Протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» №66

Грудень 23, 2021

23 грудня 2021 року                                                                 м. Київ, вул. Хрещатик, 26
13:00

 

Протокол № 66
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

 

Присутні:

1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради;
2. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
3. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
4. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
5. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради;
6. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради;
7. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
8. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
9. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради;
10. Горбань Роман Олегович, член Наглядової ради;
11. Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
12. Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
13. Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
14. Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
15. Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
16. Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради.

Запрошені: Микола Чернотицький, голова правління АТ «НСТУ»; Родіон Кочубей, член правління АТ «НСТУ»; Ярослав Лодигін, член правління АТ «НСТУ»; Дмитро Хоркін, член правління АТ «НСТУ»; Тетяна Кісельчук, членкиня правління АТ «НСТУ»; Дмитро Козлов, член правління АТ «НСТУ»; Андрій Таранов, член правління АТ «НСТУ»; Наталія Степанова, начальниця Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, головна юрисконсультка апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Марія Власюк, головна фахівчиня апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Григорій Тичина, головний продюсер дирекції телебачення АТ «НСТУ»; Микола Ковальчук, директор департаменту стратегічного планування та бізнес-моделювання АТ «НСТУ»; Вікторія Сидоренко, директор з управління персоналом АТ «НСТУ»; Марія Фрєй, головна продюсерка регіонального мовлення дирекції регіонального мовлення АТ «НСТУ». 

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила присутніх на засіданні та запрошених.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:

1. Про Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.
2. Про Політику гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ».
3. Про GR-стратегію АТ «НСТУ».
4. Про Концепцію регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки.
5. Про Умови і розміри оплати праці працівників АТ «НСТУ».
6. Про результати щорічної оцінки та преміювання правління АТ «НСТУ».
7. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
8. Про внесення змін до Статуту АТ «НСТУ».
9. Розгляд інформації про відповідність контенту АТ «НСТУ» місії Суспільного мовлення.
10. Різне.

Вирішили:
Прийняти порядок денний за основу.

Голосування:
За – 12
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 2 (Л. Малазонія, М. Кречетов).

Рішення прийнято.
 

Світлана Остапа повідомила про пропозицію правління АТ «НСТУ» перенести розгляд питання проєкту порядку денного «Про GR-стратегію АТ «НСТУ» на січень 2022 року.

Заперечень не надійшло.

Лаврентій Малазонія вніс пропозицію додати до порядку денного питання: «Про відсторонення Євгена Глібовицького від керування Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» у зв’язку з неодноразовим порушенням ним регламенту, канонів корпоративного управління.

До засідання долучилася Людмила Березовська. На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Максим Кречетов вніс пропозицію додати до порядку денного питання про внесення змін до положення про оцінювання, «щоб провести оцінювання та преміювання без порушення чинного положення».

Світлана Остапа пояснила, що питання внесення змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ» належить до компетенції Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» і внесла пропозицію додати до порядку денного пункт: «Про доручення Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» щодо розроблення проєкту змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ». На минулому засіданні Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» обговорювалося це питання і було доручено Олексію Харченку зібрати всі пропозиції щодо змін до положення.

Олексій Харченко підтримав пропозицію Максима Кречетова щодо необхідності внесення змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», наголосивши, що спершу потрібно напрацювати проєкт змін до положення.

Максим Кречетов зауважив, що питання порядку денного: «Про результати щорічної оцінки та преміювання правління АТ «НСТУ» необхідно розглядати після внесення змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».

Олексій Харченко відмітив, що відповідно до пункту 1.3 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ» зазначене положення затверджується (змінюється) Наглядовою радою АТ «НСТУ» за поданням Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ».

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Лаврентія Малазонії: «Про відсторонення Євгена Глібовицького від керування Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ».


Голосування:
За – 7
(К. Батенко, Н. Гарач, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія, М. Кречетов, О. Харченко). Проти – 4 (Д. Ананьєв, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Утрималися – 4 (Л. Березовська, Є. Глібовицький, В. Міський, С. Остапа).

Пропозицію не підтримано.
 

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію Максима Кречетова додати до порядку денного пункт: «Про внесення змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 1
(М. Кречетов). Проти – 0. Утрималися – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Н. Гарач, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія Л. Березовська, Є. Глібовицький, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко).

Пропозицію не підтримано.

 

Світлана Остапа поставила на голосування пропозицію додати до порядку денного пункт: «Про доручення Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» щодо розроблення проєкту змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 14
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (М. Кречетов).

Пропозицію підтримано.

Вирішили:

Затвердити такий порядок денний із запропонованими змінами:

1. Про Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.
2. Про Політику гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ».
3. Про Концепцію регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки.
4. Про Умови і розміри оплати праці працівників АТ «НСТУ».
5. Про результати щорічної оцінки та преміювання правління АТ «НСТУ».
6. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
7. Про внесення змін до Статуту АТ «НСТУ».
8. Про доручення Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» щодо розроблення проєкту змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».
9. Розгляд інформації про відповідність контенту АТ «НСТУ» місії Суспільного мовлення.
10. Різне.

Голосування:
За – 13 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

 

Обговорення питань порядку денного

1. Про Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік

Вадим Міський поінформував, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював фінансову частину річного плану діяльності АТ «НСТУ» та рекомендує Наглядовій раді затвердити Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.

