Протокол Наглядової ради від 25.04.2024 № 86

Травень 06, 2024

Протокол № 86
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

25 квітня 2024 року                                                                                                                                                    м. Київ, вул. Хрещатик, 26
10:00

Присутні:

1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради (головуюча на засіданні);
2. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
3. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
4. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
5. Батенко Катерина Миколаївна, членкиня Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
6. Березовська Людмила Володимирівна, членкиня Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
7. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
8. Гарач Наталія Ростиславівна, членкиня Наглядової ради;
9. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради;
10. Горбань Роман Олегович, член Наглядової ради;
11. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
12. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради;
13. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку);
14. Романюк Оксана Миколаївна, членкиня Наглядової ради;
15. Титиш Галина Йосифівна, членкиня Наглядової ради;
16. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради (у режимі дистанційного зв’язку).

Запрошені: Микола Чернотицький, голова правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Андрій Таранов, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Козлов, член правління АТ «НСТУ»; Марія Фрєй, членкиня правління АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, корпоративний секретар АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальник служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»; Катерина Тимчук, директор департаменту – головний бухгалтер департаменту бухгалтерського обліку АТ «НСТУ»; Олексій Мандзій, головний редактор творчо-виробничого об’єднання «СПОРТ» АТ «НСТУ»; Наталія Загуменна, продюсерка виконавча творчого об’єднання прямоефірних проєктів та трансляцій творчо-виробничого об’єднання «ПЕРШИЙ» дирекції телебачення АТ «НСТУ»; Олександр Пальніков, радник Наглядової ради АТ «НСТУ»; Вікторія Марченко, керівниця програм розвитку громадянського суспільства та незалежних ЗМІ USAID; представники посольств і донорів; Микита Потураєв, голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики; Ярослав Юрчишин, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова; працівники апарату Наглядової ради АТ «НСТУ».

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.

На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила присутніх на засіданні та запрошених.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:

1. Про розгляд висновків аудиторського звіту суб’єкта аудиторської діяльності.

2. Про затвердження Річної інформації емітента цінних паперів за 2023 рік.

3. Про питання діяльності служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».

4. Про внесення змін до рішення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 20.05.2021 № 58 «Про погодження встановлення надбавки голові правління АТ «НСТУ» у зв’язку з наданням йому доступу до державної таємниці».

5. Про розгляд інформації про відповідність контенту АТ «НСТУ» місії Суспільного мовлення.

6. Про розгляд проєкту Концепції спортивного мовлення АТ «НСТУ».

7. Різне.

ВИРІШИЛИ:

Затвердити порядок денний.

Голосування:
За – 14 (
Д. Ананьєв, К. Батенко, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

До засідання долучилася Людмила Березовська. На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

 

Обговорення питань порядку денного

1. Про розгляд висновків аудиторського звіту суб’єкта аудиторської діяльності

СЛУХАЛИ:

Катерину Тимчук з інформацією, що зовнішній аудитор провів аyдит фiнансової звiтностi АТ «НСТУ» за 2023 рік. Аудитор надав висновок, що фiнансова звiтнiсть достовiрно вiдображає в ycix суттєвих аспектах фiнансовий стан АТ «НСТУ». Третій рік поспіль АТ «НСТУ» отримує від зовнішнього аудитора позитивний висновок. За результатами аудиту аудитор надав три рекомендації: зменшити кількість невикористаних відпусток; забезпечити автоматизацію ведення бухгалтерського обліку; зазначати ліквідаційну вартість необоротних активів. За результатами аудиту 2022 року зовнішній аудитор надав сім рекомендацій, чотири з яких на сьогодні вже виконані.

Вадима Міського з інформацією, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював висновок зовнішнього аудитора та рекомендував Наглядовій раді розглянути два заходи за результатами опрацювання висновку зовнішнього аудитора, зокрема забезпечити контроль за використанням відпусток та автоматизацію ведення бухгалтерського обліку. В. Міський звернувся з проханням до правління АТ «НСТУ» на наступне засідання Комітету з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» підготувати проєкт оголошення про тендер щодо відбору суб’єкта аудиторської діяльності на наступний рік.

