Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво аудіо- та аудіовізуальних творів для проєкту про появу хмелю в Україні

Січень 17, 2022

Оголошення про проведення мистецького конкурсу на виробництво (створення) аудіо- та аудіовізуальних творів для творчого проєкту про появу хмелю в Україні

 

Акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» оголошує мистецький конкурс на виробництво аудіо- та аудіовізуальних творів (контенту) для різних платформ про появу хмелю в Україні за творчим завданням АТ «НСТУ».

Метою проведення відбору є визначення переможців мистецького конкурсу, з якими буде укладена угода на виробництво проєкту.

Загальна концепція проєкту

У другій половині 19 століття чехи, які заселили Житомирщину та Полісся, привезли в Україну хміль та нові, доти не відомі технології хмелярства. Основна мета проєкту: розповісти історію появи хмелю в Україні, спираючись на історичне наукове експертне обґрунтування, розкрити глядачеві історії чесько-українських сімей, чиї пращури завезли хміль до України, сімей (героїв), які нині продовжують його вирощувати й використовувати у різних сферах. Подати тему хмелю максимально різнопланово, адже хміль — це не лише пивоваріння, а й багато суміжних різноманітних продуктів. Розкрити через цей проєкт один з векторів історії українських чехів та їхній вплив на вирощування хмільних культур в Україні.

Вимоги до героїв програми: харизматичні представники чеської спільноти України, які є родичами перших чехів, що завезли на територію України (Житомирщина і Волинь) хміль та відкрили перші станції його переробки; родини, які вирощують хміль та виробляють з нього різноманітні продукти; дослідники/науковці/аграрії, які можуть бути експертами у цій темі.

Цінності, що має пропагувати проєкт:

Створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин в Україні. Незаангажовано розповісти про життя людей, які не є етнічними українцями, однак разом з ними проживають на території однієї країни й разом творять її новітню історію. Сприяння поширенню інформації про розвиток культури національних спільнот.

Додаткова інформація: Координаційний центр мовлення нацменшин може допомогти переможцю мистецького конкурсу в пошуку героїв та дослідників для проєкту. Також у процесі роботи над проєктом Координаційний центр здійснює редакційну підтримку та контроль виконання проєкту. 

Основним завданням конкурсу є: створення оригінального відеоконтенту окремо для різних платформ АТ «НСТУ»: телевізійна платформа,   цифрові платформи («Ютуб», «Інстаграм», «Фейсбук»).

Цільова телевізійна аудиторія

Жителі міст, сіл та селищ, які займаються землеробством або мають присадибні ділянки. Переважно мають родини та дітей. Українці, яким цікаво дізнатися більше про представників національних спільнот, що також мешкають в Україні. Ресторатори або бізнесмени, пов'язані з вирощуванням хмелю; глядачі, яких цікавить тема гастрономії.

  • Вид конкурсу — на виробництво аудіо- та аудіовізуальних творів (контенту) для різних платформ.
  • Напрями конкурсу — телевізійний формат, діджитал-формат.
  • Категорія конкурсу — 100% замовлення АТ «НСТУ».
  • Тематична сесія конкурсу: телевізійний документальний фільм, окремі історії або за результатами конкурсу.
  • Кількість випусків — 4.
  • Хронометраж одного випуску для телевізійної платформи — 26 хв.
  • Періодичність — один випуск на тиждень (вихідний день).
  • Формат — запис.

Період подання документів — з 17 січня 2022 року по 10 лютого 2022 року (включно).

Умови оплати робіт: післяплата за кожним з етапів, визначених в договорі з переможцем конкурсу.

До розгляду приймаються пропозиції на виробництво проєкту з можливістю реалізації до 31 серпня 2022 року (включно).

