Протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» №37

Грудень 02, 2019

02 грудня 2019 року                     м. Київ, вул. Хрещатик, 26

 

16:00

Протокол № 37

засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

 

Присутні:

  1. Остапа С. В., голова Наглядової ради;
  2. Хохич І. М., заступник голови Наглядової ради;
  3. Міський В. В., секретар Наглядової ради;
  4. Бринзак В. М., член Наглядової ради;
  5. Глібовицький Є. М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного звязку);
  6. Дулапчій К. М., член Наглядової ради (в режимі дистанційного звязку);
  7. Карякіна Д. С., член Наглядової ради;
  8. Козак В. В., член Наглядової ради;
  9. Малазонія Л. Т., член Наглядової ради;
  10. Миронова О. В., член Наглядової ради;
  11. Павліченко О. М., член Наглядової ради;
  12. Панич О. О., член Наглядової ради;
  13. Скрипка Н. С., член Наглядової ради;
  14. Таран В. В., член Наглядової ради;
  15. Яворівський В. О., член Наглядової ради (в режимі дистанційного звязку).

Відсутні:

  1. Лебедєва Т. Я., член Наглядової ради.

Запрошені: голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, член правління ПАТ «НСТУ» Інна Гребенюк, член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, член правління ПАТ «НСТУ» Дмитро Хоркін, член правління ПАТ «НСТУ» Ярослав Лодигін, фінансовий директор Лілія Стиренко, начальник Служби внутрішнього аудиту Наталія Степанова, директор з управління персоналом Олександр Челак, голова Редакційної ради ПАТ «НСТУ» Ольга Вакало, головний юрисконсульт Наглядової ради Микола Дроздовський, директор антикорупційного департаменту Володимир Проценко, директор департаменту організаційної роботи Катерина Логгінова, головний фахівець апарату Наглядової ради Марія Власюк.

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 15 (пятнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проекту порядку денного:

  1. Про затвердження умов та критеріїв відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  2. Про зміни до нормативних документів, що регулюють діяльність ПАТ «НСТУ».
  3. Про концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки.
  4. Про аудиторський звіт за результатами аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника – учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та пісенного конкурсу «Євробачення» 2018 – 2019 та інші питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».
  5. Презентація планів та результатів роботи Редакційної ради ПАТ «НСТУ».
  6. Різне.

Ігор Хохич вніс пропозицію додати до порядку денного два пункти: 1. Про результати внутрішнього розслідування щодо фактів порушення законодавства, викладених у висновку Служби внутрішнього аудиту; 2. Про підвищення посадових окладів некерівному складу ПАТ «НСТУ» з 1 січня 2019 року.

Вадим Міський запропонував додати до порядку денного пункт Про питання електронного декларування посадових осіб ПАТ «НСТУ» та осіб, що входять до складу керівних органів компанії.

Світлана Остапа зазначила, що питання порядку денного, які пропонуються додати не потребують голосування та прийняття рішення, тому будуть розглянуті в пункті порядку денного Різне.

Вирішили: Прийняти порядок денний в цілому із запропонованими змінами.

Голосування:

За – 15. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишив Володимир Яворівський. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Обговорення питань порядку денного

  1. Про затвердження умов та критеріїв відбору субєкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.

Ігор Хохич поінформував, що Комітет з питань аудиту два місяці опрацьовував умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік і на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Наглядовій раді затвердити ці умови конкурсу.

Вирішили: Затвердити умови та критерії відбору суб’єкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік (Додаток 1).

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про зміни до нормативних документів, що регулюють діяльність ПАТ «НСТУ».

Інна Гребенюк поінформувала, щодо необхідності внесення змін до пункту 1 Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном. Внесення цих змін відкриє для ПАТ «НСТУ», єдиного суспільного мовника в Україні можливість вільно, на власний розсуд, як це передбачено Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та Статутом публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» об’єднуватися з іншими особами для створення якісного продукту з метою задоволення інформаційних та культурних потреб суспільства.

Вирішили: Відповідно до п.8 частини 2 статті 7 Закону України Про Суспільне телебачення і радіомовлення України схвалити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 296 Про затвердження Порядку укладення державними підприємствами, установами, організаціями, а також господарськими товариствами, у статутному капіталі яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну діяльність, договорів комісії, доручення та управління майном (Додаток 2).