В обговоренні взяли участь: М. Кречетов, М. Чернотицький, С. Остапа.

ВИРІШИЛИ:

1. Відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про суспільні медіа України» затвердити заходи за результатами розгляду висновків аудиторського звіту суб’єкта аудиторської діяльності, зокрема такі:

–  забезпечити контроль за дотриманням Закону України «Про відпустки» в частині обов’язкового використання щорічної відпустки та/або її безперервної частини тривалістю не менш ніж 14 календарних днів;

–  забезпечити автоматизацію ведення бухгалтерського обліку та формування звітності, у тому числі у філіях АТ «НСТУ», з метою зниження ризику виникнення технічних помилок, зокрема шляхом оптимізації робочих процесів.

2. Доручити правлінню АТ «НСТУ» протягом двох тижнів розробити та подати до Наглядової ради АТ «НСТУ» план заходів щодо виконання рекомендацій, зазначивши терміни виконання та відповідальних членів правління.

3. Доручити правлінню АТ «НСТУ» інформувати Наглядову раду АТ «НСТУ» про перенесення термінів виконання заходів і причини перенесення.

Голосування:
За – 15
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 

2. Про затвердження Річної інформації емітента цінних паперів за 2023 рік

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював фінансову частину Річної інформації емітента цінних паперів за 2023 рік і рекомендує Наглядовій раді її затвердити.

Катерину Поливач з інформацією, що Річна інформація емітента цінних паперів складається з річної фінансової звітності товариства, звіту про корпоративне управління, у тому числі інформації про посадових осіб товариства, та іншої інформації, яка відображає особливості корпоративного управління АТ «НСТУ». Річна інформація емітента цінних паперів відповідно до законодавства затверджується наглядовою радою товариства, оприлюднюється на офіційному вебсайті та подається до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Однак, з огляду на те, що на момент затвердження Наглядовою радою АТ «НСТУ» річного звіту емітента не затверджено єдиного електронного формату ХBRL, відсутня технічна можливість відобразити у звіті посилання на річну фінансову звітність у форматі, визначеному законодавством. А отже оприлюднення річного звіту емітента відбудеться після прийняття відповідного рішення уповноваженими органами.

ВИРІШИЛИ:

1. Відповідно до частини третьої статті 126 Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», підпункту 20 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 08.02.2022 № 49, затвердити Річну інформацію емітента цінних паперів за 2023 рік (додаток 1).

2. Доручити голові правління та корпоративному секретарю АТ «НСТУ» забезпечити подання затвердженої Річної інформації емітента цінних паперів за 2023 рік в установленому порядку до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та її оприлюднення на офіційному вебсайті АТ «НСТУ» відповідно до вимог законодавства.

Голосування:
За – 15
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 

3. Про питання діяльності служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»

3.1. Про розгляд проєкту Узагальненого звіту про результати роботи служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за I квартал 2024 року

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював проєкт Узагальненого звіту про результати роботи служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за І квартал 2024 року та рекомендує його затвердити.