Микола Ковальчук з інформацією, що Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік складається з двох основних блоків. Перший блок – це основні цільові показники: стратегічні, аудиторні, корпоративні, фінансові, другий блок – це завдання підрозділів для досягнення цих цілей: контент, технології, організаційний розвиток, робота з персоналом, комфортні та безпечні умови праці, мережі мовлення, сервіси, комунікації. Стратегічний цільовий показник – це досягнення рівня довіри до Суспільного та його медіаактивів серед аудиторії Суспільного не менш як 60%. Стратегічна ціль аудиторних цільових показників – це збільшення кількості людей, які обирають Суспільне мовлення.

Телебачення. UΛ: ПЕРШИЙ Shr% (частка) – у діапазоні 1,07% – 1,2% (в аудиторії 18+); 12 документальних проєктів, зокрема соціальних, про захисників України, до визначних дат; 6 проєктів-розслідувань; розвиток серіального виробництва за принципом digital first; проведення національного відбору та трансляція пісенного конкурсу «Євробачення» власними силами АТ «НСТУ» (вперше з 2015 року); понад 500 годин якісного контенту власного (лінійного) виробництва суспільно-політичної та соціальної тематики; присутність в ефірі представників усіх фракцій та груп Верховної Ради України під час висвітлення парламентських сезонів 2022 року. UΛ: КУЛЬТУРА Shr% (частка) – у діапазоні 0,19% – 0,21% (в аудиторії 18+); 6 документальних фільмів культурно-мистецької та соціальної тематики; 3 концертні програми, які популяризують українську класичну та народну музику; спецпроєкти, що висвітлюють головні світові та українські культурні події; новий сезон брендоутворюючої циклової передачі «Ідемо в музей» (4-й сезон).

Радіо. УР-1 «Українське радіо»: Reach та AQH Shr – утримання лідерських позицій у своєму сегменті (щонайменше в одному з показників); присутність представників усіх фракцій та груп Верховної Ради України під час парламентських сезонів 2022 року (у сезонних спецпроєктах парламентської радіожурналістики); 5 нових проєктів для/про людей з інвалідністю; 5 гіперлокальних радіопроєктів (за участю філій АТ «НСТУ»); розвиток радіопубліцистики – прем’єри 10 радіофільмів; 3 нові спецпроєкти про тимчасово окуповані території України та внутрішньо переміщених осіб. УР‑2 «Радіо «Промінь»: Reach та AQH Shr – зростання на 5%; 35 спецпроєктів-презентацій новітньої україномовної музики; 5 офлайнових подій. УР-3 «Радіо «Культура»: збільшення кількості мистецьких спецпроєктів національного значення на 10%; 15 спецпроєктів про регіональні культурні установи.

Новини. Телебачення: Shr% (частка) новин – у діапазоні 1,2% – 1,4% (в аудиторії 18+); збільшення частки щотижневої аналітичної передачі на телеканалі UΛ: ПЕРШИЙ на 10% порівняно з 2021 роком. Digital: збільшення унікальних користувачів suspilne.media на 15% порівняно з 2021 роком; СУСПІЛЬНЕ | НОВИНИ серед топ-ЗМІ – лідерів з дотримання журналістських стандартів.

Digital. Соціальні мережі та месенджери: збільшення кількості підписників на 20% порівняно з 2021 роком. Дитячий YouTube-канал «Бробакс»: досягнення показника 10 тисяч підписників.

Регіональне мовлення. Shr% (частка) – зростання на 20% (в аудиторії 18+); 10% регіонального контенту, виготовленого із залученням аутсорсингу для загальнонаціональних медіаактивів; стабільна сітка мовлення; зростання обсягу якісного міжрегіонального контенту на 10%; зростання обсягу якісного локального контенту на 10%.

Основні цілі корпоративних цільових показників: розробити бренд; впровадити нову операційну модель; забезпечувати залучення, розвиток та роботу з талантами; модернізувати виробничу базу; впровадити базові сервіси ІТ‑екосистеми; розширити мережі мовлення (за умови проведення конкурсів державним регулятором); створити комфортні та безпечні умови праці; розробити VOD- / OTT-платформу; формувати підтримку Суспільного стейкхолдерами.

Цілі фінансових цільових показників: план надходжень від оренди – 32 млн грн; план надходжень від реклами, спонсорства та продажу прав – 35 млн грн; план донорської підтримки – 1,5 млн грн.

До засідання долучився Віктор Бобиренко. На засіданні присутні 16 (шістнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Євген Глібовицький запитав, чи показник досягнення 10 тисяч підписників дитячого YouTube-каналу «Бробакс» не є занизьким?

Тетяна Кісельчук відповіла, що дитячий YouTube-канал «Бробакс» почав функціонувати цього року і вже має 0,5 мільйона переглядів. Кількість підписників дитячих каналів росте дуже повільно, і тому показник у 10 тисяч підписників є досить високим.

Людмила Березовська зауважила, що в річному плані цілі digital-платформи зазначені в кількості підписників. Чи не краще було б зазначити інші цілі, наприклад, кількість переглядів, цитованість?

Тетяна Кісельчук відповіла, що збільшувати кількість підписників значно важче ніж кількість переглядів, і саме тому було поставлено таку ціль.

Людмила Березовська відмітила, що ціль досягти 10 тисяч підписників дитячого YouTube-каналу «Бробакс» є реальною, і, схоже, що менеджмент компанії не ставить перед собою амбітних цілей, а ставить ту ціль, яку точно досягне.

Тетяна Кісельчук відповіла, що дитячий YouTube-канал «Бробакс» тільки запустився, і наразі має півтори тисячі підписників, проте коли з’являється новий канал – до нього більше уваги й активніше додаються підписники. Надалі підписників може бути менше.