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Інна Гребенюк повідомила, що з метою задоволення інформаційних та культурних потреб суспільства ПАТ «НСТУ» потребує придбання сучасного обладнання, програмного забезпечення, що в свою чергу дасть поштовх виробництву контенту та міжнародному копродакшену, враховуючи необхідність конкретизації переліку витрат на виробництво контенту, запровадження можливості здійснювати попередню оплату товарів, робіт та послуг розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 року № 117 та від 25 січня 2017 року № 30, який схвалено рішенням правління ПАТ «НСТУ». Правління звертається до Наглядової ради з проханням внести в установленому порядку проекти постанов на розгляд відповідним органам державної влади.

Вирішили: Відповідно до п.8 частини 2 статті 7 Закону України Про Суспільне телебачення і радіомовлення України схвалити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 та від 25 січня 2017 р. № 30» (Додаток 3).

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Микола Чернотицький поінформував, що з метою виключення телерадіокомпанії з переліку об’єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах, правлінням розроблено та схвалено проект акту уряду. Це дасть змогу ПАТ «НСТУ» на конкурентних засадах, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», шляхом проведення тендерних процедур на закупівлю послуг охорони обєктів нерухомості, визначити компанію переможця, зменшити видатки із державного бюджету України на оплату таких послуг та сприятиме ефективнішому розподілу та використанню бюджетних коштів, а укладення договорів з поліцією охорони перевищить заплановані витрати ПАТ «НСТУ» на власну охорону. Орієнтовні видатки на закупівлю послуг охорони об’єктів нерухомості на 2019 рік становлять 8.4 млн грн, а у зв’язку із внесенням ПАТ «НСТУ» до Переліку об’єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах, видатки ПАТ «НСТУ» на рік на закупівлю послуг охорони органами поліції за результатами попередніх переговорів прогнозовано становитимуть близько 42.3 млн грн, що у пять разів більше витрат поточного року.

Вячеслав Козак запитав чи укладаються договори на охорону з однією конкретною фірмою?

Микола Чернотицький відповів, що вибір фірми для охорони проводиться шляхом проведення тендерних процедур на закупівлю послуг охорони обєктів нерухомості. Договори на охорону у 2019 році були укладені з декількома компаніями.

Світлана Остапа зауважила, що економічна вигода це добре, але, оскільки, компанія внесена до переліку обєктів, які мають стратегічне значення, чи не послабить це охорону компанії?

Микола Чернотицький відповів, що з досвіду минулих років ніяких проблем з охороною не виникало, хоча вони охоронялися не поліцією охорони. Всі компанії, які беруть участь у тендерних процедурах, мають відповідне оснащення, ліцензії та досвід.

Ігор Хохич зауважив, що якщо Наглядова рада прийме рішення про відмову від послуг поліції охорони, а через певний час відбудуться якісь події, які будуть нести загрозу безпеці компанії, то Наглядова рада буде нести відповідальність за послаблення охорони об’єкта стратегічного значення. І чи вважає правління, що цим рішенням Наглядова рада не послабить охорону компанії?

Зураб Аласанія нагадав, що у важкий 2014 рік компанія охоронялася не поліцією охорони та це не зменшило безпеки і ніякої загрози не відбулося. З. Аласанія запевнив, що рішення про відмову під послуг поліції охорони не послабить охорону компанії.

Проєкт рішення: Відповідно до п.8 частини 2 статті 7 Закону України Про Суспільне телебачення і радіомовлення України схвалити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 937.

Голосування:

За – 7. Проти – 0. Утрималися – 7 (І. Хохич, Д. Карякіна, О. Миронова, О. Панич, В. Козак, В. Таран, В. Міський).

Рішення не прийнято.

  1. Про концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки.

Микола Чернотицький поінформував, що всі філії отримали бренд UA:, що є свідченням дотримання стандартів, проведена універсалізація програмних концепцій, запроваджено: комплексне оцінювання ефективності роботи, систему відкритих конкурсних відборів, проведені експериментальні проєкти, в тому числі з залученням ПТС. Регіональні філії у 2018-2019 роках перевиконали виробництво суспільно-політичного мовлення, не виконали плани щодо ранкових новин та розважального і просвітницького мовлення, перевищили заплановані спецмовлення. Причини такого стану - поточний відтік кадрів, недобір штатних працівників через неконкурентну зарплатню.