Наталію Степанову з інформацією, що служба внутрішнього аудиту (далі – СВА) звітує перед Наглядовою радою АТ «НСТУ» за результатами кожного календарного кварталу шляхом надання узагальнених звітів про результати роботи СВА. Станом на 31.03.2024 фактична чисельність СВА становила 11 осіб (92% штатної чисельності). Аудиторською групою в період з 31.07.2023 по 20.10.2023 проведено: аудит фінансово-господарської діяльності філій АТ «НСТУ», аудит корпоративного управління та системи внутрішнього контролю, аудит службових відряджень працівників центральної дирекції АТ «НСТУ». Здійснення іншої діяльності: планування та звітування щодо проведеної роботи СВА, проведення внутрішнього оцінювання якості діяльності СВА, організаційно-консультаційна діяльність; визначення та розроблення методологічних основ для проведення внутрішніх аудитів; участь працівників СВА в семінарах / тренінгах з питань організації та проведення внутрішніх аудитів за певними напрямами тощо. Моніторинг виконання рекомендацій СВА за результатами проведених внутрішніх аудитів здійснювався в І кварталі 2024 року за 14 аудитами, зокрема за 67 пунктами рекомендацій, і засвідчив: виконання 20 пунктів заходів, у тому числі 6 пунктів заходів, що перебувають на постійному контролі, та часткове виконання 7 пунктів заходів; невиконання 4 пунктів заходів при закінченні строків (виконання 1 пункту заходів призупинено до розроблення положення про посадових осіб товариства); відсутність інформації щодо виконання за 1 пунктом заходів. Термін виконання не настав за 10 пунктами заходів, триває виконання за 33 пунктами заходів, з них за 12 пунктами заходів термін виконання сплинув.

ВИРІШИЛИ:

Затвердити Узагальнений звіт про результати роботи служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за I квартал 2024 року (додаток 2).

Голосування:
За – 15
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 

4. Про внесення змін до рішення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 20.05.2021 № 58 «Про погодження встановлення надбавки голові правління АТ «НСТУ» у зв’язку з наданням йому доступу до державної таємниці»

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював питання про внесення змін до рішення Наглядової ради щодо встановлення надбавки голові правління АТ «НСТУ» у звʼязку з наданням йому доступу до державної таємниці, та рекомендує Наглядовій раді схвалити їх.

Катерину Поливач з інформацією, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2024 № 332 внесено зміни до Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, якими передбачено, що відповідна компенсація громадянам у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, проводиться з урахуванням її періодичності та відповідно до положення, яке затверджується керівником підприємства. З метою приведення у відповідність до законодавства умов встановлення компенсації у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, необхідно внести зміни до рішення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 20.05.2021 № 58.

Миколу Чернотицького з уточненням, що до затвердження відповідного положення компенсація у звʼязку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, не здійснюватиметься, наразі триває розроблення відповідного положення.

ВИРІШИЛИ:

У пункті 3 рішення Наглядової ради АТ «НСТУ» від 20.05.2021 № 58 «Про встановлення надбавки голові правління АТ «НСТУ» у звʼязку з наданням йому доступу до державної таємниці» слово «щомісячної» виключити, а після слів «до державної таємниці» доповнити новими знаком і словами «, відповідно до затвердженого положення з урахуванням її періодичності».

Голосування:
За – 15
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 

5. Про розгляд інформації про відповідність контенту АТ «НСТУ» місії Суспільного мовлення

СЛУХАЛИ:

Олексія Мандзія з інформацією, що «Суспільне Спорт» транслюється на місцевих телеканалах Суспільного мовлення, каналі «Радіо «Промінь», новому лінійному телеканалі, на сторінках Суспільного в соціальних мережах та диджитал-активах. Є два ключових напрями діяльності «Суспільне Спорт»: трансляції спортивних подій (понад 1200 годин змагань показано за рік); спортивне інформаційне мовлення (телевізійні та радійні випуски новин – двічі на день у будні). Контентна пропозиція «Суспільне Спорт» сформована з прямих трансляцій, експертних студій, ексклюзивів зі спортсменами, новин спорту. Показники «Суспільне Спорт» на кінець І кварталу 2024 року: 210 тис. підписників на YouTube-каналі (+15 тис. за квартал); 7,5 млн сеансів на сайті «Суспільне Спорт»; 2,7% – середня частка спортивного контенту на місцевих телеканалах Суспільного.

Цілі каналу «Суспільне Спорт»: створення власного продукту для різноманітних аудиторій через узгоджену редакційну політику, розподіл трансляцій спортивних подій на всі платформи Суспільного; популяризація спорту та здорового способу життя через внутрішні змагання, масовий спорт, адаптивний спорт і розвиток жіночого спорту; розбудова лояльної аудиторії навколо спортивного контенту через створення додаткової контентної пропозиції та об’єднання аудиторії навколо спортивних подій, що роблять її частиною спільної історії.