Роман Горбань відмітив, що в плані зазначено «розробити проєктно-кошторисну документацію пожежної та охоронної сигналізації», і поцікавився, де саме це планується зробити?

Микола Чернотицький відповів, що на сьогодні пожежна сигналізація в будівлі на вулиці Юрія Іллєнка, 42 застаріла і заплановано її оновлення, в будівлі на вулиці Хрещатик, 26 вже розпочато встановлення нової пожежної сигналізації, також планується через рік оновлення пожежної сигналізації в будівлі Будинку звукозапису.

Галина Титиш звернулася з проханням наступного року показники річного плану відобразити в динаміці, щоб була можливість порівняти. Г. Титиш запитала, чи запланований на наступний рік показ просвітницьких та наукових програм?

Дмитро Хоркін поінформував, що в річному плані зазначені тільки нові проєкти. Більшість наукових і просвітницьких проєктів виходить в ефірі радіо. Усі цьогорічні проєкти виходитимуть і наступного року. Відповідно до жанрового наповнення в ефірі радіо наразі близько 30% освітньо-наукових проєктів, і додавати нові поки немає можливості.

Вадим Міський підтримав прохання Галини Титиш, щоб правління на майбутнє додавало до річного плану аналітичну записку чи презентацією з динамікою показників.

Микола Чернотицький погодився підготувати на наступний рік таку інформацію до річного плану діяльності.

Олександр Павліченко відмітив, що заплановано три нові спецпроєкти про тимчасово окуповані території України та внутрішньо переміщених осіб, і поцікавився, що це за спецпроєкти і чи будуть ще інші проєкти такої тематики?

Дмитро Хоркін відповів, що планується висвітлювати події щодо тимчасово окупованих територій, проводити круглі столи, під час яких обговорювати економічні, правові питання та все, що стосується тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Вячеслав Козак подякував Дмитру Хоркіну та всьому колективу Українського радіо за хорошу професійну роботу, відзначивши, що радіо дотримується всіх стандартів Суспільного мовлення, дотримується балансу думок та гостей.

Олексій Харченко відмітив, що в річному плані зазначено показник телебачення Shr% (частка) – у діапазоні 1,07% – 1,2%, і запитав, чи не реальнішим буде показник 1,5%?

Микола Чернотицький пояснив, що річний план діяльності формувався з урахуванням наявності коштів, і буде неправильним ставити завдання, не надавши ресурси для їхнього виконання. У зв’язку зі збільшенням тарифів на комунальні послуги, тарифів за трансляцію бюджет дирекції телебачення на 2022 рік зменшений удвічі порівняно з 2021 роком. Збільшення тарифів на трансляцію змусить компанію відключити з 01 січня 2022 року аналогове мовлення в Чернігівській, Сумській та Харківській областях та відключити мовлення на середніх хвилях.

Олексій Харченко відмітив, що добре, що в плані діяльності зазначено кількість проєктів, які планується виготовити, проте чи не буде доречним також «прив’язувати» кількість програм до певної Shr% (частки) не лише за кількістю виробленого продукту, а й за часткою, яку вони мають займати?

Микола Чернотицький відповів, що це передбачено політикою управління ризиками, і правління здійснює моніторинг, яка кількість контенту, який виготовляється Суспільним мовленням, перебуває нижче, ніж середня частка каналу.

Олексій Харченко запитав, чи ставить правління перед собою ціль розробити HR-бренд?

Дмитро Козлов відповів, що правління планує розпочати інформаційну кампанію про умови праці на Суспільному, планує розробку HR‑бренду, планує зосередитися на роботі з талантами в регіонах та інших HR‑напрямах.

Олексій Харченко запитав, чи буде продовжуватися у 2022 році стратегія залучення аудиторії digital-платформи за допомогою актуального трафіку чи все ж таки буде ставитися акцент на створенні ядрової аудиторії за рахунок збільшення частки прямого трафіку, трафіку соціальних мереж?

Тетяна Кісельчук відповіла, що розвиток digital планується у кількох напрямах: збільшення кількості підписників соціальних мереж Суспільного мовлення, використання технології SEO, яка забезпечить можливість зростання за іншими напрямами.

Лаврентій Малазонія запитав, чи залишається ведучим «Зворотного відліку» в наступному році пан Казарін?

Микола Чернотицький відповів, що Павло Казарін працюватиме до завершення проєкту «Зворотний відлік», про подальшу співпрацю перемовин не було.

Лаврентій Малазонія запитав у пана Козлова, скільки фахівців було залучено до команди Суспільного ним особисто?

Дмитро Козлов відповів, що до команди Суспільного доєдналася одна ведуча, щомісяця приймаються на роботу до АТ «НСТУ» близько двадцяти різних за фахом працівників.

Вячеслав Козак зауважив, що сигнал Українського радіо на середніх хвилях покриває територію всієї України, у тому числі і Крим, частину території Росії. Збереження мовлення на середніх хвилях це питання національної безпеки. Тому Наглядова рада повинна зробити все від неї залежне, аби мовлення на середніх хвилях не припинялося.

Микола Чернотицький відповів, що Концерн РРТ підвищив тариф за передавання сигналу на середніх хвилях на 38%, орієнтовна вартість таких послуг у 2022 році становитиме 40 млн грн. Правління готове продовжити мовлення на середніх хвилях за умови надання додаткового фінансування.

Світлана Остапа внесла пропозицію написати спільно з правлінням листа на адресу РНБО України з проханням розглянути питання додаткового фінансування для забезпечення мовлення Українського радіо на середніх хвилях.

Пропозицію було підтримано.

