії;
• документом, який передбачено Дорожньою картою запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту ПАТ «НСТУ», затвердженою протоколом засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» від 26.07.2018 № 22; 
• складовою інфраструктури ризик-менеджменту компанії; 
• підтвердженням контрольованості ризиків компанії, які охоплює декларація.
Декларація містить інформацію про: сукупний ризик-апетит; види ризиків, які компанія контролює; ризик-апетит у розрізі видів ризиків; періодичність контролю лімітів, підходи та перелік припущень, що були використані АТ «НСТУ» під час визначення показників ризик-апетиту; чинники та обмеження, що впливають на прийняття АТ «НСТУ» ризиків тощо. 

Декларація налічує 36 лімітів, обмежень, що встановлені АТ «НСТУ» для контролю величини ризиків, на які наражається компанія у своїй діяльності. Декларація має переглядатися не рідше ніж один раз на дванадцять місяців.

Вадим Міський зазначив, що в компанії Декларації схильності до ризиків розробляється вперше, надалі декларація буде переглядатися, та за потреби до неї вноситимуться зміни.

Максим Кречетов зауважив, що у супровідному до декларації листі є посилання на протокол № 49 засідання Наглядової ради, де встановлена дата подання декларації – 28 лютого, але її подали 31 березня. Він попросив відібрати письмове пояснення у голови правління та члена правління М. Чернотицького.

Вадим Міський пояснив, що член правління Микола Чернотицький не відповідає за систему ризик-менеджменту, це повноваження і зона відповідальності голови правління. На засіданні Комітету з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» це питання обговорювалося і було надано пояснення, що Наглядова рада прийняла два рішення щодо розроблення Декларації схильності до ризиків з різними датами виконання (рішення від 24.11.2020 № 47, де вказана дата 31 березня 2021 року та рішення від 21.12.2020 № 49, де вказана дата 28 лютого 2021 року). Напередодні засідання НР була проведена робота з апаратом Наглядової ради щодо з’ясування причин таких суперечливих рішень. Надалі буде більше контролю за прийняттям узгоджених рішень Наглядовою радою. Наразі Наглядова рада не може констатувати невиконання свого рішення. Декларація була розроблена та подана у строк, який визначений Річним планом діяльності АТ «НСТУ» на 2021 рік та одним із рішень Наглядової ради, і тому немає підстав для будь-яких дисциплінарних стягнень. В. Міський нагадав, що питання відібрання пояснень, дисциплінарних стягнень та інші кадрові питання мають пройти попередній розгляд Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ».

Олександр Павліченко додав, що подання Декларації схильності до ризиків АТ «НСТУ» 31 березня, а не 28 лютого 2021 року на розгляд Наглядової ради не спричинило жодних наслідків. На засіданні Комітету з питань аудиту це питання обговорювалося і члени комітету дійшли висновку, що трапилася помилка при формулюванні рішення Наглядової ради. 

Вадим Міcький, Олексій Харченко та Світлана Остапа подякували Антону Шейку і колективу управління ризиків за розробку та презентацію Декларації схильності до ризиків АТ «НСТУ».

Вирішили:
Відповідно до підпункту 29 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити Декларацію схильності до ризиків АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

6. Про зміни у складі ревізійної комісії АТ «НСТУ»

Світлана Остапа нагадала, що ревізійна комісія АТ «НСТУ» складається із п’яти членів: трьох обирає Наглядова рада АТ «НСТУ» і двоє членів – від державних органів. С. Остапа поінформувала, що на адресу Наглядової ради АТ «НСТУ» надійшов лист від Держкомтелерадіо щодо звільнення з посади в Держкомтелерадіо Микитин Юлії Миколаївни, яка є членкинею ревізійної комісії АТ «НСТУ». Нового кандидата Держкомтелерадіо поки не рекомендував. Як запевнив голова ревізійної комісії Олександр Пальніков, звільнення Юлії Микитин не вплине на роботу ревізійної комісії. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув це питання та рекомендує Наглядовій раді припинити повноваження члена ревізійної комісії Микитин Юлії Миколаївни у зв’язку з її звільненням з Держкомтелерадіо.