Мультиплатформний контент для масової аудиторії: спортивні новини, освітній, трансляційний і нетрансляційний контент присутні на всіх платформах Суспільного; висвітлення ключових спортивних подій на всіх платформах Суспільного; поширення спортивного контенту на всі платформи дистрибуції в потрібному форматі.

Популяризація спорту та здорового способу життя: висвітлення масового спорту в Україні; створення додаткового контенту, який стимулюватиме глядача до занять фізичною активністю / спортом та ознайомлюватиме з видами спорту; залучення спортсменів для посилення інтересу до занять фізичною активністю (історії успіху); налагодження системної роботи з висвітлення адаптивного спорту через трансляції змагань міжнародного та всеукраїнського рівнів; створення додаткового нетрансляційного контенту для популяризації теми адаптивного спорту.

Популяризація спорту як явища, жіночий спорт: налагодження системної роботи з висвітлення та популяризації жіночого спорту, залучення інфлюенсерів і спортсменок до цієї проблематики; дотримання гендерного балансу у висвітленні спорту та в роботі команд (ініціатива BBC 50/50). Аудиторія сайту «Суспільне Спорт» (за статтю): 38,5% – жінки; 61,5% – чоловіки.

Побудова лояльної аудиторії навколо спортивного контенту: створення додаткового контенту, інформаційно-аналітичні студії, виїзди кореспондентів на місця подій; у центрі новини або теми – історія, з якою можна себе асоціювати.

Найбільші спортивні події літа 2024 року, які заплановано висвітлити: 07–12 червня – чемпіонат Європи з легкої атлетики, платформи висвітлення – місцеві телеканали Суспільного та «Суспільне Спорт»; 12 червня – 14 липня – чемпіонат Європи з футболу, платформи висвітлення – місцеві телеканали Суспільного, «Радіо «Промінь»; 16–26 червня – чемпіонат Європи з водних видів спорту, платформа висвітлення – «Суспільне Спорт»; 26 липня – 11 серпня – Олімпійські ігри, платформи висвітлення – усі платформи Суспільного; 28 серпня – 08 вересня – Паралімпійські ігри, платформи висвітлення – усі платформи Суспільного.

В обговоренні взяли участь: Н. Гарач, С. Остапа, Є. Глібовицький, О. Харченко, В. Козак, М. Чернотицький.

Інформацію взято до відома.

 

6. Про розгляд проєкту Концепції спортивного мовлення АТ «НСТУ»

СЛУХАЛИ:

Світлану Остапу з інформацією, що проєкт Концепції спортивного мовлення АТ «НСТУ» (далі – Концепція) був попередньо опрацьований на виїзній стратегічній сесії в м. Львові та на робочій зустрічі. Всі обговорені правки й пропозиції були враховані.

Олексія Мандзія з інформацією, що пріоритетами напряму спортивного мовлення Суспільного є:

  • пріоритет 1: міжнародні спортивні події, на яких Україна має можливість бути відзначеною завдяки професійним досягненням та інтерес аудиторії до яких є стабільним і передбачуваним;
  • пріоритет 2: внутрішні спортивні події, якість трансляції яких є прийнятною з точки зору технологічних вимог платформ, а організатори яких відповідають цінностям Суспільного та дотримуються принципів взаємодії, визначених у Концепції;
  • пріоритет 3: висвітлення рекреаційного й аматорського спорту, який мотивує широкі верстви населення до ведення здорового способу життя.

Наталію Гарач з пропозицією в третьому завданні до цілі 3 проєкту Концепції вилучити слово «інший».

Пропозицію підтримано.

В обговоренні взяли участь: М. Фрєй, Н. Гарач, М. Кречетов.

ВИРІШИЛИ:

Схвалити проєкт Концепції спортивного мовлення АТ «НСТУ» (додаток 3) та доручити правлінню АТ «НСТУ» забезпечити розміщення Концепції спортивного мовлення АТ «НСТУ» на офіційному вебсайті АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 15
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.
Рішення прийнято.