Було проведено дослідження аудиторії місцевого мовника в одній із філій. Дослідження показало, що люди хочуть від місцевого мовника: бути в курсі місцевих новин, відволіктись від життєвих проблем, розважитись. Регіональні канали дивляться 2-3 рази на тиждень, регіональне радіо використовують для прослуховування новин та музики, з регіональних платформ діджитал дізнаються новини, події.

Планується у 2020-2021 роках: налагодження ефективного використання виробничих потужностей та зміна способів доставки сигналу, організаційна перебудова та перехід на проєктний менеджмент, підвищення легітимності філій серед локальних спільнот.

Всі регіональні філії розглядаються правлінням, як одна велика платформа доставки міжрегіонального контенту і це:

  • платформа з регіональним покриттям та основним виробництвом в регіонах країни (система централізованого накопичення та розповсюдження контенту);
  • історії про життя сусідів, конструктивна журналістика, можливість побувати в унікальних куточках і довідатись про них те, що знають лише місцеві;
  • традиції українців та інших національних спільнот, які компактно та дисперсно проживають на території країни;
  • власне дизайнерське рішення відповідно до оновленого бренда Суспільного.

Принципи програмування роботи міжрегіональної платформи: створення унікальних регіональних блоків (прямоефірний інформаційно-аналітичний контент філій), міжрегіональних блоків (прямоефірний інформаційно-розважальний контент на базі одного з виробничих центрів), загальнонаціональних блоків (наскрізні новини, трансляції значущих суспільних подій, спільне загальнонаціональне шоу), закупівля (документалістика, серіали, художні фільми, розважальні формати), проведення тематичних спецпроектів із залученням ПТС.

Принципи виробництва: локальне виробництво: локальним проблемам - локальні рішення; міжрегіональне виробництво: об’єднання зусиль для поліпшення якості контенту; загальнонаціональне виробництво: проблеми та досягнення мешканців регіонів на загальнонаціональному рівні; більше локального контенту: виробництво в регіонах на замовлення в сторонніх продакшенів, унікальне виробництво: обрані регіональні філії - для всієї країн.

Позиціонування міжрегіональної платформи:

  • аудиторія споживання: соціально орієнтовані українці та українки, що мають внутрішні цінності та, стикаючись з великою кількістю інформаційних маніпуляцій, шукають простої та якісної журналістики, яка буде з повагою ставитись до їхнього життєвого досвіду, інтересів, місця та умов проживання;
  • аудиторія співпраці: локальні лідери суспільної думки, молоді таланти, що шукають своє місце в країні, приватні підприємці, яким набридло ховатись від держави і вони хочуть вести чесний бізнес, початківці, патріоти своїх регіонів.

Перехід на проєктний менеджмент організаційна перебудова це: створення єдиної кросплатформеної команди зі зменшенням вертикального підпорядкування та наданням більшої автономії, здійснення функціонального розподілу всередині команди, перехід на проєктний менеджмент, поступове перетворення Суспільного на відкритий майданчик для взаємодії.

Особливості мовлення окремих платформ:

  • UA: Закарпаття, UA: Буковина, UA: Одеса: мовлення мовами національних спільнот – в межах регіональних блоків; про національні спільноти – в межах міжрегіонального каналу;
  • місця компактного проживання інших національних спільнот: тематичні проекти на замовлення у сторонніх продакшенів;
  • UA: Донбас відкритий продакшн хаб для молодих талантів регіону, навчальний центр з розвитку навичок критичного мислення, простір для взаємодії проактивних лідерів.

У межах оновлення бренду буде змінена візуалізація регіональних мовників.

Вадим Міський запитав, чи планується обєднання ліцензій на мовлення?

Микола Чернотицький відповів, що на сьогодні діє 22 ліцензії, канали зберігають свої бренди, але в подальшому правління планує зменшення кількості бланків ліцензій.