 

Вадим Міський звернув увагу, що вперше в річному плані є, окрім цифрових, і змістовні показники для всіх платформ. В. Міський запитав, які дитячі освітні програми заплановано для телебачення?

Ярослав Лодигін відповів, що менеджментом приділяється увага освітньому контенту для всіх платформ. У всьому контенті, який виробляє або закуповує Суспільне, можна виділити просвітницькі елементи. Дитячий контент виробляється і закуповується відповідно до вимог ліцензії, найбільше – для каналу UΛ: КУЛЬТУРА.

Людмила Березовська зауважила, що в річному плані зазначено результат – понад 500 годин якісного контенту власного виробництва, це приблизно півтори години на день. Л. Березовська запитала, чи це додатково до тих проєктів, що вже виробляються в цьому році, чи це загалом така кількість проєктів власного виробництва запланована у 2022 році?

Ярослав Лодигін відповів, що у 2022 році планується виробництво чотирьох проєктів суспільно-політичної та соціальної тематики. Це – 529 годин контенту власного виробництва, а у 2021 році було близько 400 годин контенту власного виробництва. Загальна кількість годин контенту, що запланована на 2022 рік, –1749.

Людмила Березовська запитала, чи можливо зазначити показник Shr% (частки) не за рік, а помісячно? Адже трансляція Олімпійських ігор дасть значне зростання частки, а за іншими проєктами може бути зниження.

Вадим Міський зауважив, що 2/3 бюджету, виділеного на платформу телебачення, піде на трансляцію Олімпійських ігор та Євробачення. За таких умов, коли великі проекти відбуваються лише кілька разів на рік, не кожного місяця буде рівна частка, але в річному показнику це має буде враховано.

Григорій Тичина додав, що менеджмент враховує зміни частки кожного місяця при прогнозуванні річних показників.

Людмила Березовська зауважила, що у 2021 році платформа радіо значно перевищила заплановані показники зростання частки, і запитала, наскільки правильний показник зростання частки на 5% в плані на 2022 рік?

Дмитро Хоркін відповів, що 2021 рік був аномальним, через контент, зорієнтований на коронакризу, спеціальні проєкти і марафони частка радіо зросла. Опрацювавши це питання з маркетологами, встановили зростання у 5%, адже середнім зростанням частки схожих медіа є 2–5%.

Людмила Березовська запитала, чи може правління до річного плану додати позицію про розроблення  кошторису на ремонт Будинку звукозапису?

Микола Чернотицький відповів, що правління опрацьовувало це питання, але наявних коштів у 2022 році буде недостатньо для планування капітального ремонту Будинку звукозапису, а частковий ремонт буде виконано.

Людмила Березовська запропонувала включити до річного плану діяльності впровадження модулю фінансового планування.

Родіон Кочубей відповів, що у 2022 році на це не буде ані коштів, ані можливостей, і включати до річного плану те, що неможливо реалізувати, буде неправильним.

Більше запитань не надійшло.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 12 пункту 45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), пункту 15 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік та доручити правлінню АТ «НСТУ» оприлюднити його на офіційному сайті АТ «НСТУ» (додаток 1).

Голосування:
За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

2. Про Політику гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ»

Вікторія Сидоренко поінформувала, що метою Політики є втілення ідей гендерної рівності та недискримінації у робочому середовищі АТ «НСТУ» на рівні корпоративної культури. Політика гендерної рівності та недискримінації (далі – Політика) розроблялася робочою групою у складі працівників компанії та із залученням експертів. Перед початком розроблення Політики було проведено дослідження, яке показало, що 80% опитаних працівників підтримало розроблення Політики, з них: 54% – «однозначно підтримали», 26% – «радше підтримали», 9% відповіли «важко сказати», і тільки 1% – «однозначно не підтримав». На запитання, чи розуміють працівники поняття «гендер» – 83% відповіли, що так. Найважливішими питаннями для забезпечення гендерної рівності працівники вказували: 62% – рівень оплати праці, 60% – можливості для кар’єрного зростання та розвитку, 46% – забезпечення можливості поєднувати роботу та сім’ю. На запитання, чи вважаєте ви, що на роботі трапляються випадки упередженого ставлення: до жінок (68% відповіли «ні», 32% – «так»); до чоловіків (72% – «ні», 28% – «так»). На запитання, чи виникали у вас протягом останніх 6 місяців стресові ситуації через складнощі в поєднанні робочих і сімейних обов’язків – 60% опитуваних відповіли «ні», 32% – «так», 8% відповіли «мене не стосується». На питання, чи стикалися ви з упередженим ставленням через вік (випадки ейджизму) – 41% відповіли «так», 41% – «ні» і 18% відповіли, що їм важко сказати. Загальні положення Політики визначають, що стать, вік, релігійні , чи будь-які інші ознаки, не можуть бути перешкодою для залучення і самореалізації працівників/працівниць АТ «НСТУ». Політика поширюється на членів/членкинь Наглядової ради, правління, ревізійної комісії, редакційної ради та працівників/працівниць АТ «НСТУ». Політика містить кілька ключових визначень: дискримінація, гендерна рівність, позитивні дії. Суб’єкти зобов’язані дотримуватися таких принципів: рівності прав людей, їх свобод; недопущення дискримінації у будь-яких формах та проявах; недопущення утисків свободи слова, думки та вираження поглядів; поваги до гідності кожної людини. АТ «НСТУ» як роботодавець: створює умови праці, що надають можливість жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі; забезпечує жінкам і чоловікам можливість суміщати трудову діяльність із сімейними обов’язками; здійснює рівну оплату праці жінок і чоловіків за умови однакової кваліфікації та однакових умов праці; вживає заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці; вживає заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань. Кадрова політика АТ «НСТУ» базується на засадах рівних прав і можливостей та недискримінації, що передбачає рівні можливості для кандидатів та кандидаток у процесі прийняття рішення щодо приймання на роботу або кар’єрного росту. Назви посад можуть бути записані до кадрової документації з урахуванням гендерно чутливої мови (фемінітивів). Питання щодо порушення норм Політики членами/членкинями Наглядової ради розглядаються Комітетом з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ». Питання щодо порушення норм Політики працівниками/працівницями АТ «НСТУ» розглядаються Комісією з етики АТ «НСТУ».