Вирішили:
1. Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 2.9 Положення про ревізійну комісію АТ «НСТУ», затвердженого рішенням Наглядової ради АТ «НСТУ» від 29 травня 2020 року № 42, достроково припинити повноваження члена ревізійної комісії АТ «НСТУ» Микитин Юлії Миколаївни (представник акціонера у складі ревізійної комісії) у зв’язку з її звільненням з Держкомтелерадіо.
2. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712. 

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

7. Про зміни у складі редакційної ради АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала, що редакційна рада АТ «НСТУ» складається з п’ятнадцяти осіб, п’ять з яких обирає Наглядова рада АТ «НСТУ». Голова редакційної ради АТ «НСТУ» Ольга Вакало, яка була обрана Наглядовою радою, звільнилася з компанії.

Євген Глібовицький додав, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» рекомендує Наглядовій раді перенести розгляд питання порядку денного: «Про зміни у складі редакційної ради АТ «НСТУ» після завершення конкурсу з обрання голови правління АТ «НСТУ» та провести робочу зустріч членів Наглядової ради АТ «НСТУ» і членів редакційної ради АТ «НСТУ». Наразі редакційна рада АТ «НСТУ» складається з 14 членів і є дієздатною, заступник голови редакційної ради тимчасово виконує обов’язки голови редакційної ради.

Вирішили:
1. Перенести розгляд питання порядку денного: «Про зміни у складі редакційної ради АТ «НСТУ» на засідання, що відбудуться після завершення конкурсу з обрання голови правління АТ «НСТУ».
2. Провести робочу зустріч членів Наглядової ради АТ «НСТУ» і членів редакційної ради АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 14. Проти – 1 (М. Кречетов). Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

8. Про Звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за І квартал 2021 року

Микола Дроздовський доповів, що звіт підготовлено на виконання пункту 6.1 Положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», згідно з яким корпоративний секретар щоквартально звітує перед Наглядовою радою про результати своєї діяльності. У першому розділі звіту міститься інформація про стан виконання органами управління та підзвітними підрозділами рішень Наглядової ради. За звітній квартал від Наглядової ради отримано 16 доручень, 14 з яких були виконані, а 2 перебувають у процесі виконання, термін виконання їх ще не настав. 

Корпоративним секретарем спільно з фахівцями апарату Наглядової ради забезпечено правову та організаційно-технічну підготовку і проведення 4-х засідань Наглядової ради та 8-ми засідань комітетів Наглядової ради. Всі проєкти рішень Наглядової ради у передбачених нормативними документами випадках проходили схвалення профільними комітетами Наглядової ради.

Корпоративним секретарем забезпечувалося своєчасне розкриття інформації. Так, забезпечено розкриття інформації щодо:
‒ припинення повноважень членів Наглядової ради, повноваження яких завершилися відповідно до закону;
‒ обрання нових членів Наглядової ради;
‒ припинення повноважень члена редакційної ради.

Забезпечено своєчасну взаємодію, складання та підписання 3-х актів виконаних робіт з Національним депозитарієм України. Здійснювався моніторинг вчасної оплати послуг Національного депозитарію України.

Корпоративним секретарем спільно із фахівцями апарату Наглядової ради взято участь у роботі над проєктом Положення про умови конкурсу на обрання голови правління АТ «НСТУ».

Також взято участь в засіданні робочої групи щодо роботи над проєктом закону № 2576.

Корпоративним секретарем спільно із фахівцями апарату Наглядової ради за звітний квартал:
1. Забезпечено опрацювання 28 вхідних листів від громадян, підприємств, органів державної влади та громадських організацій.
2. Опрацьовано та підготовлено проєкти 22 вихідних листів на адресу громадян, підприємств, установ та громадських організацій.
3. Проведено організаційну роботу для забезпечення навчання членів Наглядової ради.
4. Проведено роботу з прийому та реєстрації документів від 16 кандидатів на посаду голови правління АТ «НСТУ».
5. Підготовлено проєкт Звіту про винагороду членів правління АТ «НСТУ» за 2020 рік.
6. Проводилася робота над підготовкою проєкту Звіту емітента за 2020 рік.
7. У робочому порядку здійснювалася підготовка документів та надавалися консультації керівництву та членам Наглядової ради з питань роботи компанії.