Ігор Хохич поцікавився, чому в показниках успішності трансформації регіонального мовлення не враховуються показники зростання аудиторії та рейтингів?

Микола Чернотицький пояснив, що правління планує в подальшому підписати договір з компанією для вимірювання показників.

Дарія Карякіна запитала, чому в особливостях мовлення деяких платформ не зазначено UA: Крим, де йде мовлення кримськотатарською мовою, про UA: Житомир, де на радіо мовлять польською та чеською мовами? Та поцікавилася, що означає теза: «Програми мовами національних спільнот будуть розміщені в межах унікальних регіональних блоків»?

Микола Чернотицький пояснив, що в Концепції регіонального мовлення зазначені саме ті філії, де в штаті є відповідні структурні підрозділи, які мовлять мовами національних меншин. Щодо тези про програми мовами національних меншин, то це означає, що найкращі програми мовами національних меншин будуть розміщені не тільки на регіональних платформах, а й на національних, щоб їх бачила вся країна.

Віктор Таран запитав, як планується висвітлення реформи децентралізації та місцевих виборів?

Микола Чернотицький відповів, що продюсери на місцях будуть активно висвітлювати реформу децентралізації та місцеві вибори в рамках роботи суспільно-політичного напряму.

Віктор Таран вніс пропозицію зазначити в Концепції регіонального мовлення висвітлення реформи децентралізації та місцевих виборів.

Світлана Остапа звернулася до правління з проханням до кінця грудня 2019 року подати план реалізації Концепції регіонального мовлення на 2020 рік.

Дарія Карякіна запропонувала внести в розділ Особливості мовлення деяких платформ: UA: Крим, UA: Житомир.

Ігор Хохич вніс пропозицію додати до проєкту рішення пункт: «Доручити правлінню, за умови укладання договору з компанією, що проводить вимірювання аудиторії, подати проєкт доповнення до Концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020-2021 роки в частині кількісних та якісних аудиторних показників успішності трансформації».

Вирішили:

  1. Схвалити Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 20202021 роки з редакційними правками (Додаток 4).
  2. Доручити правлінню, за умови укладання договору з компанією, що проводить вимірювання аудиторії, подати проєкт доповнення до Концепції регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020-2021 роки в частині кількісних та якісних аудиторних показників успішності трансформації.

Голосування:

За – 14. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Про аудиторський звіт за результатами аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника – учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та пісенного конкурсу «Євробачення» 2018 – 2019 та інші питання роботи Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ».

Наталія Степанова поінформувала, що за дорученням Наглядової ради Службою внутрішнього аудиту проведено позаплановий аудит ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника – учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019. Аудиторський звіт пройшов процедуру узгодження з відповідальними за об'єкт аудиту структурними підрозділами ПАТ «НСТУ»; копії аудиторського звіту направлені правлінню ПАТ «НСТУ» та Комітету з питань аудиту Наглядової ради. Н. Степанова зазначила, що аудитори дійшли до висновку, що не запровадження протягом тривалого часу в ПАТ «НСТУ» проєктного управління та управління ризиками сприяє відсутності достатніх контрольних механізмів в компанії та спричиняє зволікання із здійсненням належних заходів при виникненні ризикових для товариства подій.

Наталія Степанова поінформувала про обсяги аудиторського дослідження, яке базувалось на аналізі укладених договорів з відповідними юридичними особами, рахунків/інвойсів та інших даних бухгалтерського обліку, документів, що регулюють діяльність EBU (Статуту, Фінансового кодексу), розпорядчих документів ПАТ «НСТУ», листів, положень про самостійні структурні підрозділи ПАТ «НСТУ» тощо. При цьому, наголосила на обмеженнях під час аудиторського дослідження, що ускладнило його процес. Зокрема, щодо тривалості процесу погодження наказу з призначення аудиту (22 календарні дні), не надання в повному обсязі запитуваних аудиторською групою документів, а також звільнення під час аудиту члена аудиторської групи, що призвело до зупинки аудиторського дослідження на 7 робочих днів.

