Протокол засідання Наглядової ради АТ «НСТУ» №65

Грудень 06, 2021

06 грудня 2021 року                                                                 м. Київ, вул. Хрещатик, 26
13:00

 

Протокол № 65
засідання Наглядової ради АТ «НСТУ»

 

Присутні:

  1. Остапа Світлана Віталіївна, голова Наглядової ради;
  2. Павліченко Олександр Миколайович, заступник голови Наглядової ради;
  3. Міський Вадим Васильович, секретар Наглядової ради;
  4. Ананьєв Дмитро Юрійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  5. Батенко Катерина Миколаївна, член Наглядової ради;
  6. Березовська Людмила Володимирівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  7. Бобиренко Віктор Анатолійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  8. Гарач Наталія Ростиславівна, член Наглядової ради;
  9. Глібовицький Євген Мирославович, член Наглядової ради;
  10.  Горбань Роман Олегович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  11.  Козак Вячеслав Вячеславович, член Наглядової ради;
  12.  Кречетов Максим Геннадійович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  13.  Малазонія Лаврентій Теймуразович, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  14.  Романюк Оксана Миколаївна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  15.  Титиш Галина Йосифівна, член Наглядової ради (в режимі дистанційного зв’язку);
  16.  Харченко Олексій Сергійович, член Наглядової ради.

Запрошені: Микола Чернотицький, голова правління АТ «НСТУ»; Катерина Поливач, головна юрисконсультка апарату Наглядової ради АТ «НСТУ»; Андрій Таранов, кандидат на посаду члена правління АТ «НСТУ»; Марія Власюк, головна фахівчиня апарату Наглядової ради АТ «НСТУ».

 

Відкриття засідання

Надійшла пропозиція розпочати засідання.
На засіданні присутні 16 (шістнадцять) із 16 членів Наглядової ради. Кворум наявний.

Світлана Остапа оголосила присутніх на засіданні та запрошених.

Світлана Остапа оголосила перелік питань проєкту порядку денного:

1. Про обрання члена правління АТ «НСТУ».
2. Про призначення члена Редакційної ради АТ «НСТУ».
3. Про обрання члена Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
4. Про документи, що регламентують діяльність Наглядової ради АТ «НСТУ».
5. Різне.

Вирішили:
Прийняти порядок денний за основу.

Голосування:
За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

Пропозицій щодо внесення змін до порядку денного не надійшло.

Вирішили:

Затвердити такий порядок денний:

1. Про обрання члена правління АТ «НСТУ».
2. Про призначення члена Редакційної ради АТ «НСТУ».
3. Про обрання члена Ревізійної комісії АТ «НСТУ».
4. Про документи, що регламентують діяльність Наглядової ради АТ «НСТУ».
5. Різне.

Голосування:

За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

 

Обговорення питань порядку денного

1. Про обрання члена правління АТ «НСТУ»

Євген Глібовицький поінформував, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув подання голови правління АТ «НСТУ» щодо кандидатури Таранова Андрія Володимировича для обрання його членом правління АТ «НСТУ», відповідальним за маркетинг, та рекомендує до схвалення Наглядовою радою АТ «НСТУ» кандидатуру Таранова Андрія Володимировича на посаду члена правління АТ «НСТУ».

Андрій Таранов зауважив, що правильна маркетингова стратегія і правильний операційний маркетинг – дуже важливі напрями роботи компанії, адже Суспільний мовник вже здатен виготовляти якісний контент для суспільства. А. Таранов висловив сподівання, що його досвід у понад 25 років у сфері маркетингу та медіа буде корисним для Суспільного мовлення. Він працював над консалтинговими та аналітичними проєктами для найбільших міжнародних і локальних компаній та медіахолдингів в Україні й у понад 15 країнах Східної Європи та Центральної Азії. Є засновником успішного консалтингового бізнесу, має багаторічний досвід управління міжнародними командами, партнерства з міжнародними групами експертів і консалтинговими компаніями.

Вячеслав Козак запитав, яке завдання перед собою ставить пан Таранов, і як вплине його діяльність на Суспільне мовлення?