 

7. Різне

Катерина Поливач поінформувала про зміни, які відбулись в законодавстві у сфері корпоративного управління у зв’язку із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління», зокрема в частині повноважень та наглядової ради.

Інформацію взято до відома.

Світлана Остапа повідомила, що Національний банк України у відповідь на звернення АТ «НСТУ» повідомив, що буде випущено пам’ятну монету до 100‑річчя «Українського радіо».

Інформацію взято до відома.

Вадим Міський поінформував, що комісія Київської міської державної адміністрації з питань найменувань погодила рішення про створення на вулиці Прорізній скверу Українського радіо. Пізніше відбудуться громадські обговорення та голосування з цього питання в мобільному застосунку «Київ Цифровий».

Інформацію взято до відома.

Світлана Остапа поінформувала, що народна депутатка України Мар’яна Безугла за останні два дні написала кілька постів, згадуючи в них Суспільне. У постах багато викривленої інформації. Пані народна депутатка постійно називає Суспільне державним каналом, очевидно, не знаючи, що Суспільне мовлення – акціонерне товариство, та ставлячи нас поруч із дійсно державними каналами («Рада», «Дім», «Freeдom») і військовими медіа.

Суспільний мовник України створено у 2017 році. Наразі це наймолодший суспільний мовник Європи. Суспільний мовник створено на базі 30 державних мовників, редакційну політику яких повністю контролювала влада. Створення відбулося в надзвичайно конкурентному середовищі комерційних мовників, редакційну політику яких контролювали власники, здебільшого олігархи.

Національна суспільна телерадіокомпанія України – це акціонерне товариство, яке об’єднує найстаріші українські теле- та радіоканали. «Українському радіо» цього року виповнюється 100 років. 100% акцій акціонерного товариства належать державі без права відчуження. Фінансування компанії здійснюється з Державного бюджету України та надходжень від господарської діяльності (цільові грантові проєкти, реклама, здавання приміщень в оренду, продаж контенту тощо). І хоча з 2017 року Суспільному жодного разу не виділили з держбюджету повної суми (0,2% від загального бюджету за попередній рік), Суспільному вдається відстоювати кадрову й редакційну незалежність компанії та виробляти десятки тисяч годин контенту.

Протягом двох років повномасштабної війни Суспільне пережило спочатку релокацію компанії на захід України, а потім повернення до м. Києва. У 2022 році половина колективу перебувала в простої, частина людей виїхала за кордон. Але на початок 2023 року до роботи повернулися майже всі працівники. Зараз у штаті Суспільного 3650 працівників: 2006 жінок, решта – чоловіки. У Збройних Силах України служать 111 працівників Суспільного, серед них 11 жінок. Майже 200 працюють у небезпечних зонах, з них 42% – жінки. Заброньовано 400 працівників, насамперед тих, хто виробляє інформаційний контент.

Можливістю працювати Суспільне передусім завдячує Збройним Силам України, зокрема понад ста нашим працівникам, які пішли захищати Батьківщину. На жаль, двоє з них загинули: Олексій Ольховик і Дмитро Сірик, а оператор Василь Філімон вже довгий час перебуває в полоні.

Суспільне продовжує стабільно працювати, виконувати свою місію – надавати суспільству достовірну інформацію про події в Україні та поза її межами. Проте така стабільність давалася нелегко. Були втручання в роботу каналів Суспільного на супутнику, хакерські атаки, обстріли, пошкоджене майно й вкрадене обладнання тощо. Було захоплено кілька філій на сході України, розграбовано філію в м. Херсоні під час окупації. Суспільне тримається завдяки стійкості працівників, а також допомозі міжнародних організацій, колег з інших суспільних мовників Європи та Японії, донорів з Європи, США та Японії. Також Суспільне вдячне за підтримку парламентським комітетам гуманітарної та інформаційної політики і з питань свободи слова.

