Лютий 28, 2020
28 лютого 2020 року м. Київ, вул. Хрещатик, 26
14:00
Протокол № 40
засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»
Присутні:
- Остапа С.В., голова Наглядової ради;
- Міський В.В., секретар Наглядової ради;
- Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Дулапчій К.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Карякіна Д.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
- Козак В.В., член Наглядової ради;
- Малазонія Л.Т., член Наглядової ради;
- Миронова О.В., член Наглядової ради;
- Павліченко О.М., член Наглядової ради;
- Панич О.О., член Наглядової ради;
- Скрипка Н.С., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку).
- Яворівський В.О., член Наглядової ради.
Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Ярослав Лодигін, член правління ПАТ «НСТУ» Дмитро Хоркін, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, корпоративний секретар ПАТ «НСТУ» Микола Дроздовський, член Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» Олександр Пальніков; директор з управління персоналом Вікторія Сидоренко, начальник Служби внутрішнього аудиту Наталія Степанова, директор департаменту організаційної роботи Катерина Логгінова, директор департаменту координації філій Михайло Шматов, генеральний продюсер напряму дирекції регіонального мовлення Марія Фрєй, голова профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна; заступниця голови профспілки працівників культури України Галина Гайдук; головний фахівець апарату Наглядової ради Марія Власюк, представники ЗМІ.
Відкриття засідання
Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 11 (одинадцять) із 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Світлана Остапа оголосила перелік питань проекту порядку денного:
- Про питання впровадження нової концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ».
- Про обрання заступника голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
- Про затвердження щорічного (загального) звіту про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
- Про цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020–2022 роки.
- Про затвердження Кодексу поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
- Про розгляд аудиторського звіту за результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
- Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
- Про затвердження річного плану діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
- Про розгляд проєкту положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ».
- Різне.
Вирішили: Прийняти порядок денний за основу:
Голосування:
За – 11. Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
Володимир Яворівський вніс пропозицію додати пункт про розгляд ситуації, що склалася із блокуванням рахунків ПАТ «НСТУ» і розглянути його першим пунктом порядку денного.
Оксана Миронова запропонувала додати до порядку денного два пункти: 1. Про питання роботи корпоративного секретаря і розглянути його в різному; 2. Про відібрання письмових пояснень у голови правління про причини відсутності станом на 28.02.2020 р. Річного плану діяльності ПАТ «НСТУ», з обов'язковим зазначенням члена правління, відповідального за вказаний напрям та розглянути цей пункт перед затвердженням річного плану діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
Вадим Міський повідомив, що комітети Наглядової ради рекомендують внести до порядку денного пункти: 1. Про зміни у складі комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; 2. Про питання кадрових змін у Ревізійній комісії ПАТ «НСТУ»; та питання «Про розгляд звернення Держкомтелерадіо щодо майна» розглянути окремим пунктом порядку денного.
Вирішили: Прийняти порядок денний в цілому із запропонованими змінами:
1. Про розгляд ситуації, що склалася із блокуванням рахунків ПАТ «НСТУ».
2. Про питання впровадження нової концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ».
3. Про питання кадрових змін у Ревізійній комісії ПАТ «НСТУ».
4. Про обрання заступника голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
5. Про затвердження щорічного (загального) звіту про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
6. Про цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки.
7. Про затвердження Кодексу поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
8. Про розгляд аудиторського звіту за результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
9. Про зміни у складі комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
10. Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
11. Про відібрання письмових пояснень у голови правління про причини відсутності станом на 28.02.2020 р. Річного плану діяльності ПАТ «НСТУ», з обов'язковим зазначенням члена правління, відповідального за вказаний напрям.
12. Про затвердження річного плану діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
13. Про розгляд проєкту положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ».
14. Про розгляд звернення Держкомтелерадіо щодо майна.
15. Різне.
Голосування:
За – 11.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
До засідання долучилася Наталія Скрипка (в режимі дистанційного зв'язку).
На засіданні присутні 12 (дванадцять) із 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Обговорення питань порядку денного
- Про розгляд ситуації, що склалася із блокуванням рахунків ПАТ «НСТУ».
Зураб Аласанія поінформував, що виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Відповідно до Рішення суду Суспільне має сплатити борг в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн. судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз» у виконавчому провадженні, яке 18 лютого відкрило Міністерство юстиції України. Співпраця колишньої державної Національної телекомпанії України з «Євроньюз» розпочалася 2010 року ще до створення Суспільного мовника. Згодом із бюджету було припинене виділення коштів на оплату ліцензійних платежів за договором про створення українськомовної версії «Євроньюз», що й спричинило появу боргу та відповідний судовий процес. Суспільний мовник отримав цей борг у спадок як правонаступник усіх прав та обов’язків колишньої державної Національної телекомпанії України, яка перетворена в НСТУ у січні 2017-го. Тобто, борг виник у державної телерадіокомпанії, отже, і виплатити його має держава, а не реформований суспільний мовник.
Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу «UA: Перший».
Найближчим часом арешт також призведе до повної зупинки діяльності телерадіокомпанії, адже заблокована можливість здійснювати необхідні видатки для роботи національних телеканалів мовника («UA:Перший», «UA:Культура»), усіх регіональних каналів Суспільного, діджитал-платформ і трьох каналів радіо («UA:Українське радіо», «Промінь» та «Культура»). Через це всі отримані з бюджету кошти будуть негайно перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії «Євроньюз». У результаті із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн, і річний план мовника буде зірвано.
Суспільне вже зверталося і продовжує звертатися до відповідних міністерств задля ініціювання виділення з державного бюджету окремих коштів для термінового погашення наявної заборгованості колишньої державної компанії, а також 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково.
У свою чергу міністр культури Володимир Бородянський запевнив, що Суспільному нададуть кошти для повернення боргу. Аби уникнути ситуації щодо можливого припинення мовлення Міністерством культури, молоді та спорту України разом з Мінфіном прийняте рішення щодо наближення фінансування (з грудня на березень), щоб Суспільне мало можливість розрахуватися з боргами негайно. Сума, яка заблокована в Швейцарії, повернеться до бюджету і Міністерство буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування Суспільного мовника на суму сплаченого боргу за рахунок повернених із Швейцарії коштів, що забезпечить сталість розвитку Суспільного мовника.
В’ячеслав Козак запитав наскільки реально очікувати, що кошти, які підуть на погашення боргу, будуть додатково виділені Суспільному мовнику?
Зураб Аласанія відповів, що надія на те, що будуть внесені зміни до бюджету щодо збільшення фінансування Суспільного мовника, дуже примарна.
Олександр Павліченко поцікавився, чи виникнуть у компанії проблеми з обов’язковими платежами?
