Новини компанії

Листопад 11, 2022

«Культурний інстинкт» з Софією Челяк: інтерв’ю, які ви могли пропустити

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого авторська програма телеведучих Лізи Цареградської і Софії Челяк сконцентрувалася на темі трансформації культури країни під час війни, поговорили про зміни в суспільстві, про те, як вберегти психіку в стресових умовах та що чекає на Україну після перемоги.

Читайте також: «Культурний інстинкт» з Лізою Цареградською: інтерв’ю, які ви могли пропустити

Дивіться добірку випусків програми з Софією Челяк

  • Антон Слєпаков

Розмова з одним з учасників проєкту, солістом гуртів «Мій друг грузовик», «Вагоновожаті», з музикантом Антоном Слєпаковим про український музичний ринок та його зв’язки з росією, про перехід на українську не лише у побуті, а й у творчості, та про проєкт Андрія Соколова й Антона Слєпакова «Warнякання».

  • Сергій Жадан

Український письменник та музикант Сергій Жадан розповів про стереотипи щодо Сходу України, про спротив та допомогу українській армії й про ворожість російської культури.

  • Влада Ралко

Художниця Влада Ралко розповіла про дослідження мови й про мистецтво як універсальну мову, яка зрозуміла людям з різними досвідами; про те, що можливість говорити відрізняє нас від радянської людини, та про серії робіт «Київський щоденник» і «Львівський щоденник».

  • Віталій Портніков

Журналіст та есеїст Віталій Портников розповідає про те, чи смерть Путіна означатиме закінчення війни, а закінчення війни — безпеку України. Про дерусифікацію, перехід на українську, про те, чи можлива демократія в росії та якою повинна бути стратегія розвитку України та відходу від росії.

Історик, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак про те, чи незалежність України була подарунком, звідки взявся міф про «братні народи», як російська імперія творила свою й українську історію, як формується українська нація і чи означатиме перемога України тривале завершення війни з росією.

  • Галка Крук

Українська письменниця й перекладачка Галка Крук про відмову від співпраці з росіянами ще до 2014 року, чому намагання зробити «культурну інвазію» в росію провалилися, про те, чи можливо підготуватися до війни, а також як комунікувати війну назовні.

Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.