Україна взяла на себе зобов’язання перед Радою Європи реформувати державне мовлення. Після Революції Гідності це було зроблено шляхом створення Суспільного мовлення. Тоді залишилися два державних канали: іномовлення і «Рада». Зараз на базі іномовлення створено канал «Дім», а «Рада» фактично поділилася на два канали, один з яких мовить у телемарафоні. Ще з’явилися військове телебачення та радіо. Ті, хто не розуміє місії Суспільного і різниці між суспільним, державним чи комерційним медіа, наполегливо називає Суспільне державним, тим самим ніби заявляючи право на втручання в його редакційну та кадрову політику.

Складається враження, що деякі політики взагалі не розуміють місії медіа та місії Суспільного зокрема. Суспільне повинно надавати достовірну інформацію, не приховувати ті факти, які не подобаються політикам, не прикрашати дійсність, не займатися пропагандою. Чомусь деякі політики вважають, що, якщо мовник працює за кошти з держбюджету, то він має працювати тільки на владу. Державні органи не мають права втручатися в програмну політику телерадіокомпанії.

Микола Чернотицький повідомив, що була отримана інформація про зміну слотів у телемарафоні «Єдині новини #UAразом». На сьогодні розподіл слотів є рівномірним між усіма виробниками телемарафону. Суспільне мовлення не було долучене до розроблення проєкту розподілу слотів, інформація була просто доведена до відома. Хто ухвалив це рішення – невідомо, це точно не консенсусне рішення всіх виробників телемарафону.

Наталія Загуменна додала, що за проєктом нового графіка слотів у телемарафоні Суспільне мовлення отримує ранковий слот неділі, ранковий слот четверга та не отримує жодного прайм-тайму. На сьогодні Суспільне мовлення має такі слоти, які дають можливість показувати документальні проєкти Суспільного, проєкти-розслідування власного виробництва, проєкти, надані стороннім виробником, і проєкти, надані громадськими організаціями. Суспільне мовлення в телемарафоні є єдиним мовником, який представляє збалансовано всі політичні сили в ефірі, перекладає новини жестовою мовою; серед гостей Суспільного – представники громадських організацій, до ефірів долучаються представники місцевої влади та представники інших країн.

До засідання долучився Лаврентій Малазонія. На засіданні присутні 16 (шістнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Вадим Міський вніс пропозицію підготувати запит на зміну слотів телемарафону «Єдині новини #UAразом» щодо надання всіх прайм-таймів Суспільному мовленню.

Максим Кречетов додав, що необхідно внести пропозицію про передачу Суспільному мовнику не тільки всіх прайм-таймів, а й усього фінансування, яке виділяється на телемарафон.

Євген Глібовицький нагадав, що рішення про перерозподіл слотів телемарафону, яке потенційно загрожує рівню та якості поінформованості українського суспільства, має погані прецеденти. Наприклад, незаконне виключення з ефіру Суспільного мовника в перший день війни, коли без юридичних підстав і юридичних повноважень силовими методами в центральній апаратній було здійснено перемикання каналу Суспільного на канал «Рада». За це ніхто не поніс жодної відповідальності. Наразі є ризик продовження лінії безвідповідальних політичних рішень. Якщо не буде миттєвої політичної реакції, якщо не буде забезпечено плюралізм у засобах масової інформації, де аудиторії матимуть доступ до різних політичних позицій і до реальної дискусії, – це підважить аргументацію, у яку вкладались десятки та сотні людей з чинної адміністрації, про те, що ми спостерігаємо боротьбу демократії з автократією, про те, що ми спостерігаємо боротьбу за свободи, про те, що ми спостерігаємо боротьбу українського народу за те, щоб жити в умовах волі.

Вікторія Марченко поінформувала, що 90% інформації надходить через невербальне спілкування. Тому необхідно підготувати для депутатів відеоматеріали та друковані матеріали з інформацією про Суспільне мовлення. На думку пані Вікторії, Суспільне мовлення має найвищі стандарти мовлення та дотримується їх. Пані Вікторія висловила безумовну підтримку Суспільного мовлення від себе особисто та від міжнародних партнерів Суспільного.