Зураб Аласанія зауважив, що НСТУ вже має проблеми з обов’язковими платежами, адже немає можливості здійснювати будь-які платежі.
Світлана Остапа додала, що за її даними, на початку березня кошти для погашення боргу будуть переведенні. Переведення коштів розблокує рахунки компанії, але ймовірність повернення цих коштів Суспільному мовнику під великим питанням. Адже невідомо, чи взагалі буде Верховна Рада розглядати питання внесення змін до держбюджету-2020.
Вадим Міський звернув увагу на те, що через блокування рахунків зупинилася вся система Суспільного мовлення. Така ситуація стала можливою через непродуманий процес створення НСТУ, в рамках якого Національна радіокомпанія, канал «Культура» та державні телерадіокомпанії в кожній області (ОДТРК) приєдналися до підприємства-боржника НТКУ, на базі якого створили Суспільне мовлення. Такий шлях утворення заклав міну уповільненої дії під всю систему Суспільного мовлення. Він пояснив, що в інших країнах є й більш грамотні приклади структурної організації системи суспільного мовлення, які убезпечують групу мовників від таких потрясінь: всі медіа-активи є автономними дочірніми підприємствами, і самі відповідають за своїми зобов’язаннями, а володіє і управляє ними спільна холдингова компанія (яка і є національним суспільним мовником, задає редакційні стандарти та інші політики, контролює їх виконання). Це приклади Швеції, Швейцарії, і зараз триває передання самостійних мовників під керівництво холдингової компанії у Франції. В такому випадку банкрутство одного медіаактиву не спричиняє зупинку всієї системи Суспільного мовлення, і цю законодавчу помилку ще можна виправити. Вадим Міський закликав Наглядову раду здійснити кроки для побудови більш стійкої до зовнішніх загроз структури компанії, яка б унеможливила зупинку всієї системи через банальний арешт рахунків, який може ще не раз спіткати НСТУ, якщо один із медіаактивів накопичить новий борг, наприклад при здійсненні спільного виробництва, і від цього постраждає вся система Суспільного мовлення.
Світлана Остапа внесла пропозицію підготувати заяву Наглядової ради з цього питання та погодити її в електронному режимі.
Пропозицію підтримали всі члени Наглядової ради.
Засідання залишила Наталія Скрипка.
На засіданні присутні 11 (одинадцять) із 12 членів Наглядової ради. Кворум наявний.
- Про питання впровадження нової Концепції регіонального мовлення.
Микола Чернотицький поінформував, що на виконання доручення Наглядової ради правлінням підготовлено обґрунтування змін в організації виробництва і праці у ПАТ «НСТУ». Згідно зі схваленою Наглядовою Радою Концепцією регіонального мовлення на 2020-2021 роки (додаток № 4 до протоколу № 37 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 02 грудня 2019 року), основна регіональна трансформація у виробництві контенту полягає у переході на проєктний менеджмент, орієнтований на стороннє виробництво медіапродукту та підняття актуальних тем з регіонів на міжрегіональному та національному рівнях для посилення українського інформаційного простору, формування спільного інформаційного поля, що об’єднує всю країну, для реалізації Стратегії Суспільного мовника.
Структурним підрозділом, який буде реалізовувати Концепцію регіонального мовлення в філіях, є Бюро виробництва регіонального контенту. До його складу входять: фінансово-господарське управління – 8 штатних одиниць; управління виробництва регіонального контенту – 34 штатні одиниці; управління забезпечення мовлення – 7 штатних одиниць. Всього штатний розпис складе 51 штатну одиницю разом з менеджером та продюсером філії. Враховуючи зауваження колективів, профспілкових організацій регіональних дирекцій до раніше запланованого штату додано ще 5 штатних одиниць.
Для забезпечення посилення присутності регіональних дирекцій в ефірах загальнонаціональних телевізійних та радіоканалів («UA:Перший», «UA:Культура», «UA:Українське радіо», «Промінь», «Культура») Творчо-виробниче об'єднання Бюро телерадіоновин буде перейменовано на Управління виробництва загальнонаціональних проєктів.
Працівники, які увійдуть до штату Управління виробництва загальнонаціональних проектів, будуть забезпечувати підтримку окремих програм національних ефірів з метою насичення їх регіональною тематикою та працюватимуть на умовах неповного робочого часу, крім працівників відділу технічного забезпечення мовлення управління виробництва загальнонаціональних проєктів. У працівників, які увійдуть до штату управління виробництва загальнонаціональних проєктів відбудеться зміна істотних умов праці, вони будуть переведені на 0,25% посадового окладу.
Встановлення неповного робочого часу працівникам у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці буде проводитися із додержанням процедури, передбаченої частиною третьою статті 32 КЗпП України.
За результатами проведення змін в організації виробництва і праці у філіях ПАТ «НСТУ» планується досягти:
- реалізації Концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020-2021 роки;
- функціонування системи накопичення та розповсюдження регіонального контенту;
- переорієнтації власного виробництва відповідно до принципів міжрегіональної платформи;
- оптимізації виробничих ресурсів;
- проведення відкритого відбору проєктів та отримання більшої кількості різноманітного та максимально якісного контенту для всіх платформ Суспільного мовника;
- налагодження тісних зв’язків Суспільного мовника з локальними громадами;
- підняття актуальних тем з регіонів на міжрегіональний та національний рівні для посилення українського інформаційного простору;
- формування спільного інформаційного поля, що об’єднує всю країну.
В’ячеслав Козак зауважив, що зараз радіо мовить у регіонах приблизно 3 години 10 хвилин, планувалося залишити 1 годину 40 хвилин, а під час трансляції роботи Верховної ради України – 35 хвилин. І поцікавився скільки часу буде в ефірі регіональне радіо? Чи реально частково перевести радіо на аутсорсинг?
Микола Чернотицький відповів, що переведення створення частини програм радіо на аутсорсинг є перспективним напрямом. Від представників регіонів були отримані запити, у відповідь на які правління спрямувало частину коштів на аутсорсинг радійних проєктів.
Дмитро Хоркін пояснив, що цей медіасезон розпочався у вересні 2019 року, закінчується в кінці травня 2020 року і обсяги власного регіонального мовлення та включення в цьому сезоні не змінюються. Протягом літа будуть напрацьовані певні зміни до сітки мовлення. В цей же час нарощуються об’єми регіонального контенту регіональної тематики на загальнонаціональному рівні в ефірі. На аутсорсингу будуть замовляти окремі послуги, а не готовий продукт.