Андрій Таранов відповів, що основним завданням буде ідентифікація та об’єднання всіх активів Суспільного мовника. Компанія має різні активи, різні платформи, які працюють з різними аудиторіями, і на сьогодні це значна перевага Суспільного мовника порівняно з іншими компаніями у сфері медіа. Неможливо одним каналом задовольнити потреби людини в отриманні інформації. Людина, яка отримує інформацію з різних джерел, має розуміти, де вона отримала інформацію від Суспільного мовника, й ідентифікувати цю інформацію з якістю, з надійністю. Наразі проводиться робота з оновлення айдентики Суспільного мовника.

Лаврентій Малазонія повідомив, що він голосував проти обрання пана Таранова членом правління на засіданні Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ». Л. Малазонія висловив сподівання почути від пана Таранова, що саме він буде робити, які виклики для себе особисто і для Суспільного загалом бачить. Як багато разів чули, Суспільне – це не про рейтинги, а це про довіру. Як ця довіра буде поєднуватися з досвідом пана Таранова.

Андрій Таранов відповів, що маркетинг відповідає за те, щоб люди швидко і чітко розуміли, чого очікувати. Довіра має будуватися на базі, яка створюється з якісного сервісу для більшості населення. Специфіка Суспільного мовника в тому, що він не може працювати з однією цільовою групою. Без якісного сервісу довіру збудувати неможливо. Саме створення якісного сервісу буде основним завданням на найближчі роки.

Лаврентій Малазонія запитав, чи знає пан Таранов «начинку» Суспільного, тому що «начинка» на Суспільному і на комерційних каналах – це різні речі.

Андрій Таранов відповів, що споживачі продукту однакові, що для Суспільного, що для комерційних медіа. Завдання маркетингу – це аналітика та вивчення попиту, вивчення, чого хочуть люди, і що їм необхідно. Суспільне має свої переваги та недоліки порівняно з комерційними медіа.

Максим Кречетов запитав, чи ознайомився пан Таранов із ситуацією, в якій перебуває регіональна мережа Суспільного мовника, яка практично зруйнована, і чи буде змінюватися бренд UΛ: ПЕРШИЙ, адже з цієї назви не зрозуміло, що це Суспільне?

Андрій Таранов відповів, що він як консультант працював над розробленням концепції регіонального мовлення АТ «НСТУ» і ознайомлений з регіональною мережею. Завдяки регіональній мережі, Суспільний мовник має значну перевагу над іншими мовниками. Щодо зміни бренду, то це питання буде опрацьовуватися, на його думку, необхідно щоб слово «суспільне» було максимально присутнє на всьому контенті, який отримує споживач.

Микола Чернотицький зауважив, що регіональна мережа АТ «НСТУ» працює відповідно до Концепції регіонального мовлення, яка схвалена Наглядовою радою АТ «НСТУ», і говорити про її руйнування є неправильним.

Світлана Остапа запитала чи будуть ще запитання до кандидата?

Запитань не надійшло.

Світлана Остапа поінформувала, що для проведення голосування з обрання члена правління необхідно затвердити форму бюлетеня. Члену Наглядової ради необхідно поставити позначку «за» або «проти» навпроти прізвища кандидата. Така позначка має дати змогу чітко та однозначно ідентифікувати голос члена Наглядової ради. Наявність більш ніж однієї позначки в бюлетені тягне за собою його недійсність та неврахування при визначенні підсумків голосування.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 32 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 4 розділу ІV Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради АТ «НСТУ» від 13.02.2021 № 51, затвердити форму бюлетеня для голосування з обрання члена правління АТ «НСТУ» (додаток 1).

Голосування:

За – 16 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа поінформувала, що для підрахунку результатів голосування необхідно утворити лічильну комісію, і внесла пропозицію утворити лічильну комісію у складі трьох осіб, а саме: Вячеслава Козака, Олександра Павліченка, Олексія Харченка.

Вирішили:

Для підрахунку результатів голосування утворити лічильну комісію у складі трьох осіб, а саме: Вячеслава Козака, Олександра Павліченка, Олексія Харченка.

Голосування:

За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 1 (М. Кречетов). Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

Світлана Остапа нагадала, що для того, щоб кандидат вважався обраним, йому потрібно набрати більшість голосів від загального складу Наглядової ради, тобто мінімум 9 голосів.