Наталія Степанова ознайомила членів Наглядової ради з результатами аудиторського звіту, які засвідчили факти:

  • неналежного контролю суспільного мовника за проведенням Національного відбору на ПКЄ 2019 року та несвоєчасність внесення змін в умови договору з переможцем нацвідбору, що вплинуло на не представлення України на міжнародному пісенному конкурсі; неналежної організації процесу використання прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018, що сприяло невиконанню/неналежному виконанню ПАТ «НСТУ» у встановлені строки договірних зобов'язань перед контрагентами; відсутності єдиного підходу до визначення справедливої вартості медіа прав при їх продажу та не проведення аукціону з продажу медіа прав; порушень вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, облікової політики, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині визнання і відображення в обліку виключних/невиключних прав та повноти відображення кредиторської заборгованості, що призвело до викривлення бухгалтерського обліку і фінансової звітності товариства. А також зазначила, що доходи ПАТ «НСТУ» від трансляції рекламних та спонсорських матеріалів під час трансляції Національного відбору та ПКЄ 2019 року у порівнянні з 2018 роком зменшились, та про не затвердження у товаристві критеріїв застосування системи знижок при укладенні угод із замовниками рекламних/спонсорських матеріалів. Наразі департаментом з комерційної діяльності подано на розгляд правлінню нові розцінки на розміщення реклами, які базуються на продажах реклами по CPP (вартість одного пункту рейтингу) та WGRP (сума пунктів рейтингів).

За результатами проведення аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника – учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019 аудиторською групою надано низку рекомендацій з метою впровадження відповідних процедур внутрішнього контролю при використанні прав мовника-учасника, усунення/мінімізації ризиків та факторів, які до них призводять.

Засідання Наглядової ради залишила Дарія Карякіна. На засіданні присутні 13 (тринадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Ігор Хохич зауважив, що декілька разів Службі внутрішнього аудиту не надавалися документи для проведення аудиту. І поцікавився, що правління робить для виправлення цієї ситуації?

Інна Гребенюк відповіла, що правлінням були надані всі документи для Служби внутрішнього аудиту. Єдине, що викликало непорозуміння – це не зазначення при наданні документів, що документи надані в повному обсязі й інших документів немає.

Наталія Степанова пояснила, що надання документів для здійснення аудиторських досліджень на сьогодні має позитивну динаміку.

Інна Гребенюк зазначила, що правління опрацювало аудиторський звіт та надало свої коментарі/пояснення, які додані до аудиторського звіту.

Наталія Степанова підтвердила, що Аудиторський висновок на письмові коментарі структурних підрозділів ПАТ «НСТУ» від 26.11.2019 року доданий до аудиторського звіту.

Зураб Аласанія запевнив, що правління співпрацює зі Службою внутрішнього аудиту, опрацьовує рекомендації та виправляє помилки.

Микола Чернотицький вніс пропозицію перенести термін виконання пункту першого рекомендацій «Вжити заходів щодо запровадження в ПАТ «НСТУ» з 01.01.2020 року функції управління ризиками» з 01.01.2020 року на 01.03.2020 року, у зв’язку з незаповненим штатом управління ризиками.

Ігор Хохич запропонував у цьому пункті зазначити термін виконання 01.02.2020 року.

Засідання Наглядової ради залишив Євген Глібовицький. На засіданні присутні 12 (дванадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Вирішили:

  1. Схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та Пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019 з метою покращення діяльності та уникнення ризиків для ПАТ «НСТУ» (Додаток 5);
  2. Доручити правлінню ПАТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту план коригувальних дій відносно виявлених зауважень аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та Пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019;
  3. Начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання рекомендацій правлінням ПАТ «НСТУ» за результатами аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та Пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019 відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).
  4. Встановити щомісячне звітування правління ПАТ «НСТУ» Комітету з питань аудиту Наглядової ради ПАТ «НСТУ» про хід виконання схвалених Наглядовою радою рекомендацій за результатами внутрішніх аудитів (із підтвердженням вжитих заходів в розрізі кожної схваленої рекомендації).

Голосування:

За – 11. Проти – 0. Утрималися – 1 (О. Панич).

Рішення прийнято.

Наталія Степанова поінформувала, що з метою здійснення заохочувальних та мотиваційних заходів за підсумками роботи Служби внутрішнього аудиту за листопад 2019 року, враховуючи належне виконання Службою планових та позапланових аудиторських завдань, на погодження Наглядовою радою подано пропозицію щодо преміювання працівників Служби внутрішнього аудиту у кількості 11 штатних працівників у відсотковому відношенні до посадового окладу.