В’ячеслав Козак зазначив, що акції, які відбулися в декількох регіональних дирекціях, шкодять Суспільному мовнику. З людьми потрібно зустрічатися і знаходити компроміс. В. Козак наголосив на необхідності проведення круглого столу. До Наглядової ради звернулися голови комітетів «Захисту Суспільного» з проханням залучення їх до обговорення трансформації регіонального мовлення. Потрібно враховувати позицію всіх працівників Суспільного мовника, включаючи тих, які вийшли на акції протесту. В’ячеслав Козак закликав голову правління не карати працівників, які вийшли на акції, насамперед голів комітетів «Захисту Суспільного мовлення», адже багато з них є талановитими журналістами, яких потрібно залишити виробляти регіональний контент.
Микола Чернотицький запевнив, що єдина вказівка, яку отримали керівники філій – це вказівка максимально комунікувати з колективами, максимально пояснювати, чому і навіщо проводиться трансформація регіонального мовлення.
Оксана Миронова поцікавилася скільки працівників після трансформації буде переведено на 0,25% ставки?
Микола Чернотицький відповів, що загалом 312 працівників буде переведено на 0,25% ставки.
Людмила Перелигіна поінформувала, що відповідно до Концепції, трансформація регіонального мовлення включає в собі організаційну перебудову філій, тобто, зміну структури та штатного розпису та наголосила, що така реорганізація філій повинна відбуватися з чітким дотриманням чинного законодавства. 2 грудня минулого року затверджено Концепцію, а 15 січня поточного року правління приймає рішення про зміну структури та штатного розпису. Пані Перелигіна запитала у голови правління, чи планують зміну істотних умов праці чи скорочення? Якщо, так, то коли профспілці направлять інформацію щодо запланованих звільнень, яку правління, відповідно до статті 494 Кодексу законів про працю та статті 22 Закону України «Про профспілки...», повинні надати профспілці навіть у випадку звільнення працівника за умови зміни істотних умов праці?
Людмила Перелигіна зауважила, що в штатному розписі філій, який правління надало менеджерам, з 15 січня 2020 року введено нову структуру – управління чи бюро з виробництва регіонального контенту та новий штатний розпис, відповідно до якого кількість штатних посад значно скорочена. Наприклад, у Львівській філії замість 90 посад стало 51 з урахуванням менеджера та продюсера. І так по кожній філії. Л. Перелигіна поцікавилася, як правління може стверджувати, що не планується, якщо воно фактично відбулося? Адже, до 15 січня 2020 року штатний розпис був більший.
Наприклад, у Волинській філії він передбачав 92 штатні посади, а з 15 січня – 50, при чому ці 50 працівників написали заяви в нову структуру. У Дніпропетровській філії – було 120 посад, за новим штатним розписом залишилося 50, які переведені до нової структури. У Закарпатській філії – з 118 працюючих залишилося 85 працівників. У Тернопільській філії – з 88 працюючих – переводиться 49 працівників. У Рівненській філії – з 79 працюючих 42 людини написали заяви про переведення на нові посади. І так по кожній філії. Вона зауважила, що при переведенні працівників до нової структури за новими посадами, їхні посадові оклади зменшилися. Наприклад: у Хмельницькій, Закарпатській філіях та ін.
Питання до Правління НСТУ: переведення працівників до нової структури та зменшення їх посадових окладів, відповідно до статті 32 КЗпП, вважається зміною істотних умов праці? Тоді, чи усі працівники філій повідомлені про можливість переведення до нового управління чи бюро та зміну істотних умов праці? За яким принципом та критеріями обиралися працівники до нової структури? Чому профспілці не надано штатного розпису НСТУ з 15.01.2020 року? І головне, чому жодна особа з правління НСТУ не працює з профспілкою?
За словами Л. Перелигіної, регіональні філії кажуть про зменшення мовлення, керівництво Суспільного навпаки – про збільшення, вона поцікавилася, хто може дати фахове роз’яснення? Вона наголосила, що замовчування намірів керівництва НСТУ щодо модернізації регіонального мовлення, на погляд профспілок, породили напругу в трудових колективах та призвели до акцій протесту та створення Комітету захисту регіонального суспільного мовлення. Л. Перелигіна запропонувала керівництву Суспільного провести в кожному регіоні зустрічі щодо реформування регіональних мовників.
Людмила Перелигіна поцікавилася у голови правління, скільки працівників у 2019 році пройшли перепідготовку та підвищення кваліфікації, адже планувалося запровадження наступного етапу регіонального мовлення?
Голова профспілки звернулася з проханням надати профспілці протокол сьогоднішнього засідання Наглядової ради, а також: штатний розпис НСТУ з урахуванням філій до 15 січня 2020 року та штатний розпис після 15 січня 2020 року; протоколи правління з додатками штатного розпису, якими запроваджується зміна структури та штатного розпису відповідно до Концепції регіонального мовлення; обґрунтування причин звільнення працівників, їх кількість та категорії, яких це може стосуватися, інформацію про терміни проведення звільнень.
Микола Чернотицький запевнив, що правлінням жодна норма закону не порушена. Станом на 28.02.2020 року згідно з штатним розписом у філії ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція» працюють 90 людей, у філії «Кропивницька регіональна дирекція» – 81 людина. Процедури скорочення не планується, планується зміна істотних умов праці. Всі зміни будуть відбуватися у відповідності до чинного законодавства. Профспілкові організації отримають у визначений законодавством термін повідомлення про зміну істотних умов праці працівників компанії. М. Чернотицький зазначив, що менеджмент компанії є надійним партнером профспілкових організацій, і це було доведено під час значного скорочення працівників у 2018 році. Як вже зазначалося на минулому засіданні, замість 22 ранкових програм у кожному регіоні буде створена одна ранкова програма, але за участю всіх регіональних дирекцій. Скорочення обсягів регіонального мовлення не буде, відбудеться внутрішнє переформатування.
Світлана Остапа нагадала, що на минулому засіданні Наглядової ради правління запевнило, що скорочення обсягів телевізійного регіонального мовлення не відбудеться. Щодо мовлення радіо, то скоротяться відрізки, але збільшиться обсяг інформації про регіони на загальнонаціональних каналах. С. Остапа додала, що в компанії діє «Академія суспільного мовлення», яка організовує навчання, і в ній пройшли перекваліфікацію та навчання вже сотні працівників Суспільного мовника.
Володимир Яворівський зазначив, що в країнах Балтії при створенні суспільного мовника відбувалося значне скорочення штату. Є практика, коли журналіст, який не є штатним працівником отримує гонорар за матеріал, який йому замовили і він підготував. Впровадження аутсорсингу дасть можливість талановитим місцевим журналістам створювати конкурентоздатний контент і отримувати за це відповідну винагороду.