Світлана Остапа звернулася до членів лічильної комісії з проханням розпочати свою роботу.

Лічильна комісія у складі Олексія Харченка, Вячеслава Козака та Олександра Павліченка обрала головою лічильної комісії Олексія Харченка, секретарем лічильної комісії – Вячеслава Козака.

Після підписання бюлетенів головою та секретарем Наглядової ради кожному члену Наглядової ради, присутньому на засіданні очно, було роздано по одному бюлетеню.

Світлана Остапа звернулася до членів Наглядової ради, які беруть участь в засіданні за допомогою засобів дистанційного зв’язку, з проханням відкрито проголосувати (за або проти кандидата) або не брати участі в голосуванні.

Віктор Бобиренко проголосував (відкрито) за.

Дмитро Ананьєв проголосував (відкрито) за.

Лаврентій Малазонія проголосував (відкрито) проти.

Людмила Березовська проголосувала (відкрито) за.

Максим Кречетов проголосував (відкрито) за.

Оксана Романюк проголосувала (відкрито) за.

Роман Горбань проголосував (відкрито) за.

Галина Титиш проголосувала (відкрито) за.

Після проведення голосування, підрахунку голосів та підписання протоколу лічильної комісії голова лічильної комісії Олексій Харченко оголосив результати голосування з обрання члена правління АТ «НСТУ»:

Бюлетенями: за – 8, проти – 0, зіпсовано – 0.

Дистанційно (відкрито): за – 7, проти – 1.

Підсумок голосування: за – 15, проти – 1, зіпсовано бюлетенів – 0.

За підсумками голосування Таранова Андрія Володимировича обрано членом правління АТ «НСТУ».

Вирішили:

1. Відповідно до підпункту 6 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, пункту 5 розділу ІV Положення про конкурс з обрання голови та членів правління акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», затвердженого рішенням Наглядової ради АТ «НСТУ» від 13.02.2021 № 51, на підставі результатів голосування членів Наглядової ради АТ «НСТУ» обрати Таранова Андрія Володимировича членом правління АТ «НСТУ» строком на 4 роки з дня набрання чинності контрактом, що буде укладений з ним.

2. Доручити голові правління АТ «НСТУ» М. Чернотицькому та в.о. корпоративного секретаря АТ «НСТУ» К. Поливач забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712.

Голосування:

За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 1 (Л. Малазонія). Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

 

2. Про призначення члена Редакційної ради АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув три кандидатури на посаду члена Редакційної ради АТ «НСТУ» та рекомендує Наглядовій раді призначити членом Редакційної ради АТ «НСТУ» Берту Віталія Івановича.

Вирішили:

1. Відповідно до підпункту 9 пункту 45 Статуту АТ «НСТУ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1039 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.2020 № 737), підпункту 12 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, призначити членом Редакційної ради АТ «НСТУ» Берту Віталія Івановича.

2. Доручити голові правління АТ «НСТУ» М. Чернотицькому і в.о. корпоративного секретаря АТ «НСТУ» К. Поливач забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712.

Голосування:

За – 16 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, Л. Малазонія, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 0.

Рішення прийнято.

3. Про обрання члена Ревізійної комісії АТ «НСТУ»

Світлана Остапа поінформувала, що Комітет з питань призначень та винагород посадових осіб Наглядової ради АТ «НСТУ» розглянув лист акціонера з пропозицією включити до складу Ревізійної комісії представника акціонера Мураховську Анжелу Анатоліївну, начальника фінансово-економічного управління Держкомтелерадіо та рекомендує Наглядовій раді обрати членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ» строком на 4 роки представника акціонера Мураховську Анжелу Анатоліївну.

Вирішили:

1. Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, обрати членом Ревізійної комісії АТ «НСТУ» строком на 4 роки представника акціонера Мураховську Анжелу Анатоліївну.

2. Доручити голові правління АТ «НСТУ» М. Чернотицькому і в.о. корпоративного секретаря АТ «НСТУ» К. Поливач забезпечити розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712.