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб товариства розглянув подання начальника Служби внутрішнього аудиту та пропонує Наглядовій раді погодити його.

Ігор Хохич додав, що Комітет з питань аудиту також розглянув подання про преміювання працівників Служби внутрішнього аудиту та пропонує Наглядовій раді погодити преміювання працівників Служби відповідно до подання.

Вирішили:

  1. Відповідно до п 8-1 ст. 7 ЗУ «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», пп.3 п. 45 Статуту ПАТ «НСТУ» (затв. постановою КМУ від 28.12.2016 №1039), п. 1.4. ч. 1 Умов і розмірів оплати праці працівників ПАТ «НСТУ», функціонально підпорядкованих Наглядовій раді ПАТ «НСТУ» (Додаток №6 до Протоколу №22 засідання Наглядової ради ПАТ «НСТУ» від 26.07.2018), встановити розміри преміювання працівників Служби внутрішнього аудиту ПАТ «НСТУ» відповідно до подання начальника Служби внутрішнього аудиту та рішення Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб товариства і Комітету з питань аудиту Наглядової ради.

Голосування:

За – 12. Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

  1. Презентація планів та результатів роботи Редакційної ради ПАТ «НСТУ».

Ольга Вакало поінформувала, що Редакційна рада ПАТ «НСТУ» була створена у листопаді 2017 року. За цей час Редакційна рада розробила Редакційний статут і зміни до нього; розробила положення про діяльність (механізм та регламент). Для своєї діяльності Редакційна рада виробила девіз «За творчість» – це «проти цензури і халтури». Одним із завдань Редакційної ради є місія Суспільного мовлення в Україні. Але місія – не абстрактна, а конкретна, наповнена щоденними продуктивними діями комунікація зі споживачем.

Плани Редакційної ради ПАТ «НСТУ» на 2020 рік: провести шість засідань, три – в Києві, три – у регіонах в розширеному форматі, як конференції редакційних рад; проводити роботу щодо контролю за дотриманням телерадіожурналістами редакційного статуту; контролю за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність ПАТ «НСТУ», здійснювати іншу діяльність відповідно до своїх повноважень.

Ольга Вакало звернулася до правлінням з проханням забезпечити фінансування для проведення засідань Редакційної ради та конференцій у регіонах.

Зураб Аласанія запевнив, що потрібні кошти будуть виділені.

Вадим Міський, Світлана Остапа, Вячеслав Козак подякували всім членам Редакційної ради за плідну роботу.

Вадим Міський запитав, чи забезпечить правління можливість публікувати рішення Редакційної ради на корпоративному сайті?

Микола Чернотицький відповів, що питання публікації рішень Редакційної ради на корпоративному сайті буде вирішено.

Інформацію взято до відома.

  1. Різне.
    • Про результати внутрішнього розслідування щодо фактів порушення законодавства, викладених у висновку Служби внутрішнього аудиту

Ігор Хохич нагадав, що на минулому засіданні Наглядової ради голова правління обіцяв надати на наступне засідання результати внутрішнього розслідування щодо фактів порушення законодавства, викладених у висновку Служби внутрішнього аудиту.

Зураб Аласанія запропонував, що у зв’язку з тим, що цього питання не було у проєкті порядку денного та з обмеженістю часу проведення засідання надати письмову відповідь на запит заступника голови Наглядової ради з цього питання.

Інформацію взято до відома.

    • Про питання електронного декларування посадових осіб ПАТ «НСТУ» та осіб, що входять до складу керівних органів компанії

Володимир Проценко (директор антикорупційного департаменту ПАТ «НСТУ») надав розяснення щодо декларування посадових осіб ПАТ «НСТУ» та осіб, що входять до складу керівних органів компанії.

Законом України від 02.10.2019 № 140-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено низку змін, зокрема до статей 1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції», 17.10.2019 Закон № 140-ІХ був офіційно опублікований.

Таким чином, з 18.10.2019 до суб’єктів декларування, окрім інших, належать особи, зазначені у пункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема: «особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі». Тобто, члени наглядової ради ПАТ «НСТУ», є особами, які прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і підпадають під дію вимог статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції».