Микола Чернотицький нагадав, що бюджет для виробництва регіонального контенту збільшено з 2 млн грн до 20 млн грн.
В’ячеслав Козак звернувся до правління щодо збільшення відрізків мовлення регіонального радіо в дні роботи Верховної Ради та збереження мовлення регіонального радіо в суботу.
Микола Чернотицький відповів, що правління розгляне можливість збільшення мовлення регіонального радіо в дні роботи Верховної Ради.
Дарія Карякіна поінформувала, що серед представників національних меншин та працівників редакцій мовлення національних меншин створилася панічна ситуація саме з впровадженням Концепції регіонального мовлення. З цього питання надійшло шість звернень (Рада румунів України, Рада національних товариств м. Миколаїв, редакція програм румунською мовою та словацька редакція філії ПАТ «НСТУ» «Закарпатська регіональна дирекція», глядачка, етнічна русинка, співачка Мирослава Копинець м. Ужгород, колектив редакції румунською мовою філії ПАТ «НСТУ» «Чернівецька регіональна дирекція»). Основні зауваження – це брак інформації, працівники не розуміють, як буде відбуватися трансформація. Д. Карякіна зауважила, що на минулому засіданні Наглядова рада доручила правлінню посилити комунікацію, але схоже це не виконано, і працівники не отримали пояснення. Адже звернення і письмові, і телефонні продовжують надходити на адресу Наглядової ради та особисто членам Наглядової ради. Найбільш гостро стоїть питання із румунською редакцією Закарпатської регіональної дирекції, в якій суттєво зменшується обсяг мовлення румунською мовою. Румунська громада регіону та колектив редакції просять залишити обсяг мовлення у регіоні румунською мовою незмінним. Також працівники скаржаться, що об’єднали в одну структуру всі меншини, без ознак ідентичності. На їх думку потрібно залишити редакцію як окрему румунську редакцію, де чітко відзначено, що вона відображає та яку громаду представляє. Партнери з Румунії готові з укладати протоколи про співпрацю, але саме з конкретною редакцією. Румунська редакція має залишитись румунською для того, щоб чітко відзначити, яку громаду вона представляє. Також є потреба у Закарпатті ввести в штат редакції мовлення нацменшин редактора з досконалою українською мовою та головного режисера, створити корпункти в тих регіонах, де компактно проживають румунські громади, адже Бюро новин не покриває простір новинами з румунських сіл. Колектив словацької редакції Закарпатської регіональної дирекції просить зберегти періодичність телепередач словацькою мовою – 1 програма на тиждень та радіопередач – 2 програми на тиждень. Працівники закарпатської редакції стурбовані кадровими питаннями, зокрема, відеоінженери, які були в штаті редакції, тепер підпорядковані інформаційній службі.
Д. Карякіна звернулася до правління з проханням підготувати звіт щодо реалізації плану виконання Концепції мовлення для національних меншин та повідомила, що вона підготувала лист на правління для отримання відповідей на всі зазначені у зверненнях питання.
Микола Чернотицький відповів, що начальник управління координаційного центру мовлення національних меншин нещодавно відвідала Закарпатську регіональну дирекцію, де провела зустрічі з колективом редакції мовлення нацменшин.
Дарія Карякіна зауважила, що керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин відповідно до положення про управління та концепції має певні повноваження та обов’язки, і не потрібно перекладати функції комунікації тільки на неї.
Засідання Наглядової ради залишив Олександр Павліченко. На засіданні присутні 10 (десять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Галина Гайдук запитала у правління чи відбувається наразі зміна істотних умов праці працівників регіональних дирекцій? Адже з 15 січня 2020 року їх переводять в інший структурний підрозділ із меншими посадовими окладами.
Микола Чернотицький відповів, що працівників переводять в новий структурний підрозділ на підставі їх заяв про переведення. Про зміну істотних умов праці працівників регіональних дирекцій профспілки будуть повідомлені в терміни визначені законодавством.
Галина Гайдук повідомила, що 30 працівників телеканалу «UA: Культура» було переведено на контракт і це, на її думку, є порушенням прав працівників.
Світлана Остапа звернулася до правління з проханням надати профспілкам пояснення з цього питання.
Олексій Панич поінформував про звернення від голів комітетів «Захисту Суспільного», яке показало проблему в іншому ракурсі. Одним із завдань в Концепції регіонального розвитку зазначалося виведення регіональних проблем в національний ефір. У зверненні зазначено причини проведення попереджувальних акцій: «Мета – звернути увагу місцевої громади у кожному регіоні на можливу небезпеку порушення інформаційних прав та можливостей громадян впливати за посередництвом незалежного суспільного мовника на соціально-політичні процеси в регіоні». Це зовсім інша функція, коли громадянин у своєму регіоні використовує Суспільного мовника, як важель впливу на події в своєму регіоні, а не тільки виведення регіональних проблем в національний ефір. Принципово важливо не залишати працівників з почуттям, що їх не чують. Обов’язок Наглядової ради вислухати представників колективів, тому потрібно провести засідання і запросити голів комітетів «Захисту Суспільного».
Зураб Аласанія відповів, що якраз аутсорсинг дасть можливість місцевим громадам, місцевим виробникам контенту, активістам отримати площадку для мовлення і фінансові можливості для створення регіонального контенту.
Вадим Міський підтримав пропозицію щодо організації робочої зустрічі членів Наглядової ради, правління та представників комітетів «Захисту Суспільного» в термін до 15 березня 2020 року.
Дарія Карякіна підтримала пропозицію організувати публічне обговорення трансформації регіонального мовлення.
Олексій Панич звернувся до правління з проханням розглянути можливість компенсації витрат на відрядження голів комітетів «Захисту Суспільного» (працівникам НСТУ), хоча вони і висловили готовність приїхати за власний кошт.
Засідання Наглядової ради залишив Євген Глібовицький. На засіданні присутні 9 (дев’ять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Вирішили:
Провести публічне обговорення трансформації регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» за участі членів Наглядової ради, правління, голів комітетів «Захисту Суспільного», представників профспілкових організацій до 15 березня 2020 року.
Голосування:
За – 9.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про питання кадрових змін у Ревізійній комісії ПАТ «НСТУ».
Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб на своєму засіданні розглянув заяву голови Ревізійної комісії Наталії Євченко з проханням увільнити її від обов'язків голови, залишивши у складі Ревізійної комісії, та прийняв рішення: рекомендувати Наглядовій раді увільнити від обов’язків голови Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» Євченко Наталію Григорівну, залишивши її членом Ревізійної комісії. Та рекомендувати Наглядовій раді кандидатуру Пальнікова Олександра Володимировича на посаду голови Ревізійної комісії.
Вирішили:
1. Увільнити від обов’язків голови Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» Євченко Наталію Григорівну, залишивши її членом Ревізійної комісії та укласти про це додаткову угоду до договору між ПАТ «НСТУ» та Євченко Наталією Григорівною від 03 квітня 2019 року (Додаток 1).
2. Обрати Пальнікова Олександра Володимировича головою Ревізійної комісії та укласти про це додаткову угоду до договору між ПАТ «НСТУ» та Пальніковим Олександром Володимировичем від 03 квітня 2019 року (Додаток 2).
3. Затвердити текст додаткової угоди до договору із головою Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» від 03 квітня 2019 року і додаткової угоди до договору із членом Ревізійної комісії ПАТ «НСТУ» від 03 квітня 2019 року, та уповноважити голову Наглядової ради Остапу С.В. на їх укладення.
Голосування:
За – 9.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про обрання заступника голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб на своєму засіданні розглянув це питання і пропонує Наглядовій раді обрати заступника голови Наглядової ради серед двох кандидатур, які надійшли — Олександра Павліченка і Олексія Панича. У зв’язку з відсутністю деяких членів Наглядової ради, які хотіли особисто взяти участь у голосуванні, вона запропонувала перенести розгляд цього питання на наступне засідання.
Володимир Яворівський запропонував провести сьогодні голосування щодо обрання заступника голови Наглядової ради.
Катерина Дулапчій попросила перенести на наступне засідання.
Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Володимира Яворівського.
Голосування:
За – 4 (В. Козак, О. Миронова, О. Панич, В. Яворівський).
Проти – 0.
Утрималися – 5.
Рішення не прийнято.
Світлана Остапа повідомила, що питання перенесено на наступне засідання.
- Про затвердження щорічного (загального) звіту про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
Зураб Аласанія доповів, що щорічний (загальний) звіт про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік було надано всім членам Наглядової ради заздалегідь. Всі зауваження та доповнення були враховані.
Вирішили:
1. Затвердити щорічний (загальний) звіт про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік (Додаток 3).
2. Доручити правлінню оприлюднити звіт про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік на сайті Товариства.
Голосування:
За – 7.
Проти – 0.
Утрималися – 2 (Л. Малазонія, О. Миронова).
Рішення прийнято.
- Про цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки.
Світлана Остапа поінформувала, що цільові показники розроблялися відповідно до Стратегії ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб товариства на своєму засіданні розглянув це питання, вніс техніко-редакційні правки та рекомендує Наглядовій раді затвердити цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки.
Інна Гребенюк повідомила, що показники розроблялися для реалізації Стратегії ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки. Кожного року план діяльності компанії буде направлено на реалізацію цільових показників. Для вимірювання цільових показників застосовуватимуться різні соціологічні та статистичні підходи й інструменти. Процес визначення показників розпочнеться з базового соціологічного дослідження, яке стане основою для побудови системи вимірювань у динаміці. Всі показники вимірюватимуться у двох площинах: в аудиторіях Суспільного та у суспільстві в цілому. Це дасть змогу розуміти соціальний вплив Суспільного на суспільство. Цільові показники поділяються на: стратегічні, контентні, аудиторні, корпоративні. І. Гребенюк запевнила, що правління зробить все можливе для виконання цільових показників, але потрібно зазначити, що це можливо тільки за умови повного фінансування.
Вадим Міський зазначив, що розроблення цільових показників вважає правильним кроком розвитку компанії, який дає суспільству чіткий сигнал, що слід очікувати від Суспільного мовника. Але у внесеному на розгляд Наглядової ради проєкті документу викликає занепокоєння зміна показника Shr% (частка) телеканалу «UA:Перший». За обіцянкою члена правління з питань телебачення Ярослава Лодигіна, даною ним під час обрання на посаду 29 серпня 2019 року, показник Shr% мав би становити до кінця 2020 року 2,5%. У поданому проекті документа досягнення результату в 2,5% заплановано вже на 2022 рік. В. Міський поцікавився, чим обумовлена така суттєва зміна очікуваних результатів. Він нагадав, що саме заявлені амбітні плани по телебаченню стали у 2019 році аргументом для перегляду окладів членам правління, оскільки спеціалісти, що здатні забезпечити їхнє виконання коштують дорожче. Зараз телебачення змінює показник, а зарплату, зафіксовану в контракті, змінити не пропонує.
Ярослав Лодигін підтвердив, що планувалося досягти розмір частки до кінця 2020 року 2,5%. За його словами, за два місяці 2020 року сукупна частка каналів «UA:Перший» та «UA:Культура» досягла трохи більше 1%, і зараз спостерігається зростання частки по основній аудиторії. Це є результатом спільної роботи команди. Такий хороший старт на початку року дає надію досягти хороших результатів у збільшенні частки. Але реальність та особливості виробництва і творчого процесу в компанії в умовах недофінансування, тендерних обмежень, перевірок вносить корегування планів.
Світлана Остапа внесла пропозицію, якщо запланований показник частки планують досягнути раніше, наприклад, до кінця 2021 року, то правління має внести пропозиції змін до цільових показників.
Вирішили:
Затвердити цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки з техніко-редакційними правками (Додаток 4).
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 1 (В. Яворівський).
Рішення прийнято.
- Про затвердження Кодексу поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
Світлана Остапа поінформувала, що проєкт Кодексу поведінки та етики ПАТ «НСТУ» був розроблений за підтримки Офісу Ради Європи в Україні, потім відбулися обговорення проєкту кодексу в колективах компанії. Робоча група із представників Наглядової ради та представників менеджменту працювала над проєктом Кодексу багато місяців, суттєво переробила проект, і наразі на затвердження Наглядовою радою вноситься підготовлений проєкт Кодексу. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб на своєму засіданні розглянув проект та рекомендує Наглядовій раді його до затвердження.
Вирішили:
Затвердити Кодекс поведінки та етики ПАТ «НСТУ» (Додаток 5).
Голосування:
За – 9.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про розгляд аудиторського звіту за результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
Наталія Степанова презентувала результати аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ», що проводився Службою внутрішнього аудиту за період діяльності ПАТ «НСТУ» з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
Під час аудиторського дослідження було опрацьовано протоколи засідань керівних органів та службові записки щодо змін організаційної структури та штатного розпису Товариства; положення про самостійні структурні підрозділи та посадові інструкції працівників центральної дирекції; накази з кадрових питань; звітність за формами 1-ПФ та 1-ДФ, звіти по видах нарахувань та утримань по центральній дирекції; систему планування та звітності працівників керівного складу Телерадіокомпанії; рішення судів стосовно оскарження працівниками їх звільнення; табелі обліку використання робочого часу та картки обліку заробітної плати центральної дирекції; звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт з доданими до них підтверджуючими документами; цивільно-правові договори та акти до них. Н. Степанова констатувала, що на момент проведення аудиту існували обмеження щодо доступу членам аудиторської групи до кадрового обліку в системі 1С, до особових справ працівників центральної дирекції та документів щодо кількості днів невикористаних працівниками відпусток у розрізі кожного працівника, що унеможливило проведення аналізу наявності та ведення особових справ, а також надання щорічних відпусток.
Піраміда відповідальності має наступний вигляд: Наглядова рада, Комітет з питань призначень і винагород посадових осіб Товариства – встановлюють умови та розміри оплати праці працівників, приймають рішення про створення, реорганізацію та/або ліквідацію структурних та/або відокремлених підрозділів ПАТ «НСТУ». Правління – організовує та здійснює поточний контроль за діяльністю структурних підрозділів, затверджує положення, що регламентують їх діяльність, організовує виконання рішень Наглядової ради, здійснює добір кадрів, формує кадровий резерв на відповідні посади, організовує роботу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, затверджує структуру та штатний розпис, приймає рішення щодо заохочення працівників.
Результати аудиту засвідчили, що керівництвом ПАТ «НСТУ» проводиться недостатня робота щодо розроблення актуальних внутрішніх документів, якими б користувалися у своїй діяльності працівники Телерадіокомпанії, що передбачено пунктом 31 Статуту ПАТ «НСТУ», в частині: формування організаційної структури та штатного розпису, укладання строкових трудових договорів з працівниками, підвищення посадових окладів працівникам, проведення атестації, навчання, підвищення кваліфікації персоналу, механізму розподілу преміювання між самостійними структурними підрозділами та відокремленими структурними підрозділами, визначення розміру матеріальної допомоги на оздоровлення. Як наслідок, в товаристві відсутні відповідні внутрішні документи з управління людськими ресурсами.
Також Н. Степанова наголосила, що в компанії відсутній єдиний алгоритм формування організаційної структури ПАТ «НСТУ», що призвело до функціональної невпорядкованості структури. Компанія не дотримується вимог класифікатора професій України в частині визначення керівних посад. Умови Колективного договору суперечать вимогам чинного законодавства в частині розміру виплати авансу, надання щорічної додаткової відпустки та не містять норм щодо виплати обов’язкових доплат: доплат за роботу у нічний час, за роботу у шкідливих і важких умовах праці, надбавки за документацію. Як наслідок, встановлено випадки недотримання вимог Кодексу законів про працю України та внутрішніх нормативних документів компанії.
Аудиторське дослідження також виявило: нерівномірний розподіл премій при мінімальному рівні окладів працівникам (при цьому перевага в преміюванні надається керівному складу центральної дирекції); розмір отриманої за 8 місяців 2019 року премії працівниками керівного складу в середньому в 9 разів більше за премії працівникам некерівного складу; має місце незбалансованість співвідношення величини розміру премій (9 разів) та посадових окладів (1,5 – 3,4 рази) працівників керівного та некерівного складу центральної дирекції ПАТ «НСТУ». При відсутності планового преміального фонду премія носить постійний характер нарахування (в середньому 25-30%) та має місце хаотичне визначення її розміру. 73% суми премій за 8 місяців 2019 року правлінням спрямовано на преміювання працівників центральної дирекції і 27% – на регіони; при цьому, некерівним складом центральної дирекції (1995 осіб) отримано 56% з цих коштів, а керівним складом (175 осіб) – 44%. Станом на 01.09.2019 року мінімальні посадові оклади мали 53% працівників центральної дирекції та 84% працівників філій. Середній розмір нарахованої зарплати працівникам ПАТ «НСТУ» за серпень 2019 року за окремими самостійними структурними підрозділами центральної дирекції найменший у департаменті сервісу та дирекції «Українське радіо». Середня заробітна плата одного штатного працівника ПАТ «НСТУ» в цілому по товариству за серпень 2019 року майже в 2 рази менше за середньоринкову заробітну плату по м. Києву. Н. Степанова також зазначила, що в компанії має місце неврегульованість процесу залучення фізичних осіб за умовами ЦПУ в центральній дирекції.
За результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року правлінню та Наглядовій раді надано аудиторський звіт з відповідними висновками і рекомендаціями.
Вадим Міський нагадав, що даний аудит проведено Службою внутрішнього аудиту на виконання доручення Наглядової ради після звернення профспілкової організації працівників «Українського радіо» щодо встановлення умов та розмірів оплати праці працівникам радіо. Аудит, проведений кваліфікованими працівниками Служби внутрішнього аудиту, виявив низку проблем, серед яких комітет звертає увагу на наступні: відсутність необхідних документів на рівні компанії, які б мали регламентувати управління людськими ресурсами, встановлені факти недотримання вимог Кодексу законів про працю України, відсутність єдиного алгоритму формування організаційної структури ПАТ «НСТУ», неврегульованість процесу залучення фізичних осіб за умовами ЦПУ, а також непрозорий розподіл преміального фонду між підрозділами ПАТ «НСТУ», що здійснювався без достатнього обґрунтування досягнутих структурними підрозділами показників ефективності, у зв’язку з чим найбільший рівень заробітної плати виявився у працівників адміністративного напряму, а найменший – у працівників радіо.
Комітет з питань аудиту розглянув результати дослідження та рекомендує Наглядовій раді схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту, доручити правлінню ПАТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту у термін до 13 березня 2020 року план коригувальних дій, начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання рекомендацій. Окремим рішенням Комітет з питань аудиту рекомендував Наглядовій раді переглянути процедуру преміювання, щоб підвищити залученість до цього процесу Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб, який несе відповідальність за розробку політики оплати праці в компанії та її прозорість відповідно до законодавства та статутних документів. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб обговорив як саме має бути залучений комітет до розподілу премій для того, щоб Наглядова рада була впевнена, що розподіл преміального фонду відбувається на підставі певних об’єктивних показників. За результатами розгляду Комітет рекомендує Наглядовій раді доручити правлінню розробити та впровадити систему показників на підставі яких здійснюватиметься розподіл суми (розмірів) преміювання між самостійними структурними підрозділами центральної дирекції та відокремленими структурними підрозділами ПАТ «НСТУ», а також рекомендував Наглядовій раді доручити комітетові здійснювати щомісячний моніторинг розподілу бюджету преміювання.
В’ячеслав Козак повідомив, що як член Комітету з аудиту, він був вражений дисбалансом у розподілі преміального фонду між підрозділами, виявленим за результатами аудиторської перевірки, і особливо тим, що, порівняно з рештою підрозділів, для працівників дирекції «Українське радіо» впродовж довгого часу виділявся непропорційно малий обсяг преміальних коштів, при тому, що й з окладами ситуація була не кращою. Він закликав правління компанії виправити цю ситуацію та звернув увагу, що працівники каналів радіо весь продукт виробляють своїми силами, в той час як на телебаченні переважно транслюється закупний контент.
Світлана Остапа звернула увагу на дисбаланс і в розподілі преміального фонду для філій ПАТ «НСТУ».
Микола Чернотицький поінформував, що аудит був закінчений у вересні, з того часу змінився склад правління та вже вжиті кроки для виправлення ситуації. Преміальний фонд для дирекції «Українське радіо» в січні був збільшений на 50 тис. грн. Крім того, у січні відбулося підвищення посадових окладів некерівного складу центральної дирекції. Він пообіцяв, що вже з березня преміальні фонди радіо та телебачення будуть зрівняні.
Дмитро Хоркін додав, що аудит був завершений до того часу, як радіо набуло представництва в правлінні. З того часу поступово частка преміювання працівників дирекції «Українське радіо» збільшується.
Зураб Аласанія запропонував додати до проєкту рішення, що правління подає план коригувальних дій не тільки Службі внутрішнього аудиту, але й Комітету з питань аудиту.
Володимир Яворівський зауважив, що «Українське радіо» проявило новітні підходи в роботі, наростило аудиторію і стало впливовим, і завдання керівництва компанії цей успіх підтримати.
Засідання Наглядової ради залишив Лаврентій Малазонія. На засіданні присутні 8 (вісім) членів Наглядової ради. Кворум наявний.
Вирішили:
1. За результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року та на підставі наданих Службою внутрішнього аудиту висновків (Додаток 6) схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту з метою покращення діяльності та уникнення ризиків для ПАТ «НСТУ» (Додаток 7).
2. Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» розробити та подати Комітету з питань аудиту і Службі внутрішнього аудиту у термін до 13 березня 2020 року план коригувальних дій відносно виявлених зауважень аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
3. Начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання рекомендацій правлінням ПАТ «НСТУ» за результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).
4. Констатувати, що в охоплений аудиторським звітом період розподіл преміального фонду здійснювався непрозоро та без достатнього обґрунтування досягнутих структурними підрозділами показників ефективності.
5. Доручити правлінню в двомісячний термін розробити та впровадити систему показників, на підставі яких здійснюватиметься розподіл суми (розмірів) преміювання між самостійними структурними підрозділами центральної дирекції та відокремленими структурними підрозділами ПАТ «НСТУ».
6. Доручити Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб щомісяця, до впровадження грейдингової системи оплати праці, проводити моніторинг розподілу преміального фонду.
7. Нагадати правлінню, що Наглядова рада доручила правлінню підготувати проєкт умов та розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» з урахуванням переходу на грейдингову систему оплати праці до 1 липня 2020 року.
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про зміни у складі комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
Вадим Міський поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув пропозицію члена Наглядової ради Оксани Миронової щодо включення її до складу Комітету з питань аудиту та рекомендує Наглядовій раді включити її до складу Комітету з питань аудиту.
Вирішили:
Внести зміни до рішення Наглядової ради від 25 жовтня 2017 року (Протокол № 15) про створення комітетів Наглядової ради ПАТ «НСТУ», затвердивши новий кількісний та персональний склад Комітету з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ»: 5 членів – Катерина Дулапчій, В’ячеслав Козак, Вадим Міський, Олександр Павліченко, Оксана Миронова.
Голосування:
За – 7.
Проти – 0.
Утрималися – 1 (О. Миронова).
Рішення прийнято.
- Про питання діяльності Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
Вадим Міський поінформував щодо необхідності внесення зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік в частині зміни строків виконання планових аудитів та об’єднання тем аудиторського завдання. Комітет з питань аудиту розглянув це питання та рекомендує Наглядовій раді їх до затвердження. Він звернувся до Служби внутрішнього аудиту з проханням врахувати завантаженість бухгалтерії у квітні очікуваною перевіркою зовнішнього аудитора, та почати аудит виробництва у квітні з інших підрозділів. Також він поінформував, що комітет посилить увагу до розбудови дієвої системи ризик-менеджменту в ПАТ «НСТУ», а саме до роботи нових підрозділів — управління комплаєнс та управління ризиками, які представлять на комітеті своє бачення у квітні, а восени, в рамках затвердженого плану, буде здійснено внутрішній аудит перших кроків правління з розбудови цих нових функцій.
Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту розглянув проєкти трудових договорів, що укладаються із працівниками Служби внутрішнього аудиту та рекомендує Наглядовій раді їх затвердити та доручити правлінню їх укласти. Також Комітет з питань аудиту розглянув Звіт про результати діяльності Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік та рекомендує Наглядовій раді його затвердити.
Вирішили:
1. Затвердити зміни до Ризик-орієнтованого річного плану аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік (Додаток 8).
2. Затвердити умови трудових договорів, що укладаються із працівниками Служби внутрішнього аудиту (Додаток 9).
3. Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» з 01.04.2019 року укласти трудові договори з працівниками Служби внутрішнього аудиту, які відпрацювали більше 3-х місяців в Службі внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» на підставі умов і розмірів оплати праці, затверджених Наглядовою Радою.
4. Затвердити Звіт про результати діяльності Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік (Додаток 10).
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про відібрання письмових пояснень у голови правління про причини відсутності станом на 28.02.2020 р. Річного плану діяльності ПАТ «НСТУ», з обов'язковим зазначенням члена правління, відповідального за вказаний напрям.
Оксана Миронова поінформувала, що тільки сьогодні Наглядова рада буде затверджувати річний план діяльності компанії, отже, компанія два місяці працює без плану, витрачаючи державні кошти. І тому потрібно отримати пояснення, чому це відбулося, і хто за це несе відповідальність.
Вирішили:
Відібрати письмове пояснення у голови правління про причини відсутності станом на 28.02.2020 р. Річного плану діяльності ПАТ «НСТУ», з обов'язковим зазначенням члена правління, відповідального за вказаний напрям, встановити термін надання пояснення два тижні (до 14.03.2020 року).
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 1 (Д. Карякіна).
Рішення прийнято.
- Про затвердження річного плану діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
Зураб Аласанія поінформував, що проект Річного плану діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік був складений правлінням та поданий Наглядовій раді 20 лютого 2020 року. Всі члени Наглядової ради мали змогу ознайомитися і внести правки та доповнення.
Олексій Панич зауважив, що в плані впровадження грейдингової системи оплати праці зазначено вересень, а Наглядова рада приймала рішення впровадити її до 1 липня 2020 року.