Лаврентій Малазонія зауважив, що є величезна проблема в сім’ях, яка виникла у зв’язку із ситуацією з ковідом, і запитав, чи планує менеджмент компанії вирішувати цю проблему і допомагати працівникам?

Вікторія Сидоренко відповіла, що правління активно проводило та планує проводити просвітницьку роботу для працівників, і наразі 95% працівників вже вакциновані. Для працівників і членів їхніх сімей проводяться відкриті лекції, на які запрошуються лікарі та психологи.

Олександр Павліченко вніс пропозицію видалити з пункту 3.3, у якому перелічені принципи, яких суб’єкти зобов’язані дотримуватися, словосполучення: «та інших» і «та вираження поглядів». Також у пункті 5.2 зазначено «мова ворожнечі» – це не зовсім коректне формулювання.

Вікторія Сидоренко поінформувала, що на засіданні Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» була внесена пропозиція від Олексія Харченка замінити словосполучення «мова ненависті» на «мову ворожнечі», яке більше відповідає усталеній практиці.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 29 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, затвердити Політику гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ» (додаток 2) з правками Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» та Олександра Павліченка.

 

Голосування:
За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

3. Про Концепцію регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки

Марія Фрєй поінформувала, що для розроблення Концепції регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки були проведені: експертні зустрічі, стратегічні сесії та робочі обговорення, дослідження департаменту стратегічного маркетингу АТ «НСТУ», дослідження «Світове дослідження цінностей. Україна», «Культура (субкультура) бідності в Україні», Edelman Trust Barometr, Copenhagen Institute for Future Studies, експертне дослідження «Стратегічний потенціал громад». За результатами експертних зустрічей були виділені основні пріоритети: підтримка креативного медійного сектору на місцях, продукування унікального контенту, в якому не зацікавлені комерційні мовники, розбудова кореспондентської мережі на гіперлокальному рівні, просвітництво широких аудиторій. Визначені стратегічні напрями розвитку Суспільного мовлення в регіонах: локальний інформаційний контент, дискусійна і розслідувальна журналістика, проєктне виробництво і залучення аутсорсингу, гіперлокальне мовлення. Локальний інформаційний контент це: національні інформаційні блоки, локальні інформаційні блоки, міжрегіональні інформаційні блоки, новини «сусідів», новини Криму. Дискусійна і розслідувальна журналістика: «Створюй із Суспільним. Розслідування», розвиток локальних розмовних студій, міжрегіональне підсумкове токшоу, спеціальні проєкти про регіони, спеціальні проєкти з виборчої тематики, тематичні трансляції. Проєктне виробництво і залучення аутсорсингу: «Створюй із Суспільним», «Створюй із Суспільним. Документалістика», спеціальні проєкти філій із залученням аутсорсингу, локальний спорт, локальні музичні та мистецькі події. Гіперлокальне мовлення: офлайн-зустрічі, навчальна програма, інформатори громад, журналісти громад. Платформи особливого значення в системі регіонального мовлення: UА: ДОНБАС, UА: КРИМ, мовлення національних меншин. Показники успішності: топ-20 за часткою 18+, розвинена гіперлокальна мережа, кар’єрний ліфт для регіонального контенту, виготовленого із залученням аутсорсингу, система навчання для локальних кріейторів, внутрішня система розвитку та підтримки філій, розвинені digital-платформи, вагомий та впливовий суспільно-політичний радіоконтент.

Олексій Харченко запитав: показник успішності – входження в топ-20 за часткою 18+ для всіх регіональних каналів?

Микола Чернотицький відповів, що цей показник буде вимірюватися для всіх регіональних каналів.

Олексій Харченко запитав, скільки штатних одиниць в регіональних дирекціях будуть займатися YouTube-каналом?

Тетяна Кісельчук відповіла, що в кожній регіональній дирекції шість працівників займаються digital-платформою, один з яких – YouTube-каналом.

Марія Фрєй додала, що на етапі відбору проєктів присутні представники digital-команди Суспільного мовлення, на етапі виробництва в усіх регіональних дирекціях також працює digital-редактор, який звертає увагу, як необхідно адаптувати і подати контент на YouTube-каналі.

Засідання залишив Вячеслав Козак. На засіданні присутні 15 (п’ятнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Олександр Павліченко вніс пропозицію в Концепції регіонального мовлення вилучити з переліку місць, звідки UА: КРИМ організовує прямоефірні включення журналістів, Європейський суд з прав людини у зв’язку з тим, що прямоефірні включення звідти не організовуються. Також необхідно в пункті 4 першого абзацу замінити слово «ментальної» на «інформаційної».

Віктор Бобиренко зауважив, що необхідно дати більше можливостей регіональним дирекціям виробляти контент власного виробництва.

Людмила Березовська поцікавилася, як буде відбуватися оплата праці інформаторів та журналістів громад з регіонів.

