Новини компанії

Лютий 27, 2024

«Крим: 10 років окупації» — дивіться на ютуб-каналі Суспільне Крим

26 лютого, у День спротиву російській окупації Криму, відбулася прем’єра документального проєкту Суспільне Крим та регіональної команди Суспільного «Крим: 10 років окупації». Фільм уже доступний для перегляду в ютубі. 

Десять років тому проукраїнські сили на півострові намагались зупинити спробу Верховної Ради Автономної Республіки Крим проголосити проведення референдуму. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей, щоб чинити спротив російській окупації та заявити всьому світу про цілісність України. Наступного дня до урядових будівель Криму увійшли регулярні військові формування рф.

У проєкті «Крим: 10 років окупації» Суспільне розповідає, як відбулася окупація, мілітаризація Криму та створення плацдарму для воєнної агресії, а також — про переслідування та репресії тих, хто не згідний з окупаційним режимом, як росіяни нищать українську та кримськотатарську ідентичність. 

Читайте також: Маю особистий мотив говорити про Крим, — Руслан Халапов

Як зазначив виконавчий продюсер Суспільне Крим, продюсер проєкту «Крим: 10 років окупації» Руслан Халапов, фільм показує «злочини й реалії життя, в яких перебувають наші співгромадяни», а найбільшим викликом для команди було «розповісти максимально про наслідки російської агресії й окупації Криму в одному проєкті».

Керівник проєкту «Крим: 10 років окупації», редактор Суспільне Крим Микита Лунін в інтерв’ю «Суспільне. Спротив» розповів, що для фільму був оцифрований величезний масив архівних відео Суспільного. Зокрема йдеться про кадри затримань людей, мітингів, що відбувалися у 20-х числах лютого 2014 року, а також того, як заходили російські війська до Криму. «Все, що може нам показати окупацію, як воно все було насправді», — підкреслює Микита Лунін.

Нагадаємо, 23 лютого відбувся допрем’єрний показ проєкту «Крим: 10 років окупації» в Будинку звукозапису Українського Радіо. Також у мережі триває флешмоб із хештегом #10роківокупації в підтримку людей, які борються за звільнення Криму, і в пам’ять про загиблих від окупаційного режиму. Акцію ініціювала команда Суспільне Крим.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

Оперативні новини Суспільне Крим  — на сайті Суспільне Новини та у соцмережах:

Фото — Анастасія Мантач