Голосування:

За – 15 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, М. Кречетов, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 1 (Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

4. Про документи, що регламентують діяльність Наглядової ради АТ «НСТУ»

Світлана Остапа повідомила про необхідність приведення у відповідність до чинного законодавства та внутрішніх документів товариства положень, які регламентують діяльність осіб, функціонально підпорядкованих Наглядовій раді АТ «НСТУ», зокрема Положення про апарат Наглядової ради АТ «НСТУ» та Положення про корпоративного секретаря АТ «НСТУ». А також про необхідність розроблення проєкту Порядку взаємодії правління та Наглядової ради АТ «НСТУ», оскільки наявність такого документа визначено положенням про правління АТ «НСТУ» та Кодексом (принципами) корпоративного управління АТ «НСТУ». Розгляд цього питання був ініційований службовою запискою в.о. корпоративного секретаря Катерини Поливач на ім’я голови Наглядової ради.

С. Остапа внесла пропозицію доручити розроблення проєкту Порядку взаємодії правління та Наглядової ради АТ «НСТУ» і проєктів змін до положень в.о. корпоративного секретаря АТ «НСТУ» К. Поливач.

Заперечень не надійшло.

Вирішили:

Відповідно до підпункту 29 пункту 1 розділу ІІ Положення про Наглядову раду АТ «НСТУ», затвердженого наказом Держкомтелерадіо від 03.11.2020 № 102, доручити в.о. корпоративного секретаря АТ «НСТУ» К. Поливач:

  1. розробити та подати на розгляд Наглядовій раді проєкт Порядку взаємодії правління та Наглядової ради АТ «НСТУ» до 31 березня 2022 року;
  2. розробити та подати на розгляд Наглядовій раді проєкти змін до Положення про апарат Наглядової ради АТ «НСТУ» та Положення про корпоративного секретаря АТ «НСТУ».

Голосування:

За – 14 (Д. Ананьєв, К. Батенко, Л. Березовська, В. Бобиренко, Н. Гарач, Є. Глібовицький, Р. Горбань, В. Козак, В. Міський, С. Остапа, О. Павліченко, О. Романюк, Г. Титиш, О. Харченко). Проти – 0. Утрималися – 2 (М. Кречетов, Л. Малазонія).

Рішення прийнято.

5. Різне

Світлана Остапа поінформувала, що до кінця 2021 року необхідно провести ще одне засідання Наглядової ради, на якому планується: розглянути Річний план діяльності АТ «НСТУ» на 2022 рік, обрати оцінювача майна, схвалити Концепцію регіонального мовлення, Політику гендерної рівності та GR‑стратегію та ін.

Микола Чернотицький повідомив:

1. 3 грудня 2021 року Державне бюро розслідувань направило Суспільному мовнику на виконання ухвалу слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні. М. Чернотицький запевнив, що компанії нічого приховувати. Вся діяльність мовника відбувається згідно із законодавством. АТ «НСТУ» систематично відкрито звітує про свою діяльність, щороку проводить зовнішній аудит та постійно – внутрішні перевірки. Суспільний мовник готовий сприяти слідству та очікує на об’єктивне, всебічне й законне розслідування з боку правоохоронних органів. М. Чернотицький висловив сподівання на конструктивну роботу слідчих, аби термінове надання надвеликого обсягу речей і документів не паралізувало роботу телерадіокомпанії у відповідальний період напрацювання планів на наступний рік та підготовки підсумкових річних звітів.

2. Відбулося різке зростання цін на комунальні послуги. Компанія за комунальні послуги у 2021 році заплатила 60 млн грн, а у 2022 році потрібно буде витратити не менше 141 млн грн. Також надійшло повідомлення від Концерну РРТ про збільшення тарифу за трансляцію, точний розмір оплати буде повідомлено пізніше.

3. 6 грудня 2021 року АТ «НСТУ» отримало повідомлення про ухвалення рішення Апеляційного суду щодо позову Концерну РРТ на користь телерадіокомпанії.

Інформацію взято до відома.

Голова Наглядової ради закрила засідання.

Додаток:
Форма бюлетеня для обрання члена правління АТ «НСТУ».

 

Голова Наглядової ради                                               Світлана ОСТАПА

 

Секретар Наглядової ради                                              Вадим МІСЬКИЙ