Марія Фрєй відповіла, що пів року за виробництво контенту оплата праці здійснюватиметься за грантові кошти, надалі планується зарахування їх до штатного розпису компанії.

Людмила Березовська поцікавилася, чи буде створено інформаційний канал, який об’єднає всі регіональні канали.

Микола Чернотицький відповів, що наразі на створення інформаційного каналу немає ресурсів, буде збільшено кількість новин на регіональних каналах.

Лаврентій Малазонія запитав, скільки коштів буде виділено на замовлення контенту на аутсорсингу? Хто входить до складу комісії конкурсу «Створюй із Суспільним» і чи є контроль за конкурсом зі сторони правління, щоб все відбувалося прозоро і чесно.

Марія Фрєй відповіла, що у 2022 році планується 33 млн грн витратити на контент, виготовлений на аутсорсингу. Конкурс проводиться у два етапи. Перший етап здійснює комісія регіональної дирекції, другий етап – визначення переможців – здійснює комісія, до складу якої входять члени правління та головні продюсери платформ, рішення приймаються колегіально. Члени правління беруть участь у роботі комісії і здійснюють контроль за прозорістю конкурсу.

Вирішили:

Схвалити Концепцію регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки (додаток 3) та доручити правлінню АТ «НСТУ» забезпечити її розміщення на офіційному сайті АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 11 (Д. Ананьєв, К. Батенко, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 0. Утрималися – 3 (Л. Березовська, Л. Малазонія, О. Харченко). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

4. Про Умови і розміри оплати праці працівників АТ «НСТУ»

4.1. Про внесення змін до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ»

Вадим Міський доповів, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» затвердив переоцінку посади корпоративного секретаря, віднісши цю посаду до 4-го грейду, у зв’язку із чим необхідно внести зміни до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ». Крім цього, у зв'язку з прийняттям Колективного договору АТ «НСТУ» на 2021–2026 роки (нова редакція) та зміною структури департаменту з комерційної діяльності центральної дирекції АТ «НСТУ» необхідно внести зміни до Умов і розмірів оплати праці в частині формулювання про преміювання фахівців з реклами у відокремлених структурних підрозділах.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, внести зміни до Умов і розмірів оплати праці працівників акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затверджених рішенням Наглядової ради АТ «НСТУ» від 21.12.2020 № 49 (додаток 4).

Голосування:
За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

 

 4.2. Про визначення періоду преміювання для працівників, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ»

Вадим Міський поінформував, що у зв’язку із підписанням Колективного договору АТ «НСТУ» на 2021–2026 роки виникла необхідність визначення періодичності преміювання працівників, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ». Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» рекомендує Наглядовій раді визначити, що періодом преміювання працівників, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ», до внесення відповідних змін до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ» є місяць.

Вирішили:

1. Відповідно до пункту 1.8 додатка 1 до Колективного договору АТ «НСТУ» на 2021–2026 роки визначити, що періодом преміювання працівників, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ», до внесення відповідних змін до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ» є місяць.

2. Доручити Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розробити проєкт змін до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ», визначивши періоди преміювання (місяць, квартал або рік) для кожної категорії посад працівників, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 13 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

5. Про результати щорічної оцінки та преміювання правління АТ «НСТУ»

Євген Глібовицький поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» заслухав усіх членів правління із самооцінкою їхньої роботи, провів власне оцінювання роботи правління, надав рекомендації кожному члену правління і рекомендує Наглядовій раді на підставі результатів щорічної оцінки правління АТ «НСТУ» преміювати голову правління у розмірі 1 (одного) посадового окладу; членів правління Тетяну Кісельчук і Дмитра Хоркіна – у розмірі 1 (одного)  посадового окладу; членів правління Ярослава Лодигіна і Родіона Кочубея у розмірі – 0,5 посадового окладу.

Світлана Остапа додала, що від голови правління надійшло подання про преміювання членів правління, комітет розглянув подання голови правління, але рішення комітету відрізняються від пропонованого у поданні.

Лаврентій Малазонія зауважив, що самооцінки Дмитра Хоркіна і Тетяни Кісельчук підготовлені адекватно, і єдиний, хто відзначив недоліки, – це Родіон Кочубей.

Максим Кречетов запитав, який посадовий оклад голови правління?

Микола Чернотицький відповів, що наразі посадовий оклад голови правління 189 тисяч гривень.

Вирішили:

Відповідно до розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3.1 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», пункту 4.6.3 Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», пункту 5.5 Контракту з головою правління АТ «НСТУ», на підставі результатів щорічної оцінки правління АТ «НСТУ» преміювати голову правління Чернотицького М.М. у розмірі 1 (одного) його посадового окладу (в абсолютному виразі).

Голосування:
За – 11 (Д. Ананьєв, К. Батенко, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 2 (Л. Березовська, О. Харченко). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

Вирішили:

Відповідно до розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3.1 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», пункту 4.6.3 Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», пункту 4.5 Контракту з членом правління АТ «НСТУ» Кочубеєм Р.В., з урахуванням подання голови правління АТ «НСТУ» від 20.12.2021 та результатів щорічної оцінки члена правління АТ «НСТУ» Кочубея Р.В. преміювати члена правління Кочубея Р.В. у розмірі 0,5 його посадового окладу (в абсолютному виразі).