Разом із тим, В. Проценко звернув увагу на те, що відповідно до статті 4 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» та пункту 12 Статуту серед основних завдань телерадіокомпанії є:

  • сприяння консолідації українського суспільства;
  • розвиток і зміцнення статусу української мови та культури, сприяння розвитку мов і культур національних меншин;
  • сприяння якнайповнішому задоволенню інформаційних, культурних та освітніх потреб населення України, у тому числі шляхом створення та поширення економічних, історично-документальних, культурно-мистецьких, навчально-пізнавальних, розважальних, спортивних програм, програм для дітей та молоді, людей з обмеженими фізичними можливостями, національних меншин, інших соціальних груп.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про культуру», діяльність у сфері культури (культурна діяльність) – творча, господарська, наукова, бібліотечна, інформаційна, музейна, освітня, культурно-дозвіллєва та розважальна діяльність, спрямована на створення, тиражування, розповсюдження, демонстрування, популяризацію, збереження і використання культурних благ та культурних цінностей для задоволення культурних потреб громадян.

24 квітня 2019 року було прийнято Розпорядження Кабінету Міністрів України № 265-р «Про затвердження видів економічної діяльності, які належать до креативних індустрій» (далі – Розпорядження). Креативні індустрії – це види економічної діяльності у сфері культури. До креативних індустрій належать види економічної діяльності, які є основними для ПАТ «НСТУ», а саме: «Діяльність у сфері телевізійного мовлення» та «Діяльність у сфері радіомовлення». Також, крім основних видів економічної діяльності ПАТ «НСТУ», які належать до креативних індустрій, Розпорядженням визначено інші 34 види економічної діяльності, 19 з яких, а це більше 50 %, відповідно до Статуту ПАТ «НСТУ» та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань здійснює ПАТ «НСТУ».

Національне агентство з питань запобігання корупції в листі від 10.07.2019 №45-08/56717/19 (у відповідь запит ПАТ «НСТУ»), а саме в абзаці 6 зазначило:

«Таким чином, якщо заклад, установа чи організація здійснюють діяльність у сфері культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті і така діяльність є основною (складає більшість від загальної кількості завдань та функцій покладений на відповідний заклад, установу чи організацію), дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на їх посадових осіб».

Слід наголосити, що відповідно до частини 5 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» дія розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю, соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, охорони здоров’я (крім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня), освіти (крім керівників вищих навчальних закладів та їх заступників), науки (крім президентів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, інших членів Президії Національної академії наук України та президій національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук відповідно, керівників науково- дослідних інститутів та інших наукових установ), культури, мистецтв, відновлення та збереження національної пам’яті, фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання, військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу, крім військовослужбовців, які проходять військову службу у військових комісаріатах.

Враховуючи вищевикладене, посадові особи ПАТ «НСТУ» не є суб’єктами декларування в контексті Закону України «Про запобігання корупції» та підпадають під дію частини 5 статті 45 цього Закону.

Інформацію взято до відома.

    • Про підвищення посадових окладів працівників ПАТ «НСТУ» з 1 січня 2020 року

Микола Чернотицький доповів про проведену роботу щодо підвищення посадових окладів некерівному складу працівників ПАТ «НСТУ» з 01 січня 2020 року на 15%. М. Чернотицький зауважив, що потрібна допомога Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб товариства з підготовки поетапного підвищення посадових окладів, у зв’язку із запланованою трансформацією штатного розпису компанії.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:

  1. Умови та критерії відбору субєкта аудиторської діяльності для проведення зовнішнього аудиту ПАТ «НСТУ» за 2019 рік.
  2. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2012 р. № 296.
  3. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 117 та від 25 січня 2017 р. № 30».
  4. Концепція регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 2021 роки.
  5. Рекомендації Служби внутрішнього аудиту за результатами аудиту ефективності використання ПАТ «НСТУ» прав мовника-учасника на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 та Пісенного конкурсу «Євробачення» 2018-2019.

 

Голова Наглядової ради                                   С. В. Остапа

Секретар Наглядової ради                             В. В. Міський