Микита Потураєв зауважив, що перерозподіл слотів у телемарафоні «Єдині новини #UAразом» без участі представників Суспільного мовника є неприйнятним. Пропозиція пані Безуглої щодо того, щоб із шести державних мовників зробити один, а кошти перенаправити на створення інформаційних і кібервійськ України, слушна в частині того, щоб забрати всі кошти в державних каналів і перенаправити їх на Суспільне мовлення. М. Потураєв висловив підтримку Суспільному мовнику та заявив, що створення Суспільного мовлення є однією з наріжних демократичних реформ в Україні та що жодної ревізії цієї реформи не може бути.

Ярослав Юрчишин висловив підтримку Суспільному мовнику та запевнив, що Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова сприятиме тому, щоб Суспільне отримало додаткові можливості для розвитку та залишалося надійним джерелом інформації з гарантованим рівнем збалансованості представлення політичних сил в ефірі. Наразі немає офіційних пропозицій щодо того, щоб забрати кошти в Суспільного, але щороку доводиться стримувати декілька спроб поставити Суспільне мовлення в більшу залежність від органів влади. Необхідно спільними зусиллями, у тому числі й міжнародних партнерів, сприяти захисту незалежності та збільшенню ефективності Суспільного мовника як ключового джерела верифікованої та збалансованої інформації.

Олексій Харченко уточнив, що Суспільне мовлення працює в інтересах суспільства, в інтересах платників податків, а не в інтересах державних установ чи політичних партій. Необхідно посилити роботу над роз’ясненням, що таке суспільна власність, що таке громадська власність і як формується бюджет. Потрібно включити ці аспекти в проєкт Концепції освітнього мовлення, який наразі розробляється Суспільним.

Лаврентій Малазонія заявив, що йому прикро, що на восьмому році існування Суспільного мовника депутати досі не знають, що таке Суспільне мовлення, а для цього на Суспільному працює багато людей з високими зарплатами.

Вадим Міський зауважив, що Наглядова рада АТ «НСТУ» діє в межах своїх повноважень відповідно до Закону України «Про суспільні медіа України», Закону України «Про акціонерні товариства» та Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», і за всі роки її роботи не було жодного оскарження рішень Наглядової ради. Усі протоколи Наглядової ради АТ «НСТУ» розміщені на офіційному вебсайті компанії. Також на вебсайті є протоколи Редакційної ради АТ «НСТУ», де можна ознайомитися з розглядом усіх питань щодо можливих зловживань в ефірі Суспільного та з розглядом інших звернень.

Світлана Остапа внесла пропозицію доручити голові правління АТ «НСТУ» донести пропозицію Наглядової ради АТ «НСТУ» щодо перерозподілу слотів у телемарафоні, а саме щодо передавання всіх прайм-таймів Суспільному мовнику.

Пропозицію підтримано.

Оксана Романюк внесла пропозицію звернутися до голів комітетів Верховної Ради України з проханням розглянути спроби тиску та поширення токсичних наративів щодо Суспільного мовлення. Створення Суспільного мовника – це зобовʼязання України згідно з Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, і дуже важливо його дотримуватися. Протягом усіх семи років свого існування Суспільне захищає свободи в Україні. Сьогодні Суспільному довіряють мільйони українців.

Пропозицію підтримано.

В обговоренні взяли участь: Г. Титиш, Є. Глібовицький, О. Харченко, О. Павліченко, Л. Малазонія, М. Кречетов, К. Батенко, Н. Гарач.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:

1. Річна інформація емітента цінних паперів за 2023 рік.
2. Узагальнений звіт про результати роботи служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за I квартал 2024 року.
3. Концепція спортивного мовлення АТ «НСТУ».

 

 

Голова Наглядової ради                                         Світлана ОСТАПА

 

 

Секретар Наглядової ради                                        Вадим МІСЬКИЙ