 

Голосування:
За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

Вирішили:

Відповідно до розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3.1 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», пункту 4.6.3 Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», пункту 4.5 Контракту з членом правління АТ «НСТУ» Кісельчук Т.М., з урахуванням подання голови правління АТ «НСТУ» від 20.12.2021 та результатів щорічної оцінки члена правління АТ «НСТУ» Кісельчук Т.М. преміювати члена правління Кісельчук Т.М. у розмірі 1 (одного) її посадового окладу (в абсолютному виразі).

Голосування:
За – 14
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

Вирішили:

Відповідно до розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3.1 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», пункту 4.6.3 Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», пункту 5.5 Контракту з членом правління АТ «НСТУ» Лодигіним Я.О., з урахуванням подання голови правління АТ «НСТУ» від 20.12.2021 та результатів щорічної оцінки члена правління АТ «НСТУ» Лодигіна Я.О. преміювати члена правління Лодигіна Я.О. у розмірі 0,5 його посадового окладу (в абсолютному виразі).

Голосування:
За – 11 (Д. Ананьєв, К. Батенко, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш). Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 2 (Л. Березовська, О. Харченко). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

Вирішили:

Відповідно до розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 3.1 Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ», пункту 4.6.3 Положення про винагороду правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», пункту 5.5 Контракту з членом правління АТ «НСТУ» Хоркіним Д.М., з урахуванням подання голови правління АТ «НСТУ» від 20.12.2021 та результатів щорічної оцінки члена правління АТ «НСТУ» Хоркіна Д.М. преміювати члена правління Хоркіна Д.М. у розмірі 1 (одного) його посадового окладу (в абсолютному виразі).

Голосування:
За – 14
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

6. Питання роботи Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ»

Наталія Степанова поінформувала, що членами аудиторської групи підготовлені рекомендації за результатами аудиту формування та виконання фінансового плану АТ «НСТУ» щодо удосконалення та оптимізації процесу формування та виконання фінансового плану.

З метою належного планування обсягів доходів та витрат, що визначатимуть обсяг та спрямування коштів для виконання протягом року функцій АТ «НСТУ», рекомендовано Наглядовій раді АТ «НСТУ» затверджувати річний план діяльності АТ «НСТУ» у терміни, визначені для розгляду та затвердження фінансового плану.

Правлінню АТ «НСТУ» рекомендовано:

1. Актуалізувати Положення про центри фінансової відповідальності АТ «НСТУ».
2. Внести зміни до бізнес-процесу «Формування фінансового плану АТ «НСТУ» в частині строків подання акціонеру проєкту фінансового плану; зазначення курсу гривні до іноземних валют, який необхідно використовувати при розрахунках витрат/доходів, залучення другої лінії захисту до бізнес-процесу.
3. Визначити ключові індикатори ризиків за процедурами планування, виконання та звітування за виконанням фінансового плану та провести оцінку ризиків за визначеними індикаторами.
4. Привести форму пояснювальної записки до фінансового плану АТ «НСТУ» у відповідність до вимог Порядку № 205.
5. Розробити та затвердити методологію формування статей фінансового плану.
6. У разі незабезпечення належного фінансування АТ «НСТУ», яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менше 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, в обов’язковому порядку після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік ініціювати внесення змін до фінансового плану Товариства та за необхідності до річного плану діяльності АТ «НСТУ».
7. З метою належного планування діяльності Товариства розробити порядок/регламент складання річного плану діяльності АТ «НСТУ», внесення змін до нього із визначенням відповідального структурного підрозділу, який організовує, координує роботу із розробки річного плану діяльності, внесення змін та звітування про його виконання, та передбачити у робочих документах визначення орієнтовних бюджетів заходів за напрямами роботи структурних підрозділів (за джерелами фінансування), а також визначення пріоритетності запланованих завдань.
8. Забезпечити збереження документів, а саме: розрахунків, довідок, відомостей, доручень, обґрунтувань, листів тощо, щодо розроблення та зміни фінансових планів відповідно до наказів/розпоряджень про формування проєкту фінансового плану АТ «НСТУ» на відповідний рік.
9. Внести зміни до Положення про департамент управління бюджетом центральної дирекції АТ «НСТУ» стосовно зазначення відповідальності директора департаменту за контроль і збереження документів департаменту, у тому числі визначених номенклатурою справ, та передбачити здійснення функції з проведення поквартального аналізу виконання планових показників фінансового плану та ініціювання внесення змін до нього, у тому числі для приведення показників фінансового плану у відповідність до вимог Закону України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік.
10. Розробити та впровадити програмне забезпечення – модуль «Фінансове планування та бюджетування» системи «BAS ERP» – для формування фінансового плану АТ «НСТУ» та звітів про виконання фінансових планів на відповідний рік.
11. Розробити та затвердити бізнес-процес виконання фінансового плану Товариства.
12. Розробити та затвердити управлінську звітність, що має складатися за результатами щоквартального аналізу виконання планових показників та аналізу відхилень показників фінансового плану АТ «НСТУ».
13. Розробити та затвердити порядок визнання нематеріальними активами власних продуктів АТ «НСТУ».

Вадим Міський повідомив, що Комітет з питань аудиту Наглядової ради АТ «НСТУ» опрацював результати аудиту формування та виконання фінансового плану АТ «НСТУ», детально обговорив з представниками правління висловлені зауваження та рекомендації, і рекомендує Наглядовій раді схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».

