Триматися за Суспільне, посилювати фінансування та зміцнювати редакційну незалежність — міжнародні експерти відзначили роль суспільних мовників для демократичних процесів під час дискусій на Міжнародному медіафорумі LMF 2025, що відбувся 15–17 травня у Львові. Захід традиційно зібрав медіафахівців, дослідників, політиків, представників громадського сектору та міжнародних організацій з усього світу.
Зокрема Енн Епплбаум, лауреатка Пулітцерівської премії, журналістка, історикиня та експертка з міжнародних справ, яка спеціалізується на Східній Європі та авторитаризмі, наголосила на важливості довіри до суспільних медіа як основи для стабільної політичної комунікації у демократичному суспільстві:

«Якщо суспільні медіа зможуть збудувати довіру у довгостроковій перспективі, а це надзвичайно складне завдання (навіть BBC втратило частину довіри останніми роками), то саме вони можуть стати єдиною платформою, здатною централізувати політичну комунікацію. Це те, чого немає навіть у США. Там є щось подібне до суспільного телебачення, але воно надто нішеве. Натомість в Україні є шанс створити впливовий суспільний інститут», — зазначила Енн Епплбаум.
Британський історик і професор європейських студій у коледжі Святого Антонія Оксфордського університету, старший науковий співробітник Гуверівського інституту Стенфордського університету Тімоті Гартон Еш підкреслив ключову роль суспільного мовника у збереженні демократичних інституцій та закликав зміцнювати його незалежність і фінансову спроможність:

«Зробіть суспільне мовлення гідним своєї назви, тримайтеся за нього щосили, зміцніть його редакційну незалежність і збільште бюджет учетверо. Одна з причин, чому Британія не пішла шляхом США чи Польщі — це те, що ми досі маємо BBC, попри всі її недоліки. Ви в Україні маєте Суспільне — тримайтеся за нього щосили!» — сказав Тімоті Гартон Еш.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Головне фото — LMF