Вирішили:
1. Відповідно до Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.03.2015 № 356, пунктів 6.1, 6.2 та підпункту 4 пункту 2.3 Положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради від 11 лютого 2020 року (протокол № 39), затвердити Звіт корпоративного секретаря за І квартал 2021 року (додаток 5).

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

9. Щодо пропозицій про скорочення фінансування АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала, що на адресу правління АТ «НСТУ» надійшов лист від Національної ради реформ з пропозицією скоротити фінансування Суспільного. Правління надіслало листа до Наглядової ради з інформацією, що до AT «НСТУ» 25.03.2021 надійшов лист Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 17.03.2021 № 947/29/6 стосовно розгляду та надання пропозицій щодо скорочення витрат у 2022 році за бюджетною програмою № 3802080 «Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України». У зв’язку із цим правління звернулося з проханням щодо публічної адвокації зазначеного питання керівництвом та членами Наглядової ради. Питання можливого скорочення фінансування Суспільного вийшло в публічну площину, у соціальній мережі заступник глави Офісу Президента України Юрій Костюк заявив, що він категорично проти скорочення фінансування Суспільного і запевнив, що зробить все можливе для відкликання такої пропозиції. І через декілька днів лист з пропозицією про скорочення фінансування Суспільного було відкликано. Держкомтелерадіо також висловився проти скорочення фінансування Суспільного. Наразі питання вирішене і не потребує офіційної заяви чи офіційної відповіді на звернення. Проте для превентивного реагування на спроби скорочення фінансування Суспільного мовлення в майбутньому є пропозиція проекту рішення від Вадима Міського.

Вадим Міський зауважив, що проблема скорочення фінансування системна і повторюється щороку, тому потрібно мати загальну GR-стратегію з питання захисту рівня фінансування Суспільного мовлення та адвокації більш надійної системи фінансування. В. Міський вніс пропозицію доручити правлінню розробити стратегію та план GR-заходів щодо захисту належного рівня фінансування АТ «НСТУ» та адвокації нової моделі фінансування АТ «НСТУ», відповідно до схвалених Наглядовою радою пропозицій щодо моделі фінансування НСТУ на основі надходжень від ренти за користування радіочастотним ресурсом від квітня 2018 року.

Зураб Аласанія підтримав пропозицію Вадима Міського і запевнив, що план заходів буде розроблено, якщо Наглядова рада ухвалить таке рішення.

Вирішили:
Доручити правлінню АТ «НСТУ» розробити стратегію та план GR-заходів щодо захисту належного рівня фінансування АТ «НСТУ» та адвокації нової моделі фінансування АТ «НСТУ», відповідно до рішення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 05.04.2018 № 20.

Голосування:
За – 15. Проти – 0. Утрималися – 1 (М. Кречетов).
Рішення прийнято.

10. Різне

Світлана Остапа повідомила, що на засіданні 16 квітня Наглядова рада АТ «НСТУ» має призначити дату наступного засідання для проведення другого етапу конкурсного відбору, на якому відбуватиметься заслуховування претендентів, допущених до другого етапу конкурсного відбору. Це засідання має відбутися не пізніше 14 календарних днів від дати прийняття рішення про допуск претендентів до участі у другому етапі конкурсного відбору. Крім цього, є потреба провести ще одне засідання Наглядової ради, на якому необхідно розглянути звіт емітента цінних паперів, звіт зовнішнього аудитора та висновок ревізійної комісії АТ «НСТУ».

Світлана Остапа довела до відома, що було створено Керівний комітет із нагляду за виконанням Дорожньої карти запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту ПАТ «НСТУ», до складу якого увійшли представники менеджменту, члени Наглядової ради та представники донорів без права голосу. Секретарем Керівного комітету є Вікторія Сидоренко. Необхідно буде провести робочу зустріч щодо оновлення складу Керівного комітету та відновлення його роботи. С. Остапа звернулася до правління з проханням підготувати звіт щодо стану виконання рекомендацій Дорожньої карти запровадження ініціатив. С. Остапа внесла пропозицію членам Наглядової ради запропонувати свої кандидатури для участі в роботі Керівного комітету.

