Грудень 05, 2023
Оголошення про проведення
Мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) – радіопроєкту з робочою назвою «Радіоесеїстика, створена ветеранами»
Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» оголошує мистецький конкурс на виробництво радіопроєкту на умовах грантової угоди про реалізацію проєкту № G55176 «.Радіоесеїстика, створена ветеранами у авторському виконанні на Суспільному» від 29 серпня 2023 року.
Метою проведення відбору є визначення переможця мистецького конкурсу, з яким буде укладена угода на виробництво радіопроєкту.
- Вид Конкурсу – виробництво (створення) аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту).
- Напрям Конкурсу – виробництво (створення) радіопроєкту.
- Категорія Конкурсу – часткове виробництво (створення).
Тема:
Радіопроєкт має на меті створення і популяризацію контенту, авторами якого є митці-ветерани, учасники й учасниці бойових дій. Такий підхід дозволить надати широкому загалу нестереотипний образ ветеранів і ветеранок, вийти за межі кліше про “травмованих війною”, натомість представить історію успіху (опрацювання травми інструментами літератури, публікація творчого здобутку ветерана чи ветеранки на широку аудиторію). Також проєкт надасть змогу розширити уявлення про людей, які воюють на фронті, актуалізувавши війну як справу всенародну, до якої причетні різні верстви населення, зокрема митці й публічні інтелектуали.
Радіопроєкт складається з 10 епізодів тривалістю до 15 хвилин кожен, створених на основі 10 сценаріїв-есеїв, авторами яких є митці-ветерани і ветеранки, учасники й учасниці бойових дій. Кожен сценарій має бути написаний українською мовою. Кожен есей начитується художньо під аудіозапис в акторському виконанні в студії Замовника, аби дати змогу аудиторії Радіо «Культура» почути голоси наших захисників і захисниць.
За форматом це історії, створені в жанрі есею, тобто такі, що вирізняються суб’єктивним поглядом, особливим авторським стилем, але водночас уважно, достовірно й точно надають фактаж, цитати та інші елементи об’єктивної реальності. Авторами кожного з 10 есеїв, на основі яких буде створено епізоди радіопроєкту, мають бути митці-ветерани і ветеранки (як ті, хто вже були професійними авторами до початку війни 2014 року, так і ті, хто після 2014 року дебютували в літературній творчості). У списку запропонованих до проєкту авторів необхідною є різноманітність – мають бути представлені і жінки, і чоловіки, також бажаним є залучення до проєкту представників різноманітних спільнот, як-то різних регіонів, ідентичностей, національних і релігійних спільнот, вікових груп, професій, сексуальних орієнтацій тощо.
Виконавець також зобов’язується забезпечити промоцію радіопроєкту – публікацію інформації про нього в медіа та соцмережах, поширення інформації про проєкт згідно з запропонованим Виконавцем планом.
До розгляду приймаються пропозиції, за результатами реалізації яких до 30 квітня 2024 року (включно) буде створено радіопроєкт з 10 епізодів.
- Розміщення – радіоканал «Радіо Культура».
- Хронометраж – до 15 хв. кожний епізод.
- Кількість епізодів – 10.
- Мова – українська.
- Жанр – радіоесеїстика.
- Граничний обсяг фінансування проєкту сукупно становить 138000,00 грн. (в т.ч. на часткове виробництво (створення) радіопроєкту - 130000,00 грн., на промоцію радіопроєкту – 8000,00 грн.) з урахуванням всіх податків і зборів. Умови оплати: щомісячна післяплата.
Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 11 грудня 2023 року до 15 січня 2024 року (включно) заповнити форму реєстрації на участь у мистецькому конкурсі та подати такі документи:
- заяву про участь з контактними даними кандидата;
- скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата (витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, витяг з реєстру платників ЄП з КВЕДами, статутні документи);
- опис проєкту (назва, синопсис, теми есеїв, перелік пропонованих авторів/авторок проєкту);
- інформація про опубліковані раніше твори запропонованих авторів, отримані ними нагороди та відзнаки, наявність перекладів іншими мовами тощо – за наявності;
- короткі біографії пропонованих авторів з інформацією про набутий воєнний досвід;
- аудіофайли з прикладами звучання голосів кожного з потенційних авторів/авторок проєкту – для оцінки можливостей художнього начитування під аудіозапис (аудіофайли хронометражем не більше 15 хв. розмістити на файлообміннику або надати організатору посилання з правом доступу);
- план промоції проєкту (пропозиції щодо поширення інформації про проєкт у медіа, соцмережах, інших ресурсах);
- кошторис витрат з урахуванням всіх податків та зборів;
- орієнтовний план виробництва;
- інформацію про попередні проєкти кандидата та його досвід з реалізації подібних проєктів (копія договору, акта приймання-передачі, лист-відгук тощо – за наявності);
- інші презентаційні матеріали – за наявності (приклади попередніх робіт - аудіофайли хронометражем не більше 15 хв. розмістити на файлообміннику або надати організатору посилання з правом доступу).
Формат аудіофайлів:
- формат файлу (стиснення) – РСМ wave, MP3;
- частота дискретизації – 44,1 – 48 kHZ, 16bit;
- рівень нормалізації – 6 дБ.
Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» від 28.11.2023 № 1103 «Про проведення в АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на виробництво аудіальних та аудіовізуальних творів (контенту) – радіопроєкту з робочою назвою «Радіоесеїстика, створена ветеранами» (далі – Конкурс) та відповідно до Порядку проведення мистецьких конкурсів в АТ «НСТУ».
Загальні конкурсні вимоги
Звертаємо Вашу увагу, що з переможцями Конкурсу будуть укладені угоди шляхом застосування переговорної процедури згідно зі статтею 40 розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі». Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.
Подавати проєкти для участі в мистецькому конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Всі майнові права на всі об’єкти інтелектуальної власності від авторів та правовласників, чиї твори увійдуть складовою частиною до майбутнього проєкту, мають бути передані АТ «НСТУ» для використання будь-яким не забороненим законодавством України способом протягом усього періоду дії авторського права на території всіх країн світу.
Етапи Конкурсу
Конкурс відбуватиметься у два етапи:
І. Попередній відбір.
ІІ. Пітчинг.
Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями:
- драматургічна якість;
- актуальність теми, соціальна важливість;
- творче бачення;
- продюсерське бачення;
- відповідність вимогам каналу дистрибуції контенту та його конвергентність;
- відповідність кошторису витрат масштабу проєкту та терміни виробництва.
До уваги кандидатів / учасників Конкурсу!
- Форма реєстрації та подані документи мають бути заповнені українською мовою.
- Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе учасник Конкурсу.
- Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам Конкурсу оскарженню не підлягає.
- Кожен учасник Конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
- Учасник Конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника Конкурсу.
Ваші запитання щодо умов проведення Конкурсу Ви можете надсилати на електронну адресу o-shevchenko@suspilne.media