Вирішили:

1. Схвалити рекомендації Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ» за результатами аудиту формування та виконання фінансового плану АТ «НСТУ» (додаток 5).
2. Доручити правлінню АТ «НСТУ» розробити та подати Службі внутрішнього аудиту в термін до 21 січня 2022 року план коригувальних дій щодо зауважень і недоліків, виявлених за результатами аудиту формування та виконання фінансового плану АТ «НСТУ».
3. Начальнику Служби внутрішнього аудиту забезпечити моніторинг виконання правлінням АТ «НСТУ» рекомендацій за результатами аудиту формування та виконання фінансового плану АТ «НСТУ» відповідно до вимог Процедури моніторингу виконання рекомендацій Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ», затвердженої Наглядовою радою АТ «НСТУ» (протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» від 18.04.2019 № 30).

Голосування:
За – 13
(Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

Засідання Наглядової ради залишила Галина Титиш. На засіданні присутні 14 (чотирнадцять) членів Наглядової ради. Кворум наявний.

7. Про внесення змін до Статуту АТ «НСТУ»

Катерина Поливач доповіла, що пунктом 24 Статуту акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (далі – Статут) визначено, що телерадіокомпанія має у власності майно, що внесене до її статутного капіталу, та/або інше майно, набуте нею на підставах, що не заборонені законодавством. За телерадіокомпанією закріплено на праві господарського відання державне майно, що передане їй відповідно до законодавства.

Чинним законодавством чітко визначено порядок відчуження та списання державного майна, що не увійшло до статутного капіталу АТ «НСТУ» та закріплене за АТ «НСТУ» на праві господарського відання. Проте, чинним законодавством не передбачений порядок відчуження та списання майна, яке внесене до статутного капіталу АТ «НСТУ» та/або іншого майна, набутого телерадіокомпанією на підставах, що не заборонені законодавством, крім нерухомого. Держкомтелерадіо, враховуючи позиції Фонду державного майна України, Міністерства юстиції України та Міністерства економіки України прийшло до висновку, що для вирішення питання про списання майна, що внесене до статутного капіталу АТ «НСТУ» існує  необхідність внесення відповідних змін до Статуту. З приводу відчуження майна, що внесене до статутного капіталу АТ «НСТУ», Держкомтелерадіо також вважає за необхідне внести відповідні зміни до Статуту. Прийняття проєкта акта дозволить вирішити питання щодо відчуження та списання майна телерадіокомпанії, крім нерухомого та закріпленого за телерадіокомпанією на праві господарського відання.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 23 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, схвалити проєкт постанови про внесення змін до Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2020 № 737), та подати його на розгляд відповідним органам державної влади (додаток 6).

Голосування:
За – 12 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія). Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

8. Про ініціювання внесення змін до положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала про пропозицію доручити Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розробити проєкт змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».

Вирішили:

Доручити Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розробити проєкт змін до Положення про періодичну оцінку правління АТ «НСТУ».

Голосування:
За – 12 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, О. Харченко). Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 0. Не голосували – 1 (М. Кречетов).

Рішення прийнято.

9. Розгляд інформації про відповідність контенту АТ «НСТУ» місії Суспільного мовлення

Ярослав Лодигін поінформував, що було розроблено стратегію телевізійної платформи. Мета телеканалу UΛ: ПЕРШИЙ: здійснити прорив у зростанні рейтингових показників. За 5 років телеканал здатен збільшити частку аудиторії до 2,5% (18+, вся Україна), увійшовши до десятки топових каналів, за умови сталого фінансування згідно з представленим планом. Масштабні трансляції: трансляція Олімпійських та Паралімпійських ігор, трансляція футбольних змагань європейського та світового рівня, трансляція інших популярних спортивних змагань за участю українських спортсменів, трансляція пісенного конкурсу Євробачення, трансляція найважливіших офіційних заходів та урочистостей, трансляція інших найпомітніших українських та світових подій. Необхідні інструменти для реалізації стратегії: сталість та гарантованість обумовленого фінансування протягом всього п’ятирічного періоду, готовність стейкхолдерів до сприйняття повільного зростання рейтингових показників, зміни в нормативній базі, що забезпечать можливість значно підвищити якість контенту власного виробництва: дозвіл на авансування виробництва телепродукту, дозвіл на спільну діяльність в частині виробництва контенту та закупівлі програмних прав, створення можливості для укладення договорів на виробництво та придбання контенту, що не обмежуються рамками одного фінансового року.

Лаврентій Малазонія запитав, скільки коштувала закупівля серіалів для Суспільного?

Ярослав Лодигін відповів, що закупівля серіалів проводилася через «Прозоро. Продажі», і було витрачено 10,7 млн грн.

Інформацію взято до відома.

10. Різне

Світлана Остапа поінформувала, що буде необхідність провести позачергове засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» для визначення оцінщика майна, якщо відбудеться тендер на закупівлю цієї послуг.

Катерина Поливач повідомила, що нею підготовлений звіт корпоративного секретаря АТ «НСТУ» і запитала, чи є необхідність заслуховувати на засіданні Наглядової ради цей звіт, зважаючи на те, що посада корпоративного секретаря наразі вакантна, а вона є лише виконуюча обов’язків корпоративного секретаря?

Роман Горбань вніс пропозицію заслухати звіт корпоративного секретаря на наступному засіданні Наглядової ради.

Пропозицію було підтримано.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додатки:

1. Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік.
2. Політика гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ».
3. Концепція регіонального мовлення АТ «НСТУ» на 2022–2025 роки.
4. Зміни до Умов і розмірів оплати праці працівників АТ «НСТУ».
5. Рекомендації Служби внутрішнього аудиту АТ «НСТУ».
6. Проєкт постанови про внесення змін до Статуту АТ «НСТУ».

 

 

Голова Наглядової ради                                                 Світлана ОСТАПА

 

Секретар Наглядової ради                                              Вадим МІСЬКИЙ