Новини компанії

Травень 25, 2023

«Скубенко» та «Тренер» — дивіться нові серії документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА»

25 та 27 травня Перший канал Суспільного Мовлення покаже нові серії документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА» під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом». Це проєкт виробництва кінообʼєднання #Babylon’13 на замовлення Суспільного Мовлення.

Читайте також: Офлайн-показ документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА»

У четвер, 25 травня, о 17:45 дивіться історію про  інструктора у 5 окремій штурмовій бригаді ЗСУ Максима Скубенка. Як і переважна більшість його побратимів, Максим став бійцем-добровольцем 24 лютого, залишивши у минулому своє цивільне життя. До повномасштабного вторгнення Максим Скубенко працював співведучим суспільно-політичного шоу «Зворотний відлік» на Суспільному.

На час зйомок серії підрозділ Максима допомагав втримувати ділянку фронту недалеко від селища Нью-Йорк Донецької області, зараз перебуває під Бахмутом. Як цілодобова небезпека поєднується з морем бюрократії та як колишні бійці Територіальної оборони уживаються з кадровими військовими — дивіться в епізоді «Скубенко» на Першому. Серію також можна дивитися на ютуб-каналі Першого.

У суботу, 27 травня, о 8:15 дивіться історію про тренера боїв без правил Романа Стефурака. Він не виїхав з прифронтового селища Покровське Дніпропетровської області через своїх учнів — дітей, що живуть у навколишніх селах. Завдяки його тренуванням діти мають можливість хоч ненадовго відволіктись від жахливої воєнної дійсності, яка їх оточує, й побути дітьми. Роман активно займається волонтерством та допомагає бійцям ЗСУ, серед яких є його колишні учні.

Про філософію роботи з дітьми та складні реалії існування у прифронтовому селищі дивіться в епізоді «Тренер» на Першому. Серію також можна переглянути на ютуб-каналі Першого.

«ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА» — це 12 документальних історій про людей, які опинилися на лінії фронту. Бахмут, Покровське, Нью-Йорк, Курахове, Дворічна, Соледар — раніше маловідомі точки на мапі, тепер займають місце у серцях всіх українців. Частина героїв залишила позаду своє цивільне життя, щоб боронити наші кордони, інші герої — мешканці прифронтових міст і селищ, які не залишили рідних домівок і допомагають військовим.

Читайте також: Суспільне Культура презентує документальні фільми про бої за українські міста

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.