Світлана Остапа нагадала, що членам Наглядової ради був надісланий проєкт Закону України №2576 «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України)», відтак є прохання до 13 квітня надати свої пропозиції до проєкту, якщо такі є.

Світлана Остапа поінформувала, що претендент на посаду голови правління Олександр Зирін вніс пропозицію щодо проведення в прямому теле- та радіоетері каналів Суспільного мовлення публічних дебатів кандидатів на посаду голови правління. Положенням про конкурс з обрання голови та членів правління АТ «НСТУ» не передбачено проведення дебатів. Водночас, це не є перешкодою для інших організацій, які мають намір провести незалежні дебати. Виділити стільки ефірного часу для дебатів немає можливості. Офіс Ради Європи спільно з кількома громадськими об’єднаннями пропонують провести незалежні дебати з трансляцією в інтернеті.

Євген Глібовицький зауважив, що не бачить підстав для проведення публічних дебатів. Також неможливе проведення публічних дебатів в ефірі каналів Суспільного мовлення, адже такі дебати мають бути незалежними з незалежними модераторами дискусії. Якщо буде запит на більш прозоре проведення конкурсу, то Наглядова рада має бути готова до прийняття оперативних рішень з цього питання.

Олексій Харченко додав, що підтримує пропозицію проведення публічних дебатів кандидатів на посаду голови правління. Але виникає питання щодо місця проведення дебатів для надання кандидатам рівних умов.

Лаврентій Малазонія зауважив, що дебати є апріорі незалежними. Вибір незалежного майданчика для дебатів залежить від формату, від самого ведення дебатів, від того, які умови будуть поставлені Наглядовою радою. Це може бути будь-який канал.

Вадим Міський пояснив, що питання проведення дебатів не потребує обговорення Наглядовою радою, адже жодного рішення щодо проведення дебатів Наглядова рада приймати не може. Дебати має організовувати незалежна компанія. 

Олександр Павліченко додав, що підтримує пропозицію проведення публічних дебатів, але Положенням про конкурс з обрання голови та членів правління АТ «НСТУ» не передбачено проведення дебатів. Процес проведення дебатів має йти паралельно з проведенням конкурсу на посаду голови правління, і дебати не повинні жодним чином впливати на процес обрання голови правління.

Максим Кречетов вніс пропозицію – розробити умови проведення співбесіди з кандидатами на посаду голови правління.

Світлана Остапа поінформувала, що розроблено анкету з питаннями як допоміжний інструмент, де можна буде проставити бали кожному кандидату. Анкета буде надіслана всім членам Наглядової ради.

Світлана Остапа з метою узгодження  питання щодо присутності на засіданні Наглядової ради представників донорів, журналістів та ін. поінформувала, що відповідно до пункту 6 підпункту 1 Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ» секретар Наглядової ради за дорученням голови Наглядової ради повідомляє всіх членів Наглядової ради про проведення засідання Наглядової ради, запрошує інших учасників засідання Наглядової ради. Для цього не потрібне окреме рішення Наглядової ради.

Євген Глібовицький додав, що з погляду місії Суспільного мовлення і з погляду інституції дуже небезпечно робити засідання Наглядової ради закритими для участі в них стейкхолдерів.

Інформацію взято до відома.
Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:
1. Звіт про винагороду членів виконавчого органу (правління) АТ «НСТУ» за 2020 рік.
2. Проєкт Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна Суспільна телерадіокомпанія України» (зі змінами та доповненнями).
3. Рекомендації за результатами аудиту запасів АТ «НСТУ».
4. Ризик-орієнтований річний план аудиту АТ «НСТУ» на 2021 рік.
5. Звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» за І квартал 2021 року.


Голова Наглядової ради                                           С.В. Остапа
Секретар Наглядової ради                                      В.В. Міський