Новини компанії

Лютий 01, 2023

Макс Кідрук презентує на Українському Радіо «Колонію» — перший роман з фантастичного циклу «Нові Темні Віки»

У п’ятницю, 3 лютого, о 19:19 у прямому ефірі Українського Радіо та на ютуб-каналі Українського Радіо відбудеться презентація роману «Колонія» Макса Кідрука. Відеоверсію презентації можна буде наживо дивитися на ютуб-каналі Українського Радіо за посиланням

«Колонія» — перша книжка з фантастичного циклу «Нові Темні Віки» про світ у XXII столітті. Як зазначено в анотації, це історія про те, що людина, попри всі її досягнення, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунку.

Ведучий Українського Радіо Роман Коляда говоритиме з Максом про  можливості вирощування сільськогосподарської продукції на Марсі, про ймовірні екологічні катастрофи та епідемії на Землі, а також про те, чи існує ризик конфлікту між Землею та Марсом.

В коментарях до ютуб-трансляції можна буде поставити Максу Кідруку свої запитання. Роман Коляда обере поміж них три найкращі, на які Макс відповість наприкінці програми, а їхні автори чи авторки отримають у подарунок «Колонію» з автографом. 

Читайте також: Роман Любка Дереша «Там, де вітер» — у проєкті «Аудіокнижка» на Радіо Культура

Колись саме в ефірі Українського Радіо Макс Кідрук повідомив, що працює над новим романом про колонізацію Марсу. Отже, тепер на Українському Радіо відбудеться перша офіційна презентація «Колонії».

Роман «Колонія» написаний з неймовірною для художньої літератури увагою до деталей. Приміром, видання містить детальні генплани Колоній, побудовані на реальному марсіанському рельєфі. Для цього професійний картограф обробив 11 гігабайтів даних, відсканованих марсіанським орбітальним лазерним альтиметром (MOLA), одним із п’яти головних інструментів дослідницького зонда Mars Global Surveyor. А на фейсбук-сторінці Макса Кідрука можна подивитися перелік використаної під час написання роману літератури, який містить 70 назв книжок: про космос, зміну клімату, молекулярну біологію, медицину, соціум, політику тощо.

Ознайомитися з романом «Колонія» можна на особистій сторінці Макса Кідрука — там викладений увесь пролог, перший та частина другого розділу. 

Роман «Колонія» вийшов друком 1 січня 2023 року. Книга з чорно-білими ілюстраціями й кольоровою вклейкою має 904 сторінки і важить понад кілограм. Після першого тижня продажів «Колонія» потрапила на першу позицію з 20 найкращих книг мережі «Книгарня Є». Перший наклад роману — 12 тисяч примірників — розпроданий за три тижні. Другий наклад вийде з друкарні вже 5-6 лютого. 

Нагадаємо, у 2021 році на Українському Радіо виходило шоу «Теорія неймовірності», автором і ведучим якого був Макс Кідрук. Це розважальний і водночас пізнавальний радіоблог, який розвінчував найпоширеніші в масовій культурі наукові міфи та стереотипи. Одночасно з радійним ефіром шоу виходило на подкастових платформах, і восени 2022 року стало переможцем аудіопремії «Слушно» за вибором слухачів у категорії «Про науку та технології».

Українське Радіо — найбільша FM-мережа й найпопулярніше розмовне радіо країни. Українське Радіо в Києві мовить на частоті 105 FM. Усі канали Суспільного радіо можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio