Протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» №38

Грудень 20, 2019

20 грудня 2019 року                                                                                                                                                     м. Київ, вул. Хрещатик, 26

14:00

Протокол № 38

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

 

Присутні:

  1. Остапа С.В., голова Наглядової ради;
  2. Хохич І.М., заступник голови Наглядової ради;
  3. Міський В.В., секретар Наглядової ради;
  4. Бринзак В.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  5. Глібовицький Є.М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  6. Дулапчій К.М., член Наглядової ради;
  7. Карякіна Д.С., член Наглядової ради;
  8. Козак В.В., член Наглядової ради;
  9. Лебедєва Т.Я., член Наглядової ради;
  10. Миронова О.В., член Наглядової ради;
  11. Павліченко О.М., член Наглядової ради;
  12. Панич О.О., член Наглядової ради;
  13. Скрипка Н.С., член Наглядової ради;
  14. Яворівський В.О., член Наглядової ради.

Відсутні:

  1. Малазонія Л.Т., член Наглядової ради.

Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, член правління ПАТ «НСТУ» Ярослав Лодигін, начальник Служби внутрішнього аудиту Наталія Степанова, голова Редакційної ради ПАТ «НСТУ» Ольга Вакало (в режимі дистанційного зв’язку), головний юрисконсульт Наглядової ради Микола Дроздовський, директор антикорупційного департаменту Володимир Проценко, директор департаменту організаційної роботи Катерина Логгінова, директор департаменту комунікацій зі ЗМІ та громадськістю Вікторія Сидоренко, генеральний продюсер напряму дирекції регіонального мовлення Марія Фрєй, генеральний директор ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» Тарас Аврахов, представник «Інтерньюз-Україна» Валентина Кузик, головний фахівець апарату Наглядової ради Марія Власюк.

 

 

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) із 15 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проекту порядку денного:

  1. Про зміни у складі Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
  2. Про обрання члена редакційної ради ПАТ «НСТУ».
  3. Про умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  4. Про розгляд ініціативи Уповноваженого з антикорупційної діяльності ПАТ «НСТУ» щодо внесення змін до Антикорупційної програми ПАТ «НСТУ».
  5. Про обрання Корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ».
  6. Про стратегію Національної Суспільної Телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки.
  7. Про Кодекс поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
  8. Про результати внутрішнього аудиту оплати праці працівників ПАТ «НСТУ».
  9. Про питання оплати праці працівників ПАТ «НСТУ».
  10. Про план виконання концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
  11. Про ситуацію з перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» в публічне акціонерне товариство «Укртелефільм» та подальше його приєднання до ПАТ «НСТУ».
  12. Різне.

Вадим Міський поінформував, що начальник Служби внутрішнього аудиту звернулася з проханням перенести розгляд питання 8 порядку денного «Про результати внутрішнього аудиту оплати праці працівників ПАТ «НСТУ» на наступне засідання Наглядової ради. А сьогодні розглянути питання «Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».

Володимир Яворівський запропонував розглянути питання щодо ситуації у філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція» (протести працівників ранкової телепрограми).

Світлана Остапа повідомила, що це питання буде розглянуто у пункті порядку денного «Про план виконання концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 рік».

Вадим Міський вніс пропозицію розглянути питання порядку денного «Про план виконання концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 рік» шостим пунктом порядку денного.

Вирішили: Прийняти порядок денний в цілому із запропонованими змінами:

  1. Про зміни у складі Наглядової ради ПАТ «НСТУ».
  2. Про обрання члена редакційної ради ПАТ «НСТУ».
  3. Про умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  4. Про розгляд ініціативи Уповноваженого з антикорупційної діяльності ПАТ «НСТУ» щодо внесення змін до Антикорупційної програми ПАТ «НСТУ».
  5. Про обрання Корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ».
  6. Про план виконання концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.
  7. Про стратегію Національної Суспільної Телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки.
  8. Про Кодекс поведінки та етики ПАТ «НСТУ».
  9. Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
  10. Про питання оплати праці працівників ПАТ «НСТУ».
  11. Про ситуацію з перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» в публічне акціонерне товариство «Укртелефільм» та подальше його приєднання до ПАТ «НСТУ».
  12. Різне.

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Обговорення питань порядку денного

  1. Про зміни у складі Наглядової ради ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа повідомила, що члени Наглядової ради Лебедєва Тетяна Яківна та Бринзак Володимир Михайлович написали заяви про вихід зі складу Наглядової ради за власним бажанням. Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України 20 грудня прийняла рішення задовольнити їх заяви про вихід зі складу Наглядової ради з 21 грудня 2019 року.

Також 5 грудня 2019 року Нацрада припинила повноваження Тарана Віктора Вікторовича за власним бажанням і вирішила провести конференцію громадських об’єднань та асоціацій для обрання нового члена Наглядової ради у сфері місцевого самоврядування.

Світлана Остапа від імені всіх членів Наглядової ради подякувала першій голові Наглядової ради Тетяні Лебедєвій та члену Наглядової ради Володимиру Бринзаку за активну участь та небайдужість до питання побудови Суспільного мовлення в Україні.

Тетяна Лебедєва подякувала колегам за плідну співпрацю та зауважила, що пишається тими людьми, які були поруч чотири роки і віддано працювали для реалізації амбітної ідеї створення Суспільного мовлення в Україні.

Володимир Бринзак також подякував колегам за співпрацю та запевнив, що завжди готовий допомогти та підтримати Суспільного мовника.

Інформацію взято до відома.

 

  1. Про обрання члена редакційної ради ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа запропонувала обрати членом редакційної ради ПАТ «НСТУ» від Наглядової ради Стебельську Христину Любомирівна менеджерку департаменту програм дирекції телебачення. Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув кандидатуру пані Стебельської та рекомендує Наглядовій раді обрати її членом редакційної ради ПАТ «НСТУ».

Вирішили: Відповідно до п. 9 пункту 45 Статуту публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1039 обрати членом Редакційної ради ПАТ «НСТУ» Стебельську Христину Любомирівну.

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

  1. Про умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.

Ігор Хохич поінформував, що на минулому засіданні Наглядової ради Комітет з питань аудиту вніс пропозицію додати до умов та критеріїв відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік умову, що кандидати на проведення аудиту повинні обов'язково мати досвід проведення аудиторської перевірки акціонерного товариства, котре отримує фінансову підтримку або дотації з Державного бюджету України в обсязі не менше 1,0 млрд грн. Служба внутрішнього аудиту проаналізувала Державні бюджети з 2016 по 2019 роки і виявили відсутність, крім ПАТ «НСТУ», акціонерних товариств, що отримують такі кошти. Щоб не ставити під ризик проведення аудиту в компанії, Комітет з питань аудиту ще раз розглянув умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік і на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Наглядовій раді викласти цю вимогу в редакції: «зокрема здійснення не менше двох завдань з аудиту річної фінансової звітності протягом останніх трьох років».

Вирішили: Затвердити умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік зі змінами, виклавши Додаток №1 до протоколу №37 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 02 грудня 2019 року в новій редакції, що додається (Додаток 1).

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

  1. Про розгляд ініціативи Уповноваженого з антикорупційної діяльності ПАТ «НСТУ» щодо внесення змін до Антикорупційної програми ПАТ «НСТУ».

Володимир Проценко поінформував, що антикорупційним департаментом розроблено проєкт змін до Антикорупційної програми ПАТ «НСТУ». Зміни стосуються суб’єктів декларування компанії, а саме, що посадові особи ПАТ «НСТУ» не є суб’єктами декларування в контексті Закону України «Про запобігання корупції» та підпадають під дію частини 5 статті 45 цього Закону.

Вирішили: Відповідно до статті 7 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», з метою нагляду за діяльністю ПАТ «НСТУ», враховуючи вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-IX, зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції від 17.10.2019 № 198-IX:

схвалити ініціативу Уповноваженого з антикорупційної діяльності ПАТ «НСТУ» щодо внесення змін до Антикорупційної програми ПАТ «НСТУ» (викладення у новій редакції) з метою приведення її у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» від 02.10.2019 № 140-IX, внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції від 17.10.2019 № 198-IX з урахуванням статті 4 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», частини 3 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статей 1, 12 Закону України «Про культуру», пунктів 12, 14 Статуту ПАТ «НСТУ», розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 265-р «Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій» щодо поширення на посадових осіб ПАТ «НСТУ» частини 5 статті 45 розділу VII Закону України «Про запобігання корупції».

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

  1. Про обрання Корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ».

Світлана Остапа представила Миколу Дроздовського, як кандидата на посаду корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ». Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб розглянув всіх кандидатів, які після оголошення конкурсу, подали документи на заміщення посади корпоративного секретаря, та рекомендує Наглядовій раді призначити Миколу Дроздовського на посаду корпоративного секретаря ПАТ «НСТУ». С. Остапа зазначила, що пан Дроздовський відповідає всім кваліфікаційним вимогам, пройшов навчання по програмі «Корпоративний секретар», має відповідний сертифікат та внесений до реєстру корпоративних секретарів.

Вирішили:

1) Викласти назву пункту «2.» та підпункт «2.1.» Умов і розмірів оплати праці працівників публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», функціонально підпорядкованих Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» (додаток № 6 до Протоколу № 22 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26 липня 2018 року та  Додаток № 1 до Протоколу № 32 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 27 червня 2019 року) у редакції, що додається (Додаток № 2).

2) Відповідно до ч. 7 статті 56 Закону України «Про акціонерні товариства», Принципів корпоративного управління, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України від 22.07.2014 № 955, Примірного положення про корпоративного секретаря акціонерного товариства, в статутному капіталі якого корпоративні права держави перевищують 50 відсотків, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 19.03.2015 № 356 (далі – Примірне положення), п. 34 Розділу ІІ Положення про Наглядову раду публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України № 372 від «10» вересня 2019 року та на виконання пункту А.1.2.3 Дорожньої карти запровадження ініціатив за результатами організаційного аудиту ПАТ «НСТУ» схваленої протоколом засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26.07.2018 № 22:

Обрати корпоративним секретарем Дроздовського Миколу Григоровича;

3) Уповноважити Голову правління ПАТ «НСТУ» видати наказ про призначення (в порядку переведення) корпоративним секретарем Дроздовського Миколу Григоровича з 02 січня 2020 року.

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

  1. План виконання концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.

Микола Чернотицький поінформував, що відповідно до затвердженої Наглядовою радою 02 грудня 2019 року Концепції регіонального мовлення був розроблений план її виконання. План є додатковим документом, що визначає порядок та шляхи досягнення завдань, закріплених в Концепції регіонального мовлення Національної суспільної телерадіокомпанії України. Ключові заходи плану реалізації відповідають місії Суспільного мовника на регіональному рівні: об’єднувати різноманітну країну, збільшуючи зацікавленість та обізнаність усіх про своєрідність та неповторність кожної з її частин. План реалізації передбачає послідовність дій і відповідне фінансування на кожному етапі, враховуючи загальний контекст суспільних змін. Обов’язковими етапами для досягнення поставлених цілей є технічна модернізація та кадрова трансформація.

До 1 червня відбудеться технічне переоснащення, закупівля обладнання та до 1 вересня планується запуск міжрегіональної платформи. В компанії відбулися пітчинги творчих проєктів, за результатами яких, було відібрано декілька проєктів, які готуються до виробництва та запуску.

У 2019 році на виробництво контенту філіями (аутсорс) було виділено близько 4 млн грн, у 2020 році планується виділити на виробництво контенту філіями (аутсорс) до 20 млн грн.

Ольга Вакало поцікавилася скільки планується годин щоденного власного виробництва у філіях ПАТ «НСТУ»? О. Вакало запропонувала правлінню розробити важелі, які б забезпечили незалежність редакційних рад ПАТ «НСТУ».

Зураб Аласанія запропонував організувати робочу зустріч правління та Редакційної ради для обговорення всіх питань.

Микола Чернотицький відповів, що з 1 вересня 2020 року планується виробництво філіями власного регіонального контенту близько 1 години, міжрегіонального – 2 години 30 хвилин.

Ігор Хохич поінформував, що представники філій суспільного відстоюючи свої ранкові програми зазначають, що це є унікальна для регіону передача, гостями якої стають відомі в регіонах люди.

Дарія Карякіна запитала, як правління може прокоментувати ситуацію у філії ПАТ «НСТУ» «Житомирська регіональна дирекція» (протести працівників ранкової програми)?

Микола Чернотицький відповів, що створена робоча група із представників регіональних філій для напрацювання концепції спільної ранкової програми. Працівниці Житомирської регіональної дирекції висловили свою незгоду з планами керівництва і вийшли на протест.

В’ячеслав Козак зауважив, що працівники хвилюються через брак інформації щодо подальшої долі програми і можливого звільнення працівників.

Марія Фрєй повідомила, що наразі комунікація з регіональними філіями йде в «посиленому режимі», щомісяця проводяться зустрічі з керівниками філій, організовано щотижневу імейл-розсилку. Менеджмент компанії не може виходити на спілкування з кожним працівником регіональної філії особисто, оскільки там є свої керівники.

Світлана Остапа звернулася з проханням покращити комунікацію з регіонами і пояснити керівникам філій, щоб вони більше спілкувалися з працівниками.

Марія Фрєй поінформувала, що керівники філій проводять щотижневі наради для пояснення трансформації, яка буде відбуватися. М. Фрєй зауважила, що тим працівникам, які не увійдуть у новий штат буде запропоновано пройти навчання.

Інформацію взято до відома.

Засідання Наглядової ради залишив Володимир Бринзак. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

 

 

 

  1. Про стратегію Національної Суспільної Телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки.

Світлана Остапа поінформувала про проведену роботу щодо розробки стратегії ПАТ «НСТУ», зокрема, 19 грудня 2019 р. відбулася стратегічна сесія з цього питання і за результатами її роботи пропонується проєкт стратегії до розгляду Наглядовою радою.

Інна Гребенюк зауважила, що правління розуміє важливість розробки стратегії, яка дасть відповідь на питання чому Суспільне мовлення є важливим для України, як воно буде впливати на порядок денний у суспільстві та впливати на нього. Стратегія розроблена на три роки та включає в себе: місію Суспільного мовлення, стратегічні цілі, цінності та завдання.

Дарія Карякіна внесла пропозицію викласти пункт 6 розділу Досягнення цілей в редакції: «забезпечує задоволення інформаційних, культурних та освітніх потреб українського народу»; пункт 12 цього ж розділу в редакції: «розвиває українську мову та культуру, спрямовує зусилля на посилення національної ідентичності та єдності українського народу».

До засідання Наглядової ради долучився Володимир Бринзак. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Володимир Яворівський запропонував додати до пункту 6 розділу «Досягнення цілей» визначення: «формує патріотизм».

Вадим Міський зауважив, що стратегічні цілі Суспільного мовлення мають відповідати правило SMART – бути системними, вимірюваними, реалістичними, досяжними та мати зрозуміле часове обмеження для досягнення. Оскільки цілі, сформулювані у запропонованому проєкті стратегії не відповідають цьому правилу, він вніс пропозицію додати до проєкту рішення пункт, що у короткий термін правління має розробити і подати Наглядовій раді проект документу, що визначатиме перелік завдань для кожної цілі та критерії їх досягнення (КРІ).

Світлана Остапа зазначила, що на офіційному корпоративному сайті має бути окремий розділ «Програмні документи», в якому будуть розміщенні всі основні документи, які регламентують роботу Суспільного мовника.

Тетяна Лебедєва запропонувала доповнити стратегію планом імплементації.

Володимир Яворівський вніс пропозицію у пункті «Телеканал UA: Культура» розділу «Суспільне це» замінити слово «підживлює» на «формує»; до пункту «Українське радіо» цього ж розділу додати словосполучення «історію України».

Олексій Панич вніс пропозицію прийняти проєкт стратегії ПАТ «НСТУ» за основу, а по кожній правці проголосувати окремо.

Вирішили:

Прийняти стратегію Національної Суспільної Телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки за основу.

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Дарії Карякіної викласти пункт 6 розділу Досягнення цілей в редакції: «забезпечує задоволення інформаційних, культурних та освітніх потреб українського народу».

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Володимир Бринзак. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Дарії Карякіної пункт 12 розділу Досягнення цілей викласти в редакції: «розвиває українську мову та культуру, спрямовує зусилля на посилення національної ідентичності та єдності українського народу».

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Володимира Яворівського у пункті «Телеканал UA: Культура» розділу «Суспільне це» замінити слово «підживлює» на «формує» та додати до пункту 6 розділу «Досягнення цілей» визначення: «формує патріотизм».

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Володимира Яворівського до пункту «Українське радіо» розділу «Суспільне це» додати словосполучення «історію України».

 

 

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Вадима Міського додати до проєкту рішення пункт, що невід’ємною частиною стратегії ПАТ «НСТУ» є документ, який визначає завдання кожної цілі і КРІ, зазначивши термін підготовки такого документу до кінця січня 2020 року.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Вирішили:

  1. Прийняти стратегію Національної Суспільної Телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки в цілому (Додаток 3).
  2. Доручити правлінню до 31 січня 2020 року підготувати проєкт документу, який визначатиме перелік завдань для кожної цілі та критерії їх досягнення (КРІ).

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

  1. Про Кодекс поведінки та етики публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Світлана Остапа внесла пропозицію прийняти за основу Кодекс поведінки та етики публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», доопрацювати його і внести на розгляд Наглядової ради на наступне засідання.

Ігор Хохич вніс пропозицію взяти до відома питання розгляду Кодексу поведінки та етики, доопрацювати його та винести для розгляду Наглядовою радою на наступне засідання.

Вирішили: Перенести питання «Про Кодекс поведінки та етики публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на наступне засідання Наглядової ради.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Ігор Хохич. До засідання приєднався Володимир Бринзак. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

  1. Про питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».

Наталія Степанова поінформувала, що на розгляд Наглядовою радою вносяться три документи, підготовлені Службою внутрішнього аудиту: Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за IV квартал 2019 року; Ризик-орієнтований річний план аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік; Бюджет Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.

У звіті зазначено: інформацію про результати та схвалені Наглядовою радою рекомендації щодо аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019, статус завершеного аудиту з ефективності організації та управління людськими ресурсами ПАТ «НСТУ», інформацію про незавершені аудити, здійснення іншої діяльності з внутрішнього аудиту, у тому числі щодо формування плану аудиту на 2020 рік та участі працівників СВА в організованому ПАТ «НСТУ» тренінгу у сфері бухгалтерського обліку, результати моніторингу виконання схвалених рішенням Наглядової ради рекомендацій СВА за результатами аудиту ефективності організації процесу закупівель.

Річний план аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік складено з урахуванням зазначених в Стратегічному плані аудиту ПАТ «НСТУ» на 2019-2021 роки пріоритетних об'єктів внутрішнього аудиту за виключенням об'єктів з організації та управління маркетингом, а також з управління та організації безпеки, проведення аудитів щодо яких здійснюватиметься у наступному плановому періоді. Таким чином, в січні наступного року проводитиметься перехідний з 2019 року аудит проєктів ПАТ «НСТУ», що виконуються за грантові кошти та заплановано організацію і проведення аудитів виробництва телевізійного контенту на каналах «UA: Перший», «UA: Культура», «UA: Київ», «UA: Крим»; аудиту основних засобів ПАТ «НСТУ»; аудит запасів Центральної дирекції ПАТ «НСТУ»; аудит управління відокремленими структурними підрозділами ПАТ «НСТУ»; аудит організації документообігу та інформаційно-аналітичного забезпечення ПАТ «НСТУ» та аудит функцій комплаєнс, управління ризиками, методології та внутрішнього контролю ПАТ «НСТУ».

Бюджет Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік сформовано з урахуванням завдань Ризик-орієнтованого річного плану аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік та фінансового плану ПАТ «НСТУ» на 2020 рік. Бюджет Служби внутрішнього аудиту складається з: фонду оплати праці працівників СВА, планових витрат на відрядження працівників СВА, витрат на навчання з підвищення кваліфікації працівників СВА та технічного забезпечення СВА.

Зураб Аласанія зауважив, що раніше начальник Служби внутрішнього аудиту повідомляла, що планується проведення чотирьох планових аудитів і двох позапланових на рік. У представленому плані зазначено проведення семи аудитів. З. Аласанія запитав чи включені до цих семи аудитів і позапланові?

Наталія Степанова відповіла, що через недокомплентацію Служби внутрішнього аудиту у 2019 році було проведено чотири планові аудити. Наразі штат Служби укомплектований у повному обсязі і у 2020 році заплановано проведення семи планових аудитів. При цьому, об'єкт аудиту виробництва та управління контентом досліджуватиметься в межах двох аудитів: окремо по загальнонаціональних каналах «UA: Перший» і «UA: Культура» та окремо по каналах «UA: Київ» і «UA: Крим». Н. Степанова зазначила, що у разі виникнення нагальної потреби у проведенні позапланових аудитів - до ризик-орієнтованого річного плану аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік, за необхідності, можуть бути внесені відповідні зміни.

Олександр Павліченко поінформував, що Комітет з питань аудиту опрацював всі три документи Служби внутрішнього аудиту та рекомендує Наглядовій раді затвердити їх. Також, Комітет констатує позитивну динаміку виконання правлінням рекомендацій Служби внутрішнього аудиту.

Вирішили: Затвердити

  • Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за IV квартал 2019 року (Додаток 4).
  • Ризик-орієнтований річний план аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік (Додаток 5).
  • Бюджет Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про питання оплати праці працівників ПАТ «НСТУ».

Микола Чернотицький поінформував, що правлінням був розроблений план підвищення посадових окладів працівникам некерівного складу компанії. З 1 січня 2020 року буде підвищено посадові оклади на 15 % в тих підрозділах, які не будуть трансформовані (працівникам інформаційного мовлення, працівникам Українського радіо); в інших підрозділах підвищення відбудеться трохи пізніше.

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань призначень та винагород розглянув тимчасовий порядок підвищення посадових окладів та схвалив його. Правління матиме право протягом півроку підняти посадові оклади працівникам некерівного складу на 15 %.

Микола Чернотицький уточнив, що підвищення посадових окладів відбудеться тим працівникам, хто наразі має посадовий оклад в розмірі найнижчої межі вилки посадових окладів. Якщо працівникам вже підвищувала посадовий оклад на 15 або більше %, то таким працівникам посадові оклади не будуть підвищенні. Якщо підвищення було менше 15 %, то посадовий оклад буде підвищено, але не більше, ніж на 15 % в цілому.

Зураб Аласанія зауважив, що додатково створено преміальний фонд в розмірі 5 %.

Світлана Остапа додала, що після трансформації в наступному році потрібно буде розглянути питання підвищення посадових окладів, особливо в регіональних дирекціях.

Тетяна Лебедєва нагадала, що саме вона була ініціатором підвищення посадових окладів та зауважила, що говорилося не про підвищення посадових окладів всім однаково, а про зменшення розриву в оплаті праці керівного та некерівного складу.

Інформацію взято до відома.

 

  1. Про ситуацію з перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» в публічне акціонерне товариство «Укртелефільм» та подальше його приєднання до ПАТ «НСТУ».

Тарас Аврахов поінформував, що наразі на підприємстві триває два процеси: процес перетворення ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» в публічне акціонерне товариство «Укртелефільм», який гальмується через неможливість проведення оцінки та оформлення прав на землю; процес судово-претензійної роботи, який створює суттєві проблеми у роботі та процесі перетворення підприємства, зумовлені постановою ДВС про арешт рахунків підприємства. Ця постанова була оскаржена в суді (справа № 64022586/18 в ОАСК), і рішенням від 19 грудня 2019 року суд задовольнив позов ДП «Укртелефільм» у повному обсязі. Утім, за словами голови комісії з перетворення, попри рішення суду, рахунки підприємства досі залишаються під арештом. Т. Аврахов звернувся до Наглядової ради з проханням підтримати ДП «Укртелефільм».

Світлана Остапа нагадала, що відповідно до ЗУ «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» та зобов'язань України перед Радою Європи у 2017 році було створене Суспільне мовлення — ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Закон передбачає, що до ПАТ «НСТУ» має приєднатися Державне підприємство «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», таким чином активи цього підприємства мають стати виробничою базою Суспільного мовника. На ДП УСТФ «Укртелефільм» розпочато процес перетворення на акціонерне товариство, з метою подальшого приєднання до ПАТ «НСТУ», а також утворена Комісія з перетворення, яку очолив делегований Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» Т. Аврахов, якого потім призначили генеральним директором підприємства, а в комісію з перетворення Наглядова рада делегувала Олександра Павліченка.

Вирішили: Направити міністру юстиції України звернення з проханням посприяти якнайшвидшому виконанню рішення суду Державною виконавчою службою та надати сприяння процесу перетворення і приєднання підприємства до ПАТ «НСТУ», з огляду на суспільну значимість процесу перетворення ДП УСТФ «Укртелефільм» у рамках реформи Суспільного мовлення.

Голосування:

За – 13. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Різне.

В’ячеслав Козак нагадав, що правління обіцяло при повному фінансуванні Суспільного мовлення вирішити питання з відновлення мовлення Українського радіо на середніх хвилях.

Микола Чернотицький відповів, що бюджет ПАТ «НСТУ» було зменшено на 300 млн грн. Заплановано витратити на трансляцію у 2020 році 175 млн грн. Витрати для мовлення на середніх хвилях заплановано тільки на передавач у місті Часів Яр. Щодо відновлення мовлення передавача потужністю 25 кВт, який розташований у с. Луч, Миколаївської області, ведуться перемовини з концерном РРТ та Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України для трансляції мовлення на АР Крим.

Інформацію взято до відома.

Світлана Остапа нагадала, що 12 грудня 2019 року був зареєстрований законопроект про зміни до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», який був розроблений робочою групою у складі членів Наглядової ради та Правління НСТУ, а також юристів компанії, незалежних експертів, у співпраці з Міністерством культури, молоді та спорту.

Водночас із цим стало відомо, що відбувається підготовка законопроекту «Про медіа», який має бути зареєстрований до кінця грудня 2019 року. В роботі над текстом цього проекту представники Національної суспільної телерадіокомпанії України участі не брали, проте, наскільки відомо, у деяких нормах цього законопроекту (зокрема, у його перехідних положеннях) також зачіпаються питання правового регулювання діяльності НСТУ та внесення змін до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Оксана Миронова запропонувала Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» зробити публічну заяву з цього питання.

Тетяна Лебедєва підтримала пропозицію О. Миронової.

Олександр Павліченко зауважив, що Наглядова рада має зайняти чітку позицію в цьому питанні: всі законопроєкти, які стосуються Наглядової ради та Суспільного мовлення мають бути розроблені спільно із Наглядовою радою ПАТ «НСТУ». Він висловив готовність написати проект публічної заяви щодо цього питання.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:

  1. Умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  2. Зміни до Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», функціонально підпорядкованих Наглядовій раді ПАТ «НСТУ».
  3. Стратегія Національної Суспільної телерадіокомпанії України на 2020-2022 роки.
  4. Узагальнений звіт про результати роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за IV квартал 2019 року.
  5. Ризик-орієнтований річний план аудиту ПАТ «НСТУ» на 2020 рік.

 

Голова Наглядової ради                                                      С.В. Остапа

Секретар Наглядової ради                                                В.В. Міський