Конкурс проводиться відповідно до Порядку проведення Мистецьких конкурсів управлінням «Координаційний центр мовлення національних меншин» для виробництва (створення) аудіо-, аудіовізуальних і літературних творів для всіх платформ АТ «НСТУ», затвердженого рішенням правління АТ «НСТУ» від 26.07.2021 № 258

Для участі в Конкурсі кандидати повинні в період з 17 січня  2022 року по  10 лютого 2022 року (включно) подати усі документи в електронному вигляді (одним листом) на електронну адресу: nationalminorities@suspilne.media, зазначивши у темі листа «Проєкт для участі у мистецькому конкурсі “Проєкт про появу хмелю в Україні”» та подати наступні документи:

  • заява про участь (контактні дані кандидата, назва, вид відбору);
  • скан-копії документів про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності кандидата;
  • робоча назва проєкту;
  • орієнтовний сценарний план першого випуску програми, опис структури всього проєкту (до 15 арк.);
  • режисерське бачення та художнє рішення;
  • продюсерське бачення, пропозиції щодо технології виробництва проєкту, орієнтовний календарно-виробничий план та пропозиції щодо ключових осіб виробничої групи;
  • фільмографія та посилання на попередні проєкти режисера-постановника (продюсера, автора сценарію);
  • розширений кошторис витрат;
  • орієнтовний план виробництва.

Подані документи мають бути заповнені українською мовою.

Відповідальність за повноту та достовірність наданої інформації несе Учасник.

Мистецький конкурс проводиться згідно з наказом АТ «НСТУ» №20 від 14.01.2022 Про проведення управлінням «Координаційний центр мовлення національних меншин» АТ «НСТУ» Мистецького конкурсу на виробництво аудіо-, аудіовізуальних творів (контенту) для різних платформ АТ «НСТУ» (для проєкту про появу хмелю в Україні) та відповідно до Порядку проведення Мистецьких конкурсів управлінням «Координаційний центр мовлення національних меншин».

Загальні конкурсні вимоги

Звертаємо Вашу увагу, що з переможцями конкурсу будуть укладені угоди шляхом застосування переговорної процедури згідно зі ст. 40 розділу VII Закону України «Про публічні закупівлі». Кандидат має відповідати одному або декільком кваліфікаційним критеріям, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Подавати проєкти для участі у конкурсі можуть юридичні особи будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, зареєстрованих в Україні, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб яких немає громадян Російської Федерації, а також фізичні особи-підприємці.

Проєкти, що подаються на конкурс, мають відповідати наступним вимогам:

Технічні вимоги до матеріалу.

Комплект вихідних матеріалів та довідково-інформаційних матеріалів.

Етапи конкурсу

Конкурс відбуватиметься у три етапи: 

І. Попередній відбір

Проєкти оцінюють за такими критеріями: 

ІІ. Пітчинг

Проєкти оцінюють за такими критеріями: 

  • драматургічна якість; 
  • соціальна важливість; 
  • режисерське бачення; 
  • продюсерське бачення; 
  • маркетинговий потенціал; 
  • конвергентність відеопродукту для різних платформ;
  • відповідність кошторису витрат масштабу проєкту. 

ІІІ. Захист проєктів

До уваги кандидатів/учасників конкурсу!

  • Рішення АТ «НСТУ» про невідповідність умовам конкурсу оскарженню не підлягає. 
  • Кожен учасник конкурсу гарантує, що надані матеріали не порушують майнові права інтелектуальної власності.
  • Учасник конкурсу надає свою згоду на обробку персональних даних. Зі свого боку АТ «НСТУ» гарантує захист наданої інформації учасника конкурсу.

Ваші запитання щодо умов проведення конкурсу Ви можете надіслати за адресою nationalminorities@suspilne.media.

Контактна особа: Катерина Опанасенко, (063) 611-10-28.

Строки проведення Мистецького конкурсу

Період подання проєктів Учасниками: 

Приймання документів на участь у Мистецькому конкурсі здійснюється з 17 січня 2022 року по 10 лютого 2022 року (включно)

Попередній відбір проєктів  — 14 лютого 2022 року.

Презентаційна сесія (пітчинг) проєктів — 22 лютого 2022 року.

Захист проєктів та визначення переможця Мистецького конкурсу — 01 березня 2022 року.

Кінцевий термін реалізації проєкту до 31 серпня 2022 року.