Микола Чернотицький пояснив, що у зв’язку з тим, що не відбулася процедура закупівель на надання цієї послуги, не з вини правління, терміни впровадження переносяться. Проведення повторної процедури, відповідно до , потребує певного часу. Надалі компанія, з якою буде укладений договір, матиме змогу надати результати через 90 робочих днів після підписання договору. За таких обставин, термін впровадження грейдингової системи оплати праці заплановано на вересень.
Олексій Панич вніс пропозицію, що для уникнення конфлікту рішень замість слова «впровадити» слід зазначити «ухвалити» грейдингову систему оплати праці.
Вадим Міський зазначив, що правління виконання більшості завдань правління планує у грудні. Можливо, було б краще розбити завдання поквартально.
Зураб Аласанія відповів, що в плані зазначені кінцеві терміни виконання, деякі завдання будуть виконані раніше. Але, зважаючи на реалії, надзвичайно важко найближчим часом щось планувати.
Світлана Остапа внесла пропозицію показник Shr% телеканану «UA:Перший» на 2020 рік збільшити з 1,25% до 1,3%.
Вирішили:
Затвердити річний план діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік з техніко-редакційними правками (Додаток 11) та доручити правлінню оприлюднити його на веб-сайті ПАТ «НСТУ».
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про розгляд проєкту положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ».
Світлана Остапа поінформувала, що відповідно до норм Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 25.09.2018 № 659 «Про затвердження Вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів Наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства» потрібно затвердити положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ». Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув проєкт положення та рекомендує Наглядовій раді його затвердити.
Інна Гребенюк запитала, чи затвердження положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ» потягне за собою зміну умов контракту, які укладенні з правлінням?
Микола Дроздовський відповів, що відповідно до підпункту 5 пункту 2 розділу II вимог до положення про винагороду та звіту про винагороду членів Наглядової ради та виконавчого органу акціонерного товариства, договір (контракт) з членами виконавчого органу має містити положення, які дають змогу товариству вимагати повернення змінної складової винагороди, що виплатили на підставі інформації, яка згодом виявилась неправдивою (недостовірною), а також строк для такого повернення. Для приведення у відповідність до контрактів голови та членів правління буде додано такий пункт.
Микола Дроздовський зазначив, що проєкт положення про винагороду членів правління був заздалегідь надісланий юридичному департаменту, фінансовому департаменту, членам правління. Всі подані зауваження було враховано.
Вирішили:
Затвердити положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ» (Додаток 12).
Голосування:
За – 8.
Проти – 0.
Утрималися – 0.
Рішення прийнято.
- Про розгляд звернення Держкомтелерадіо щодо майна.
Вадим Міський з інформацією, щодо звернення Держкомтелерадіо (акціонер ПАТ «НСТУ») до Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 17.01.2020 року № 293/29/10 стосовно наявності та використання об’єктів службового житлового фонду. Вказані у зверненні квартири (службове житло) передані Телерадіокомпанії на праві господарського відання. Було встановлено, що одна службова квартира була приватизована у 2009 році. Комітет з питань аудиту розглянув це питання і пропонує Наглядовій раді прийняти відповідне рішення щодо нього.
Вирішили:
1. Звернутися до Прокуратури міста Києва про ознаки порушення при відчуженні у 2009 році службової квартири №82 за адресою м. Київ, вул. Будищанська, буд. 5.
2. Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» провести претензійно-позовну роботу щодо виселення осіб, які втратили право користування службовими квартирами.
3. Рекомендувати правлінню ПАТ «НСТУ» провести інвентаризацію службового житла та привести облікові дані до достовірних показників.
4. Доручити Службі внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» дослідити питання збереження і використання службового житлового фонду під час проведення планових контрольних заходів у ІІ кварталі 2020 року.
Голосування:
За – 7.
Проти – 0.
Утрималися – 1 (В. Яворівський).
Рішення прийнято.
- Різне.
Марія Фрєй поінформувала, що «UA: Крим» – супутниковий телеканал міжнародного мовлення, який представлений в усіх кабельних мережах, та інтерактивна діджитал платформа. Аудиторія телеканалу та діджитал платформи різняться як суто демографічними показниками, так і психосоціальним портретом.
Основні завдання, які стоять перед «UA:Крим» на 2020 рік: інформувати про події в Україні, Криму та світі; пояснювати політичні процеси, в тому числі міжнародні; створювати та відновлювати емпіричні зв’язки між мешканцями вільної України та її окупованих і анексованих частин; зберігати та розвивати кримськотатарську мову; фіксувати і нагадувати історичні факти; відстоювати принципи незалежної журналістики.
Основна команда ТО «UA: Крим» працює у вигнанні, в м. Києві, у складі Дирекції регіонального мовлення, а також має інсайдерів в анексованому Криму. У 2020 році планується розширення брендоутворюючого контенту: до сталої лінійки інформаційно-аналітичних та спеціальних програм, буде додано проєкти, що їх планується виготовляти на замовлення у сторонніх виробників, а також спільні проєкти з Дирекцією телебачення ПАТ «НСТУ».
До моменту повернення Криму до складу України, місія «UA: Крим» полягає в нагадуванні мешканцям України та світу про Крим, його історію та людей, що потерпають від незаконної анексії Російською федерацією.
Світлана Остапа внесла пропозицію розробити Концепцію мовлення каналу «UA:Крим».
Марія Фрєй запевнила, що Концепцію мовлення каналу «UA: Крим» буде розроблено найближчим часом.
Інформацію взято до відома.
Оксана Миронова повідомила, що двічі зверталася до корпоративного секретаря з проханням надати для ознайомлення протоколи засідань Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб, членом якого вона є, і не отримала їх.
Микола Дроздовський відповів, що всі документи будуть надані.
Голова Наглядової ради закрила засідання.
Додатки:
- Додаткова угода до договору між ПАТ «НСТУ» та Євченко Наталією Григорівною від 03 квітня 2019 року.
- Додаткова угода до договору між ПАТ «НСТУ» та Пальніковим Олександром Володимировичем від 03 квітня 2019 року.
- Щорічний (загальний) звіт про діяльність ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
- Цільові показники роботи ПАТ «НСТУ» на 2020-2022 роки.
- Кодекс поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
- Висновки за результатами аудиторського дослідження ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 по 30.09.2019 року.
- Рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2019 року.
- Ризик-орієнтований річний план аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
- Трудові договори, що укладаються із працівниками Служби внутрішнього аудиту.
- Звіт про результати діяльності служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
- Річний план діяльності ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
- Положення про винагороду членів правління ПАТ «НСТУ».
Голова Наглядової ради С. В. Остапа
Секретар Наглядової ради В. В. Міський